Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Zesilovač nefunguje
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Propagand
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: ne září 13 2009, 11:24    Předmět: Zesilovač nefunguje Citovat

Čau, potřeboval bych pomoct se zesilovačem který jsem postavil. Převzato z ARadio 2009/7. Postaveno ze všech předepsaných dílů i plošňák jsem udělal. Nefunguje to a nevim proč, nevíte někdo čím to je? Díky Propagand


zesilovac.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  zesilovac.jpg
 Velikost:  189.47 kB
 Staženo:  217 krát

Návrat nahoru
anonym






PříspěvekZaslal: ne září 13 2009, 11:37    Předmět: Citovat

Je to rozbitý.
Návrat nahoru
PabloX



Založen: May 16, 2005
Příspěvky: 948
Bydliště: Ruzomberok

PříspěvekZaslal: ne září 13 2009, 11:41    Předmět: Citovat

Preboha, to musia na kazde primitivne zapojenie v tychto casopisoch robit obojstranny plosak?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19588
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: ne září 13 2009, 12:02    Předmět: Citovat

Propagand: co to ještě dělá a cos kde naměřil a za jakých podmínek?
Vždyť to je katalogové zapojení a snad ani na něm nejde nic zkazit!
Taky pokládám za nesmyslné používat na něco tak jednoduchého oboustrannou desku, ale už je to tak.
Tu desku sis dělal sám?
Máš vývod STAND-BY spojený s napájecím napětím?


Naposledy upravil Hill dne ne září 13 2009, 12:05, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
echinus



Založen: Feb 17, 2008
Příspěvky: 80

PříspěvekZaslal: ne září 13 2009, 12:05    Předmět: Citovat

Jo musí, autorouter si na jednostrané desce moc rady většinou neví.
_________________
Žádné množství pokusů nikdy nemůže dokázat, že jsem měl pravdu. Jeden pokus však kdykoliv může dokázat, že jsem se mýlil.........(Albert Einstein).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BIPOLAR



Založen: Dec 07, 2007
Příspěvky: 1540
Bydliště: Litvínov

PříspěvekZaslal: ne září 13 2009, 12:06    Předmět: Citovat

V první řadě zkontroluj , zda máš řádně přiletované součástky z obou stran a zkontroluj jestli nemáš někde zkrat na desce pl. spojů. Je ale pravda, že bastlit na oboustraných pl. spojů z AR, je někdy doopravdy na Chocholouška. Zrovna teď koukám do AR 8/2009 na str. 24 a 25 kde je oboustraný tišťák na NF zesilovač 600 a 800W a to je "paráda" Wink Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PabloX



Založen: May 16, 2005
Příspěvky: 948
Bydliště: Ruzomberok

PříspěvekZaslal: ne září 13 2009, 12:17    Předmět: Citovat

Len to ze podomacky a rukou je dost blbe robit obojstranne aj ked to ide. Tu ten zmysel fakt nevidim pri tak jednoduchom zapojeni.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
BIPOLAR



Založen: Dec 07, 2007
Příspěvky: 1540
Bydliště: Litvínov

PříspěvekZaslal: ne září 13 2009, 12:31    Předmět: Citovat

echinus napsal(a):
Jo musí, autorouter si na jednostrané desce moc rady většinou neví.
Nevím jak hodně si neví rady, ale v AR je dost jednostraných desek, jen se podívej Wink .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PavelFF



Založen: Feb 18, 2008
Příspěvky: 5031
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne září 13 2009, 12:57    Předmět: Citovat

Mně připadá, že tam je několik součástek, které mají napájení střídavě z obou stran tak nešikovně, že když se přirazí součástka na plošňák, není možné ji zapájet z obou stran. Jako by konstrukce počítala s tišťákem s prokovenými dírami(což se zjevně nekoná).
Například K5, K6 , C7, C11, K2,...

Tenhle časopis je zoufalost. Dávají tam neodzkoušené konstrukce s hrubými chybami. Klidně tam může být nějaká hrubka v návrhu plošňáku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
echinus



Založen: Feb 17, 2008
Příspěvky: 80

PříspěvekZaslal: ne září 13 2009, 13:31    Předmět: Citovat

BIPOLAR napsal(a):
Nevím jak hodně si neví rady, ale v AR je dost jednostraných desek, jen se podívej Wink .


Hodně jich je a je na nich mnohdy taky hodně drátových propojek (...mimo jiného).

Ale abych nehanil všechny výtvory publikované v AR nebo PE, nejdou se mezi nimi velmi kvalitní a propracované návrhy zejména pak v dílech staršího data. Co si budeme povídat, v dnešní době musí vydavatelství hlavně "přežít" a to i na úkor ne-zcela-ověřených konstrukcí. Narozdíl od PE se AR ještě jaksi-taksi drží.

Jo a zpět k hlavnímu tématu. Doporučuji vzít lupu plocháč obrátit proti lampě a podívat se jestli nejsou "vlásečnicové spoje" kolem těch tenkých cestiček (rády se tvoří právě na nejnevhodnějších místech) Jestli jsi to kreslil fixem apod... tak to omrknout celé, pro jistotu pocínovat cesty.

A mezi-vrstvové spoje (prokovy) si řešil jak?

_________________
Žádné množství pokusů nikdy nemůže dokázat, že jsem měl pravdu. Jeden pokus však kdykoliv může dokázat, že jsem se mýlil.........(Albert Einstein).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 32055
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne září 13 2009, 13:34    Předmět: Citovat

PavelFF napsal(a):
Mně připadá, že tam je několik součástek, které mají napájení střídavě z obou stran tak nešikovně, že když se přirazí součástka na plošňák, není možné ji zapájet z obou stran. Jako by konstrukce počítala s tišťákem s prokovenými dírami(což se zjevně nekoná).
Například K5, K6 , C7, C11, K2,...

Tenhle časopis je zoufalost. Dávají tam neodzkoušené konstrukce s hrubými chybami. Klidně tam může být nějaká hrubka v návrhu plošňáku.
Mně to tak nepřipadá - ono to tak skutečně je. Konstrukce stažené z netu, mnohdy bez vědomí autora, k tomu dodělaný autorouterem DPS, samozřejmě na každou 3,14čovinu oboustranná deska, samý procík - a náplň do nich jen na stránkách autora - skoro vždycky .uk , .de nebo .com....
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: ne září 13 2009, 16:22    Předmět: Citovat

Dvouvrstvé plošňáky jsou totiž "moderní", včetně kličkování spoji mezi vývody v rastru 2.5mm, i když je kolem hromada místa.

Co já jsem si už užil mudrování, proč dělám plošňáky pro kusovky či protypy či amatéry jednostranně s propojkama, když přece dvouvrstvou desku už dneska "umí každej". A pak se udělá prototyp, opraví chyby a musí udělat druhá verze - mě stojí výměna podkladů stovku a výroba max. týden, zatímco "kolegy" 1500Kč a 3 týdny na výrobu... Very Happy

Ovšem nedá se to dělat vždycky, ale o tom teď řeč není.

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 34047
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: ne září 13 2009, 17:39    Předmět: Citovat

Zaujimave, ze cely PC zdroj moze byt na jednostrannom plosaku. Alebo aj TV, ci monitor (1 strana + SMD), ale u nas to nejde Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p1p4



Založen: Jan 25, 2009
Příspěvky: 76

PříspěvekZaslal: ne září 13 2009, 23:36    Předmět: Citovat

Když už se tu tak bavíte o těch časopisech. Už před rokem jsem si říkal, že v PE pomalu mizí konstrukce z klasickejch integráčů, všude se cpe procesor. Včera jsem si koupil po asi půl roce PE a byl jsem zděšenej. V celym časopisu byla jedna konstrukce bez cpu (nepočítám ty 3 jednoduchý na začátku). PE by se měla přejmenovat na "Konstrukce s mikroprocesry", případně "Využití mikroprocesorů".
Určitě je nemálo lidí, kteří programátor nemají, já mezi ně patřím také. Takže jim a mě z celého časopisu zbývá trocha blbýho povídání na začátku, pak půl časáku reklam a pár technických novinek. Užitná hodnota časopisu, tj. kde se něco novýho dovím, je v tomto případě pro mě asi 6stránek za 60kaček. A tak si říkám - má cenu si draze kupovat takovejhle časopis ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
patrikvarga



Založen: Apr 24, 2007
Příspěvky: 1136

PříspěvekZaslal: po září 14 2009, 6:19    Předmět: Citovat

V tej schéme, aj na DPS od Propagand je opačne nakreslený C7.
Na: http://tonieletronica.50webs.com/amplificador_tda7375.htm
je jednostranná DPS pre TDA7375.Pinovo sú rovnaké ako STA540.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund