Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

OTF 51M487-40, cvrliká zdroj
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5918
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: ne říjen 18 2009, 20:46    Předmět: Citovat

V čom sa líšia jednotlivé verzie TDA4605-ky? Pozeral som datasheety TDA 4605-2 a TDA4605-3 a jediné, čo som našiel, je rýchlosť. Je tam ešte niečo ďalšie?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mysteri



Založen: Mar 12, 2008
Příspěvky: 2945
Bydliště: Považie - Vorošilovo

PříspěvekZaslal: ne říjen 18 2009, 22:40    Předmět: Citovat

Práve tá rýchlosť je u niektorých TV dosť podstatná. Nie často, ale je.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Burajko



Založen: Aug 21, 2009
Příspěvky: 1810

PříspěvekZaslal: ne říjen 18 2009, 23:21    Předmět: Citovat

Burajko napsal(a):
Nie je to tda4605-3 ,totizto robili sa v troch modifikaciach,a tam bol rozdiel v kmitocte v stand.by...ale neviem ktory to bol.Vymen ho za inu verziu...


Rozdiel je v tom kmitocte stby.

http://www.datasheetcatalog.org/datasheet2/b/0dr5a867xapu4l9fwakfj6l69cwy.pdf str.5

– No-Load Operation: The power supply unit oscillates
in non continuous mode at a typical frequency
of 20 to 40kHz. Depending upon the
transformer winding and the regulated voltage divider,

-pracovny mod bez zataze:Napajaci zdroj osciluje nekontinualne(burst .mod),na frekvencii od 20 do 40khz.Zavisi na vinuti trafa a napatoveho delica.

Niektore kusky mi isli v ovc-kach do len okolo 12KHz.Impulzne trafa maju pravdepodobne vysoku kapacitu prim. vinutia(medzizavitovu) a tym vznikaju tlmene kmity a to tda-cko caka az kym dozneju na urcitu pre neho akceptovatelnu uroven.

Inak to tdacko v inom zdroji nemalo ziadny problem.Mozno iny pomer toho napatoveho delica.V katalogovom liste ta zenerka zapojena do vyvodu 1 nie je.
To si len orava vymyslela ako "zlepsovak".S tymto sice zvysuju strmost(presnost) regulacii,ale na ukor stability.Co je mozno tento pripad.A mozno je to kvalitnou vyrobou obvodov v cine.

_________________
Už druhý krát strihám a furt je to krátke
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5918
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: ne říjen 25 2009, 17:17    Předmět: Citovat

Treba tento stroj dokončiť. Urobil som nejaké fotky, všetky zo sekundáru trafa.


P8070014.jpg
 Komentář:
Za prevádzky. Všinmite si tylá impulzov. Tie zákmity, či čo to je, sú v poriadku?

Stáhnout
 Soubor:  P8070014.jpg
 Velikost:  28.24 kB
 Staženo:  111 krát


P8070019.jpg
 Komentář:
V stand-by režime. Všimnite tú asymetriu. Tá asi robí tie zvuky.

Stáhnout
 Soubor:  P8070019.jpg
 Velikost:  25.77 kB
 Staženo:  90 krát


P8070016.jpg
 Komentář:
Detail

Stáhnout
 Soubor:  P8070016.jpg
 Velikost:  25.66 kB
 Staženo:  96 krát


P8070018.jpg
 Komentář:
Tie "veľké pulzy" pod elektronickou lupou.

Stáhnout
 Soubor:  P8070018.jpg
 Velikost:  24.59 kB
 Staženo:  88 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5918
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: čt říjen 29 2009, 18:18    Předmět: Citovat

Konečne som sa k tomuto vrátil, chcem to už dotiahnuť. Napätia na C109 a C113 sú zhruba 12V. Premeral som všetky odpory, sú v poriadku. Ako som už písal, na skúšku som doradu povymieňal všetky kondenzátory a diódy, bez výsledku. Keď sa dotknem pinu 6 trafa na sekundáre, zvuk sa zmení, zvýši tón. Ako to IO vie, že som trafu chytil pin? Evidentne pôsobím ako prídavná impedancia. Vymenil som C119, nepomohlo. Ozaj je to tým trafom? Neviem si predstaviť, ako by mohlo. Odpojil som všetky sekundárne diódy, aby som vylúčil sekundár pre prípad zvodu alebo zákmitov na niektorej dióde. Zdroj len periodicky pukal. Musí mať pripojené aspoň niečo. Potom cvrčí, hvízda. Po odpojení napájania chvíľu doznieva. Známy mi poradil pohrať sa s kapacitou C114, vraj to nejak rezonuje s vinutím trafa či čo. Ale takéto bastlenie nechávam ako jednu z posledných možností; tentokrát mám za úkol opraviť, nie prerobiť.

Snažím sa pochopiť činnosti toho švába. Nestačím s Angličtinou, spolu sme to lámali so sestrou. Zatiaľ mi to vychádza tak, že pin 8 IO čaká, kým dozneje tylo impulzu, potom zopne tranzistor VT101 a súčasne odblokuje C111. Ten sa začne nabíjať a nabíja sa, kým nedosiahne úroveň regulovaného napätia zo spätnej väzby. Potom ukončí budenie tranzistora a vybije C111 a cyklus sa opakuje. To mi ale nedáva odpoveď na tie "dávky".

Nikomu vám nič nehovoria oscilogramy v predchádzajúcom príspevku?

Bujarko, ako je to, prosím Ťa, s tým burst módom? Prosím lopatisticky, nejak sa v tom motám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: čt říjen 29 2009, 20:07    Předmět: Citovat

Dušane - tak dlouho řešíš to pitomé zdroj. trafo a určité věci ti nejsou jasné, že i já jsem si musel něco vyjasnit.

Toto moje tvrzení:
kokun napsal(a):
Duvsan napsal(a):
Trafo je 6PN 350 61. Mám k dispozícii 6PN 350 57, dokonca dva kusy. Datasheet sa mi nejak nepodarilo nájsť, alebo to stále neviem. Ovšem či je chyba v trafu, budem vedieť až po výmene (a naserie ma, keď bude cvrčať i to druhé).

Oboje se tuším používaly v té "tvé" C445 - právě podle typu obrazovky !!! - ale i v jiných "příbuzných" typech.
Pokud (tu ...... 61-ku) v některé jiné telce máš, tak si ho na chvíli vypůjč a budeš mít jasno - je to tím, není to tím; shánět, neshánět Rolling Eyes

a ještě 2x jsem tě přesvědčoval - beru zpět. (Stejně mně to pořád "vrtalo" v hlavě, když jsi psal, že ti "pináž" nesedí).

Sorry - ale u mně je jeden problém: PC (s NETem v bytě) a vše ostatní v dílně (není to daleko - cca 30m, ale hlavně, v sousední budově) - takže když chci něco fundovaně napsat, musím pro danou dokumentaci do dílny (tzn. převlíct, přezout ...... ), takže někdy píšu "jen z paměti" Rolling Eyes Cry

Když jsi to teď zase "oprášil", tak jsem zašel do dílny a tu je výsledek:
Měl jsi pravdu trafo 6PN 350 57 má jinou "patici", takže přímo (bez "překřížení" vývodů) použít nejde - přesto bych ho (i za cenu toho "nadrátování") vyzkoušel. Nebude mít ani úplně shodná napětí všech vinutí - ale malých rozdílů se neboj (zdroje jsou si podobné "jako vejce, vejci") - takže na zkoušku (ať máš tu jistotu: je to tím trafem, není to trafem) bych si s tím tu práci dal. Pak teprve shánět orig. - kdyby se prokázalo, že je toho "cvrlikání" příčinou.

Ještě na vysvětlenou, jak to s těmi trafáky do C445-ky je:

Tady píšu (viz moje "citace" nahoře), že ....... 61-ka je sice kompatibilní (záměnná) s 6PN 350 57-kou, ale ona je záměnná s 9WN 660 61-kou Exclamation - ta 61-ka na konci mně spletla (ty máš ale v tvé Oravě 51M487-ce požitu tu 6PN 350 61-ku) Rolling Eyes Cry

Ale jak píšu - na zkoušku to "předrátuj" - a budeš chytřejší Rolling Eyes

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5918
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: čt říjen 29 2009, 20:12    Předmět: Citovat

Já jsem uvažoval cokoliv kolem trafa s tím, že to je v pořádku. Takže trváš na tom? Když - tak to zítra přehodím a jestli máš pravdu, tak tam pak zůstane. Ale nezdá se mi to; vysvětli mi ty pulzy, viď obr. výš.

Jinak doteď to stálo bokem, teď jsem se k tomu vrátil a snad to už dotáhnu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5918
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: čt říjen 29 2009, 20:17    Předmět: Citovat

Jo a co bude lepší, 6PN 350 57 nebo 9WN 660 61? Mám oba dva.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: čt říjen 29 2009, 22:08    Předmět: Citovat

Duvsan napsal(a):
Já jsem uvažoval cokoliv kolem trafa s tím, že to je v pořádku. Takže trváš na tom? Když - tak to zítra přehodím a jestli máš pravdu, tak tam pak zůstane. Ale nezdá se mi to; vysvětli mi ty pulzy, viď obr. výš.

Nejde o to, či na tom trvám já - já jenom celou dobu říkám, že za zkoušku nic nedáš. Teď, když i já zjišťuju, že ta záměna není až tak bezproblémová (jak jsem si původně myslel) - že odsaješ 10 pinů, strčíš druhé, zapájíš a máš vyzkoušeno - teď je to na tobě, jestli se ti s tím bude chtít párat.
Vím ale o lidech, kteří klidně "předrátují" i VN-splitko, když má podobná vinutí (dává přibližně stejná napětí).
Co se týká "pulzů" - hodnocení po mně nechtěj. Já nejsem žádný "teoretik", abych dělal závěry, zda jsou, či nejsou v pořádku (a sám odzkoušeno nemám, abych měl "průběhy" v malíčku). Pokud nemám možnost porovnat na dobrém tvp (a v manuálu není uveden žádný!), tak nevím.
Já bych se v tomto případě spíš přiklonil k té zk. "vyměnit trafo".

A které?
Duvsan napsal(a):
Jo a co bude lepší, 6PN 350 57 nebo 9WN 660 61? Mám oba dva.

V manuálu 51M487 je uváděno splitko ELDOR 1142.0635C - totéž se používá v C445-ce a v ní je odpovídající zdroj. tr. toto: 9WN 660 61. Píšeš, že ho máš - tak použij. Pokud by telka s ním "chodila", tak bych se nebál, nechat ho tam i natrvalo. Jak píšu výše, ty zdroje jsou téměř shodné, používá se stejné splitko a i obrazovka nebude moc odlišná. Je to jen o tom "předrátování".
A když se prokáže, že je to trafem, co ti brání sehnat druhé a dát tam originál (jak jsem psal už na samém začátku Rolling Eyes

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Burajko



Založen: Aug 21, 2009
Příspěvky: 1810

PříspěvekZaslal: pá říjen 30 2009, 12:34    Předmět: Citovat

Aka je tam frekvencia v st.by?
_________________
Už druhý krát strihám a furt je to krátke
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5918
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: pá říjen 30 2009, 17:03    Předmět: Citovat

Bujarko, priznávam, tú frekvenciu som nezisťoval, ale možno už viem, o čo tu ide. Napadlo mi to po dopoludňajšej "sieste", nutnej po nočnej smene. Tuším sa tomu hovorí tlmené kmity. Učili nás to v strednej. Veľa si už z toho nepamätám, ale má to niečo s LC rezonanciou a malo by sa to dať spraviť výmenou C114 alebo C115. Chvíľu počkám na vaše názory. Ešte, ak má C108 veľký ESR, môže to s tým mať súvis?

To trafo nasleduje ako ďalšia možnosť, ak neuspejem s týmto.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Burajko



Založen: Aug 21, 2009
Příspěvky: 1810

PříspěvekZaslal: pá říjen 30 2009, 18:14    Předmět: Citovat

Tie tlmene kmity su tkzv. ringing ma to suvis z medzizavitovou+pridavnou kapacitou a indukcnostou.Na tych fotkach to nemas zasynchronyzovane ,alebo sa to meni z rytmom toho cvrlikania.Myslim v st.by.Tu 4605-ku si menil za inu verziu?
_________________
Už druhý krát strihám a furt je to krátke
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5918
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: pá říjen 30 2009, 18:36    Předmět: Citovat

Ako som napísal. orig. bola TDA4605-15. Na skúšku som dal TDA4605 a robí to toto. Tú originál sa žiaľ podarilo stratiť (prenášali sme druhý televízor a ona niekam odletela do "terénu". Dá sa tie ringingy stlmiť zvýšením paralelnej kapacity, ako som už písal?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: pá říjen 30 2009, 18:49    Předmět: Citovat

TDA4605 je zaměnitelný za TDA4605-15 bez jakýchkoliv úprav Exclamation
A na ten C114 bych se zaměřil jako první (myslel jsem, že tyto součástky už máš prověřeny) - to bývá někdy pěkně "záludný" kondík. Už jsme ho tady nejméně 2x "přetřásali" Rolling Eyes
Pak bych šel na tu zkoušku trafa.

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5918
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: pá říjen 30 2009, 18:54    Předmět: Citovat

Mám je prověřeny, myslel jsem upravit hodnoty (jo, zas zajíždím do bastlení).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Strana 5 z 7

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund