Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

BioStimul BS 102
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3742
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: ne říjen 04 2009, 21:17    Předmět: BioStimul BS 102 Citovat

Zdravím všechny zde na Bastlírně.Žena mně požádala,abych jí z internetu objednal tento přístroj: http://www.zdravionline.cz/p/Biolampa-Biostimul-BS-102
Má s ním prosím někdo nějaké zkušenosti?Jedna věc je,že papír snese všechno,druhá je,zda to má takové účinky,jako se píše.Mi to připadá jen jako nějaké "Udělátko Made in China".Obal na LED-ky vypadá jako myš k počítači+síťový adaptér.Za ty prachy,no nevím.



SAVE0005a.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  SAVE0005a.JPG
 Velikost:  229.22 kB
 Staženo:  152 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12335
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: ne říjen 04 2009, 21:40    Předmět: Citovat

Po zkušenostech s několika podobnými zázraky bych si troufal myslet, že te to trochu přebujelá LED svítilna placebo efektem na pacienta Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3742
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: ne říjen 04 2009, 21:46    Předmět: Citovat

citace:
bych si troufal myslet, že te to trochu přebujelá LED svítilna placebo efektem na pacienta Wink

Tahle myšlenka mně také napadla.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Bernard



Založen: May 27, 2005
Příspěvky: 3647

PříspěvekZaslal: ne říjen 04 2009, 21:48    Předmět: Citovat

Už dost dávno jsem získal polarizovanou lampu Bioptron od firmy Zepter. Pomocí fotografického polarizačního filtru jsem ověřoval, že se skutečně jedná o polarizované světlo. Lampu používali členové rodiny i známí a NIKOMU znatelně nepomohla. Ještě jí mám schovanou.

Světlo LED není polarizované, to jsem také zkoušel. Jedině že by nad diodami byl polarizační filtr. Ale je monochromatické, to jo. Víc než před 50ti lety používal Dr. Mathesius v Plzni modré světlo pro léčbu žloutenky novorozenců. Opíral se však o klinický výzkum.

Nechci radit, ale já už bych nic takového nekoupil. I pro manželku by byl nějaký šperk daleko účinnější biostimulátor. A bez baterií. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31880
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne říjen 04 2009, 21:50    Předmět: Citovat

otakarv napsal(a):
citace:
bych si troufal myslet, že te to trochu přebujelá LED svítilna placebo efektem na pacienta Wink

Tahle myšlenka mně také napadla.

Nebraň se, Tvá myšlenka je naprosto správná - je to z kontextu vytržený blábol o fototerapii a jejích podpůrných účincích. Dáš to dohromady i sám doma - za myšku z bazaru a pár LEDek se zástrčkovým zdrojem... A pokud to nebude fungovat, zaručeně to bude proto, že to neobsahuje ty správný "posvěcený" LEDky z čínskýho rejžoviště a nestálo to kupu €ček...

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zmije



Založen: Jun 30, 2005
Příspěvky: 1569
Bydliště: Pardubický kraj

PříspěvekZaslal: ne říjen 04 2009, 21:52    Předmět: Citovat

To je otázka spíš pro lékaře, já osobně si myslím, že je to nesmysl, polarizované monohromatické světlo má problémy vyrobit lasserová dioda, natož skupina nějakých led diod, vůbec si nedovedu představit jak by je synchronizovali, aby dostali polarizované světlo a s monohromatičností to taky bude problém, ikdyž menší.
Další problém bude v tom, zda má světlo byť sebepolarizovanější a sebemonochromatičtější vůbec nějaký učínek oproti běžnému světlu (tedy nemyslím případ, kdy se takové světlo usměrní pomocí čoček a používá se třeba k chirurgickému výkonu jako laser).
V našem městě také chodil podobný obejda a jeden soused se nechal nachytat, cena byla kolem 8000kč, dostal červeně blikající krabičku, jejíž cena reálně nepřekročila 100kč, chtěl si rvát vlasy, ale ani před terapií jich moc neměl, a těch pár co mu zbylo, mu po této terapii slezlo samo, tak snad místo holiče je to dobré. Pokud chceš vyrobit blikátko, sežeň si umělou krabičku, procesor, krystal, 2x 30p ker., odpory cca 330ohm, červené diody, program do toho ti tu napíše skoro každý.
Navrhuji nahlásit obchodní inspekci a víc to neřešit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zmije



Založen: Jun 30, 2005
Příspěvky: 1569
Bydliště: Pardubický kraj

PříspěvekZaslal: ne říjen 04 2009, 21:58    Předmět: Citovat

Bernard napsal(a):
Ale je monochromatické, to jo. Víc než před 50ti lety používal Dr. Mathesius v Plzni modré světlo pro léčbu žloutenky novorozenců. Opíral se však o klinický výzkum.
Laughing

Že UV světlo a možná i trochu modré zabíjí bakterie je celkem známá věc i UV diody se dají sehnat, ale 626nm bude odhadem běžná červená led.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12335
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: ne říjen 04 2009, 22:00    Předmět: Citovat

V tom Zepter lajtu byla snad obyčejná žlutá LED Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zmije



Založen: Jun 30, 2005
Příspěvky: 1569
Bydliště: Pardubický kraj

PříspěvekZaslal: ne říjen 04 2009, 22:05    Předmět: Citovat

Tak žlutě blikající led by mě možná stimulovala k zuřivosti, nebo šílenství, tak to možná jako biostimulátor funguje, ale ta cena je každopádně nejmíň 100x přemrštěná (čili další stimulace, kterou levné blikátko nikdy nedocílí).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3742
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: ne říjen 04 2009, 22:07    Předmět: Citovat

EKKAR napsal(a):
Dáš to dohromady i sám doma - za myšku z bazaru a pár LEDek se zástrčkovým zdrojem...

To samé jsme jí se synem říkali také a ještě jsme dodali,že to můžeme i vyrábět a za daleko menší sumu. Rolling Eyes
Zmije napsal(a):

Navrhuji nahlásit obchodní inspekci a víc to neřešit.

Toto asi udělám,neboť takové věci mně děsně se*rou.Jak někdo se může takto legálně obohacovat.Zastřelit je málo. Gunsrifling
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31880
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne říjen 04 2009, 22:12    Předmět: Citovat

otakarv napsal(a):
EKKAR napsal(a):
Dáš to dohromady i sám doma - za myšku z bazaru a pár LEDek se zástrčkovým zdrojem...

To samé jsme jí se synem říkali také a ještě jsme dodali,že to můžeme i vyrábět a za daleko menší sumu. Rolling Eyes
Zmije napsal(a):

Navrhuji nahlásit obchodní inspekci a víc to neřešit.

Toto asi udělám,neboť takové věci mně děsně se*rou.Jak někdo se může takto legálně obohacovat.Zastřelit je málo. Gunsrifling


Nepokoušej se to vyrábět na prodej - někdo by Tě žaloval pro podvod. A zaručeně jako prostý ovčan bys to projel. A zastřelit takovýho dýlera je škoda olova - lepší je vymiškovat ho tupou rezatou kudlou za plnýho vědomí.

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Bernard



Založen: May 27, 2005
Příspěvky: 3647

PříspěvekZaslal: ne říjen 04 2009, 22:23    Předmět: Citovat

Tady jsem našel nějaké pojednání, ale nic převratného. http://is.muni.cz/th/63714/prif_b/Bakalarska_prace.pdf
2 Sendyx
citace:
V tom Zepter lajtu byla snad obyčejná žlutá LED

Ne, je tam 20 W halogenka a docela to hřeje.

Ješte k těm účinkům z druhé strany. Můj kolega si kdysi koupil hříšně drahý přípravek na zhubnutí. K němu byly závazné pokyny, jak se v průběhu kůry stravovat. A když už to tolik stálo, kolega užíval přípravek a stravoval se podle pokynů - a zhubl. Stačilo by určitě to stravování, ale donutil by se jinak?

I ten biostimulátor má důležitý vedlejší efekt. Dovolí manželce, aby se denně na půl hodinky někde "zašila" a věnovala ten čas jen sama sobě bez podezření, že se ulejvá a zanedbává rodinu. Kdyby v tom čase praktikovala jogu nebo třeba jen uvědomělé dýchání, mohlo by to mít na ni příznivý vliv, ale měla by to srdce připravit ostatní o svoji přítomnost jen tak? Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3742
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: ne říjen 04 2009, 22:23    Předmět: Citovat

citace:
Nepokoušej se to vyrábět na prodej - někdo by Tě žaloval pro podvod. A zaručeně jako prostý ovčan bys to projel. A zastřelit takovýho dýlera je škoda olova - lepší je vymiškovat ho tupou rezatou kudlou za plnýho vědomí.

S tou výrobou jsme to mysleli spíš obrazně. Je mi jasné, že jak nemám na kontě pár melounů, vysoké postavení a za sebou kopu vlivných osobností, tak bych skončil spíš, než bych něco vůbec začal. Confused
A s tím dalším plně s Tebou souhlasím, to je pro takové haj*zly to nejlepší, co může být. Jen nyní uvažuji, kdyby to byla dýlerka? Question Co s ní? Question Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18675
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: po říjen 05 2009, 8:23    Předmět: Citovat

Na "důvěřivosti" lidí se vydělává , co se člověk bjevil . Kdyby mělo zmizet vše kolem v čem se lže , byla by půlka světa prázdná . Ale placeboefekt je vědecky dokázán . Takže vůle Tvá Tě ozdraví .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3742
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: po říjen 05 2009, 8:27    Předmět: Citovat

BOBOBO napsal(a):
Na "důvěřivosti" lidí se vydělává , co se člověk bjevil . Kdyby mělo zmizet vše kolem v čem se lže , byla by půlka světa prázdná . Ale placeboefekt je vědecky dokázán . Takže vůle Tvá Tě ozdraví .

S tímto s Tebou v plné míře souhlasím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.67 sekund