Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Uvádzanie presného označenia prístroja
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Provoz fóra
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Robosand



Založen: Feb 18, 2006
Příspěvky: 985
Bydliště: Košice

PříspěvekZaslal: út listopad 03 2009, 18:42    Předmět: Uvádzanie presného označenia prístroja Citovat

Navrhujem do sekcie "Sháňka po návodech a manuálech" hneď do 1. vlákna s označením "Důležité" dopísať niečo vo forme: Pri zháňaní schémy, servisného manuálu a pod. uvedte presný druh prístroja (TVP, DVD a pod.) značku (SONY, OVP a pod.), model, (príp. chassis - ak mu takéto označenie prislúcha).
Ide o to, že na nete cez vyhľadávač práve uvedením týchto parametrov nájde ktokoľvek "skoro čokoľvek". Týmto by sa asi vyhlo rôznym zbytočne začatým a naťahovaným vláknam.
To isté navrhujem urobiť aj v iných - servisných sekciách (ak sa dobre vyjadrujem).
Ide o to, aby boli donútení aj tí "menej znalí" hrabať sa v prístroji a hľadať to čo konkrétne chcú nájsť. Samozrejme, keď to nenájdu, dočkajú sa pomoci.
Ako príklad uvediem No Name TVP, (obchodná zn. TESCO) a na základnej doske pri split trafe pekne uvedené šasi E9). K tomu chassis sa aj tak tu na EB dopátra, takže nie je to nič tajné - myslím si.
Je to môj názor...

_________________
Robo...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
bu2520



Založen: Jul 16, 2007
Příspěvky: 4246
Bydliště: u HK

PříspěvekZaslal: út listopad 03 2009, 19:29    Předmět: Citovat

úplně nejlepší by byla tabulka výrobce a typ a bez vyplnění by to nepustilo dál Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: út listopad 03 2009, 19:40    Předmět: Citovat

Přikláním se k tomuto názoru
Např. v TV sekci (jak Profi, tak Laické) by mělo být podmínkou uvedení (a mělo by se to týkat i jiných sekcí, ne jenom TV !!!):

Značka (čili výrobce), model (neboli typ) a pokud je zadavateli známo, tak i šasi (chassis) - toto by bylo povinně uvedeno, nejlépe v Předmětu, nejpozději ale v Zadání dotazu (čili v jeho 1. příspěvku. Toto zakotvit do Pravidel (přestože to tam už částečně je) tak, aby to bylo prvotní podmínkou k otevření nového vlákna Exclamation

Předešlo by se tímto zbytečnému natahování vlákna, když není možno z dotyčného "vydolovat" tyto chybějící (důležité !!) údaje, kolikrát ani po několika "zbytečných" stranách vlákna. Současně by to umožnilo daleko rychlejší vyhledávání, když se (většinou nováčci) ohražují, že tu nic nenašli (po odkázání "dotyčného" k tl. Hledat) - v každém případě by takto "započatá" vlákna byla rychleji vyhledatelná.
Moderátoři by měli mít pravomoc (a oni ji vlastně mají už teď) nově otevřené vlákno, které nebude odpovídat těmto požadavkům, buďto okamžitě mazat, nebo dotyčného zadavatele upozornit, pokud tyto chybějící údaje ihned nedoplní (nejlépe zase do Předmětu), takové vlákno uzamknout.

A k tomuto:
bu2520 napsal(a):
úplně nejlepší by byla tabulka výrobce a typ a bez vyplnění by to nepustilo dál Smile

se úplně přikláním - vytvořit to jako nepropustný filtr Wink

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Killroy
Moderátor


Založen: Dec 08, 2007
Příspěvky: 4213
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: út listopad 03 2009, 20:08    Předmět: Citovat

Já jsem velice podobného názoru, ale na druhou stranu víme, že spousta uživatelů ty úvodní vlákna v sekcích vůbec nečte. A když už, tak je stejně ignoruje. Co s tím a jak tohle ošetřit? Lockem? To by se muselo zamknout každé druhé vlákno. Názvy vláken v TV opravuji skoro denně a výsledek? Obratem tě založí další, protože k nalezení toho původního mu zřejmě nestačí IQ.. Mě to nevadí, já si to uklidím. Ale je to příklad toho, že nikoho k pořádku jen tak nepřinutíš.
A vytvořit něco jako nepropustný filtr vyžadující povinné údaje, tak to se mi zdá při stávajících možnostech tohoto fóra jako dost nereálná věc.. Nevím Ale to musí posoudit ZdenHQ.

Killroy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33918
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: út listopad 03 2009, 20:16    Předmět: Citovat

Povinny udaj nic neriesi - existuje nekonecne vela moznosti, ktorymi sa tam da zapisat nejaky nezmysel.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12458

PříspěvekZaslal: út listopad 03 2009, 20:35    Předmět: Citovat

Jenže tím by takový přispěvatel sám vědomě odsoudil svůj dotaz k Locku.
Také si myslím, že by bylo nejlepší zavést takový vstupní filtr s povinnými údaji. A pro ty laiky, kteří by je nedokázali uvést, by byla zvláštní sekce, abychom k nim nebyli zcela uzavřeni. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
bu2520



Založen: Jul 16, 2007
Příspěvky: 4246
Bydliště: u HK

PříspěvekZaslal: út listopad 03 2009, 21:39    Předmět: Citovat

já myslím, že i ten největší neználek je schopen, pokud se mu v nápovědě napíše ať se podívá zezadu přístroje, opsat dejme tomu podle mustru kdo je výrobce a jak se ten přístroj jmenuje, prvně musí vygenerovat alespoň základní činnost a druhá věc posunulo by to bastlírnu a několik tříd, protože nevím jak vám, ale mě když jsem vyhledával to vysypalo tolik odkazů , že jsem často měl problém vůbec se tím prokousat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Robosand



Založen: Feb 18, 2006
Příspěvky: 985
Bydliště: Košice

PříspěvekZaslal: út listopad 03 2009, 22:39    Předmět: Citovat

bu2520 to s tým svojim predošlým príspevkom vystihol presne.
rnbw napsal(a):
Povinny udaj nic neriesi - existuje nekonecne vela moznosti, ktorymi sa tam da zapisat nejaky nezmysel.
Aj s týmto súhlasím, ale ja sám sa zúčastňujem niekoľko profi (aj menej profi) diskusií (aj zahraničných) a tam vidím spôsob komunikácie a riešenie konkrétneho problému. Jedno vlákno obsahuje maximálne "tak" 6 príspevkov.
Práve napr. zavedenie profi TV sekcie na EB, myslím si, zaviedlo určitý rešpekt a vážnosť, menej znalý, nie kvalifikovaný "odborník" tam zasahuje už nejako pomenej. A to hodnotím kladne. Od tej doby nezavidím moderátorom, že sa veľmi často musia potrápiť s presúvaním laických dotazov z profi sekcie do iných (napr. aj Hvjezdná rota a pod.). Určite pochopím človeka, ktorý je tu na EB po prvý krát a trepne kravinu, neidentifikuje prístroj, ale sú tu takí, ktorí aj po rokoch pôsobenia na EB opomenú základné veci.
P.S. V iných diskusiách napr. sa spomína: meral som to a to, priebehy som nemeral, lebo nemám oscil., OMF som nenastavoval, lebo nemám wobler. Vo väčšine prípadov to nie je hanba, skôr dotaz na to, či sa s takým a takým problémom niekto v minulosti nestretol a prípadne, kde môže byť závada, (nie, kde je!).

_________________
Robo...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18672
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: st listopad 04 2009, 7:13    Předmět: Citovat

Chlapi vždyť je to nesmysl . Ďouba v oboru nemá o takovýchto věcech ani páru . Přednedávnem zde byla okolo toho bouře . Proč se dělal další oddíl EB ? Tak udělejte ještě jeden , aby mohli psát i ti , kteří vaše nesmyslné podmínky nesplňují . Už stokrát se zde psalo - tak prostě neodpovídej . Jinak také jsem zde prosil o radu k panasonic TX28LD2C a kdyby někdo poničil štítek vzadu na bedně , tak také nevím , co je tam za chassis . Dobu jsem okukoval plošňák a označení tam jednoduše viditelné prostě není . Jinak by jsi si měl , Zdeňku , připravit další šuplíček , i pro mne . A jinak stále a stále nerozumím tomu , proč si chcete přivlastňovat právo někomu nařizovat co může a nemůže dělat . Na jednu stranu zde někteří brečí , že práce není a na druhou stranu jim tímto někdo dokonce přináší peníze - víc toho musí v servisu zaplatit .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: ne listopad 22 2009, 13:41    Předmět: Citovat

Pokusil jsem se návrh propašovat do Pravidel tak, aby to znělo (hlavně pro amatéry) jako doporučení. Filtr ani další škatulka doufám tímto nebude nutná.

I já občas číslo šasi nenajdu, i kdybych se na hlavu stavěl....

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: po listopad 23 2009, 19:31    Předmět: Citovat

ZdenekHQ napsal(a):
....
I já občas číslo šasi nenajdu, i kdybych se na hlavu stavěl....

Ale já jsem např. na uvedení šasi netrval:

kokun napsal(a):
Značka (čili výrobce), model (neboli typ) a pokud je zadavateli známo, tak i šasi (chassis) - toto by bylo povinně uvedeno, nejlépe v Předmětu, nejpozději ale v Zadání dotazu (čili v jeho 1. příspěvku).

- píšu přeci:
a pokud je zadavateli známo, tak i šasi (chassis)
Pokud zadavatel není schopen šásko identifikovat, má možnost se naň dotázat a s naší pomocí se snad dá odhalit.

Něco jiného je to ale u Značky (výrobce) a Modelu (typu) - pokud ani toto zadavatel není schopen uvést do Předmětu (nebo alespoň do Zadání), pak si myslím, že nebude ani schopen cokoliv na tom přístroji opravit.

Výjimkou může být přístroj, kde jsou tyto "identifikační údaje" nečitelné (seškrabané, jinak poškozené), příp. chybí úplně (typ. štítek úplně utržený apod.). V takovém případě by to ale zadavatel měl uvést hned při Zadání příspěvku (v tom případě bychom se mu snažili rovněž pomoci) a ne, že to z něj zase budeme "tahat" (na třech str. vlákna), jak "z chlupaté deky Wink

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: st listopad 25 2009, 11:48    Předmět: Citovat

Zdendo - ta úprava pravidel z 22.11. se mně celkem zamlouvá, jen bych, v tom bodě 4., zvýraznil tu značku, model, příp. to šasi:

4. Pokuste se v dotazu co nejlépe identifikovat přístroj - jako součást Vašeho dotazu uvádějte značku TV (čili výrobce), model (neboli typ) a pokud je známo, tak i šasi (chassis).

V tom textu se to důležité poněkud ztrácí - udělej to třeba takto (nebo jen barevně, i bez zvětšení textu):

4. Pokuste se v dotazu co nejlépe identifikovat přístroj - jako součást Vašeho dotazu uvádějte značku TV (čili výrobce), model (neboli typ) a pokud je známo, tak i šasi (chassis).

Je mně sice jasné, že když si dotyčný tyto pravidla nepřečte vůbec, takže celé "vylepšení" bude zase k ho*nu Cry

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: st listopad 25 2009, 16:54    Předmět: Citovat

Mě tady vždycky drbali za "barvičky"..... Confused
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: st listopad 25 2009, 19:21    Předmět: Citovat

Drbali - ale za "obarvení" podporučíků, poručíků a nadporučíků Wink
Ale hoď si na plochu ty PRAVIDLA a podívej se jak je "výrazný" bod 4. Cry
A pokud jsi úplně proti barvě, tak zkus jak by vypadalo zvýraznění: Značka .... model ..... šasi - alespoň takhle Wink

Ukázka:
4. Pokuste se v dotazu co nejlépe identifikovat přístroj - jako součást Vašeho dotazu uvádějte značku TV (čili výrobce), model (neboli typ) a pokud je známo, tak i šasi (chassis).

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: st listopad 25 2009, 20:43    Předmět: Citovat

To máš jedno, jestli šlo o velikost písma či barvu u poručíků, nadporučíků atd. Dneska je bohužel taková blbá doba, že ti mladí arogantní trotlové, kteří tady nejvíc nasírají poctivý a slušný bastlíře, dávají na fóru přednost frčkám, barvičkám, smajlíkům atd. před zkušenostmi - proto jsem chtěl, aby tady vznikl určitý tým "nadřazených", ale kvůli prevenci, nikoliv jako nějaké povyšování či cokoliv jiného..... Že to někteří nepochopili by byla jejich věc, kdyby tolik proti tomu nebouřili a zkusili se na to podívat i z druhé strany, ono někomu je tady na fóru 15 a někomu 60. A že s nima o tom diskutuju, to je zase můj problém, taky mě ten elán brzy přejde, stejně jako Alovku.

Já to upravím, třeba na modro fialovo zeleno červeno žluto včetně použití všech velikostí písma.....

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Provoz fóra Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Můžete k příspěvkům připojovat soubory
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund