Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jsme důležití?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Na příspěvek reaguji, když:
Znám správnou odpověď
48%
 48%  [ 23 ]
Odpověď neznám, ale upřesňuji si dotaz
2%
 2%  [ 1 ]
Mám svůj názor na problém
46%
 46%  [ 22 ]
Kritizuji nelogičnost otázky
0%
 0%  [ 0 ]
Kritizuji neodbornost otázky
0%
 0%  [ 0 ]
Považuji otázku za provokaci
0%
 0%  [ 0 ]
Cítím potřebu off-topic poznámky
0%
 0%  [ 0 ]
Jen aby řeč nestála
2%
 2%  [ 1 ]
Celkem hlasů : 47

Autor Zpráva
Bernard



Založen: May 27, 2005
Příspěvky: 3647

PříspěvekZaslal: čt říjen 22 2009, 11:04    Předmět: Citovat

EKKAR napsal(a):
Vrátím se k titulku - "Jsme důležití?"
A odpovím:
Ano, jsme!
Protože ............

Já s EKKARem, souhlasím, Bastlírna je důležitá a hlavně užitečná pro nás všechny, kteří máme v oblibě elektroniku a s ní spojené bastlení/podnikání.
Přes to všechno, mně tu jde o něco jiného. Zkrátka, když ČLEN přispěje do vlákna větou "Helevole, radši to zavři a běž vod toho, mohlo by ti to ublížit!", co je motivací takovéto formulace? Hřeje ČLENa dobrý pocit, že někoho uchránil před nebezpečím, nebo hrdost při představě, že si to teď čtou jeho kolegové a říkají si "Ten mu to dal!"? Vždy je v pozadí nějaký pocit své vlastní důležitosti, svého jména nebo nicku. Nebo ne?
A vo tom to je. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: čt říjen 22 2009, 11:26    Předmět: Citovat

Anonym napsal(a):
Já vidím docela úzkou paralelu mezi (ne)dodržováním technického názvosloví a (ne)dodržováním pravidel zde na EB. Nějaké dodržování pravidel se přece nenosí, pravidla platí jak kdy, jak pro koho, lpění na technických termínech (jak kdy a jak kým) je slovíčkaření, hnidopišství a pedantské bazírování. Pak se ale nelze divit tomu, jak to tu vypadá. Zvířátka a lidé si pobíhají po šapitó jak chtějí a principál se ptá, co s tím.


A nechtěla jsi náhodou jako malá vstoupit do armády ? Tam bys měla všechno vyrovnaný do lajny podle pravidel a všichni by na slovo poslouchali, přitom bys byla pro armádu i jako ženská pouze anonymním zeleným mužíčkem.

Pokud by se moderátor povýšil do funkce buzerátora, úzkostně hlídajícího každý prohřešek proti pravidlům, a účastníci by měli povinnost hlásit každý technický či netechnický omyl, asi by se brzy ti, co by zde vydrželi, potkali na speciálním oddělení psychiatrické kliniky, určeném pro nejtěžší případy.

Jsme Bastlírna, a k bastlení patří bohužel omyly. Každý názor se bere, a ty spousty lidí, co to čtou, si udělají stejně svůj VLASTNÍ názor, bez ohledu na to, jak zareagoval kolikrát JEDEN JEDINÝ oponent.

Ta čeština, nevím, co mě pořád nutí psát jediný s dvěma en....

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]


Naposledy upravil ZdenekHQ dne po říjen 26 2009, 11:24, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: čt říjen 22 2009, 11:36    Předmět: Citovat

Bernard výše napsal(a):

Přes to všechno, mně tu jde o něco jiného... ...pocit své vlastní důležitosti, svého jména nebo nicku. Nebo ne?
A vo tom to je. Wink


Souhlasím, ALE - když NAPŘÍKLAD někomu strčím až pod nos stránku s online výpočtem step-up měniče, kam zadá jen 4 parametry a všechno ostatní mu vypadne až pod nos a on mě napíše, že je laik a chce vědět přesný hodnoty, co má zadat, přitom 3 má ve své otázce a čtvrtý parametr je obecně známý, napíšu mu tu samou odpověď a nic mě přitom nehřeje a necítím se nijak důležitý. Pouze ze zkušenosti vím, co bude následovat - nekonečné vysvětlování každý blbosti, kde velmi často díky nějaké nepřesnosti (a pro tazatele nepodstatné a BEZVÝZNAMNÉ nepřesnosti) vznikají spory, protože někdo na to upozorní a hádka je na světě - a původní tazatel jen kouká . A o tom to taky bohužel je.

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18683
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: čt říjen 22 2009, 11:42    Předmět: Citovat

Máš , Bernarde , stopro pravdu . Říkám , jako vždy , v zimě bude méně práce a tak díky Hillovi , který posunul možnost přehledu až týdenních reakcí , si udělám statistiku určitě s nevypovídajícím vzorkem , kolik kdo na % poradil a "poradil" . Škoda , že nebudu moci zařadit anonymy .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bernard



Založen: May 27, 2005
Příspěvky: 3647

PříspěvekZaslal: čt říjen 22 2009, 12:36    Předmět: Citovat

ZdenekHQ napsal(a):
.......... napíšu mu tu samou odpověď a nic mě přitom nehřeje a necítím se nijak důležitý. ..........

Asi jsem opravdu na něco zapomněl, a sice na pocit povinnosti plynoucí ze zastávané funkce. Jenže, Zdeňku, když diskuse dospěje do bodu, kdy nemáš ani ten nejmenší pozitivní pocit, nemusíš podstupovat dál to sebetrýznění. On se asi někdo najde, kdo mu to dopoví, a když ne, taky se svět nezboří. Autorita moderátora tím neutrpí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: čt říjen 22 2009, 12:54    Předmět: Citovat

Jasně, ovšem když už začnu jako první odpovídat, je dobré to taky nějak ukončit, i třeba sdělením, že to podle mě nemá smysl. K cizím odpovědím se takhle nevyjadřuju - to už musí být, abych něco podobnýho ve stylu "nedělej to" připsal a musím s tím mít osobní a špatnou zkušenost, nikoliv jen názor na věc. Pak to beru osobně jako dobrou radu.
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
anonym






PříspěvekZaslal: čt říjen 22 2009, 13:23    Předmět: Citovat

ZdenekHQ mimo jiné napsal(a):
A nechtěla jsi náhodou jako malá... ...na speciálním oddělení psychiatrické kliniky, určeném pro nejtěžší případy.

Místní klasika, nežádoucí názor natlačíme do extrému a tak ho jednoduše smeteme ze stolu. Za takových okolností psaní čehokoliv dalšího ztrácí smysl.
Návrat nahoru
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: čt říjen 22 2009, 13:59    Předmět: Citovat

Protože Ti jednoznačně chybí pud sebezáchovy, něco ti prozradím, ale je to tajný - buď ráda, že jako anonym tady vůbec prostor pro svůj (ne)osobní názor máš.

Neosobní proto, protože jak jsi sama napsala, jako anonym nemůžeš vést osobní spory a tudíž nemůžeš mít ani osobní názor.

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
anonym






PříspěvekZaslal: čt říjen 22 2009, 14:37    Předmět: Citovat

ZdenekHQ mimo jiné napsal(a):
Protože Ti jednoznačně chybí ... ... osobní názor.

No tak přestaň vyhrožovat a ten přístup mi zakaž. Vyřeší se tím jednou provždy problém anonymní alergie na EB, ten starý pán, co se do mě i přes tvou (jistě hodně hustou) SZ stále naváží se nebude mít do koho navážet a bude klid Smile
Návrat nahoru
Jurik-EB



Založen: Oct 02, 2009
Příspěvky: 206
Bydliště: Rožnov pod Rad.

PříspěvekZaslal: čt říjen 22 2009, 17:20    Předmět: Citovat

Hups a už jsou v sobě. Téma je fuč. Moderátor ztratil trpělivost, nejmenovaný(á) ztrácí půdu pod nohama. A co tohle, "co na tom že my dva se neshodnem, vrátíme se k tématu".
Ano téma důležitosti je na místě, mě osobně to přináší dost a jsem rád že radioamatérství přináší spoustě lidí potěšení, je to určitý druh drogy která člověku neuškodí. Bastlírna je z mého pohledu škola ve které, v každé třídě, jsou žáci (promiňte mi ten příměr) od 3 do 15ti let a učitelé se s jejich otázkami musí vypořádat. Někdy to nechávají na samotných dětech aby si navzájem vypomohli a citlivě jím vysvětlují kde udělali chybu nebo jak to udělat jinak. Kdysi jsme byli odkázáni jen na Amatérské rádio nebo na školské kroužky, dnes v době internetu, můžeme být rádi že máme tu možnost spojit se s někým kdo nám poradí nebo radu potřebuje. Bohužel né každý to umí podat tak aby to bylo srozumitelné (prosba, rada). A také bohužel tu chybí (píp) které by upozornilo na nevhodná slova. Nebudu rýpat do rýpalů, to je kapitola sama o sobě a je na moderátorech aby se s nimi vypořádali.
Jinak přeji Bastlírně to nejlepší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: čt říjen 22 2009, 17:30    Předmět: Citovat

Píp tady je, jen si někteří, vykřikujíce cosi o svobodě projevu, vydupali to, že je aplikované jen na nejsprostší slova a to ještě omezeně. Prostě jim to v projevu chybělo, další téměř zuřili, že jim to (bohužel nechtěně) vyklíčovalo i slova jako např. špica atd....
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Jurik-EB



Založen: Oct 02, 2009
Příspěvky: 206
Bydliště: Rožnov pod Rad.

PříspěvekZaslal: čt říjen 22 2009, 17:49    Předmět: Citovat

Do toho se nebudu míchat jak a co s tím, to už je na vás a vaší šikovnosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Bernard



Založen: May 27, 2005
Příspěvky: 3647

PříspěvekZaslal: čt říjen 22 2009, 18:07    Předmět: Citovat

Silná slova posilují sebevědomí, skutečně sebevědomý jedinec je nepotřebuje. Potom je tu i vliv prostředí, někde člověk musí mluvit škaredě, aby zapadl. Kdo byl na vojně, ten to zná.
(Píp) tu sice je, ale s oblibou se obchází různými šif*rami a réb.usy. Bohužel to vidíme i u moderátorů, a potom to vypadá, že takovýto styl je tu "in". Tady je možnost pro každého přispět k nápravě. Jako když nechcete, aby vaše děti kouřily, nejlepší způsob je taky přestat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jurik-EB



Založen: Oct 02, 2009
Příspěvky: 206
Bydliště: Rožnov pod Rad.

PříspěvekZaslal: čt říjen 22 2009, 18:31    Předmět: Citovat

Osobně bastlírnu chválím ale neznamená to že tu není co vylepšovat.
Např: Všeobecná snaha o co nejkratší (ale výstižné) podání dotazu či rady se snahou šetřit místem bastlírny je nedodržena i tím že pod konkétními větami jsou citáty zbytečně příliš dlouhé. Pokud někdo s tak dlouhým citátem napíše 400 příspěvků pak... někteří mají jeden nebo více přebytkových řádků takže matematika je jednoduchá. O visuelním souladu mezi jednotlivými příspěvky (přeskoky přez tyto citáty) už ani nemluvím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19568
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: čt říjen 22 2009, 19:03    Předmět: Citovat

Ano, citací se nadužívá, a celkem zbytečně.
Přebytečné citace tam, kde je z odpovědi jasné, nač a komu je odpovídáno, buď mažu nebo z nich vystřihnu prostředek - kdo chce, ať si najde celé znění o nějaký ten příspěvek výše. Ale nejde stíhat všechno, někdy bych celý večer nemusel dělat nic jiného. Ostatně někdy stihnu právě jenom tohle.

Některé citace naopak je lépe zachovat, zvlášť v případech, kdy se za originál jeho autor zastydí a smaže ho, jiný autor zase smaže všechny svoje příspěvky, protože se urazil. Odpovědi na smazané příspěvky pak vypadají jako nepochopitelná samomluva k někomu, kdo nediskutuje.
Citaci už ale autor citovaného příspěvku smazat nemůže, tak se aspoň v ní najde vysvětlení, oč vlastně mělo jít. Proto tyto citace nemažu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 3 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.34 sekund