Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Rušení LCD od zdroje notebooku
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
krikrip



Založen: Nov 12, 2009
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: čt listopad 12 2009, 21:38    Předmět: Rušení LCD od zdroje notebooku Citovat

Dobrý den,

koupil jsem si nový LCD monitor (Benq G2220HDA), a chtěl jsem ho používat jako externí monitor k notebooku (acer extensa 5620). Po připojení se ale na obrazovce objevily světlé pruhy, které skáčou po obrazovce a jsou dost rušivé. Zjistil jsem, že když odpojím notebook z napájení a NTB jede na baterku, tak se obraz spraví a je krásný, čistý, bez jakýchkoliv pruhů, prostě tak jak má být. Zkoušel jsem NTB a monitor přepojovat různě do zásuvek, rozdvojek i přímo do zdi, ale pruhy jsou pořád.

Monitor byl vyzkoušený na 2 NTB, na obou to probíhalo stejně. Jen po připojení monitoru ke stolnímu PC byl obraz vpořádku.


Proto se chci zeptat, zda by někdo nevěděl čím to může být způsobeno a zda existuje nějaké řešení? Existují například nějaké filtry pro omezení tohoto rušení? Anebo nějaký jiný zdroj pro notebook?

Děkuji předem za Vaše nápady a rady.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
keemo



Založen: Sep 10, 2007
Příspěvky: 5216
Bydliště: Ostrava, Bratislava

PříspěvekZaslal: čt listopad 12 2009, 21:55    Předmět: Citovat

Niekde tam mas zemnu smycku-mas tie veci v spolocnej zasuvke?Je mozne ze niektory z tych napajacich kablov je cinsky a ma prehodenu fazu s nulakom.Niekto bude tvrdit ze je to jedno ale u mna to na to malo vplyv a ked som tam dal kabel ktory ma fazu na spravnom mieste tak rusenie zmizlo.Inak este prichadza v uvahu nekvalitny VGA kabel,k dnesnym monitorom a obzvlast k lacakom tohoto typu sa davaju smejdy hrube ako snurky od bot....Je tam k prdu tienenie a lapa to veskere rusenie ktore sa prejavi v obraze...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
krikrip



Založen: Nov 12, 2009
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: čt listopad 12 2009, 22:32    Předmět: Citovat

Když byly oba dva spotřebiče ve společné zásuvce, rušení bylo daleko větší. Teď mám každou věc zvlášť v každé zásuvce, a je to o něco lepší, ale pořád jsou hodně viditelný.
Fáze jsem zkoušel, přehozený nejsou. Tak asi jedině zbývá vyzkoušet jiné kabely.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5918
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: pá listopad 13 2009, 0:35    Předmět: Citovat

Skús to celé uzemniť, teda kostru ntb kúskom drôtu spojiť s nulákom v zástrčke. Ale najprv pre istotu zmeraj potenciálové rozdiely (aby si náhodou niečo neodpálil) - ale malo by to byť v poriadku. Raz som z walkmann-u nahrával do ntb, mgf z bateriek a bručalo to. Vyriešil som to takto. To sú niekedy veci medzi nebom a zemou...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fucaryk



Založen: Feb 10, 2006
Příspěvky: 13

PříspěvekZaslal: pá listopad 13 2009, 11:30    Předmět: Citovat

Měl jsem stejný problém,je potřeba použít opravdu kvalitní stíněný signálový VGA kabel.
Jen pro zajímavost,ntb byl taky Acer.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
krikrip



Založen: Nov 12, 2009
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: pá listopad 13 2009, 15:14    Předmět: Citovat

Dnes jsem koupil nový kabel, údajně velmi kvalitní, stíněný, s feritovým jádrem, ale po zapojení tohoto kabelu je rušení znatelně horší, než s původním kabelem.
Nepomůže ani, když dám zdroj notebooku co nejdál od monitoru.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kondik



Založen: Dec 25, 2006
Příspěvky: 3763

PříspěvekZaslal: pá listopad 13 2009, 17:38    Předmět: Citovat

xxx

Naposledy upravil kondik dne pá listopad 17 2017, 9:51, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fero7



Založen: Jan 20, 2007
Příspěvky: 2250

PříspěvekZaslal: pá listopad 13 2009, 17:56    Předmět: Citovat

Zjavne rusenie ide zo zdroja.
1.Zdroj ve velmi nekvalitny.
2.Zdroj ma slabe odrusenie (kazdy spinany zdroj je zdrojom rusenia).
3.Zdroj je blizko KO. Su vadne niektore elyty: nepracuje v spravnom rezime, nepracuje spravne regulacia, zakmitava. V tomto pripade o kratky cas odijde definitivne.
4.Skus (ak mas moznost) pripojit iny zdroj. Potom budes mudrejsi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
krikrip



Založen: Nov 12, 2009
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: pá listopad 13 2009, 21:48    Předmět: Citovat

Tak jsem zkusil připojit druhý notebook jiné značky, a obraz byl takový jaký by měl být. Takže nejspíš bude chyba ve zdroji. Jeden kamarád mi doporučuje vyzkoušet přidat do prodlužovačky filtr, který je přiložený:


pctdetail.806-138.1.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  pctdetail.806-138.1.jpg
 Velikost:  54.85 kB
 Staženo:  171 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fero7



Založen: Jan 20, 2007
Příspěvky: 2250

PříspěvekZaslal: pá listopad 13 2009, 21:58    Předmět: Citovat

To mozes skusit. Nemas co pokazit. Alebo skus priamo predlzovacku s prepatovou odchranou. Su tozne a tiez maju zabudovany podobny filter.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
krikrip



Založen: Nov 12, 2009
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: pá listopad 20 2009, 10:40    Předmět: Citovat

Tak jsem zkusil do napájecího kabelu přidat postupně dva různé filtry. Jeden odstranil rušení zhruba z 90%, ale po nějaké době (asi jak se zahřál) přestal fungovat. Druhý filtr nepomohl vůbec.
Navíc se mi už podruhé stalo, že cca o půlnoci rušení zmizelo, aji když byl notebook zapojený do zásuvky (vypnul se nějaký spotřebič v baráku...?)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MaTTo



Založen: Apr 25, 2005
Příspěvky: 528
Bydliště: Slovakia

PříspěvekZaslal: pá listopad 20 2009, 13:01    Předmět: Citovat

Je to klasicky problem rusenia ktore sa prenasa na analogovy signal - VGAckom, treba do notebookovho adapteru napojit len 2 piny a treti zemniaci nechat odpojeny, problem sa vyriesi , ale rovnakym problemom trpi asus, toshiba ...
_________________
Doing service for those who do .
Notes : ThinkPad T420 + ThinkPad X220 .
We make the tools, you make them do .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
krikrip



Založen: Nov 12, 2009
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: pá listopad 20 2009, 14:24    Předmět: Citovat

Díky za radu, vyzkouším to.
Jenom ale jedna otázka - nebude to nebezpečné, když bude nefunkční zemnící kolík?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5918
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: pá listopad 20 2009, 17:13    Předmět: Citovat

Vidím, že sú tu kaskadéri. Ak je zdroj rozumne skonštruovaný a kým je v ňom všetko v poriadku, mal by zabezpečiť galvanické oddelenie sekundárnej strany (teda noťasu) od siete a malo by to byť v poho. Ale asi by som to neriskoval. Ešte jedna vec - v TV býva sekundár s primárom spojený cez veľký (niekoľko MOhm) odpor. Dlho som sa čudoval, čo to tam robí. Bez neho by potenciál sekundárnej strany mohol "vyletieť" na úroveň niekoľko kV, takže bacha na to. Nech je aspoň jeden prístroj zemnený (keď sú prepojené). Skúsil si to prídavné nulovanie s drôtom, ako som písal vyššie? Skús vykuchnúť z nejakého vraku kvalitrejší odrušovač (býva na vstupoch zdrojov) a daj to cezeň, možno zaberie. Je to kombinácia cievok (spravidla dve na jednom jadre) a kondenzátorov (jeden pred a jeden za).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
krikrip



Založen: Nov 12, 2009
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: ne listopad 22 2009, 17:18    Předmět: Citovat

Děkuji za rady. To propojení drátem s kostrou notebooku jsem nezkoušel, protože nevím kam bych ten konec musel na ntb připojit. Smile Nicméně jsem vykoušel odpojit z prodlužovačky nulák, a to pomohlo, na monitoru žádné rušení už není!
Z toho mám radost, jenže nerozumím čím to bylo způsobeno, nevěděl by někdo? Taky by mě zajímalo, jestli to tak můžu nechat (neuzemněný zdroj od notebooku) když monitor uzemněný je?

Opakovaně zbytečné citace celého předchozího příspěvku, vymazáno. Killroy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund