Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Co tím chtějí naznačit?
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: po září 28 2009, 11:23    Předmět: Co tím chtějí naznačit? Citovat

Od rána mi nad hlavou v 20 minutových intervalech krouží americké gumy v E3 Sentry - AWACS. Před 14 dny kroužili jednak proto, že jsme tu měli společné americko-české (ne NATO, ale dvoustranné, s Texaskou národní gardou Twisted Evil ) vojenské cvičení a protože v Mošnově byl militaristický festival Dny NATO, kde z vystavených strojů nadšeně ukapávali pubescenti.
Dneska 28.9. "den české státnosti", nám US průzkumný letoun naznačuje co?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Killroy
Moderátor


Založen: Dec 08, 2007
Příspěvky: 4213
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: po září 28 2009, 11:36    Předmět: Citovat

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12335
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: po září 28 2009, 11:47    Předmět: Citovat

Možná si zase spletli Slovinsko se Slovenskem, a drobná navigační chyba k tomu... to je hned Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mi-ro



Založen: Feb 08, 2005
Příspěvky: 7942
Bydliště: rovina u Kolína

PříspěvekZaslal: po září 28 2009, 11:55    Předmět: Citovat

Že by soudruzi z NDR udělali OPĚT chybu?
_________________
..to bude jen ňákej odpůrek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: po září 28 2009, 12:20    Předmět: Citovat

Killroy napsal(a):
Vypomáhá PČR v pátrání, viz www.novinky.cz/krimi/180117-pri-kradezi-prichycena-romska-rodina-zautocila-na-policisty.html

Tomu by se dalo spíš říkat POD SVÍCNEM TMA Twisted Evil tady by asi bylo lepší kdyby američtí soudruzi přistavili hodně C5 Galaxy a udělali hnědý letecký most Most-Chánov-Karlín-Amerika... ty PaCHy si klidně můžou přibalit. Vůbec by mi nevadilo, kdyby měli v půlce Atlantiku závadu na pohonné jednotce. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: po září 28 2009, 12:28    Předmět: Citovat

Sendyx napsal(a):
Možná si zase spletli Slovinsko se Slovenskem, a drobná navigační chyba k tomu... to je hned Very Happy

No nevim... podle toho, že ti parchanti 14 dní krouží okolo tohohle středu, mi to jako navigační chyba zrovna nepřipadá... v tom bude jiná čertovina. Inu, uvidíme. Možná uslyšíme, ucítíme... Bombožrout
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kevin_mitnick



Založen: May 20, 2007
Příspěvky: 1778

PříspěvekZaslal: po září 28 2009, 13:40    Předmět: Citovat

Ale proboha, vzdyt nekde ten vycvik operatoru probihat musi. A Cesko je v NATO. Tak jakypak problem...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MirrA1



Založen: Aug 30, 2006
Příspěvky: 531

PříspěvekZaslal: po září 28 2009, 16:57    Předmět: Citovat

kevin_mitnick napsal(a):
Ale proboha, vzdyt nekde ten vycvik operatoru probihat musi. A Cesko je v NATO. Tak jakypak problem...


Nojo, ale některým lidem to hold nevysvětlíš. Jsou tu lidi kteří žijí X let nazpět a jakmile se někde vyskytne nějaká novinka, tak je to automaticky nesmysl, podvod, podraz...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: po září 28 2009, 17:07    Předmět: Citovat

kevin_mitnick napsal(a):
Ale proboha, vzdyt nekde ten vycvik operatoru probihat musi. A Cesko je v NATO. Tak jakypak problem...

Potřebuješ k něčemu výcvik operátorů letounu pro elektronický boj ve výzbroji USA? Já ne. Je zbytečné a duplikační řešit svoji státní suverenitu dvoustranným paktováním, když k tomu má sloužit NATO.
A když NATO potřebuje cvičit operátory (CZ letouny E3 ve výzbroji pokud vím nemá), pokládal bych za vhodnější kdyby se trénovali nad Biskajským zálivem nebo nad Grónskem nebo ve Středozemním moři, než nad mrňavou zemičkou, kde jednou otočkou 60 km od metropole překáží provozu a otravuje čtvrtinu obyvatel. Nebo snad ve státní svátek GB krouží Američani se svým strojem na dohled od Londýna?
Když si trénuje texaská národní garda, tak si lítá a burácí někde nad pouští kde musíš jít 4 dni abys došel k prvním barákům. Ale my jsme tak inciativní, že ponecháme hlavní letiště v nejhustší zástavbě.
Po historické zkušenosti s mezinárodníma smlouvama a paktama bych asi přehodnotil i vztah k NATO a armádě vůbec. 50 let spotřebovávají stamiliardy a když hypoteticky dojde ke konfliktu, nakonec zas dostane army příkaz složit zbraně a srát při zdi. Kdy naposled v českých dějinách armáda lidem pomohla proti agresorovi?
Švýcaři to dělají chytřeji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jardajar



Založen: Dec 16, 2007
Příspěvky: 553
Bydliště: Neratovice

PříspěvekZaslal: po září 28 2009, 18:13    Předmět: Citovat

Ten boeing pilotuje i jeden český pilot, pochybuju, že by to byl zaměstanec US army, takže tu asi bude nějaká spolupráce přímo s námi, proto zrovna v čechách. Tak i tak to občan neovlivní. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: po září 28 2009, 18:27    Předmět: Citovat

Jo, taky jsem si hned vzpomněl na Vláďu Remka. Vždycky se najde jeden ukázkový kousek na nástěnku. Tenkrát si taky soudruzi z Moskvy dělali s Východním blokem v podstatě co chtěli, a tenhle propagandistický trik stačil aby politruci mohli říct "vidíte, oboustranná spolupráce funguje a je výhodná pro obě bratrské strany". Takže ruskou hegemonii a veškeré aktivity ve vesmíru včetně špionážních přikrylo šest kolaborantíků z lido demo zemí, kteří se proletěli za podrbání za ouško.
Asi jako se pošlou do Iráku tři US divize, k tomu 100 australských a 15 polských bigošů a už jsou to mnohonárodní koaliční síly.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kevin_mitnick



Založen: May 20, 2007
Příspěvky: 1778

PříspěvekZaslal: po září 28 2009, 18:59    Předmět: Citovat

Crifodo napsal(a):

Potřebuješ k něčemu výcvik operátorů letounu pro elektronický boj ve výzbroji USA? Já ne. Je zbytečné a duplikační řešit svoji státní suverenitu dvoustranným paktováním, když k tomu má sloužit NATO.


E3 neni letadlo pro elektronicky BOJ. Na to jsou jine hracky. E3 je velke ucho, radarovy system ktery vidi 650 kilometru daleko. A ceka se na jeho zarazeni do vyzbroje nekolika Evropskych armad.

A co treba vycvik Nemeckych nebo Spanelskych operatoru? Co treba interoperabilita. Pokud jsem v nejakem zdruzeni tak nevidim problem v tom, aby treba nad Ceskem probihal vycvik Spanelskych nebo Holandskych operatoru...

Crifodo napsal(a):

A když NATO potřebuje cvičit operátory (CZ letouny E3 ve výzbroji pokud vím nemá), pokládal bych za vhodnější kdyby se trénovali nad Biskajským zálivem nebo nad Grónskem nebo ve Středozemním moři, než nad mrňavou zemičkou, kde jednou otočkou 60 km od metropole překáží provozu a otravuje čtvrtinu obyvatel. Nebo snad ve státní svátek GB krouží Američani se svým strojem na dohled od Londýna?


Nad Gronskem by natrenovali houno, idealni flek pro testy je stred Evropy. Z fleku ktery popisujes vidi celou Evropu od Kodane po Rjeku a od Ukrajinskych hranic po Luxembursko. Neboj, tam kde byli provozu neprekazeli a nad nejrusnejsi vzdusnou krizovatkou Evropy si u toho treningu docela makli. Neverim ze by nekde v 10000 feetech nejak extremne vadili a obtezovali hlukem a niz by zase houby videli...


Crifodo napsal(a):

Když si trénuje texaská národní garda, tak si lítá a burácí někde nad pouští kde musíš jít 4 dni abys došel k prvním barákům. Ale my jsme tak inciativní, že ponecháme hlavní letiště v nejhustší zástavbě.


Mas snad nekde v Evrope poust nebo neobydlene uzemi 100x100 kilmetru ?? Evropa ma tu smulu, ze snad krome skandinavie je huste zastavena vsude...


Crifodo napsal(a):

Po historické zkušenosti s mezinárodníma smlouvama a paktama bych asi přehodnotil i vztah k NATO a armádě vůbec. 50 let spotřebovávají stamiliardy a když hypoteticky dojde ke konfliktu, nakonec zas dostane army příkaz složit zbraně a srát při zdi. Kdy naposled v českých dějinách armáda lidem pomohla proti agresorovi?
Švýcaři to dělají chytřeji.


O to zadna. taky bych chtel mit doma ve skrini M16 a ve stodole za domem houfnici... Na to ale tady chybi jista tradice. A osobne jsem radsi kdyz je Cesko clenem NATO nez Varsavske smlouvy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: po září 28 2009, 19:17    Předmět: Citovat

Abych pravdu řekl, na interoperabilitu sere pes, nezajímá mě vycvičenost nějakých španělských operátorů. Tak jako je nezajímá moje vláda, která neumí nic jinýho než lézt do zadku každých 20 let jedné velmoci.
Když v Madridu teroristi rozhodili pár vagonů po perónu, vláda zastříhala ušima a stáhla svoje vojáky z Iráku. Došlo jí, že Španělům je u prdele problém nějakých Kurdů a Sunnitů a že má dost problémů se svýma Baskama.
Propaganda ti nakecá, že tě ohrožuje někdo za tím 650 km okruhem a že se proto musíš ve dne v noci připravovat... prdlajs. To je životní zájem výrobců zbrojních systémů, ne tvůj. Eventuálně zájem pár řemeslných bigošů. Armádě nevěřím půl slova od dob, kdy jsem jí musel posluhovat a trojnásob od dob, kdy jsem zblízka viděl jak staří komouši přepřísáhli věrnost NATO a NATO to akceptovalo. Tím ta sebranka pro mě ztratila jakoukoliv věrohodnost, jsou to pro mě sráči kteří hrají na důležitost a tahají ze mě daně. Morální profil těch sráčů viz třeba bývalý NGŠ generál Štefka. Nepotřebuju je a ruší mě svým kraválem v trávení slunečných dnů Cool
E3 umí zarušit a možná kumulovaným impulsem vyřadit letící prostředek protivníka, umí to i ruská obdoba AWACS, ale to není podstatné pro tuhle debatu.
Podle mě není vůbec náhoda, že si jeden z dvou světových hegemonů vždycky vybere dvě největší onuce a vlezdoprdelky Evropy, aby jim tlačil vojenskou přítomnost kterou potřebuje k nátlaku na druhýho světovýho hegemona.
Peníze, za které bych se dal k tomuhle koupit, nikdo zatím nenabídl ani jen přibližně. Za ideální flek Evropy pro testování WW3 bych čekal jiný vodopád prachů a výhod, než že povozí jednoho prodejnýho lampasáčka.
Ad NATO/VS: pokud pamatuju, tak se VS lítala trénovat nad Balt a za Mukačevo, nikoliv ve státní svátek do středních Čech. I když roztahovačnost ruské vojenské přítomnosti za totality nepopírám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
BIPOLAR



Založen: Dec 07, 2007
Příspěvky: 1540
Bydliště: Litvínov

PříspěvekZaslal: st září 30 2009, 21:19    Předmět: Citovat

Crifodo napsal(a):
Od rána mi nad hlavou v 20 minutových intervalech krouží americké gumy v E3 Sentry - AWACS. Před 14 dny kroužili jednak proto, že jsme tu měli společné americko-české (ne NATO, ale dvoustranné, s Texaskou národní gardou Twisted Evil ) vojenské cvičení a protože v Mošnově byl militaristický festival Dny NATO, kde z vystavených strojů nadšeně ukapávali pubescenti.
Dneska 28.9. "den české státnosti", nám US průzkumný letoun naznačuje co?
Je mi 63 let a mne Tvůj slovník připomíná doby minulé, které už zaplať pánbůh jsou pryč. Byl jsem na vojně v Přerově na letišti Bochoř v letech 66 - 68 a za ty 2 roky proběhlo dvoje cvičení v rámci VS. Jedno v roce 67 a druhé na jaře 68. To co se dělo při těchto "manévrech" nebudu rozebírat, ono stačilo denodenní překonávání zvukové bariéry Migama a Sučkama a nikdo nesměl říci ani slovo. Tyto stíhačky startovaly z Mošnova, právě z toho letiště, kde byla ona militaristická (jak jsi to nazval) přehlídka NATO. Moc bych Tě prosil - uveď alespoň jednu událost, kdy nám USA provedly něco podlého jako Německo nebo SSSR. A to už se nechci zmiňovat o srpnu 68, kdy 28.8 68 po propuštění z vojny, jsem po dvoudenní cestě domů (vlaky jezdily různě), byl v Prazel postřelen sovětským vojákem - i když to bylo "jen" škrábnutí do ruky. Nezlob se, ale Tvé stěžování , že Ti nějaké letadlo krouží každých 20min. 14 dní nad hlavou je dost ubohé Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mtajovsky



Založen: Sep 19, 2007
Příspěvky: 3697
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st září 30 2009, 22:37    Předmět: Citovat

BIPOLAR << je-li vám již 63 let, tak se divím, že ve svých slovech nevidíte tu demagogii.

"Moc bych Tě prosil - uveď alespoň jednu událost, kdy nám USA provedly něco podlého jako Německo nebo SSSR."

Našemu národu USA nic podlého neprovedly, to je pravda. Naštěstí pro nás, protože naše zájmy se s těmi americkými nikdy nezkřížily. Jsme daleko, máme nic moc přírodní zdroje a konec konců Evropu již dávno ovládly jiné mocnosti západní kultury. Jenže USA měly v jenom v 19. a 20. století desítky konfliktů a to nejen ze svými sousedy v Jižní Americe ale i jinde po světě. Říká vám něco politika dělových člunů třeba ve vztahu k Číně a Japonsku? A tak by se mohl třeba někdo v Panamě zeptat podobně jako vy: Co nám Německo udělalo podlého jako třeba USA? Pro připomenutí - když r. 1989 končila smlouva u pronájmu Panamského průlivu intervenovaly USA vojensky, protože Panamský diktátor gen. Noriega nechtěl smlouvu prodloužit. Protože v té době komunismus přestal existovat na jevišti studené války, byla záminkou pro obnovenou americkou intervenci v Latinské Americe "válka proti pašerákům narkotik". A pak zvítězilo pronásledování běsů. Běsi jsou diktátoři, pro něž už USA nemají žádné další použití. A takových příkladů je mnoho. Scénář je v podstatě stejný - pokud se někdo USA přestane v dané oblasti hodit nebo dokonce chce realizovat vlastní politiku, stane se z něj světový běs. A běs je nutno eliminovat.
Takže když někdo dělí státy na říše dobra a říše zla, přičemž je jasné, že každá říše dělá politiku v prvé řadě ve svůj prospěch, tak si říkám, jestli je tak naivní nebo je za to placen.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund