Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Povolit nebo zakázat příspěvky nepřihlášeným - anketa
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Provoz fóra
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Ponechat anonymní přispívaní v diskusi ANO - Ne
Rozhodně ANO (ponechat anonymy)
6%
 6%  [ 3 ]
Spíše ano
14%
 14%  [ 7 ]
Spíše ne
14%
 14%  [ 7 ]
Rozhodně NE (zakázat anonymy)
48%
 48%  [ 24 ]
Je mi to fuk, dejte mi pokoj s takovým pseudoproblémem, chodím sem kvůli jiným věcem
10%
 10%  [ 5 ]
Mám na věc jiný vyhraněný názor, který anketní otázky nevystihujou
6%
 6%  [ 3 ]
Celkem hlasů : 49

Autor Zpráva
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: po říjen 26 2009, 14:22    Předmět: Povolit nebo zakázat příspěvky nepřihlášeným - anketa Citovat

Ad

1) rozhodně ano - anonymové jsou obohacením a kořením každé diskuse, bez jejich příspěvků by bylo technické fórum šedivé a smutné

2) spíše ano - anonymy zrovna nemusím, ale ničemu tu nevadí, takže nic neměnit

3) spíše ne - když tu budou, nic se nestane, ale když jsem se mohl registrovat já, proč by nemohl kdokoliv jiný

4) rozhodně ne - jsem zásadně proti anonymním příspěvkům, dovoluje to záměnu identit, neumožňuje hledání v archivu příspěvků podle autora, spousta jiných diskusí nemá dotazy nepřihlášených od samého začátku, internet už stejně není tak anonymní, jak si někdo myslí

5) no comment

6) mám svůj názor na příspěvky od nepřihlášených (někomu víra zakazuje registraci, po někom jdou Hvězdní lidé takže se registrovat nemůže, je zbytečné aby nedělní televizní opravář samouk kvůli jednomu dotazu na vertikál zabíral místo v databázi, cokoliv jiného)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: po říjen 26 2009, 14:45    Předmět: Citovat

Jenom malý dodatek - v případě zákazu vyhradím anonymům "trucovnu" - t.j. místo, kde se mohou ptát i anonymně.

Můj hlas je jasný, i když to pro mě bude opět znamenat práci.

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31877
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: po říjen 26 2009, 15:00    Předmět: Citovat

No, hlasuju tak, že se zdržuju hlasování - ale pokud je registrace sem bezplatná a trvá i s mailovým ověřením řádově několik minut, nevidím důvod, proč ponechávat volné pole anonymům "k řádění". Drtivá většina fór umožňuje čtení a i vyhledávání v režimu "nepřihlášen", tedy anonymně, ale pokud se chce kdokoliv zapojit do diskuse, vyžadují pro to registraci. Takže ať si anonymové řádí v "trucovně"...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19534
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: po říjen 26 2009, 15:19    Předmět: Citovat

Myslím, že Crifodo v odpovědi 6 trefil i můj názor: máme tu registrované, kteří si občas řeknou o zrušení registrace, ale jsem rád, že tu jsou, tak ji neruším. Máme tu pár anonymů, kteří se možná baví tím, jak dlouho potrvá jejich odhalení (nebo jim admin v práci začal hlídat relace a to už taková zábava není), ale jsou tu užiteční.
Čili dilema "zakázat či nezakázat anonymům přispívat do diskuse" tak jednoduchým kritériem nerozštípneme.
Je ještě možné zavést pro anonymy "odmořovací komoru", kde jejich příspěvek počká na kontrolu moderátory a přesunutí do příslušného vlákna nebo koše. To už funguje na více fórech po světě, jedno určitě mnozí znáte u nás. Ovšem něco jiného je stálý redaktor, který se tomu jednou denně věnuje, něco jiného je to u nás. Zdeněk má pravdu, každý takový zákrok je práce navíc.
Kdo dál budete hlasovat: zvažte zodpovědně, co je dobré pro fórum - a co je reálné.


Naposledy upravil Hill dne po říjen 26 2009, 15:20, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jezevec
Hlavní moderátor


Založen: Jun 13, 2004
Příspěvky: 5669
Bydliště: Břeclavsko

PříspěvekZaslal: po říjen 26 2009, 15:19    Předmět: Citovat

Naprosto souhlasím s Ekkarem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: po říjen 26 2009, 15:27    Předmět: Citovat

Hill napsal(a):

Je ještě možné zavést pro anonymy "odmořovací komoru", kde jejich příspěvek počká na kontrolu moderátory a přesunutí do příslušného vlákna nebo koše.


Obávám se, že odmořování některých anonymních příspěvků v poslední době je zaručený recept na to, jak se stát skinheadem. Very Happy

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zmije



Založen: Jun 30, 2005
Příspěvky: 1569
Bydliště: Pardubický kraj

PříspěvekZaslal: po říjen 26 2009, 15:27    Předmět: Citovat

Navrhuji, aby se pro anonymi vyhradilo specíalní fóru, nebo několik fór, a ban měl tři úrovně, 1. by blokoval anonymi z dené IP, druhý level by blokoval konkrétní nick a třětí všechny z dané IP, tím by se dala určitá šance lidem za natem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zmije



Založen: Jun 30, 2005
Příspěvky: 1569
Bydliště: Pardubický kraj

PříspěvekZaslal: po říjen 26 2009, 15:34    Předmět: Citovat

PS: příspěvky anonimů by se neměly zobrazovat na úvodní stránce, alespoň by je to tolik nelákalo vkládat sem reklamní kecy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: po říjen 26 2009, 15:36    Předmět: Citovat

Tak to taky tady s BANem je, ovšem nefunguje to.

Je to pouze lidech, současný systém EB je na to slabý a bohužel někteří ve své zatemněnosti nevidí, co si někteří moderátoři musí vytrpět a hledí pouze na svůj osobní problém.

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zmije



Založen: Jun 30, 2005
Příspěvky: 1569
Bydliště: Pardubický kraj

PříspěvekZaslal: po říjen 26 2009, 15:41    Předmět: Citovat

ZdenekHQ napsal(a):
Hill napsal(a):

Je ještě možné zavést pro anonymy "odmořovací komoru", kde jejich příspěvek počká na kontrolu moderátory a přesunutí do příslušného vlákna nebo koše.


Obávám se, že odmořování některých anonymních příspěvků v poslední době je zaručený recept na to, jak se stát skinheadem. Very Happy

Odmořování by se mohlo svěřit do rukou hodnocení příspěvků od autorizovaných uživatelů nejlépe s určitou dosaženou hodností, představuji si to tak, že pod každým příspěvkem by bylo hodnocení (+ -), které by se třeba váhovalo hodností a při dosažení určitých bodů by se příspěvek zařadil na vyditelnější místo, nebo by se úplně smazal, čímž by se práce adminů více rozložila a zjednodušila.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: po říjen 26 2009, 15:43    Předmět: Citovat

Je to hezký, ale mám z toho pocit, že by to svědčilo o naprostém úpadku zdravého rozumu mezi bastlíři.

Nakonec v našem státě obecně platí, že kvůli pár (slušně nepojmenovatelným) jedincům se dělají zákony složitý jak americký raketoplán. Sice to létá, ale zvolna se to rozpadá a občas to rovnou shoří.

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Bernard



Založen: May 27, 2005
Příspěvky: 3647

PříspěvekZaslal: po říjen 26 2009, 15:55    Předmět: Citovat

Ne tak dávno tu zazněl názor:
citace:

Pravidla soukromého webu neurčuje žádné mínění společnosti, ale majitel toho webu. Soukromý web není žádná "společnost" ale privátní věc. Můžeme to komentovat, ale ne vyžadovat nebo čekat na souhlas. Je sice vedro, ale k nepochopení to snad není.

"Tak jako Nejvyšší poroučí Měsíci tu dorůstati, tu ubývati, napájí i Svaté Oficium tu vlídností, tu přísností"

Já s tím souhlasím. Pokud je tedy opravdový zájem anonymy nějak vyřešit, ať se na návrhu usnese rada moudrých třeba per rollam, a potom nechť rozhodne alovka.
Pochybuji, že tento názor je nějak vyhraněný, ale (6) je mu asi nejblíž.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: po říjen 26 2009, 16:00    Předmět: Citovat

ZdenekHQ napsal(a):
co si někteří moderátoři musí vytrpět

Nemusí. Chtějí.
Nevěřím, že podobnou moderatizační práci na libovolném diskusním fóru dělá někdo z opravdového donucení a s opravdovým odporem. Ledaže by to dělal na výdělek, nic jiného neuměl a musel přitom živit tři děti.
S tím raketoplánem je to docela dobré přirovnání. Občas lítá, ale je kolem toho děsnej a drahej opruz a většině populace na Zemi z toho žádný užitek neplyne. Tady je už z pár odpovědí vidět, že i z jednoduchého problému anonymy ano/ne lze dospět k další mašinérii a možná ještě uhozenější. Přitom je problém tak jednoduchý jako gravitační zákon. Zakládáním pískovišť a opatroven anonymům na hraní si přidělá práci akorát ten moderátor. Půlka problémů s anonymy se přitom do toho cvičného fóra přenese.
Jak to, že jiná fóra, i početnější a starší, na problém s anonymy, s otázkou zabírání databáze neaktivními členy, nemožnosti chudáků co nemají čas na registraci, si stáhnout svoje soubory, atd, atd., nedojely ale normálně fungujou?
každým takovýmhle pseudoproblémem a jeho složitým řešením se odsunuje původní cíl podobného fóra: pokecat o společných zálibách, najít odpověď na svůj problém, dozvědět se něco nového z oboru nebo dát nenápadně vědět o své šikovnosti (komerčnímu prospěchu spousty opraváříků, výrobčíků i prodavačíků bych se stydlivě neuzavíral ale normálně bych ho přiznal, protože hranice se nedá stanovit).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: po říjen 26 2009, 16:51    Předmět: Citovat

Komerčnímu prospěchu opraváříčků jsem nikdy toto fórum neuzavíral, neboť hranice skutečně zjistit nejde - oni sami ze sebe někdy dělají kastu vyvolených a prskají na všechny kolem sebe včetně těch, co si to nezaslouží.

Stejně tak nemažu nabídky k prodeji kusovek, i když vím, že jde o OSVČ, protože je to taky jenom člověk, i když "hnusný kapitalista".

To nastavení "profi TV" sekce je špatně a je přehnaný, a je zvláštní, že to nikdo z běžných uživatelů nereklamuje.

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Killroy
Moderátor


Založen: Dec 08, 2007
Příspěvky: 4213
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: po říjen 26 2009, 19:39    Předmět: Citovat

ZdenekHQ napsal(a):
Stejně tak nemažu nabídky k prodeji kusovek, i když vím, že jde o OSVČ, protože je to taky jenom člověk, i když "hnusný kapitalista".

Kusovka je kusovka a nelze tomu nic vytknout. Od toho přece máme sekci kde se nabízí nebo shání. Jenže pokud si dobře všímáš, tak je tady několik uživatelů, co si to tady pletou s Aukrem a co sem mimo opakovaných nabídek za účelem prodeje zatím ale vůbec nic jiného dalšího nepřinesli. Zrovna teď jeden zase přispěl...

Já jsem hlasoval. Můj názor na anonymy je tu dostatečně známý, já ho neskrývám a své názory jen tak neměním.

Killroy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Provoz fóra Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Strana 1 z 4

 
Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Můžete k příspěvkům připojovat soubory
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund