Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Střední škola
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kajus



Založen: Feb 27, 2009
Příspěvky: 91

PříspěvekZaslal: čt listopad 12 2009, 16:22    Předmět: Střední škola Citovat

Končím základku a přemýšlím kam dál. Hledám nějakou střední školu se zaměřením na elektroniku nebo počítače s maturitou. Bydlím ve Velkých Opatovicích (okres Oblansko), nejlepší by byla škola v okolí, abych nemusel bejt na intru (tam by mi asi pájka, součástky, nějakej ten chlorid a můj druhej koníček což jsou RC modely asi neprošly). V úvahu přichází zatím jen citroen v Boskovicích. Pokud víte o nějaké dobré škole v okolí, budu rád, pokud mi ji napíšete.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: čt listopad 12 2009, 17:11    Předmět: Citovat

vážně podmiňuješ přípravu na svoji budoucí profesi tím, jestli si budeš moct zalítat s modýlkama?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
RadekB



Založen: Mar 03, 2005
Příspěvky: 2057
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

PříspěvekZaslal: čt listopad 12 2009, 17:45    Předmět: Citovat

citroenka v bozaku myslim neni spatna skola.
Pak jedine asi Brno.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Vogon



Založen: May 14, 2009
Příspěvky: 1618
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt listopad 12 2009, 18:30    Předmět: Citovat

Crifodo napsal(a):
vážně podmiňuješ přípravu na svoji budoucí profesi tím, jestli si budeš moct zalítat s modýlkama?
Co je na tom špatnýho?
Odhlédnu-li od toho, že u bratrance ve firmě se lítáním s "modýlkama" slušně živý tým lidí.
Ono je něco špatnýho na tom, že si třeba hodlá "hrát" na profesionální úrovni?
Moje dcera tak přizpůsobila výběr budoucí VŠ svým zájmům a koníčkům, i když se jimi v žádném případě živit nehodlá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kajus



Založen: Feb 27, 2009
Příspěvky: 91

PříspěvekZaslal: čt listopad 12 2009, 18:42    Předmět: Citovat

O brnu jsem taky přemýšlel, jezsit tam bych mohl s táťkou, ale byl bych tam asi v 6 hodin:-), každopádně můžu podat 3 přihlášky, tak zkusím oboje, pokud mě na jednu nevemou pudu na druhou.
jo a Crifodo: s modýlky se dá nejenom lítat, ale jdou i stavět a upřímě ten jemnej prach z balzy zaleze všude.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: čt listopad 12 2009, 18:58    Předmět: Citovat

vogone, reaguješ na něco jinýho, já nehodnotím lítání s RC modelama ale pořadí priorit. Zdá se mi logičtější vybírat si školu podle toho, jestli učí obory kterým se chci věnovat, jakou má úroveň výuky a třeba i zkušenosti absolventů, než to, jestli mě to bude pár let trochu omezovat v hobby.
Po pravdě, na intrech se bastlení docela přálo dokonce v dobách, kdy vzdělávací systém kecal lidem do všeho, jaký mají mít vlasy, jaký nemají mít nášivky na riflích, v jaký košili mají maturovat a co si mají myslet o sovětským Svazu... vychovatelky byly radši když chlapec smrdí v koutku s kalafunou než když vypíjí a ve dvě ráno poblije chodbu nebo ho přivedou Ramena s hlášením. Dneska těžko hodnotit protože nemám přímo kontakt s žádným internátníkem na spše, ale zase nějaký internáty projdu občas s kolegou na revizích a tak... některé cimry připomínají laboratoře zahrabaný do PC nebo nahrávacích studií a nic se neděje... internáty jsou někde poloprázdný nebo část slouží jako ubytovny pro dělňasy a pak je už vůbec jedno co kde kdo dělá. Navíc je vždycky možnost si za pivko dohodnout nějaký kutloch se školníkem nebo správcem, bývají tam nevyužívané fotokomory, nějakej prach z balzy, prosím tě...
Jinak je vždycky možnost se z intru přece trhnout a najít si privát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Davidus
Zablokován


Založen: Jun 01, 2005
Příspěvky: 2439

PříspěvekZaslal: čt listopad 12 2009, 19:40    Předmět: Citovat

ze SPŠE Brno sem vylezl tak kdyžbudeš chtítněco vědět...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
cabernet



Založen: Nov 26, 2005
Příspěvky: 2784

PříspěvekZaslal: čt listopad 12 2009, 19:45    Předmět: Citovat

Ja sa k tejto teme vyjadrim rad, pretoze mam konkretny tip. Tebe mozno neporadim, ale ked tzoberiem vseobecne, tak by som sa v tejto dobe orientoval ako elektrotechnik v automobilovom priemysle. Chodil som na SOU v Niznaj na Orave.
Nedavno som v televizii videl reportaz prave na tuto temu, kde spominali, ze tam otvorili prave tuto specializaciu. Tomu fandim. Podla mna to ma buducnost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
drabek06



Založen: May 27, 2006
Příspěvky: 1659
Bydliště: Liberec

PříspěvekZaslal: čt listopad 12 2009, 22:46    Předmět: Re: Střední škola Citovat

kajus napsal(a):
tam by mi asi pájka, součástky, nějakej ten chlorid a můj druhej koníček což jsou RC modely asi neprošly


Hih, to já když jsem byl na intru v Hronově tak jsem tam měl víc věcí jak doma. Vždy ke konci školního roku jsem přebíral všechny poklady který sem za ten rok nasbíral a zbavoval se jich Confused Vychovatelé pro to měli pochopení, občas jim stačilo něco opravit, pak i něco na intru a měl sem povolenejch takovejch věcí Laughing Přikládám jednu fotku pokoje kde jsem bydlel. Kvalita je nic moc . . .



31052006.jpg
 Komentář:
Intr

Stáhnout
 Soubor:  31052006.jpg
 Velikost:  210.87 kB
 Staženo:  106 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Vogon



Založen: May 14, 2009
Příspěvky: 1618
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt listopad 12 2009, 23:08    Předmět: Citovat

Crifodo: No jo, ok. Špatně jsem to pochopil.

Jimak skus ISŠA v Brně. Mají obor zaměřený na autoelektriku a elektroniku a když jsem viděl na jaký úrovni se tím zabývají docela bych se zůčastnil taky. Smile

Jednoho jejich lektora znám osobně, léta psal na motorkářský servery mimo jiné i o elektronice v automotive obecně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
radekrd



Založen: May 21, 2008
Příspěvky: 642
Bydliště: Moravský Krumlov

PříspěvekZaslal: čt listopad 12 2009, 23:16    Předmět: Re: Střední škola Citovat

kajus napsal(a):
... abych nemusel bejt na intru (tam by mi asi pájka, součástky, nějakej ten chlorid a můj druhej koníček což jsou RC modely asi neprošly).

My měli na intru takový supr leptací lustry... a toho bastlířskýho materiálu (někdo tomu říká bordel) - to by ani doma neprošlo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18683
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: pá listopad 13 2009, 7:10    Předmět: Citovat

Asi jsi Crifodo z několika výjimečných případů , kteří vědí v 15 , co by chtěli zbytek života dělat a bude to obor , ve kterém mají "jistotu" . Asi náhodou jsem bydlel na intru , kde nešlo nic . A na privec každý nemá a dokonce i těch , kteří na to mít budou , bude ubývat .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: pá listopad 13 2009, 8:58    Předmět: Citovat

Bobobo, kdo říká že jsem psal o sobě? i ze zkušeností jiných se dá přiučit a když je jich víc, dá se to občas i zobecnit. Ale jestli je to pro někoho naopak argument, že na výběru školy nezáleží, hlavně aby se během studia dobře bavil nebo že stejně bude dělat něco jinýho, no disputation Wink
Je smutné, že oproti roku 1980, kdy vlastně každý pronájem byl nedovolené podnikání, to dneska jde hůř než tehdy... takže za tuhého husákismu na tom vlastně byli studenti líp?
jak jsem tak viděl a mluvil s vychovateli a provozovateli internátů v posledních pár letech, každého ubytovaného si pomalu hýčkají a podstrojujou jim kroužky, nějaký dělení na chlapecké a dívčí patro ani náhodou... protože těch co zvolí internát čím dál víc ubývá (tak jako se celý školy ruší) a ti vychovatelé vědí, že jim jde o chleba. A student který něco cílevědomě dělá, je pro ně 100x lepší než student na fetu a ožrala. Toho sice můžou vyhodit, ale opět nižší příjem pro školu...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18683
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: pá listopad 13 2009, 9:23    Předmět: Citovat

Vše obecné čím jsi tento příspěvek obdařil je sice do kamene tesatelné , ale asi u nás na severu této naší pidizemičky mám jiné spoluobčanstvo a zvláště v mladších vrstvách mi to připadá řádově jinak , než píšeš . Pokud by se vše mělo přivrátit k popsaným ideálům jen dobře , třeba i nám na důchody zbyde . Ale zatímco já jsem musel makat za bolšána až do večera , tak dnes je to stejné . A projíždím kolem ozdravoven , kde se to naší budoucností hemží , jen dělat je nevidím , ale odněkud prachy mít musí . V žádném případě si nestěžuji , jen hloupě porovnávám . O zodpovědnosti k vlastní práci ani hovořit nemíním , když je pro polovinu problém přijít do práce . Naši generaci by to ani nenapadlo . Přijde obden s klidnou tváří , že včera pařili . Tím nemíním jen cizí , vidím to i v rodině . 20 letej fracek řekne mámě , která po něm chce aby něco pomohl na zahradě , fyzickou práci nedělám , zjednej si .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15535
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: pá listopad 13 2009, 10:17    Předmět: Citovat

Crifodo napsal(a):
.... Dneska těžko hodnotit protože nemám přímo kontakt s žádným internátníkem na spše, .....


Tak to jsem četl jako "protože nemám přímo kontakt s žádným atentátníkem ve sprše," Laughing

Ale jinak dobrý.

Já bych si taky raději hledal něco, kde bych mohl dojíždět a nebýt na intru. Je to přece jen dost rozdíl, člověk je ve volném čase (mimo školu) na svém a má kolem sebe stejné známé (na zábavě pod stolem) Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund