Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

IBM Thinkpad T2x a T3x

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Macros



Založen: Mar 13, 2008
Příspěvky: 41

PříspěvekZaslal: pá září 18 2009, 20:41    Předmět: IBM Thinkpad T2x a T3x Citovat

Zdravim,
dostal sa mi do ruky starsi notebook thinkpad T20, ktory zrejme trpi syndromom "BOD" Blink of Death, nejde zapnut len blikne ledka power. Na zahranicnych forach som cital o tomto probleme, kde boli riesene rozne priciny a rady ale na 100% sa prava pricina nikdy nepotvrdila. V jednom vlakne tu to riesil rezis ale chybu popisal velmi strucne ako studenta pod MAXIMom. Prezeral som MB zhora aj zdola, premeraval som ale nic som nezistil. Tiez som sa docital, ze podobnym problemom trpeli aj ine notebooky. Preto chcem skusit stastie v tejto domene ci sa niekto s danym problemom nestretol alebo ho neriesil. Do servisu sa neoplati davat ani kupovat novy MB. Rad by som ale chcel vediet pricinu preco niektore notebooky jedneho dna povedia dost a uz sa nezapnu. Budem vdacny za kazdu pomoc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rezis



Založen: Nov 17, 2005
Příspěvky: 5230

PříspěvekZaslal: so září 19 2009, 21:14    Předmět: Citovat

rezis tehdy v tom tématu splantal dvě věci dohromady. Měl jsem tam studený spoj. Ten jsem našel že přitlačením na maxe se to rozjelo. Jinak klasika studenti pod maxem je třeba u acer TM290 apod.
U těch ibm toho může být hodně. Třeba T40-43 z 99% povolené BGA VGA čipy. R30 - studenti na paticích RAM. Takže ve Tvém případě to může být cokoliv. Od blbě flashnutého biosu, přes studenty až po vadné cpu.
Na toto se nedá poradit.

_________________
Internet - metla lidstva
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jalma



Založen: Dec 07, 2005
Příspěvky: 43

PříspěvekZaslal: so listopad 14 2009, 23:35    Předmět: Citovat

Zdravím, mám problém s IBM T42, jestli se zapne nebo ne závisí na určitém prohnutí a vypodkládání notebooku. Co si mám představit pod pojmem povolené čipy BGA VGA a jak toto zkontrolovat? Můžete upřesnit? Děkuji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MartasBrno



Založen: Nov 25, 2007
Příspěvky: 127
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne leden 16 2011, 13:32    Předmět: Citovat

Využiji tohoto tématu. Mám tu svůj starý NTB IBM ThinkPad T22, který mi asi půl roku odcházel stylem, že se kousnul (bios vyhodil modrou s popisem chyby - která al enevedla k cíli), nebo vypnul, anebo měl problém se zapnout. Vždycky problikla ledka a to je vše. Dnes, kdy už je mrtvý nadobro ani neblikne a připojený adaptér cykluje. Svádím to na zdroj, ale nevím. Hledal jsem na desce zkratované kondydokud to ještě nějak fungovalo, ale bohužel. napájecí napětí co jsem intuitivně našel byly věrohodné. Poradíte prosím?

Díky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Puda



Založen: May 20, 2005
Příspěvky: 395
Bydliště: krkonoše

PříspěvekZaslal: po leden 17 2011, 11:16    Předmět: Citovat

Zdarec!
Tak s IBM rady T2x jsem toho uz zazil, docela me dostalo jak jsou obrazek_cenzura postaveny, protoze pri prenaseni otevrenyho ntb se prohyba deska prave v miste kde je chipset.
Kamos mel T20 a ten mi vzdoroval snad rok, pak jsem uz byl tak nastvanej ze sem si rek, skusim prepajet BGA a ejhle - od te doby je stoprocentne funkcni, mezitim jsem ale na aukru koupil 2 polofunkcni ntb a jeste asi 4 desky Very Happy , dohromady jsem jich dal nakonec 5, zbyly mi dve desky co po dvou hodinach chodu tuhnou. Tak jsem prave dost cumel jak IBMka umiraj-
do te doby jsem si rikal ze IBM jsou asi nejlepsi ntb, ale rada T2x me presvedcila o opaku -dyk vydrzej jenom asi 10let Very Happy
to treba takovy compaq LTE jede i po 15 letech bez problemu

_________________
Absolutně korektní jedinec s extrémními názory.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MartasBrno



Založen: Nov 25, 2007
Příspěvky: 127
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po leden 17 2011, 21:21    Předmět: Citovat

No, tak to je konec. To sám asi nenajdu. Nemám ani vybavení, ediný čím disponuju je elektrická trouba. když z desky očešu věci nápadně choulostivý, můžu ji potrápit třeba v té troubě? Jestli jo, jakej by běl být cyklus?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Giftmacher



Založen: Aug 22, 2010
Příspěvky: 225

PříspěvekZaslal: čt březen 29 2012, 22:47    Předmět: Citovat

Koupil jsem na ebay flex kabel k tomuhle notebooku (údajně testovaný) a nemůžu rozchodit podsvícení. Poslali druhý (testovány part numbery FRU27L0640 a L0519) obojí funguje stejně- obraz je, ale podsvícení ne. CCFL trubice jsou OK, testoval jsem je na invertoru pro barevné katodové trubice do PC. Mám tady celkem čtyři originální invertory, z toho jeden koupený v servisu firmy VT Data a nejde to ani na jednom. Poradí někdo?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33972
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: čt březen 29 2012, 23:02    Předmět: Citovat

A napatie a riadiace vstupy invertora si meral? Mozes mat zavadu na zakladnej doske.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Giftmacher



Založen: Aug 22, 2010
Příspěvky: 225

PříspěvekZaslal: čt březen 29 2012, 23:26    Předmět: Citovat

No vida, deska mě vůbec nenapadla. Možnosti měření mám omezené, ale základní desky mám ještě tři, tak je vyzkouším. Díky!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peedros



Založen: Apr 07, 2009
Příspěvky: 355
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: pá březen 30 2012, 9:31    Předmět: Citovat

MartasBrno napsal(a):
No, tak to je konec. To sám asi nenajdu. Nemám ani vybavení, ediný čím disponuju je elektrická trouba. když z desky očešu věci nápadně choulostivý, můžu ji potrápit třeba v té troubě? Jestli jo, jakej by běl být cyklus?


Pokud ti na tom notebooku zas tak nezáleží,můžeš to zkusit. Mám s tím osobní zkušenost, notebook HP DV5 1150, studeňáky pod GPU a snad i někde jinde, občas nešel ani zapnout, jen blikaly led CAPS LOCK & NUM LOCK. Je to sice prasárna, ale po zjištění,že v servisu za to chtějí zhruba 3 tisíce a je na to záruka půl roku a né vždy se to povede, jsem notebook rozebral, vyndal základní desku, vyndal CMOS baterii, procesor, paměti a šel jsem na to. Udělal jsem z alobalu kuličky, na které jsem desku položil na plech(!!! Těžké součástky - patice, solid kondenzátory apod musí být nahoře, jinak Ti to po zahřátí v troubě všechno vypadá na plech a můžeš to vyhodit !!!), troubu předtím rozehřál zhruba na 220 °C. Po zhruba pěti minutách ( trouba spodní a horní ohřev, bez větráku) jsem šoupnul desku do trouby. Po 9 minutách jsem troubu vypnul a trošku poodevřel dvířka od trouby - jen zhruba na 10 cm ,ovšem desku jsem nechal uvnitř v troubě. Takhle jsem to nechal hodinu chladnout. Deska to přežila v pořádku, kondenzátory (pevné dielektrikum) to přežijí v pořádku také. Jediné, co se trochu pokroutí, je krycí černá izolační fólie na základní desce, což ničemu nevadí. Notebook jsem složil, mezitím ještě jsem vyčistil větrák a chlazení, mimochodem pěkně za*raté, sundal vrtulku a namazal olejem na šicí stroje. Po složení fungoval notebook hned jako za mlada. Snížil jsem výkon procesoru ve správě napájení (nijak extra velký rozdíl ve výkonu jsem nezaznamenal, nicméně HW monitor značí příkon procesoru místo 30W bratru 11W a teplota, která již tak o dost klesla po vyčistění chlazení, spadla ze 70 na 47°C). Ovšem GPU začla opět zlobit zhruba po dvou měsících ( přikládám to obrazek_cenzuraě řešenému chlazení GPU a CPU společně, dle mě je snad i poddimenzované, případně únik náplně, těžko říct, zkoušel jsem zkusmo když jsem měl chlazení venku, a chlazení fungovalo). Takže jsem celou proceduru opakoval snad ještě dvakrát, koupil jsem v Alze nové polštářky mezi GPU a chladič. Zlobila už jen ta GPU, proto jsem obalil základní desku do alobalu ve dvou vrstvách, nechal pouze okénka na grafické čipy GPU a paměti. Od poslední opravy mi GPU drží 4 měsíc, musím zaklepat Smile, možná tomu pomohlo i vyndání baterie, notebook se opět o něco lépe chladí. Mám připravený měděný plíšek o síle cca 5 mm, který hodlám vrznout místo silik. polštářku mezi GPU a chladičem, v případě že začně GPU zase zlobit. Rozebírání notebooku také není problém, po 3 rozebíráních to má člověk nacvičené, rozborka a složení mi dohromady zabere zhruba 30 minut. Základem je vyšroubovat všechny šrouby, které jsou viditelné, i pod všemi kryty, občas blbě viditelné. poté opatrně plasty páčit. Tím se uvolní další šrouby, dostaneš se pod klávesnici a máš vyhráno. Jen je třeba si značit co kam patří, v mém notebooku jsou tři délky šroubů, takže na to pozor.

Jinak na troubu nedám dopustit, před rokem a něco jsem koupil na Aukru netestovanou nVidia 8800 GTS (G80 - 640MB) za 400 kč, která samozřejmě házela artefakty a nebyla schopná najet ani do Windows. Na ní jsem tu troubu poprvé otestoval. Neměl jsem co ztratit, sám jsem tomu vůbec nevěřil, nicméně grafika po složení normálně funguje, bez nějakého omezování výkonu. Jediná úprava spočívala v tom,že chlazení grafiky zvyšovalo otáčky ventilátoru až při cca 80°C, v Riva tuneru jsem tuto hranici posunul na 65°C a grafika k mé spokojenosti funguje přes rok. Svým výkonem bohatě stačí i na dnešní hry, je to sice přímotop, ale nejsem extra hráč. Zhruba 4x do roka si něco zahraji, ovšem přestává mi to bavit po třech dnech) Nepopírám, že je trouba prasárna, správně by se deska měla předehřívat kvůli pnutí, na reflow jsou předepsané určité teplotní cykly, nicméně věci fungují
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Giftmacher



Založen: Aug 22, 2010
Příspěvky: 225

PříspěvekZaslal: ne duben 08 2012, 16:04    Předmět: Citovat

LCD jsem rozchodil, ale pořád mi nejde PS/2 a USB. USB Myš s redukcí na PS/2 svítí, ale když v biosu zakážu trackpoint, systém (Win98SE) žádnou myš nenajde. USB nejde vůbec, ale ve správci zařízení žádné vykřičníky nejsou, USB kontroler by měl být v pořádku. Že by IO board?
Edit: Je to asi základní deska, poblíž napájecího konektoru jsem objevil spálený tranzistor a s jinou deskou šlo USB, ale zase ne obraz. Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
delis



Založen: Jul 10, 2005
Příspěvky: 74
Bydliště: Vyškov

PříspěvekZaslal: ne duben 15 2012, 22:09    Předmět: Citovat

Zdravím vás pánové, mám obdobný problém s NTB IBM T22, někdy jde zapnout, někdy ne, když se rozjede, tak za chvíli padne. Při správném prohnutí se třebas zase na chvíli rozjede. Tedy nějaký studeňák. Noťas jsem rozhodil s tím, že základní desku zkusím upéct, ale z obou stran jsou těžší věci, na horní nějaké cívky a větší kondenzátory, patice pro CPU a ze spodní strany grafický čip, slot pro paměti a další větší součástky. Mám obavu, aby mi to nepopadalo do plechu. Takže uvažuji, zda zkusit troubu či na začátek horkovzdušnou pistoli na grafiku a čipset. Má s touto deskou někdo zkušenosti, zda součástky ze spodní strany neopadají.
Pak mi nejde ještě vytáhnout procesor, patřičným šroubkem jsem pootočil, aby se uvolnila patice, ale nejde ven, je na to nějaký fígl, jak ho dostat ven, mám obavu, aby se nerozlomil. Díky za reakce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dsmen



Založen: May 04, 2012
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: pá květen 04 2012, 11:34    Předmět: Citovat

fígl jsem vymyslel opatrne ze stran uchop cpu a paticovim sroubem pomalu toc na obe strany a mirne tahej nahoru a za chvili bude venku (mam s tim zkusenost. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dsmen



Založen: May 04, 2012
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: pá květen 04 2012, 11:37    Předmět: Citovat

dobry den potreboval bych radu jestli nekdo z vas nevi jak vylecti muj ibm t20 vzdy po zmacknuti startovaciho tlacitka jen problikne a nic drive blikal tek sem tlacitko mackal doslova jako obrazek_cenzura a spustil se a ted uz ani toto nejde predem diky za odpoved.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
derick



Založen: Apr 03, 2010
Příspěvky: 301

PříspěvekZaslal: st říjen 03 2012, 22:59    Předmět: Citovat

Co sa tyka IBM T2x je jedna finta ako ich ozivit,aby nepreblikavali,ale startovali zakazdym.Treba prepojit 2 nozicky rezistorom na jednom svabe.Mam to vyskusane funguje to uz asi pol roka.
originalny text:
Bridging a resistor between pins 16 and 24 of the ADP3421 converter/controller might seem to fix the issue but I wouldn't think of it as a permanent, nor safe, solution. Pin 16 is the PWRGD signal (Power Good Output). When the system is turned on, the power supplies start up and are checked for proper operation by this controller. PWRGD is supposed to be near 0v at this time. When it determines that everything is at the correct voltage levels, the PWRGD pin goes "high" (a voltage near 3.3V; essentially what is being supplied on pin 24). Attaching a resistor between these two pins simply means that the PWRGD signal will always be high when the system is turned on. By forcing the ADP3421 to report that "all is well" to the rest of the circuitry, it will ignore any condition where the voltages are out of spec. This may cause some other problems beside the BoD. Think of it as substituting a blown fuse with a piece of wire: you'll get power back but unless you find out why the fuse blew out in the first place, you could be asking for more trouble.

Tu je link,je to na poslednej strane na konci:
http://www.thinkpads.com/forum/viewtopic.php?f=28&t=48835&start=180
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund