Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

!***Rozdělení sekce Televizory ***!
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Provoz fóra
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
anonym






PříspěvekZaslal: st říjen 14 2009, 12:33    Předmět: Citovat

Crifodo napsal(a):
Bude podobně rozdělená sekce Auto-moto, sekce silnoproud, sekce Automatizace, sekce PC technika, sekce svářečky?

Já nevím co řešíš, tohle je přece Alovkův obývák. Když bude Alovka chtít, budou tu dvě sekce Auto-moto, tři o silnoproudu a klidně čtyři o Automatizaci a svářečkách. Twisted Evil
Návrat nahoru
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: st říjen 14 2009, 12:39    Předmět: Citovat

tu povídku neznám, jak se jmenuje a v kterém sborníku vyšla? Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6323
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: st říjen 14 2009, 13:15    Předmět: Citovat

Crifodo, myslim, že tu jde o něco jiného - spíše o zamezení zbytečných konfliktů - snad to líp pochopí jak servisáci, tak i lajci
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33946
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: st říjen 14 2009, 13:32    Předmět: Citovat

Crifodo napsal(a):
Nikdo nemusí moji připomínku brát smrteleně vážně, jen mám pocit, že tu začínáme festovně hloupnout. Začíná to připomínat péči Bruselu o uši posluchačů.

Na internete to je vseobecny trend. Pristup na internet je vsade, aj v pomocnej skole - a potom to aj tak vyzera Rolling Eyes

Hlavny problem vidim vsak v tom, ze sa to netyka len internetu. Uz je o tom aj film: http://www.imdb.com/title/tt0387808/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: st říjen 14 2009, 13:57    Předmět: Citovat

Crifodo napsal(a):

Nikdo nemusí moji připomínku brát smrteleně vážně, jen mám pocit, že tu začínáme festovně hloupnout. Začíná to připomínat péči Bruselu o uši posluchačů.
Jak to, že se před 50 lety redakce nebály zveřejňovat dvoulampovky na síť pro mladé pionýry (tehdy to jinak ani nešlo) a přesto se populace nevyhubila?


Já k tomu poznamenám jen to, nehloupneme my, ale spíš ti noví uživatelé Bastlírny, vychovávaní pod "ochranou" EU a těm je potřeba se nově přizpůsobit. Je to systém ve stylu "soustředit se na hru, nikoliv na vítězství" a tím dává spoustu prostoru pro brblání ve stylu PS PČR.

Ty dvoulampovky vám EU taky brzo zakáže kvůli tomu, že elektronka potřebuje žhavení a co žhaví, není "eko".

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
bu2520



Založen: Jul 16, 2007
Příspěvky: 4247
Bydliště: u HK

PříspěvekZaslal: st říjen 14 2009, 14:17    Předmět: Citovat

on ten zvyšující se počet příspěvků které nejsou dostatečně technicky fundované taky souvisí s tím, že klasické televize, jsou už prostě za zenitem ať se to komu líbí nebo ne, kolikrát mi přijde směšné když se u nich dělají tajnosti ( vstup do SM, nebo odpověď tím to není hledej dál, ale ta je ještě slušná, jsou i horší. ) . Prostě do nich lezou lidi pro které už jsou bezcenné a nedělejme si iluzi, že se tu vychovává nová konkurence, nebo že to dotyčný rozvrtá a poletí do servisu. Ten už tu telku odepsal a čučí na placku a taky si chce jen tak zalaborovat, proto že přeci na střední stavěl blikač, tak elektrice trochu rozumí. Jde o slušnost a taky o toleranci či ignoranci. Už dotaz či první odpověď je jasná, a není nutné dál reagovat. Tak proč ty vášně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: st říjen 14 2009, 14:47    Předmět: Citovat

Nečekám že EU zakáže dvoulampovky ani lampy vůbec, naopak otevře dveře čiňanům aby se přiživili na lampovém boomu. Oni ti ekofašisti nejsou vůbec proti růstu spotřeby, naopak. Ministr průmyslu chce obnovit rubání hnědýho uhlí a dotace na šrotovné taky znamená ne aby lidi jezdili na kole, naopak aby kupovali víc aut a pokud možno drahých a žeroucích,aby stát měl ze spotřební daně.
Poznámku o potřebě přizpůsobit se novým uživatelům radši nechám bez komentáře Wink
Péči servisáka o zdraví mladého domácího opraváře věřím asi tak jako péči pojišťováka o můj barák, aby nevyhořel...
Ale to už tu bylo řečeno někým dřív.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: st říjen 14 2009, 15:07    Předmět: Citovat

Ono mimochodem to upozornění na pravidla svítí jak žárovka i na hlavní stránce jako příkaz pro všechny, že si to mají přečíst a ono je to přitom určený jen pro naše TV bastlíře, aby se nehádali....
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: st říjen 14 2009, 15:58    Předmět: Citovat

ZdenekHQ napsal(a):
svítí jak žárovka i na hlavní stránce..

za to by tě soudruzi z EU taky moc nepochválii... honem to změň na LEDku nebo aspoň na čínskou úsporku!
Žárovky jsou přece na indexu, pak přijdou sprchové hlavice s časovým vypínáním a potom tempomaty s hlídačem sjetosti dezénu... nebo naopak?

Čím dál víc mám pocit, že z těch kutilů které bylo možné před půlstoletím pustit beze strachu k anodovému napětí, vyrostla geneticky úplně jiná sorta než nám roste dneska. Někde se něco časem zvrtlo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PvvS



Založen: Nov 25, 2008
Příspěvky: 464
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st říjen 14 2009, 16:07    Předmět: Citovat

kondik napsal(a):
No tak to si nejaký exemplár Very Happy 90% ľudí čo donesú TV na opravu chcú ho mať ešte v ten deň spravený, lebo bez neho nevydržia (nebodaj žeby to trvlo týždeň).
Ale mal som tu minulý týždeň zaujímavých zákazníkov, prišli mi že sú trochu "mimo" keď tvrdili že TV nečumeli dva mesiace Shocked , vraj sa dá nato zvyknúť Confused


Je to o zvyku. Mam tu TV, ktera proste po jisty dobe vypne. Koupil sem ju kdysi s tim , ze kdyz bude cas a nalada, ze ji skusim opravit. Ale uz sem ju dobry 3 mesice ani nezapnul a predtim jela taky tak 1-2 do tydna. Nejak ani nemam potrebu tuhle pracku mozku sledovat. TV kartu v PC pouzivam taky jenom jako zarizeni ke grabovani . nebo kdyz potrebuju neco zkontrolovat (dvd, zx ...) .

Jinak klesajici uroven prispevatelu bohuzel neni jenom tady , ale je to vsude . Kindermafiani a jejich pubertalni nastupci jsou snad neznicitelni a v nekonecnym mnozstvi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: st říjen 14 2009, 16:15    Předmět: Citovat

Co se týká televize, já mám naladěno čt24 na probuzení a DVD s hromadou českých filmů na usnutí. Jedinej problém je jako včera, kdy jsem si naordinoval dva díly seriálu Chalupáři a vydržel jsem naživu asi 3 minuty....
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Provoz fóra Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
Strana 3 z 3

 
Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Můžete k příspěvkům připojovat soubory
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund