Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

!***Rozdělení sekce Televizory ***!
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Provoz fóra
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
rudoex



Založen: Nov 14, 2006
Příspěvky: 176

PříspěvekZaslal: po říjen 12 2009, 21:41    Předmět: Citovat

Suhlasim.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: po říjen 12 2009, 21:41    Předmět: Citovat

kondik napsal(a):
90% ľudí čo donesú TV na opravu chcú ho mať ešte v ten deň spravený, lebo bez neho nevydržia (nebodaj žeby to trvlo týždeň).
Ale mal som tu minulý týždeň zaujímavých zákazníkov, prišli mi že sú trochu "mimo" keď tvrdili že TV nečumeli dva mesiace Shocked , vraj sa dá nato zvyknúť Confused

těch chudáků co jsou na tom obrazek_cenzuraátoru takhle závislí je mi líto
a současně mě docela serou, protože to je přesně ta vrstva lidí-voličů, manipulovatelná masa vypatlanců.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: po říjen 12 2009, 21:44    Předmět: Citovat

ZdenekHQ napsal(a):
Už nějakej čas uvažuju o rozdělení sekce "Televizory, monitory a projektory" na skutečně laickou a současnou, velmi často rádoby profi část (tím v žádném případě nechci urazit přítomné servisáky, ale tazatele, kteří často neví, na co se vlastně ptají). Kdyby se ty věčný hádky, kterýma končí každý druhý vlákno měly zamykat, můžeme pomalu LOCKnout celý televizory.

TV i opraváříčci jsou mi celkem volní.
Já zas nějakej čas uvažuju o návrhu na zavedení sekce HRAČKY KTERÉ JSEM MĚL, po přečtení nějakýho vlákna o starých stavebnicích Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pajosek2



Založen: Feb 24, 2007
Příspěvky: 3995
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: po říjen 12 2009, 21:47    Předmět: Citovat

Ta myšlenka se mi také líbí.Jde jen o to,že těm,kteří kladou blbé dotazy nedojde,že jsou blbé a stejně je dají do sekce pro profíky.Snad to moderátoři zvládnou přesouvat.
_________________
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: po říjen 12 2009, 21:47    Předmět: Citovat

ZdenekHQ napsal(a):

I já mám občas strach se tam na něco zeptat a doufám, že tím rozdělením se to trošku uklidní...

Čím je ta kasta tak militantní a důležitá, že i vcelku fundovaný a chodu fóra prospěšný jedinec má strach? Shocked
Jednou je tohle Alovkovo podnik, kde platí jeho pravidla, takže kdo je nerespektuje - banán, nebo o co jde?
V rodině, v přírodě i v EB by se to nemělo s demokracií přehánět. Není to zdravé.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18675
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: út říjen 13 2009, 5:42    Předmět: Citovat

Jo ale ty nasraný se budou stejně trefovat do nás méně znalých i neznalých Tv . Už jsem 100x psal , ať to nechají ležet . Ale ... Zas už je zde litanyje , co by někdo někomu dával . Vždyť je to na hlavu postavené . Buďto poradím proto , že se mi chce , nebo nechám být . Přeci nikdo nikoho o radu nevydírá . A stokrát se řešilo , že vesměs nejsme tak bohatí , abychom mohli stát denně před jakýmkoli servisem .
Právě ti , co poradí nebo se o to snaží každému , jsou živou vodou tohoto fora , proto je zde i tolik spolupotrefených . Proto si myslím , že oddělení sekce je zbytečné , spíše by si někteří měli něco oddělit v mysli .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Killroy
Moderátor


Založen: Dec 08, 2007
Příspěvky: 4213
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: út říjen 13 2009, 9:09    Předmět: Citovat

ZdenekHQ mj. napsal(a):
V rámci "smíru mezi tábory" - v laické části budou tolerovány - laici promiňte - blbé dotazy a profíci se budou snažit slušně laikům vysvětlit, o co jde, NEBO PROSTĚ NEBUDOU REAGOVAT, a v současné profi dostanou do zubů diletanti stejně, jako do teď a s plným vědomím toho, že vlezli, kam neměli, současně budou blokováni anonymní a "neregistrovaní" uživatelé..

ZdenekHQ napsal(a):

Ale chtěl jsem jinou věc - ve stylu "kozel je nejlepší zahradník" - byl bych rád, kdyby jste se shodli na jednom či dvou moderátorech té klasické "profi tv" sekce. Jejich hlavní úkol by byl filtrovat a přesouvat to, co tam nepatří dřív, než to opět skončí osobními útoky..

S tím souhlasím a rozdělení zcela jistě přinese nějaké uklidnění. Ovšem dost důležitý je ten návrh blokování anonymních a neregistrovaných „kolemjdoucích“. Ty nechť si své dotazy potom směřují do laické části sekce. Co se týče věčných bojů a slovních útoků, je opravdu nejlepší cestou na to nereagovat. Nicméně ne vždy to prostě jde jen tak přehlédnout a sám za sebe můžu napsat, že někdy to fakt nevydržím a napíšu něco jedovatého na adresu takových kteří mne prudí. Třeba jen tím že nedokážou formulovat správně dotaz, alebo si po sobě přečíst větu (a opravit) aby vyloučili zavádějící chybu do tématu. Potom je to jako“ holínky nebo hodinky, obojí se natahuje..“ a kdo potom má pátrat co tím vlastně dutá hlava myslí...

Jinak někdy opravdu obdivuju bezmeznou trpělivost některých kdejakému truhlíkovi cokoliv radit, protože mě už přešla. Jak už jsem napsal v jiném vlákně, jsou tu lidi kteří táhnou, a jsou tu i tací kteří se jen vezou, tzn. přilezou sem jen když něco potřebují a pokud to dostanou, neumí ani zabučet. Proto se spíše se dívám co sem dotyčný přinesl a podle toho i reaguji. Některým jsem pomohl a budu to dělat dál. Jiné jsem třeba jen na*ral, ale asi si to také zasloužili..

Killroy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: út říjen 13 2009, 9:47    Předmět: Citovat

Crifodo napsal(a):

Čím je ta kasta tak militantní a důležitá, že i vcelku fundovaný a chodu fóra prospěšný jedinec má strach? Shocked


Ona přítomnost tohoto fóra občas svádí nemyslet či si ulehčovat práci a vypálit rovnou otázku, což je v podstatě v přímém rozporu s tím, co se požaduje po ostatních...

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
grope



Založen: Aug 29, 2007
Příspěvky: 132
Bydliště: Nitra

PříspěvekZaslal: út říjen 13 2009, 11:55    Předmět: Citovat

Môže sa to niekomu zdať ako uľahčenie si problému, keď príde niekto na fórum a hodí (častokrát nejednoznačnú) otázku. Možno dotyčný verí, že ten istý problém má aj niekto iný a odpoveď vie dať hneď bez rozmýšľania a tak sa mu to zdá dobrý nápad, pretože možno v nejakom inom fóre takto pomohol niekomu zasa on... A možno zo svojich skúseností usudzuje, že keď takto fungujú iné fóra, mohlo by aj toto.
Ja som pre pár rokmi potreboval schému jedného TV, o EB som ešte nevedel a možno ani ešte neexistovala. Našiel som niekde na nete, že nejaký chlap takúto schému má, tak som u poslal mail. Niekoľko týždňov sa nič nedialo, potom mi prišiel domov balík!!!- obálka A4 hrubá asi 3cm. Bola v ňom schéma TV spolu so SM malo to asi 80 strán A4 a keď som prepočítal, čo dotyčného stálo poštovné asi z Belgicka (už sa nepamätám), tak sa mi oči prevrátili. Hneď som mu poslal poďakovanie a spýtal sa, ako mu môžem pomôcť ja, minimálne vrátiť to poštovné. Odpísal, že to nestojí za reč, len nevedel pochopiť, čo s tým naša pošta robila asi mesiac... Pomáhať si vraj majú ľudia na celom svete.

Kto z nás by niečo také urobil???

Inak som za rozdelenie...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: út říjen 13 2009, 15:20    Předmět: Citovat

To, o čem píšeš, se tady v jisté formě děje taky, jen se to netroubí do světa.

Opravdu vidět jsou spíš jen ty rozpory a hádky, slovo děkuji a umění kompromisu či dokonce mírného ústupu v mezích možností zde ovládá spíš menšina uživatelů.

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
grope



Založen: Aug 29, 2007
Příspěvky: 132
Bydliště: Nitra

PříspěvekZaslal: út říjen 13 2009, 18:50    Předmět: Citovat

ZdenekHQ napsal(a):
To, o čem píšeš, se tady v jisté formě děje taky, jen se to netroubí do světa.

V podstate súhlasím, chcel som iba poukázať na rozdielnosť prístupu k novým účastníkom iného fóra svojou vlastnou skúsenosťou... Mnohé odpovede začiatočníkom na EB ich skôr demotivujú. Myslím, že by sme sa mali snažiť skôr o opak, aby ich dokázalo zaujať niečo tvorivé, aby neupadli do konzumného spôsobu života.

Opravdu vidět jsou spíš jen ty rozpory a hádky, slovo děkuji a umění kompromisu či dokonce mírného ústupu v mezích možností zde ovládá spíš menšina uživatelů.

Tiež súhlas, aj keď tu už viackrát ľudia doporučovali na "provokačné" odpovede jednoducho nereagovať, niektorí akoby sa v tom vyžívali. Neviem, či by nepomohol napr. BAN na týždeň-dva, pri opakovaní by sa čas mohol predlžovať. Ale to je asi náročné/nemožné usledovať, že?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6323
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: út říjen 13 2009, 20:38    Předmět: Citovat

asi tak:
TV poradna - volně přístupná - ať si tam plácá každý kdo chce
TV servis - moderovaná/omezená - servisáci se můžou volněji vykecat mezi sebou
Kdo se hlásí jako mederátor?


Naposledy upravil Cust dne čt říjen 15 2009, 13:17, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: st říjen 14 2009, 11:18    Předmět: Citovat

Vítám nového televizního moderátora Killroye a doufám, že z něj v TV sekci brzy nebude Killer Very Happy
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: st říjen 14 2009, 12:02    Předmět: Citovat

Jen aby se to ze sekce Televizory neEUizovalo do celé bastlírny Wink

Tohle je už léta v tiráži Bastlírny a zatím to stačilo:

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímájí záruku za správnost zveřejněných materiálů.
Nic o profi sekci určené výdělečným profíkům tam není a o extra zvláštních varováních pro nedělní šťouraly v televizorech taky ne.
Prostě ta tiráž vznikla v době, kdy snad teprve v Americe začínali s prvními varováními Nesušte kočky v mikrovlnce, nepijte kyselinu sírovou akumulátorovou.
Kdysi se předpokládalo, že dospělý člověk je svéprávný a za nedospělého odpovídají rodiče, ne stát nebo nějaká organizace nebo sdružení.
Bude podobně rozdělená sekce Auto-moto, sekce silnoproud, sekce Automatizace, sekce PC technika, sekce svářečky? Tam se totiž taky setkávají profíci s laiky a taky se tam vyskytujou napětí kdy jde o život, přičemž při fušování do míchačky nebo soustruhu ještě víc než v nějakém LCD monitoru.
Ještě dotaz k těm pravidlům pro dětské opraváře plazmy, kdo určí co je slušná odpověď a co ne, a co když tazatel špatně odhadne moment kdy na opravu stačí ("a v kteří okamžiku, kdy zjistí, že na daný problém nestačí, přenechají opravu někomu zkušenějšímu") takže už nikdy žádný dotaz nepoloží? Twisted Evil
Nikdo nemusí moji připomínku brát smrteleně vážně, jen mám pocit, že tu začínáme festovně hloupnout. Začíná to připomínat péči Bruselu o uši posluchačů.
Jak to, že se před 50 lety redakce nebály zveřejňovat dvoulampovky na síť pro mladé pionýry (tehdy to jinak ani nešlo) a přesto se populace nevyhubila?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12335
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: st říjen 14 2009, 12:13    Předmět: Citovat

Ten problém je dlouhodobější, vzpomeňme Jaroslava Haška a jeho povídku, ve které zmiňoval návod k výrobě vodíku a chlapce, kryjícího se za značku "Stavitel vzducholodí" Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Provoz fóra Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Můžete k příspěvkům připojovat soubory
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund