Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

GOLDEN miniTV
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
radovanhlavacek



Založen: May 08, 2007
Příspěvky: 418

PříspěvekZaslal: st listopad 04 2009, 18:42    Předmět: GOLDEN miniTV Citovat

Zdravím vás pánové. Mám na stole černobílou miniTV GOLDEN. Po zapnutí se objevuje vodorovná čára. Je lupnutej elektrolit 4,7uF/100V. Na desce je obvod D2915CP. Prosím vás nemáte někdo scháma? Alespoň abych věděl přesně k čemu ten elektrolit patří. Připadá mi to jako od horizontálu, ale nejsem si jistej. Na druhou stranu vodorovná čára znamená že nejede vertikál. Jenže nevím jak je v tomhle TV udělanej.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Robosand



Založen: Feb 18, 2006
Příspěvky: 985
Bydliště: Košice

PříspěvekZaslal: st listopad 04 2009, 20:17    Předmět: Citovat

Skús niečo vyčítať zo zadnej strany krytu, alebo zo základnej dosky (DPS). Ten kondík skús vymeniť, čo to urobí. Problém mal by byť, ako píšeš v snímkovom rozklade. Dá sa to opraviť aj bez schémy, hoci to potrvá trochu dlhšie.
_________________
Robo...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Killroy
Moderátor


Založen: Dec 08, 2007
Příspěvky: 4213
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: st listopad 04 2009, 20:57    Předmět: Citovat

Tady je schéma obdobného čínského prcka s multiobvodem KA2915 = D2915CP. Porovnej zapojení, mělo by zhruba sedět.

Killroy



Zhuhai_TV.pdf
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Zhuhai_TV.pdf
 Velikost:  162.44 kB
 Staženo:  331 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
radovanhlavacek



Založen: May 08, 2007
Příspěvky: 418

PříspěvekZaslal: st listopad 04 2009, 21:11    Předmět: Citovat

Našel sem něco podobného. V červeném kroužku je vyznačen vadný elektrolit. Není to teda úplně ono, ale propředstavu, kde to je.
Ten kondík samozřejmě koupím a vyměním. Jen sem si potřeboval udělat předtavu co to je. Srdcem jak jsem zjistil je jeden IO D2915CP, který se stará skoro o vše. Mám stažený datasheet. Je mi jasné, že musím měřit. Potřeboval jsem trošku nakopnout. Na desce nic není, je to číňan. Na obalu taky ne. Jen GOLDEN.

To Killroy:
děkuji mrknu na to.



schema.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  schema.jpg
 Velikost:  78.03 kB
 Staženo:  175 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
radovanhlavacek



Založen: May 08, 2007
Příspěvky: 418

PříspěvekZaslal: st listopad 04 2009, 21:16    Předmět: Citovat

Killroy dle tvého shématu je to C213 na první mřížce. Prosím tě co ten kondenzátor tam má za funkci? je tam paralelně s odporem. Ono to asi nebude jen tímhle, musím proměřit vertikál to mi je jasné, jen bych rád věděl alespoň něco o tomhle elektrolytu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jezevec
Hlavní moderátor


Založen: Jun 13, 2004
Příspěvky: 5669
Bydliště: Břeclavsko

PříspěvekZaslal: st listopad 04 2009, 21:45    Předmět: Citovat

Zhášení bodu na obrazovce při vypnutí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19534
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: st listopad 04 2009, 22:01    Předmět: Citovat

A není co C213, ale C421.
Podle Killroyova schématu přicházejí v úvahu především C301, C303, C309 a C310.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
radovanhlavacek



Založen: May 08, 2007
Příspěvky: 418

PříspěvekZaslal: st listopad 04 2009, 23:21    Předmět: Citovat

Jo jo jasně dle mého je to C421 dle Killroye C213. Vyměnil sem ho za 2,2uf 160V, jinej v šuplíku nemám. Koukal jsem osciloskopem na zda lezou pulzy z vývodu 26, ty by měli budit zesilovač pro vertikální cívky. Chvilku lezly pily, ale pak se stihl přepálit odpor 8,2 ohmu R303 (dle Killroye) což jest odpor před vývodem VCC a přestaly pulzy pro buzení vertikálu lézt. Na obrazovce se nic nezměnilo. Rychle jsem to vypnul. Do hledáčku ještě dám C302 a všechny tři tranzistory vertikálu. Ale to až zítra. Moc díky chlapi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
radovanhlavacek



Založen: May 08, 2007
Příspěvky: 418

PříspěvekZaslal: čt listopad 05 2009, 21:08    Předmět: Citovat

Tak postupně jsem vyletoval všechny tři tranzistory vertikálu a změřil. Q303 a Q302 dle Killroye schématu (já mám jiné značení,ale to je asi jedno) je dvočinný koncový stupeň, je to tak? Něco podobného jsem kdysis jako pionýr letoval, když sem děla svůj první zesilovač. Oba tranzistory jsou si komplementární Odešel NPN C2328A. Do přílohy jsem dal jeho parametry. Prosím vás jakou mám použít náhradu? Tenhle u AME neseženu.
Samozřejmě se pokuím zjistit, proč odešel....



tranzistor.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  tranzistor.jpg
 Velikost:  98.27 kB
 Staženo:  135 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Killroy
Moderátor


Založen: Dec 08, 2007
Příspěvky: 4213
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: čt listopad 05 2009, 22:46    Předmět: Citovat

Asi bych vyměnil oba a volil bych 2SC2655/2SA1020 - pinově sedí a oba by měl mít Elektro Lhotský. Ten původní 2SC2328A se v AME objednat dá, ale asi to za to nestojí.

Killroy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
radovanhlavacek



Založen: May 08, 2007
Příspěvky: 418

PříspěvekZaslal: čt listopad 05 2009, 22:50    Předmět: Citovat

Moc díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
radovanhlavacek



Založen: May 08, 2007
Příspěvky: 418

PříspěvekZaslal: po listopad 09 2009, 21:07    Předmět: Citovat

Chlapi prosím vás o radu. nahradil jsem proražený NPN tranzistor v konci vertikálu včetně jeho PNP náhrady. Vyměnil sem i okolní elektrolity za nové. Ale opět vodorovná čára. Vzal sem osciloskop a měřil signály na koncovém stupni vertikálu. Na tranzistoru PNP i NPN je na bazích signál, čili IO jede. Na emitoru PNP signál je, na emitoru NPN signál není. Oba tranzistory jsem vyletoval a změřil diodovým testem. Jsou v pořádku. Zaletoval nazpět. Odpojil sem živý konec vertikální cívky a opět měřil osciloskopem. Objevil se na elektrolitu, který krmí vertikální cívku signál s amplitudou cca 10V. Připojil cívku a signál se ztratil. odpojil, signál se objevil. Ohmicky jsem změřil odpor vertikální cívky a má cca 2,3ohmu. U podobně malé obrazovky je odpor vertikální cívky 10 ohmu. Bohužel LRC můstek na změření indukce nemám. Je možné, že je vertikální cívka včudu? Typ obrazovky nelze vzhledem k čínským popiskům rozluštit. Mohu ještě jinak vyzkoušet zda je chyba ve vertikálu nebo na cívce? Jo ještě na kolektoru NPN tranzistoru je (napájení) napětí 10V.

Ještě doplňuji, že od vychylovaček je cítit ozón

poslední doplněk: připojil sem do série s vertikální vychylovací cívkou odpor 82ohmu a před odporem se objevil signál o amplitudě cca 10V.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12471

PříspěvekZaslal: po listopad 09 2009, 22:26    Předmět: Citovat

A co odpory které vedou z emitorů na elektrolyt(hlavně ten z PNP), jsou O.K.? Jinak to vidím na lidský faktor. Wink

edit: Víš jak se dá funkce vychylovaček vyzkoušet plochou baterkou(nebo i jinak, třeba nabitým kondenzátorem)?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
radovanhlavacek



Založen: May 08, 2007
Příspěvky: 418

PříspěvekZaslal: po listopad 09 2009, 22:37    Předmět: Citovat

Ajo to mi nedošlo. Máš pravdu ten od emitoru PNPčka je přerušen. Jinak má mít 1ohm. Embarassed

Nevím jak se to dá vyzkoušet, poraď prosím tě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12471

PříspěvekZaslal: po listopad 09 2009, 22:39    Předmět: Citovat

Nevím jak bych to vysvětlil, je to strašně složité... Wink

edit: Už jsem na to přišel! Asi jako když chceš vyzkoušet žárovku. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 1 z 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.32 sekund