Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jsme důležití?
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Na příspěvek reaguji, když:
Znám správnou odpověď
48%
 48%  [ 23 ]
Odpověď neznám, ale upřesňuji si dotaz
2%
 2%  [ 1 ]
Mám svůj názor na problém
46%
 46%  [ 22 ]
Kritizuji nelogičnost otázky
0%
 0%  [ 0 ]
Kritizuji neodbornost otázky
0%
 0%  [ 0 ]
Považuji otázku za provokaci
0%
 0%  [ 0 ]
Cítím potřebu off-topic poznámky
0%
 0%  [ 0 ]
Jen aby řeč nestála
2%
 2%  [ 1 ]
Celkem hlasů : 47

Autor Zpráva
Bernard



Založen: May 27, 2005
Příspěvky: 3647

PříspěvekZaslal: út říjen 13 2009, 20:42    Předmět: Jsme důležití? Citovat

Dale Carnegie, ten instruktor mezilidských komunikací, v některé svojí knize napsal, že pocit uznání vlastní důležitosti stojí v žebříčku lidských hodnot hned za touhou najíst se a reprodukovat se. Na to jsem si vzpomněl při čtení vlákna http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=32029 .

Přiznejme si, že internetové fórum je fenomén asi jako Hyde Park. Každý může vystoupit na stupínek a hovořit k davu, dav poslouchá a řečník má z toho dobrý pocit. I ten, kdo vystoupí třeba s hloupou otázkou, zažívá ten pocit důležitosti, i ten s hloupou odpovědí, natož ten s tou moudrou. I já teď při psaní už cítím tu blaženost, že to lidi budou číst a velebit mne - jinou možnost si nepřipouštím. Wink

A tak si myslím, že rozdělením sekce se nezmění lidská duše, a tímto dobrým úmyslem asi nebude vydlážděna cesta ke kýženému cíli.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Davidus
Zablokován


Založen: Jun 01, 2005
Příspěvky: 2439

PříspěvekZaslal: út říjen 13 2009, 20:59    Předmět: Citovat

to není o dělení fóra, to je o lidech, pokud se to rozdělí, tak... ti co tomu nerozumí budou psat do té lepší části protože si budou myslet že jem tam spíš někdo odpoví.. a pokud napíšou do správné, tak pochybuju že se neobjeví individua která si tam pujdou ulevit
Jediným řešením je ODPOVÍDAT pokud VÍM, pokud něko bude cítit že je dotaz tazatele pod jeho uroveň, tak nechť neodpovídá, jenže je zas problém v lidech a jsme zas tam kde jsme byli
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
nenim



Založen: Oct 13, 2009
Příspěvky: 38

PříspěvekZaslal: út říjen 13 2009, 21:16    Předmět: Citovat

Tohle forum ma ve svem nazvu pojmenovani "diskusni forum. Teda nikoli odborne. Asi toho se nekteri lidi drzi. Proto je to mnohokrat ne o odbornosti, ale vymluvnosti. A ze se to nejvice vyskytuje v jednem tematu? To vypovida o ledacom.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Davidus
Zablokován


Založen: Jun 01, 2005
Příspěvky: 2439

PříspěvekZaslal: út říjen 13 2009, 21:19    Předmět: Citovat

a co založit sekci kecárna Wink když se tomu nedá čelit, co nechat někde volný průchod
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pajosek2



Založen: Feb 24, 2007
Příspěvky: 3995
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: út říjen 13 2009, 21:39    Předmět: Citovat

Ono to rozdělení je spíše o to oddělit úrovně poradenství.Něco jako první a druhý ročník odborné školy.Nebo možná první a čtvrtý ročník.V té první se neznalost bude předpokládat a v té druhé se bude předpokládat odbornost.
_________________
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19560
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: út říjen 13 2009, 21:50    Předmět: Citovat

Nenim: logicky to o něčem vypovídá, vždyť TV přijímač obvykle trčí na čestném místě v obýváku a televizních závisláků je v této zemi až příliš, (ale jsou prý země, kde je penetrace ještě vyšší); porucha TVP je v takovém prostředí srovnatelná se ztrátou blízkého člena rodiny. Navíc při ucpané odpadové stoupačce nás soused bude na svůj záchod pouštět i několik dní za sebou, ale za jeden večer u televize nás bude mít dost. Stejně tak se objevují diletanti, kteří si myslí, že to, co zvládne servis, zvládnou také, levněji a hned. Když si takového hned nikdo nevezme na dálkové ovládání, nedá mu zadarmo placené informace, a ještě se po něm chce, aby něco měřil (jaká zbytečnost, že?), začne být otravný, rejpavý, drzý až sprostý. A pak už se to špatně zastavuje.

Davidus: taky už jsem mazal anonyma, který nás všechny do osmi minut po odeslání dotazu poslal do řiti, protože mu ještě nikdo neporadil. Na upozornění, že tu nemáme stálou poradenskou službu, začal zasírat výživnými hláškami několik vláken na střídačku. A měl DNS, takže IP BAN s ním zřejmě odnesl i někdo další, musel jsem zablokovat tři skupiny IP, jeho provider s tím nic udělat nemohl. I takoví týpci sem chodí a někteří se dokonce i zaregistrují.

Bernard: anketa má jisté omezení - já totiž odpovídám převážně v případech A až D a, pokud je třeba, tak i E a F. Čili zvolit jednu odpověď nemůžu, to by pak nešlo ani moderatizovat. Ačkoli se to právě sepsutému bude jevit jinak, nedá se nic dělat: když nemůžu pomoci, aspoň koukám neuškodit. Bohužel, jak říkám, někdo to v tu chvíli vidí jako těžkou křivdu a těžko od něj očekávat aspoň vstřícnost, natož pak stejný přístup.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18683
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: st říjen 14 2009, 5:32    Předmět: Citovat

S klidem se na mne Hille zlob , ale že jsme si rovni a někteří rovnější - potom jiné forum . Je to opravdu o lidech . Řeším to tak , že na invektivy neodpovídám . Ó jak jednoduché . A to , že se KAŽDÝ snažíme ušetřit je člověčí základ . Vždyť je zde snad dost místa na otázky , které jsou pro znalého nesmyslné .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nenim



Založen: Oct 13, 2009
Příspěvky: 38

PříspěvekZaslal: st říjen 14 2009, 9:45    Předmět: Citovat

Dle meho nazoru to neni o TV prijimacich, ani o tazatelich odbornych a neodbornych. Rovnaci lide se ptaji taky i v jinich vlaknech, nekdy opravdu neodborne. I tam se stava, ze se to zvrhne v neplodnou diskusi. Snad by pomohlo, kdyby se odpovedajici drive, nez odpovi zamyslel - co tazatel chce, a zda mu dana odpoved pomuze. Podpychovacnost se u nekterich stala jaksi sportem. Kdiz na otazku podlozenou obrazkem - co to je? - dostane tazatel odpovedi - nevrtej se v tom, kdiz tomu nerozumis, nebo nech to na odborniki, aneb taky kup si to zde nebo zde - by stacilo napsat - je to tohle a bylo by po diskusi. Vime, proc se tazatel pta?, k cemu mu to bude?, co zamysli? A vubec, je nas do toho neco? Konec koncu se to dovi a na forum si udela blby nazor.
Konec tomu by mohli udelat moderatori upozornovanim, ale asi uz je pozde. Ja tohle forum nekdi v duchu nazyvam Elektro Kecalna.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zirafka



Založen: Aug 20, 2006
Příspěvky: 819

PříspěvekZaslal: so říjen 17 2009, 9:19    Předmět: Citovat

Já chápu, že se někdy lidé ptají na banality. Pokud se však zeptají slušně a dále diskutují rozumě, tak v tom nevidím problém. Já také před mnoha lety začínala a do dneška se s klidem zeptám na věc, které nerozumím a pro někoho jiného to je banalita.

Problém je v těch, co nic nevědí, ptají se blbě a ještě pak nadávají. Musím konstatovat, že poslední dobou je tu takových dotazů nějak moc a že mi to vlastně vzalo chuť příspěvky číst a pak odpovídat, pokud o problému něco vím. A na "konkurenci" čili slovenském http://svetelektro.com je to to samé Rolling Eyes

Samostatnou kapitolou je gramatická a stylistická úroveň příspěvků. Já s češtinou dosti válčím, ale snažím se. Od toho mám zapnutého korektora při psané a nebo se dojdu zeptat. Když ale vidím hrubky, ze kterých mi vstávají vlasy hrůzou, tak to je fakt silné kafe. Na takový příspěvek také nemám chuť odpovídat Rolling Eyes

Ta anketa je dobrá, jenže já bych potřebovala zaškrtnout více možností a to nejde. Tak jsem nestiskla nic.

Vím, zase moc kecám, jdu raději něco dělat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: po říjen 19 2009, 19:37    Předmět: Citovat

citace:
Dale Carnegie, ten instruktor mezilidských komunikací, v některé svojí knize napsal, že pocit uznání vlastní důležitosti stojí v žebříčku lidských hodnot hned za touhou najíst se a reprodukovat se. Na to jsem si vzpomněl při čtení vlákna http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=32029 .


Ono se vždycky lépe zespodu kritizuje než z vrchu řídí. Takže vždycky se najde někdo, kdo má jiný názor na věc a dělal by něco jinak. Bohužel prostor pro tyto experimenty většinou není a tak se mnou mohou někteří nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se s tím dá dělat, minimálně do té doby, než vás bude víc a prosadíte "změnu vedení". Anketou či rozumováním se pořádek v TV sekci udělat nedal, a jak to zatím vypadá, JE KLID. Moudří uznají kladný výsledek akce, zabedněnci budou nadále v opozici, že to šlo udělat i jinak.

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
anonym






PříspěvekZaslal: po říjen 19 2009, 20:01    Předmět: Citovat

ZdenekHQ napsal(a):
Anketou či rozumováním se pořádek v TV sekci udělat nedal, a jak to zatím vypadá, JE KLID.

Jojo, klídek http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=32158&start=15&postdays=0&postorder=asc&highlight=
Návrat nahoru
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: po říjen 19 2009, 20:30    Předmět: Citovat

A co je tam za problém?. Nenechá si poradit, čeká, až mu to někdo naservíruje až pod nos, pár profíků se ho pokusí usměrnit, Killroy to zamkne a vyřešeno. My tyhle věci řešíme s Hillem denně a můžu otevřeně říct, že mě to opravdu někdy sere, když se podobných remcalů na systém Bastlírny za den nasbírá víc.
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
anonym






PříspěvekZaslal: po říjen 19 2009, 21:19    Předmět: Citovat

Ech, pardon, já zapomněla, že vlastní názor se na EB nenosí. Máš pravdu, je to o 200% lepší než před rozdělením.
Návrat nahoru
Bernard



Založen: May 27, 2005
Příspěvky: 3647

PříspěvekZaslal: po říjen 19 2009, 21:24    Předmět: Citovat

ZdenekHQ napsal(a):
citace:
Dale Carnegie, ten instruktor mezilidských komunikací, v některé svojí knize napsal, že pocit uznání vlastní důležitosti stojí v žebříčku lidských hodnot hned za touhou najíst se a reprodukovat se. Na to jsem si vzpomněl při čtení vlákna http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=32029 .


Ono se vždycky lépe zespodu kritizuje než z vrchu řídí.....

Trefená husa se přece musí ozvat. Smile
Ve snu by mě nenapadlo, že tu malou úvahu o lidské povaze někdo vztáhne na sebe jako kritiku. A tak především prohlašuji, že na opravách televizorů nejsem nijak zainteresován, od doby, kdy stačilo vyměnit PCL85, jsem zadní kryt televizoru nesejmul.

O elektroniku se zajímám a proto se trochu činím na EB. Také se trochu zajímám o lidi a srovnávám je se sebou - sebe znám, tak s kým jiným? A z toho srovnání mi vyplynulo, že lidská povaha není ovlivněna počtem sekcí na EB. Anketa měla trochu objasnit motivaci, s jakou uživatelé přispívají. Na to by byly vhodnější check-boxy, avšak na EB nejsou k dispozici. Nešlo by to doplnit?

Možná jsem zabedněnec, ale určitě neusiluji o změnu vedení EB! Ani neříkám, jak by to šlo něco udělat jinak, protože lepší návrhy prostě nemám. Jediné, co si přeji je, aby tu bylo kultivované a odborně fundované fórum. A aby nefundovaný tazatel nestrpěl posměch od nikoho, anonymy počínajíce, moderátory konče.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18683
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: út říjen 20 2009, 5:26    Předmět: Citovat

Myslím , že jako moudrý by jsi to nenapsal . A máš pravdu , my zabedněnci zůstaneme u názoru , že je to v lidech .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Strana 1 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.24 sekund