Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Cestinarsky problem
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
pajosek2



Založen: Feb 24, 2007
Příspěvky: 3995
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: čt září 17 2009, 15:05    Předmět: Citovat

Asi jsem vadný,ale pokud by jste mne touhle diskuzí neupozornili,tak bych si snad ani nevšiml,že píše bez háčků a čárek. Laughing Když to čtu,tak se mi to tam nějak automaticky doplňuje nebo co.
_________________
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8978
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: čt září 17 2009, 15:22    Předmět: Citovat

pajosek2 napsal(a):
Asi jsem vadný,ale pokud by jste mne touhle diskuzí neupozornili,tak bych si snad ani nevšiml,že píše bez háčků a čárek. Laughing Když to čtu,tak se mi to tam nějak automaticky doplňuje nebo co.


To me prave taky, nekde jsem videl zajimavej experiment. Slo o to, ze ve slovech zprehazeli pismenka, ale nechali prvni a posledni jako u spravne napsanyho. Vetsina lidi cetla texty bez nejmensich problemu a ani si malem nevsimli, ze ty slova vubec nejsou napsany spravne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Bernard



Založen: May 27, 2005
Příspěvky: 3647

PříspěvekZaslal: čt září 17 2009, 16:20    Předmět: Citovat

Mně se zdá, že je to také záležitost citů. Já mám češtinu rád a snažím se jí ulahodit, jak se dá. Je to láska platonická, když vidím, že i někdo druhý ji má rád, spíš mne to potěší než abych žárlil. A když k ní má někdo vztah jen vlažný, s tím se nedá nic dělat, srdci nerozkážeš. Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: čt září 17 2009, 17:42    Předmět: Citovat

zajímavé, kolik energie někteří ochotně vynaloží na to, aby obhájili lenost nebo neschopnost přizpůsobit stroj člověku, místo toho se ochotně přiohýbají sami...
přál bych každému zažít situaci, jak 25letýmu klientovi vysvětlit, proč má na svatebním DVDčku za 3000 v titulkách a na obalu třeba Bretislav Bednar a jeho vyvolená Eliska Zatrepalkova, Karlstejn 12. zari Twisted Evil
Jazyk je přece redundantní a splést si to s nikým nemůžou Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: čt září 17 2009, 17:56    Předmět: Citovat

pajosek2 napsal(a):
Asi jsem vadný,ale pokud by jste mne touhle diskuzí neupozornili,tak bych si snad ani nevšiml,že píše bez háčků a čárek.

Když to není 40 řádků a když má text jistou informační hodnotu tak to taky nevnímám jako výpadek něčeho co tam má být.
V diskusi na netechnické téma, když je tam pár půlstránkových příspěvků za sebou a všechny od uhoněných cestinaru co chudáci v Kanadě neseženou českou klávesnici, už mám pocit něčeho neúplného až defektního.
Asi jako mi nevadí bába v teplákách a chlap s neoholenou držkou v košili bez knoflíků někde sem tam na dvoře, ale vadili by mi jako obsluha v hotelu nebo na TV obrazovce, prostě někde kde jsem byl celý život zvyklý na jistou formu. Asi je to takový konzervativní zvyk, i když pohodlí velí se na vnějškovosti vys*at.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
anonym






PříspěvekZaslal: čt září 17 2009, 18:26    Předmět: Citovat

Tak to by asi chtělo rozlišovat, zda se bavíme o (krátké textové) zprávě rodičům, příspěvku na EB, článku v novinách nebo příspěvku na konferenci o krásách českého jazyka. Páč pak je to o koze s kolama a žebřinama.
Návrat nahoru
kevin_mitnick



Založen: May 20, 2007
Příspěvky: 1778

PříspěvekZaslal: čt září 17 2009, 18:31    Předmět: Citovat

Mozna tomu neverite, ale obcas se fakt vyskytnou lide, kteri maji i co povedet, ale prizpivaji z jednoucelove Unixove konzole kde ty po.rane hacky a carky proste nejsou...

Mne zase posledni dobou s.rou cestinari, kteri v diskusi pod jakymkoli postem nebo blogem resi hacky, carky, nebo neshodu podmetu s prisudkem a naprosto kaslou na to, ze ten co prispel bez hacku a carek treba poradil na kterym pinu konektoru je ten blby signal pro central, nebo kde v ty sprosty pracce je to vadne cidlo...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: čt září 17 2009, 18:42    Předmět: Citovat

kevin_mitnick napsal(a):
Mozna tomu neverite, ale obcas se fakt vyskytnou lide, kteri maji i co povedet, ale prizpivaji z jednoucelove Unixove konzole kde ty po.rane hacky a carky proste nejsou...

něco v jejich okolí zřejmě zaspalo dobu, a to dosti ku*evsky. Tenhle problém se (ne)řešil někdy před 50+lety na dálnopisech blahé paměti Dalibor. Je smutné, že Unix zamrzl s tou svojí konzolí v téhle době! Asi jako mají co vyfotit lidi, kteří fotí na svitek 6x6 objektivem ze dvou čoček bez antireflexu. Jenže jsou už jaksi mimo.
Myslel jsem že průměrný návštěvník EB nemá problémy jak s čtením psaného textu a to i bez diakritiky, tak s chápáním názorů které se vyskytly v tomhle vláknu (anonyme..). Pochopit něčí názor neznamená ho přijmout ani se snažit vnutit druhému ten svůj. Koza klidně třeba s koulema.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
anonym






PříspěvekZaslal: čt září 17 2009, 18:52    Předmět: Citovat

Já se jen ohradila proti tvému oblíbenému překrucování toho, co někdo napsal. Takže když se chceš vyjádřit k mému názoru na redundanci jazyka v komunikaci mezi dítětem a rodičem, tak prosím, ale laskavě se vyjadřuj k tomuto konkrétnímu případu a nezobecňuj to na nějaké posrané DVDčko ze svatby. Děkuji Smile
Návrat nahoru
PLV



Založen: Oct 21, 2007
Příspěvky: 400
Bydliště: Litovel

PříspěvekZaslal: čt září 17 2009, 20:03    Předmět: Citovat

S tou nabíječkou to máte jak s páječkou nebo dokonce některými lidmi zhovadile říkajícími nástroji na pájení, pájka. Správně česky je ženská co pájí, páječka, nástroj kterým se pájí je pájedlo a kov, kterým se pájí je pájka. A také se tyto výrazy tak dlouho prznily až se staly spisovnými v jiném významu. Very Happy
_________________
Netřep se mnou!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19534
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: čt září 17 2009, 21:38    Předmět: Citovat

To PLV: tak jest.
Nakonec dojdeme k závěru, že v Kostnici mělo hořet o pár let dřív, a vystačili bychom se spřežkami bez diakritiky.

Zatím se můžeme dohadovat, zda je někdo blázen nebo blažen...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: čt září 17 2009, 21:53    Předmět: Citovat

nedávno jsem někde zachytil, že Francouzi uvažujou o redukci svého pravopisu do nějaké primitivnější formy a myslím že Němci před asi 10 lety odstřelili do dějin ß, ale nejsem si jist.
Všeobecně se trend vítězství jednoduchých řešení ve světě prosazuje, i počet jazyků se údajně neustále snižuje jak vymírají nepočetné komunity které ho používají.
Je to zajímavý fakt, že v divokých dobách bylo méně primitivismu a více rozmanitostí a že na ně lidi měli víc času než když jim čas spoří technika a "civilizace" Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33946
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: čt září 17 2009, 22:34    Předmět: Citovat

ß sa stale pouziva, akurat sa nedavno (znovu) zmenili pravidla jeho pouzivania: http://en.wikipedia.org/wiki/ß
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: pá září 18 2009, 16:00    Předmět: Citovat

Hille, sice těžko zpětně extrapolovat dějiny (podle známého axiomu o rybách a rybnících), ale kdyby v Kostnici hořelo o pár let dřív, pravděpodobně by země koruny České zůstaly tvrději katolické a možná lépe germanizované by přejaly německý systém přehlásek... nebo jejich opisování spřežkami, ani nevím co nynější německé frikulíny zdržuje víc.
Diakritiku používá víc zemí. Ono prostě stačí aby daný jazyk měl víc hlásek než anglosaská abeceda o 26 znacích a takových je spousta.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: pá září 18 2009, 19:21    Předmět: Citovat

Mě by jenom, jakožto zvědavého invalidu Jirku Karáska, zajímalo, co byste dělali u nás v Brně třeba po větě "Jdu do štatlu na škopek" či na "suchou brzdu s guláškovkó", což je věta mezi důchodci (co na to mají) poměrně běžná....
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 3 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund