Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Zesilovač EPH (Fidek - Elektronika pro hudebníky)
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33961
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: čt říjen 29 2009, 17:38    Předmět: Citovat

Odkial si ten Jamicon vytiahol?
9ks Jamicon 22uF/25V 105 stupnov:
22,3
21,6
22,1
22,3
22,0
22,6
22,3
22,1
21,6
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Davidus
Zablokován


Založen: Jun 01, 2005
Příspěvky: 2439

PříspěvekZaslal: čt říjen 29 2009, 17:53    Předmět: Citovat

rnbw > čím to měříš? Snad ne multimetrem?
vytáhl sem je před 2ma týdnama z GME
a sou to 85°, měřím polarizovaným napětím na 1KHz a 100Hz pokud máš takové kapacity tak to máš štěstí, já jsem nikdy jamicony s takhle velikou odchylkou nahoru neviděl Shocked všechny byly dolů, kvalitní elyty byly přesné nebo nahoru

Cust> neboj, já bych se to neopovážil někam dat Laughing už kvuli tomu vzhledu leda do praku, letíc nožičkama napřed nejlépe..


Naposledy upravil Davidus dne čt říjen 29 2009, 18:07, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33961
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: čt říjen 29 2009, 18:01    Předmět: Citovat

RLC multimetrom CHY 24CS: http://www.avelmak.sk/show_image.php?article=37447&type=1&name=

Mam tu aj nejake Jamicony na 85 stupnov, skusim tie:
47uF/50V, 85 stupnov:
41,4
41,6
41,7
43,6
40,9
44,2
41,8
44,6
44,3

10uF/50V, 85 stupnov:
9,36
9,21
9,05
9,39
9,38
9,15
9,16
9,07
9,29

4,7uF/50V, 85 stupnov:
4,11
4,10
4,16
4,16
4,26
4,34
4,07
4,19
4,14
4,32
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ohryzek36



Založen: Dec 24, 2008
Příspěvky: 2376
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: čt říjen 29 2009, 18:44    Předmět: Citovat

Shocked - tohle jsem už někde viděl - tak před půl rokem jsem to opravoval známému. Prý - "to asi nějaký "expert" dělal doma, vždyť jsem to dostal skoro zadara, tak co to neopravit Very Happy ". Když jsem viděl ty plošňáky tak jsem se chytal za hlavu - představa, že se něco takového vyrábělo sériově je docela šílená - zajímalo by mě, kolik takových věcí je po republice v oběhu - tohle se ke mně dostalo na Zlínsku (někdo prodával set - kombo + kytara Jolana Iris Smile ) a prý je jich tady víc Rolling Eyes

Tak, je to Fidek AC30 ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6327
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: čt říjen 29 2009, 18:48    Předmět: Citovat

Jolana Iris si nic lepšího nezasloužila Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mmjuz



Založen: Mar 16, 2009
Příspěvky: 217

PříspěvekZaslal: čt říjen 29 2009, 19:31    Předmět: Citovat

Tak s tím rozhodně nesouhlasím. Iriska v té původní verzi se s nímačemi s legračním nápisem Alnic 6 má zvuk jako víno. Blbě se na to hraje jako na všechny Jolany, kvůli placatému hmatníku bez rádiusu. Ale zvuk jak od Leoše Fendera. I dnes na to pár lidí hraje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ohryzek36



Založen: Dec 24, 2008
Příspěvky: 2376
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: čt říjen 29 2009, 20:28    Předmět: Citovat

Ta Iriska by se ještě dala, ale byla trochu upravená - snímač zůstal původní jen u krku (to AlNiCo) a u kobylky byl snímač "Spektrum" z Diamanta Very Happy ,dál byla přehozená celá elektronika a kytara byla kompletně polepená nejrůznějšíma nálepkama. Samozřejmě, že jsem i tu musel dávat do kupy Very Happy .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dayslypper



Založen: Apr 28, 2006
Příspěvky: 297
Bydliště: Praha / Česká Třebová

PříspěvekZaslal: čt říjen 29 2009, 22:27    Předmět: Citovat

I když jsem taky kytarista, tak se musím vrátit k původnímu tématu.

Kondenzátory jsem vyměnil, ale problém přetrval.

Dohledal jsem, co to je zač:
Mám kombo Fidek CC 80

Odhodlal jsem se napsat tvůrci. Ten mi řekl, že by to mohl být operační zesilovač na tom kanále.

Prosím o radu nějaké alternativy toho prostředního op. zesilovače.
Je tam napsáno:
HM92AF
LM
741CN


Zde IO v GME nebo GESu)

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Atlan



Založen: May 10, 2004
Příspěvky: 4507
Bydliště: Košice

PříspěvekZaslal: čt říjen 29 2009, 22:36    Předmět: Citovat

no ostetne fotky este ako tak ze dobre no....ale tato posledna ma dostala.....

IO tam je tento http://www.gme.cz/cz/index.php?product=310-017

tj LM741 slo by to nahradit nejakym TL a este NEckom len neviem c i by to malo neajky vyznam
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vogon



Založen: May 14, 2009
Příspěvky: 1618
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt říjen 29 2009, 22:56    Předmět: Citovat

Hm, nemyslím si, že to bude některý z OZ.
Hdyž vidím ty hnědý keramiky, jsem si vcelku jist, že to bude některá z nich.
Dělaly se jim svody i několik desitek OHM. Většinou reagovali na teplo.
Zkus za chodu zesilovače, jeden po druhým opatrně nahřát pájkou tak aby se zrovna začal tavit ten vosk v kterým jsou zalitý. Ruchy se znatelně zesílí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dayslypper



Založen: Apr 28, 2006
Příspěvky: 297
Bydliště: Praha / Česká Třebová

PříspěvekZaslal: pá říjen 30 2009, 0:44    Předmět: Citovat

Atlan: Díky!

Vogon: Díky za tip. Zkusil jsem to s tou páječkou, ale zdá se mi, že je to bez efektu. Ale když nezabere ta výměna operáku, tak bych asi měl přistoupit i na výměnu toho zbytku kondenzátorů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fero7



Založen: Jan 20, 2007
Příspěvky: 2250

PříspěvekZaslal: pá říjen 30 2009, 7:23    Předmět: Citovat

Ja som Ti uz na zaciatku radil: "Uvedené problémy najskôr spôsobuje niektorý keramický kondenzátor v signálovej ceste daného kanálu-zvod."
To si mal urobit uz davno a ako prve. Stacilo prehodit postupne po jednom kondiku z jedneho kanalu do druheho. To si mal urobit uz velmi davno a ako prve.
Je tu este moznost postupne uzemnovat signalovu cestu. Takto mozes najst miesto kde Ti to sumi/nesumi. Ale to by som Ti velmi neodporucal, lebo ak nevies co si mozes dovolit (alebo ktore body uzemnit), tak mozes aj nieco odpalit. Potom uz naozaj budes potrebovat aj tie operaky.
Ty si dobry zakaznik, skoda ze nie som z GME.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bu2520



Založen: Jul 16, 2007
Příspěvky: 4247
Bydliště: u HK

PříspěvekZaslal: pá říjen 30 2009, 7:47    Předmět: Citovat

začal bych lokalizací závady, nějaký sledovač signálu, v nouzi vyhoví třeba rádio s aux vstupem , nějaký např 100n kondík na signální vodič propojit kostry a postupně jít od vstupu až k výstupu, kde se začne to praskání objevovat , je dobré odpojit repro u zkoušeného kvůli lepší lokalizaci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dayslypper



Založen: Apr 28, 2006
Příspěvky: 297
Bydliště: Praha / Česká Třebová

PříspěvekZaslal: pá říjen 30 2009, 15:24    Předmět: Citovat

Máte pravdu. Tak jsem vyzkoušel prohodit ty dva kondenzátory na každém kanále na desce předzesilovače. To asi nic. Pak i ten jeden mezi korekcemi basů a výšek a to byla asi příčina, šum byl pak opravdu na druhém kanále. Ale když jsem to přepájel zas zpět pro ověření, tak to teď dělá podstatně méně nebo třeba vůbec. Mám teda vyměnit tento kondenzátor? Nebo by bylo dobré vyměnit radši ty všechny keramické? Laughing

Dál se v signálu objevuje nezávisle na kanálech přerušovaně třeba na 2 vteřiny takové tlumené "trrrrrrrrrr" pak na pár vteřin přestane, a pak znovu. Za normálních provozních podmínek to je zanedbatelné, ale když zesílím zesilovač bez připojeného vstupu, tak to slyšet je. Je to něco v zeslipovači, nebo nějaké ruchy ze sítě?

Jinak ty dva kondenátory jsou 3n3 Fs.
Našel jsem je zde.
Může tam být ten CKS 3N3/50V?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31936
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: pá říjen 30 2009, 16:26    Předmět: Citovat

No, potěš koště, když to tady čtu...
Operáky 741, keramiky vyhnilý, elyty plasťáky - se divím, že toho Fídka někdo ještě nezaškrtil...
To VRRRRUMM, je "motorování", prostě zakmitávání zesilovače zpětnou vazbou přes napájení - zbavíš se toho nejjistěji tak, že takový zes vyhodíš do popelnice. A kdyby sis ho jo chtěl nechat, budeš muset totálně vyházet starý elektrolyty a nahradit novýma, přeměřit keramiku a pro jistotu ji taky nahradit třeba MKT kondíkama. To jako první etapu...

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Strana 3 z 7

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.21 sekund