Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Spúšťanie externého blesku
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Fotoaparáty, kamery a jiné optické přístroje
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kevin_mitnick



Založen: May 20, 2007
Příspěvky: 1778

PříspěvekZaslal: pá září 25 2009, 18:29    Předmět: Citovat

acirud napsal(a):
tak ma napadlo, ten blesk čo máme má celkovo ale tri vývody. Dva odspodu a jeden z boku. Ako to teda napojiť?


Pokud si dobre pamatuju, tak ten jeden zespoda a jeden z boku jsou budto propojeny, nebo slouzi na odpojeni blesku pokud neni zasunut v aparatu...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
acirud



Založen: Feb 08, 2009
Příspěvky: 24

PříspěvekZaslal: po září 28 2009, 17:44    Předmět: Citovat

jasné, dík, som blbec.. Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
acirud



Založen: Feb 08, 2009
Příspěvky: 24

PříspěvekZaslal: st leden 13 2010, 21:43    Předmět: Citovat

takže spúšťanie vn blesku som poriešil.

Zaujíma ma ale možnosť opticky spúšťať blesk z nízkym napätím na kontaktoch (ca 4,5V) BEZ použitia prídavného zdroja pre napájanie. Neriešili ste to už niekto.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jankop



Založen: Apr 04, 2007
Příspěvky: 679

PříspěvekZaslal: so leden 16 2010, 14:26    Předmět: Citovat

Kdysi jsem to řešil nějak takto, použil jsem staré dobré 1PP75


trigger-circuit-option.gif
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  trigger-circuit-option.gif
 Velikost:  3.02 kB
 Staženo:  165 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
acirud



Založen: Feb 08, 2009
Příspěvky: 24

PříspěvekZaslal: čt leden 21 2010, 20:40    Předmět: Citovat

dík, funguje.

ak máte ešte niekto nejaké rozumné a overené schémy na odpaľovače s 555/6 sem s nimi. robím výber zo všetkého čo som našiel.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18675
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: pá leden 22 2010, 6:17    Předmět: Citovat

Tak jsem listoval staženým elektorem a je tam toto . Má prstenec z bílých diod a napájí je v serii z měniče od blesku .


makro.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  makro.JPG
 Velikost:  44.82 kB
 Staženo:  162 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
caven



Založen: Aug 15, 2006
Příspěvky: 417

PříspěvekZaslal: pá leden 22 2010, 13:32    Předmět: Citovat

Mohu se zeptat co je to za elektor ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18675
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: pá leden 22 2010, 14:30    Předmět: Citovat

Lituji , ale jen jsem to okoukl , protože je zde podobné tema a nepoznačil jsem . Ale je to nové .2007-9 , opravdu si nepamatuji . Staženo z nabídky zde na EB .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hafca



Založen: Jul 27, 2004
Příspěvky: 4492
Bydliště: 25km na západ od Prahy

PříspěvekZaslal: pá únor 05 2010, 15:38    Předmět: Re: Spúšťanie externého blesku Citovat

flo napsal(a):
Poraďte niekto schému na spúšťanie externého blesku bleskom vo foťáku. T.J. záblesk s foťáka aktivuje externý blesk. Bývalý kolega to kedysi úspešne postavil, ale nemám naňho už kontakt. On to používal na fotenie pod vodou ako prídavný blesk. Ja mám dosah blesku max 6m a potrebujem viac.

Pre nechápavých - vývod na pripojenie externého blesku na foťáku nemám.

Co je to za foťák? Jestli digitál, pak se může stát, že se s jednoduchým zapjením nechytíš. Digitál většinou posílá měřící předblesky a jednoduchá věc ti většinou chytí ten předblesk. V tu chvíli je ale uzávěrka ještě zavřená.
Jestli chceš něco jednoduchého, spolehlivého a fungujícího i v takovém případě, pak se koukni sem http://www.fancon.cz/slave-flash-trigger/slave-flash-cz.html
Mám to postavené a chodí to perfektně.

_________________
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
drabek06



Založen: May 27, 2006
Příspěvky: 1659
Bydliště: Liberec

PříspěvekZaslal: pá únor 12 2010, 13:39    Předmět: Citovat

Přesně tak, tohle s tim uPC sem si taky stavěl a chodí to parádně Wink Navrhl jsem k tomu DPS a výsledek je tuten:



Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
acirud



Založen: Feb 08, 2009
Příspěvky: 24

PříspěvekZaslal: čt únor 25 2010, 20:51    Předmět: Citovat

naprogramovať uPC veľmi nemám kde, ale ak niekoho zoženiem tu v okolí postavím časom možno aj ten.

Odpaľovač som už postavil takmer na komplet iný, niekomu sa bude vidieť možno primitívny, ale mne plne vyhovuje. Keď bude komplet,hodím sem nejaké foto.

Základ je len 1 x 556.

Funkcie:
-priame spúšťanie
-ignoruje jeden predblesk, alebo po ručnom nastavení akýkoľvel počet predbleskov
-podporuje funkciu stroboskopu
-nastavenie citlivosti snímača
-ručné spúšťanie

Problém mám ale zohnať samostatný konektor na pripojenie k blesku a rovnako aj konektor pre externé napájanie blesku Nikon. Neviete poradiť, kde by to šlo?
Asi budem musieť prinajhoršom niekde zohnať staré kábele a použiť tie.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
drabek06



Založen: May 27, 2006
Příspěvky: 1659
Bydliště: Liberec

PříspěvekZaslal: čt únor 25 2010, 23:50    Předmět: Citovat

Ten uPC naprogramuješ bez problémů timhle http://www.belza.cz/digital/jdm.htm Wink Jsou ještě jednodušší verze jak tohle Smile Dá se to celý zbastlit v nepájivym kontaktním poli . . .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
acirud



Založen: Feb 08, 2009
Příspěvky: 24

PříspěvekZaslal: ne březen 14 2010, 20:56    Předmět: Citovat

Narazil som na dosť zaujímavý problém. Upravil som si pripojenú schému podľa svojej potreby. Rozdiel proti originálu je že triak spínam cez dva tranzistory, každý priamo napojený na výstup príslušného časovača (čo mi umožňuje použiť doplnkové funkcie) a mierne som upravil hodnoty súčiastok. Celý upravený odpaľovač som postavil na skúšku v kontaktnom poli. Všetky funkcie v ňom idú ako majú. To isté zapojenie som postavil na plošnom spoji, použil presne tie isté hodnoty súčiastok a na moje veľké prekvapenie mi nejde funkcia s predbleskom. Prvý časovač z nejakého dôvodu okamžiťe aktivuje druhý časovač už predbleskom a tým odpáli externý blesk.
556 sú nové - úplne rovnaké, hodnoty napätia na jednotlivých pinoch ako aj v jednotlivých častiach oboch obvodov či už v kľude, alebo v akcii sú rovnaké. Celé som to prekontroloval už x-krát, všetko je zapojené správne. V čom môže byť problém že obe zapojenia reagujú rozdielne? Stalo sa vám už niečo také?
Funkcia predblesku pre mňa nie je prvoradá, skôr len okrajová, ale zaráža ma to. 556ku nemám v pätici, aby som ju skúsil nahradiť. Z priestorových dôvodov je natvrdo a ešte aj zo strany spojov Confused
Jediný rozdiel je, že v hotovej verzii mám použité aj miniatúrne rezistory a iný druh kondenzátorov, čo ale nemôže byť príčinou.



80507_Spou06t73n64P3301davBlesku_122_573lo.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  80507_Spou06t73n64P3301davBlesku_122_573lo.jpg
 Velikost:  189.07 kB
 Staženo:  185 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19541
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: ne březen 14 2010, 21:18    Předmět: Citovat

Máš osciloskopem ověřené, že IO1 skutečně zpožďuje?
Jestli ano, tak zkus paralelně k R5 diodu katodou na plus, ať se derivační kondík při náběžné hraně na Q1 nabije rychleji. A zkus mu dát menší kapacitu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
acirud



Založen: Feb 08, 2009
Příspěvky: 24

PříspěvekZaslal: po březen 15 2010, 7:49    Předmět: Citovat

Nemám to overené osciloskopom, ale funguje. V prípade C3 mám použitý buď 3n3 (skúšal som aj vyššie hodnoty), alebo 22uF pri prepnutí do funkcie stroboskop. (trimrom si potom viem nastaviť čas aký potrebujem)
Tú diodu som myslím už skúšal už všade možne, ale skúsim pre istotu ešte raz.
Derivačný kondík myslíš C5? Ten som už znížil na 1n a je to to isté. Môžem skúsiť znížiť ešte viac.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Fotoaparáty, kamery a jiné optické přístroje Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund