Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

OVP CTV2840
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
host
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: st říjen 28 2009, 21:10    Předmět: OVP CTV2840 Citovat

Dobrý den. Prosil bych o radu s touhle tv. Obraz je ze stran (horizontálně) zmenšen a je prohnutý do středu. RKS je v pořádku 150 v také sedí. Kondenzátory ve zdroji i řádku ok. Měřeno ers. Studené spoje jsem nenašel. Děkuji za radu
Návrat nahoru
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: st říjen 28 2009, 21:21    Předmět: Re: OVP CTV2840 Citovat

host napsal(a):
Dobrý den. Prosil bych o radu s touhle tv. Obraz je ze stran (horizontálně) zmenšen a je prohnutý do středu. RKS je v pořádku 150 v také sedí. Kondenzátory ve zdroji i řádku ok. Měřeno ers. Studené spoje jsem nenašel. Děkuji za radu


Zase jeden, co tu jen vpadne a předem nic nečte: 100x přetřásaná korekce ) ( Rolling Eyes Exclamation
Nahoře je takové "tlačítko" - Hledat

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Killroy
Moderátor


Založen: Dec 08, 2007
Příspěvky: 4213
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: st říjen 28 2009, 21:24    Předmět: Citovat

Korekce podušky. A jak už bylo napsáno, je to zde mnohokrát přetřásané téma. Použij tedy vyhledávač.

Killroy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
host
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: st říjen 28 2009, 21:57    Předmět: Citovat

Tlačítko hledat znám. Než jsem se zeptal, tak sem samozřejmě hledal. Že jde o podušku jsem si myslel. Ale všude se psalo o jiných tv než mám já. U této ovp ctv 2840 ze schématu prostě té korekci nerozumím. U jiných mi to celkem jasné bylo. Proto potřebuji poradit. A také jsem si myslel, že od toho to forum je. Dík moc!
Návrat nahoru
Killroy
Moderátor


Založen: Dec 08, 2007
Příspěvky: 4213
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: st říjen 28 2009, 22:01    Předmět: Citovat

host napsal(a):
..Proto potřebuji poradit. A také jsem si myslel, že od toho to forum je...
Hledej korekci s obvodem LM358 v profi sekci.

Killroy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
host
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: st říjen 28 2009, 22:13    Předmět: Citovat

Děkuji za radu Killroy!!!!!!!! pokračovat budu zítra a doufám, že závadu odstraním.
Návrat nahoru
host
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: so říjen 31 2009, 22:42    Předmět: Citovat

Zdravím. Vyzkoušel jsem snad všechno. Ale jak sem psal na začátku. Obraz je celý hodně zmenšený. Z každé strany asi o 8 centimetrů. S televizemi moc zkušeností nemám. Mě to na tu podušku nepřipadá. Může být vada ve vychylovacích cívkách nebo ve vn trafu? Hřeje odpor R183 má hodnotu 42 ohmu. Podle toho schema co mám má mít 27 ohmu. Jestli ale není chyba v tom schématu co mám. Moc děkuji za vaše cenné rady a zkušenosti.
Návrat nahoru
jezevec
Hlavní moderátor


Založen: Jun 13, 2004
Příspěvky: 5669
Bydliště: Břeclavsko

PříspěvekZaslal: so říjen 31 2009, 22:59    Předmět: Citovat

host napsal(a):
...Mě to na tu podušku nepřipadá....

Je to bez debat vada v korekci podušky, celkem banální vada, ale je potřeba o funkci něco vědět. Pokud tě to zajímá, není problém to nastudovat z literatury nebo z netu. Chce to jen trochu vlastní iniciativy. Jinak směr servis.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
host
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: so říjen 31 2009, 23:07    Předmět: Citovat

Zkusím něco nastudovat. Nás ještě ve škole učili černobílé TV. To se to potom těžko dohání, když člověk nedělá v oboru a dostane se mu do rukou TV jen málo kdy. A to ještě vlastní. Do servisu to určitě neponesu. A moc času na studování nemám, ale to je můj problém! Zatím moc DÍK.
Návrat nahoru
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5918
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: so říjen 31 2009, 23:30    Předmět: Citovat

Ak rozumieš princípu korekcie podušky, tak nechápem, čo ti tu neni jasné. Diódový modulátor tvoria VD146, VD147, C157, C156, L108 a tuším tam ešte patrí C158. Preventívne premeraj tie dve diódy a keďže máš obraz scvrknutý, zoskratuj C190, obraz by sa mal roztiahnuť. Ak sa tak stane, skrat odstráň a zoskratuj VT170. Mal by byť zas roztiahnutý. V pozitívnom prípade postupuj od tranzistoru smerom do ľava. Posledná možnosť môže byť chyba v budení LM358 na pine 3. Veľa zdaru.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: ne listopad 01 2009, 9:30    Předmět: Citovat

host napsal(a):
Zkusím něco nastudovat. Nás ještě ve škole učili černobílé TV. To se to potom těžko dohání, když člověk nedělá v oboru a dostane se mu do rukou TV jen málo kdy. A to ještě vlastní. Do servisu to určitě neponesu. A moc času na studování nemám, ale to je můj problém! Zatím moc DÍK.

V Č/B tvp žádná korekce ) ( není (vychyl. úhel obr. bývá 90°), takže tady nepochodíš. Ale dal ses na vojnu, tak bojuj Exclamation Rolling Eyes

Nahoře jsem tě odkazoval na tl. Hledat, Killroy ti "to hledání" ještě upřesnil. Jak vidět, zatím jsi toho ale moc nevyhledal (a není nutno na konkretní telku - tento obvod je v každém OVP-čku, OTF-ce téměř shodný !!) Rolling Eyes
Přesto ti napovím - ač se ti to nebude pozdávat, kritickou součástkou tohoto obvodu, je tl. L170 (a teď hledej !!) Wink

host napsal(a):
Tlačítko hledat znám. Než jsem se zeptal, tak sem samozřejmě hledal. Že jde o podušku jsem si myslel. Ale všude se psalo o jiných tv než mám já. U této ovp ctv 2840 ze schématu prostě té korekci nerozumím. U jiných mi to celkem jasné bylo. Proto potřebuji poradit. A také jsem si myslel, že od toho to forum je. Dík moc!

Toto forum je od toho, abychom si pomáhali - ale není od toho, abychom tě "za ručičku" dovedli až k vadné součástce Rolling Eyes Cry
Tohleto si totiž myslí většina takových jako jsi ty, že sem "vpadnou", celkem nic neví, ale jsou tak "chytří", že chtějí pouze vyd*bat se servisem Cry

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
host
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: ne listopad 01 2009, 11:16    Předmět: Citovat

Bojovat určitě budu. Zatím jsem nikdy žadný boj nevzdal dokud jsem na to nepřišel. Prosil jsem o radu. Za ručičku vodit nechci! Ani sem to po Vás nechtěl Wink . L170 je dobrá. Všechny diody, elity, odpory a cívky jsem proměřil už dávno. Proto jsem psal, že nevím jak dál. Našel jsem vadný C158. Ten ale nemám, takže zatím končím. Děkuji za všechny rady a doufám že mne hned neukamenujete!
Návrat nahoru
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: ne listopad 01 2009, 13:00    Předmět: Citovat

host napsal(a):
Bojovat určitě budu. Zatím jsem nikdy žadný boj nevzdal dokud jsem na to nepřišel. Prosil jsem o radu. Za ručičku vodit nechci! Ani sem to po Vás nechtěl Wink . L170 je dobrá. Všechny diody, elity, odpory a cívky jsem proměřil už dávno. Proto jsem psal, že nevím jak dál. Našel jsem vadný C158. Ten ale nemám, takže zatím končím. Děkuji za všechny rady a doufám že mne hned neukamenujete!

Ale ta rada je dobrá, asi mi nevěříš - jakou má L170 indukčnost? (když tvrdíš, že je dobrá) Rolling Eyes

A nebudu tě házet do jednoho pytle tady s těma dvěma (v následujících vláknech, na něž odkazuju) - ty máš alespoň nějaké základy v Č/B tvp.
Když sem ale přijdou takoví (jako např. ti 2 z následujících odkazů), tak se mi musí kudla v kapse otvírat.

O telce ví ho*no, vyfotí šasi a čeká, že mu tam někdo udělá šipku k té vadné součástce:
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=215159&highlight=#215159 - a ještě lepší "pokračování" to má tady: http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=26246

A ten druhý - jako by mu z oka vypadnul: http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=25385&postdays=0&postorder=asc&start=0

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
host
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: ne listopad 01 2009, 19:46    Předmět: Citovat

Jsem moc rád že mne neházíš do jednoho pytle s těma dvěma. Smile To jsem teda koukal co lidi dokážou. Shocked
Věřím Ti že je to dobrá rada! Omlouvám se, ale cívku jsem zkoušel jen ohmicky jestli je průchozí. Indukčnost nemám čím změřit. Zkusím ji koupit, jestli ji budou mít. Jestli to zprovozním tak napíši. Zatím moc děkuji všem!
Návrat nahoru
workhard



Založen: Jul 07, 2006
Příspěvky: 5135
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: po listopad 02 2009, 0:26    Předmět: Citovat

Na cívce je blbý,že je pořád průchozí. Jenom,když je v pérdeli,tak je průchozí o něco víc... Wink
_________________
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.20 sekund