Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jsme důležití?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Na příspěvek reaguji, když:
Znám správnou odpověď
48%
 48%  [ 23 ]
Odpověď neznám, ale upřesňuji si dotaz
2%
 2%  [ 1 ]
Mám svůj názor na problém
46%
 46%  [ 22 ]
Kritizuji nelogičnost otázky
0%
 0%  [ 0 ]
Kritizuji neodbornost otázky
0%
 0%  [ 0 ]
Považuji otázku za provokaci
0%
 0%  [ 0 ]
Cítím potřebu off-topic poznámky
0%
 0%  [ 0 ]
Jen aby řeč nestála
2%
 2%  [ 1 ]
Celkem hlasů : 47

Autor Zpráva
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: út říjen 20 2009, 18:40    Předmět: Citovat

Dobře, ustoupím a zveřejním speciální dík Vám dvěma, když lidsky dokážete anonyma před Vámi přesvědčit, aby přestal(a) dělat opičárny a začala sem chodit opět jako Andrea.

Ne kvůli mě, ale kvůli jiným, u kterých svým mindrákem (protože ji někdo dožral a ona se s tím neumí vyrovnat) způsobuje skoro alergii a ta se tady dále na tomto fóru "nelidsky" šíří.

Dále přesvědčte některé uživatelem, aby nenadávali druhým, tazatele, aby se se snažili taky něco udělat pro řešení svojí věci a nedělali z Bastlírny dojírnu ve stylu taháku do školy.

Dále lidsky přesvědčete hackery, aby neotravovali místní fórum pokusy o sestřelení engine, o krádež databáze včetně PM uživatelů atd.

Trefená husa potřebovala dva zásahy, z toho se v jednom musela dozvědět, že Bastlírně spíš škodí.

Good luck !

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
anonym






PříspěvekZaslal: út říjen 20 2009, 18:48    Předmět: Citovat

Ty fole, tak nakonec tady za skoro všecko špatné můžu já. Asi si půjdu hodit mašli. Rolling Eyes
Návrat nahoru
Bernard



Založen: May 27, 2005
Příspěvky: 3647

PříspěvekZaslal: út říjen 20 2009, 21:35    Předmět: Citovat

ZdenekHQ napsal(a):
......
Trefená husa potřebovala dva zásahy, z toho se v jednom musela dozvědět, že Bastlírně spíš škodí.

Ani necítím, že by se mě něco z toho dotýkalo, tak to asi druhá trefa nebude, a do černého určitě ne.

Uznávám, že toto vlákno se mohlo dotknout citlivějších povah, kterým pocit uznání vlastní důležitosti sice dělá dobře, ale stydí se přiznat se k tomu. Mohli to chápat jako provokaci nebo nějaké obvinění z nezdravé ctižádosti? Nevím. Myšleno to tak nebylo a omlouvat se nemusím.

Co není zakázané, je dovolené, snad i na EB, a já bych ještě dodal, že i to dovolené by nemělo být neetické. Na tom, že někdo vystupuje anonymně snad není nic neetické, proč bych tedy někoho měl přesvědčovat, aby to nedělal? A pokud vím, příčinou alergie není alergén, ale neadekvátní přehnaná reakce imunitního systému.

Výchova uživatelů se nedá dělat veřejným napomínáním. Pokud někdo překročí všechny meze, pošlu mu PM. Kdyby se tento postup rozšířil, možná by to aspoň trochu zabralo. Ale iluze si nedělám.

Zdeňku, uznávám tvé odborné kvality a obdivuji to množství energie, které věnuješ provozu EB. V tomto ti nijak pomoci neumím, jedině ti můžu poděkovat.

A že Bastlírně spíš škodím? Možné to je, určitě však nevědomky a snad jen ojediněle. Prosím, napiš mi PM s konkrétními okolnostmi a já se vynasnažím vyhnout se recidívě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18683
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: st říjen 21 2009, 7:31    Předmět: Citovat

Připojím se též . Taky Ti nemohu pomoci , ale už Ti nebude taky 20 a jsi snad smířený s tím , že jen málo lidí maká a zbytek se veze . Ale výchova lidí probíhá v rodině a to hlavně do konce prvního stupně ZŠ , píšou ti , co se tím zabývají . Sprosťárny a nadávky rozhodně nezmizí dělením for . Ale sám jsi psal , že demokracie někde končí . Já tomu nerozumím , ale asi by se dalo zamezit přístupu pro tyto lidi na EB ,ale pochopitelně to musí platit pro všechny !!!! I pro ty , kteří jsou záslužní . Prostě je na citelnou dobu blokni , plácnu 2 měsíce . Prostě sprostotu potřít , snad alespoň zde , padni komu padni . Styl přístupu , který zde znalý anonym zvolil je opět demokraticky jeho věc . Mne by toto řešení nebavilo a nezvolil bych ho . Taky doufám , že svůj přístup přehodnotí . To , jestli pracuje ve školství , by ji (ho) snad mělo obrnit proti jiným názorům i "blbým". Já na útoky nereaguju , prostě už do toho vlákna přestanu psát . Ó jak jednoduché . Zde si , narozdíl od běžného života , mohu dovolit ten luxus , nechat problém v luftě , protože mne nedožene , ale neumožním tím šťouralům se se mnou handrkovat . Nebo Ty si fakt myslíš , že o tom je špatné chování ? Jsem přesvědčen , že ne . Přeji Ti , ať se daří , no a za nás budeš muset makat Ty .....Tedy muset .... Pozval bych Tě za to na pivo ....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: st říjen 21 2009, 12:32    Předmět: Citovat

Bernard napsal(a):
A že Bastlírně spíš škodím? Možné to je, určitě však nevědomky a snad jen ojediněle. Prosím, napiš mi PM s konkrétními okolnostmi a já se vynasnažím vyhnout se recidívě.


Špatně jsi si vyložil mou poslední větu - to se týkalo mě a věty Vím, že pro tento web děláš hodně, snad jsi v této době i nepostradatelný, ale zdá se mi, že mu trochu i škodíš. Pokud máš kompetence administrátora, nečekal bych od tebe ani náznak posměchu v jakémkoliv vlákně fóra. v souvislosti s AZK220 a "vejcem" neboli transformátorem.

No a co se týká BANů - tohle fórum neumí nastavit automaticky hlídaný BAN třeba na měsíc. Musí se to ručně hlídat a to, ať se na mě nikdo nezlobí, prostě nejde. Takže BAN se dává na pořád a nebo vůbec a od této hranice se odvíjí všechno ostatní směrem dolů. Navíc BAN se dá dát registrovanému uživateli, stejně jako poslat PM, s anonymy je těžká, velmi těžká práce...

Věkové rozpětí uživatelů na Bastlírně je cca 50 let - NIKDY nebudou všichni spokojení, tím víc (hůř), že já jsem poměrně svérázný typ moderátora a bohužel ten, kterému zde náleží ona výkonná moc dělat (i špatná) rozhodnutí. Navíc se snažím dát všem stejný prostor, aby zjistil, proč to či ono vlastně dělají. Bohužel času je málo, tudíž nestíhám dělat z odpovědí precizní rétorickou kompilaci (a ani je většinou celé nečtu), ale uchyluji se spíš ke krátkým větám, které se dají bohužel vykládat různě a někdy zní jako výstřely do tmy, zvlášť bez znalosti dalších souvislostí.

Nejvíc mě vadí ti, co si vzali poučení z dnešních politiků a každou věc, přeřeknutí, překlep, nepřesnost, pravidla atd. rozpitvávají slovo po slovíčku, až z toho vznikne skutečná sr*čka nehodná tohoto fóra - bastlíři by se měli hlavně řídit zdravým rozumem a úsudkem, potom by se spousta omezení a "stabilizačních manévrů fóra" stala k mé veliké úlevě zbytečnou.

Teď jsem si vyčerpal slovní limit aspoň na tři dny.

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
anonym






PříspěvekZaslal: st říjen 21 2009, 13:05    Předmět: Citovat

Mě zase nejvíc vadí, když tu někdo napíše/nakreslí nějakou blbost a když mu to vytknu, tak se do krve hádá, místo aby připustil, že udělal chybu. To taky dělá z vlákna sr*čku nehodnou tohoto fóra, zvláště když se k němu přidají na podporu nějací vlezdoprdelkové a začne(ou) urážet.
Návrat nahoru
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: st říjen 21 2009, 13:49    Předmět: Citovat

A máš nějaký řešení ?
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
pajosek2



Založen: Feb 24, 2007
Příspěvky: 3995
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: st říjen 21 2009, 14:18    Předmět: Citovat

Anonym napsal(a):
Mě zase nejvíc vadí, když tu někdo napíše/nakreslí nějakou blbost a když mu to vytknu, tak se do krve hádá, místo aby připustil, že udělal chybu. To taky dělá z vlákna sr*čku nehodnou tohoto fóra, zvláště když se k němu přidají na podporu nějací vlezdoprdelkové a začne(ou) urážet.
No jo jenže Ty i když to není nutné,tak do svých příspěvků vkládáš dost zbytečné nadřazenosti.A mezi řádky je napsáno pravdu mám já,já a jenjom já. Sice ji máš,ale dáváš to moc najevo.
Před časem tady vstupoval anonymně Ivan do TV sekce.Je to odborník nad odborníky a to nemyslím ironicky. Problém byl v jeho vyjadřování k neznalostem.Nesnášel jsem jeho vulgaritu a spoutu samouků to odradilo od nějaké činnosti.Možná to bylo dobře,ale já tu vulgaritu nemohl překousnout.Trošku mi ho připomínáš.Výborný odborník,ale se špatným způsobem vyjadřování.

_________________
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Bernard



Založen: May 27, 2005
Příspěvky: 3647

PříspěvekZaslal: st říjen 21 2009, 17:15    Předmět: Citovat

Já sice píšu rád, ale grafoman snad nejsem. Za celou svou exitenci na EB jsem odeslal 16 PM, z toho poslední 4 se týkaly "případu" tohoto vlákna. A z té poslední zprávy Zdeněk citoval dvě věty. Ale je v nich podstata našeho nedorozumění, a dál to rozmazávat nechci.

Opakem touhy po uznání vlastní důležitosti je zřejmě frustrace z jakéhosi zneuznání. Znám to dobře, vícekrát jsem tu přispěl příliš zbrkle a polykal hořkou pilulku usvědčení z omylu. To mne přimělo, abych byl daleko uvážlivější při svých radách. A za to můžu děkovat těm, kteří mě opravili, a tazatelům tak ušetřili zklamání a možná i škody z mých rad.

Autorita, která má vždy pravdu, je sice k vzteku, ale i k nezaplacení. A pokud někoho opraví, měl by si svoje argumenty pořádně překontrolovat. Ono je těžké v technické debatě vyvracet někomu mylný názor tak, aby to vypadalo jako souhlas s ním. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: st říjen 21 2009, 19:22    Předmět: Citovat

Ale ona ta Andrea má skutečně občas učitelský vystupování. Nejenom předávání znalostí, ale i způsob předávání znalostí dělá z poučovatele učitele a pedantské bazírování na jednom slůvku moc lidí rádo nemá.
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zirafka



Založen: Aug 20, 2006
Příspěvky: 819

PříspěvekZaslal: st říjen 21 2009, 20:04    Předmět: Citovat

To je holt profesionální deformace. Potíž je v tom, že někdy to bazírování na slovíčku je naprosto nutné.

Já budu to samý, protože mě před nedávnem najmenovali do funkce školařky....

Naštěstí píšu málo, takže to nebude tolik vadit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bernard



Založen: May 27, 2005
Příspěvky: 3647

PříspěvekZaslal: st říjen 21 2009, 20:09    Předmět: Citovat

S ohledem na bod 8 pravidel tohoto fóra se nebudu vyjadřovat ke konkrétním osobám. Toto vlákno je zaměřeno na člověka jako takového.

Jedno slůvko může být nenápadné, ale i podstatné pro odbornou diskusi. Pokud někdo tvrdí, že elektron je nosičem kladného náboje, může na té svojí pravdě trvat a negovat všechny usance s tím spojené, ale nemůže chtít po všech ostatních, aby zahodili svoje návyky. Jiné slůvko může být celkem vágní, třeba jestli vlnová délka 580 nm představuje světlo spíš žluté nebo spíš zelené. Je asi přirozené pro lidskou povahu, že pokud prohraji spor o slůvko podstatné, urputně budu bránit svoje slůvko vágní, abych si zachoval sebeúctu, když už nejsem schopen pokory.

http://cs.wikipedia.org/wiki/Frustrace

(Tak tohle všechno je na EB určitě "Nezařaditelné". Smile )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bernard



Založen: May 27, 2005
Příspěvky: 3647

PříspěvekZaslal: st říjen 21 2009, 20:22    Předmět: Citovat

Variola napsal(a):
To je holt profesionální deformace. .......

Já bych spíš řekl, že profesionální zodpovědnost. Pokud je s ohledem na úroveň našeho poznání něco jisté, pak "Vaše řeč nechť je ano, ano, ne, ne.".

Přeji hodně úspěchů, školařko! Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31997
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: st říjen 21 2009, 20:33    Předmět: Citovat

Vrátím se k titulku - "Jsme důležití?"
A odpovím:
Ano, jsme!
Protože bez Bastlírny by na českém internetu bylo opravdu o jedno hodně přístupné a přitom i hodně odborné fórum méně. A dá se říct, že v něčem je Bastlírna nezastupitelná - jiná fóra jsou ryze odborná a laik se tam nesetká zrovna s vstřícným přivítáním. To, že se sem přenášejí takové manýry je druhá věc - a také je to způsobeno tím, že se sem začali stahovat (jak už tu padlo) "dojiči" - tedy lidé, shánějící informace zadarmo - přitom skuteční odborníci za ně museli zaplatit a účastnit se školení - plus nemalé, spíše dlouholeté zkušenosti, které chce někdo "vyžírat" v touze být "king" = já jsem to spravil, když ze to tamti chtěli dva tisíce...!
Takže pokud si někdo myslí, že sežral Šalamounovo hovno a všecko z elektroniky ví, ať si to sem píše v jakém chce tónu - ten, kdo chce poradit, nakonec zvolí tón a formulaci, kterou se nějakého výsledku dobude. A ten, kdo si myslí, že taková informace nepatří laikovi, ať si ji nechá pro sebe - JE V PRÁVU!!!
A jsem zcela pro rozdělení sekce TV, protože sám do TV lezu "vocuď pocuď" - a vím, kdy mám zařadit zpátečku a telku odvézt do servisu. To, že v servise už vědí, s kým mají tu čest a pozorně vyslechnou mé info, co jsem zjistil o závadě, mi většinou ušetří ty peníze - protože oni pak už neztrácejí čas a jdou takřka najisto. Tím a ne nějakým rejpáním se ve vn trafu doma se dají ušetřit čas a prachy - a ať si každý sáhne do svědomí, hlavně anonymové a "anonymové".
Protože poradit znamená vždycky převzít část zodpovědnosti za výsledek na sebe - ať je jakýkoliv. Takže by se všichni ti, co požadují radu hned a co možná nejpřesnější měli také zamyslet nad tím, proč se do té rady a potažmo i odpovědnosti někomu nechce...

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
anonym






PříspěvekZaslal: st říjen 21 2009, 20:35    Předmět: Citovat

Já vidím docela úzkou paralelu mezi (ne)dodržováním technického názvosloví a (ne)dodržováním pravidel zde na EB. Nějaké dodržování pravidel se přece nenosí, pravidla platí jak kdy, jak pro koho, lpění na technických termínech (jak kdy a jak kým) je slovíčkaření, hnidopišství a pedantské bazírování. Pak se ale nelze divit tomu, jak to tu vypadá. Zvířátka a lidé si pobíhají po šapitó jak chtějí a principál se ptá, co s tím.
Návrat nahoru
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 2 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.19 sekund