Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Biprog
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Programování PIC, ATMEL, EEPROM a dalších obvodů
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
rkozeluh



Založen: Feb 17, 2007
Příspěvky: 262
Bydliště: Liberec

PříspěvekZaslal: pá září 11 2009, 12:10    Předmět: Biprog Citovat

Zdravím

Prosím o radu. Mám postavený Biprog a nějak s ním nemůžu rozběhnout AVR Studio V 4,17

Když chci spustit AVRPROG, tak to zahlásí "Not supported board found, Avrprog v.1,4" a konec. Neporadíte, kde dělám chybu?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ragnol



Založen: Nov 09, 2005
Příspěvky: 232

PříspěvekZaslal: pá září 11 2009, 12:17    Předmět: Citovat

jakou verzi HW používáš ? respektivě jsi připojen pomocí USB a nebo RS232 ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rkozeluh



Založen: Feb 17, 2007
Příspěvky: 262
Bydliště: Liberec

PříspěvekZaslal: pá září 11 2009, 12:50    Předmět: Citovat

Mám to na RS232 a verzi používám tu poslední, co je na stránce Biprogu

Biprog mi bliká, myslím, že tak jak má, ale nejde ten AVRPROG

Dá se nějak, třeba v hyperterminálu otestovat ten bp? třeba, aby vypsal nějaké info na RS abych se mohl podívat, že to chodí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ragnol



Založen: Nov 09, 2005
Příspěvky: 232

PříspěvekZaslal: ne září 13 2009, 8:45    Předmět: Citovat

tím blikáním myslíš ve chvíli kdy pustíš bootloader nebo už po zapnutí napájení ? Jinak ten biprog připojuješ k PC čistě přes rs232 nebo nějaký převodník USB/RS232 ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rkozeluh



Založen: Feb 17, 2007
Příspěvky: 262
Bydliště: Liberec

PříspěvekZaslal: ne září 13 2009, 10:40    Předmět: Citovat

Když při zapnutí napájení přidržím tlačítko, tak to přejde do toho režimu Bootloaderu, to je Ok. Když zapnu napájení a nic nemačkám, tak to probliká cca.3x a pak zůstane svítit zelená LED3, že je to AVR-reset a LED5, že je zapnutý a bliká LED 1, že čeká na příkaz.

Když se snažím spustit AVRProg, tak to zahlásí tu chybu, že to nepodporuje tu desku, dokonce bliká a led, že to přijímá signály, ale to je všechno.

Ještě jsem zkoušel spojit RX a TX a testem v terminálu, převodník s těmi tranzistory funguje.
Mám takový pocit, že to nějak špatně odpovídá, ale to nevím, jak to vyřešit? Cry

Tak jsem myslel, že bych tak po Rs232 poslal nějaký příkaz a BP by mi odpověděl, třeba by vypsal číslo verze prg, nebo tak nějak, abych otestoval, že BP odesílá správně data zpět do PC, ale nevím, jaký příkaz ten BP používá?

Jinak to mám připojené přímo na RS232 v stolním PC, bez žádné redukce ani převodníku
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ragnol



Založen: Nov 09, 2005
Příspěvky: 232

PříspěvekZaslal: ne září 13 2009, 12:14    Předmět: Citovat

fajn takže tam máš vypálený jak boot tak hlavni FW. Tak se tím zkus spojit pomocí STK500 v avrstudiu a ne pomocí toho avrprogu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rkozeluh



Založen: Feb 17, 2007
Příspěvky: 262
Bydliště: Liberec

PříspěvekZaslal: ne září 13 2009, 12:34    Předmět: Citovat

Ragnol napsal(a):
fajn takže tam máš vypálený jak boot tak hlavni FW. Tak se tím zkus spojit pomocí STK500 v avrstudiu a ne pomocí toho avrprogu



Asi jsem to špatně napsal, ten AVRProg se ani nerozběhne. A tím STK500ve studiu jsem to zkoušel a jen pobliká tak zelená, že přijímá instrukce, ale žádný pokrok, napíše to, že se nemůže spojit.

co ten testovací příkaz napřímo?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rkozeluh



Založen: Feb 17, 2007
Příspěvky: 262
Bydliště: Liberec

PříspěvekZaslal: ne září 13 2009, 12:42    Předmět: Citovat

Bootprogram jsem nahlál Ponyprogem a v pohodě, ale když jsem chtěl dát aktualizovat vlastní Sw BP, tak to nešlo, tak že jsem to spojil Boot.hex + BP.hex a nahrál to tam Ponyprogem, což zanemná, že jsem obešel tu komunikaci po RS232.
Já si myslím, že je zahrabanej čokl práve v té komunikaci po tom RS232


Ještě se chci zeptat, není špatně nastavený Fuse?

jde mi o Bootsz , podle návodu má být nastaveno na Boot start adress 0E00, ale když se podívám, kam je ten Bootprg naprogramovaný, tak začíná na adrese 0C00, je to správně? Moc se v tom zrovna nevyznám.

A ty máš PB postavený?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ragnol



Založen: Nov 09, 2005
Příspěvky: 232

PříspěvekZaslal: ne září 13 2009, 12:45    Předmět: Citovat

biprogů jsem postavil asi 10 .. ale všechny na USB... Ještě jedna věc ... nahrál jsi tam i obsah EEpromky ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rkozeluh



Založen: Feb 17, 2007
Příspěvky: 262
Bydliště: Liberec

PříspěvekZaslal: ne září 13 2009, 12:58    Předmět: Citovat

nahrál, to je ok
A nemůžeš se podívat, jak tam je nahraný ten prg? Od adresy 0 a potom od adresy 0C00? nebo 0E00?

Ale myslím, že je to jedno, že opravdu bude problém v tom RS

Když jsi to dělal pro USB, řešil jsi nějak galvanické oddělení USB a programátoru, nebo jsi to nechal být? Chci to používat na Noťas a tam bych si nějakou chybou nerad vyřídit USBčka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ragnol



Založen: Nov 09, 2005
Příspěvky: 232

PříspěvekZaslal: ne září 13 2009, 14:16    Předmět: Citovat

rkozeluh napsal(a):
nahrál, to je ok
A nemůžeš se podívat, jak tam je nahraný ten prg? Od adresy 0 a potom od adresy 0C00? nebo 0E00?

Ale myslím, že je to jedno, že opravdu bude problém v tom RS

Když jsi to dělal pro USB, řešil jsi nějak galvanické oddělení USB a programátoru, nebo jsi to nechal být? Chci to používat na Noťas a tam bych si nějakou chybou nerad vyřídit USBčka


6adný galvanický tam nemám ... ty čipy FTDI jsou poměrně inteligentní a další věc že mám chytrý USB .. který se při zkratu nebo překročení proudu odpojí takže takovýdle věci neřeším.

Jeslti chceš můžu ti ale poslat hex kterej bude posílat po sériový lince znaky co přijme a můžet tak zkusit jeslti ti chodí ty komunikace. Jinak na stránkách atmelu je v app notes popsanej komunikční protokol STK500 a z toho se dá vyčíst jak zjistit verzi FW v čipu pomocí terminálu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rkozeluh



Založen: Feb 17, 2007
Příspěvky: 262
Bydliště: Liberec

PříspěvekZaslal: ne září 13 2009, 14:24    Předmět: Citovat

díky ten hex bych zkusil a na ten protokol se podívám.
ještě jedna otázky. To usb provedení máš postavené podle ty verze ze stránek Biprogu? vščetně DPS?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ragnol



Založen: Nov 09, 2005
Příspěvky: 232

PříspěvekZaslal: ne září 13 2009, 15:07    Předmět: Citovat

rkozeluh napsal(a):
díky ten hex bych zkusil a na ten protokol se podívám.
ještě jedna otázky. To usb provedení máš postavené podle ty verze ze stránek Biprogu? vščetně DPS?


j .. jinak pokud bys měl zájem mám tu to dps uděláný z profi firmy.


takhle vypadaj osazený ... jinak je to nepájivá mastka a pocínovaný.
http://vancs.sweb.cz//DSC00120.JPG
http://vancs.sweb.cz//DSC00123.JPG

když tak piš SZ. Ten hex jsem pošlu večír musím teď pryč.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mitsch



Založen: Mar 01, 2010
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: po březen 01 2010, 23:23    Předmět: Citovat

DObrý den, mohl by mi prosím někdo poradit s nastavení AVR Studia 4.18 pro BiProg HW2.1 USB. Programátor jsem snad úspěšně oživil prostřednictvím AVRProgu, dvě zelené LED zprava svítí, třetí bliká. Předpokládám že je nutné nastavit Tools->Program AVR->Connect. Bohužel nevím jak. Jsem uplný začátečník, co se týče AVR Studia a BiProgu. Za každou radu budu velmi vděčný.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ziby



Založen: Aug 06, 2007
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: so červenec 24 2010, 18:04    Předmět: Re: Biprog Citovat

rkozeluh napsal(a):
Zdravím

Prosím o radu. Mám postavený Biprog a nějak s ním nemůžu rozběhnout AVR Studio V 4,17

Když chci spustit AVRPROG, tak to zahlásí "Not supported board found, Avrprog v.1,4" a konec. Neporadíte, kde dělám chybu?


Ahoj,

mám úplně stejný problém. Mám tam nahraný pouze bootloader,podle toho jak je bootloader napsaný se mi zdá, že funguje správně,ale s tím počítačem mi to nějak nekomunikuje. Nemohl by být třeba problém v tom,že mám procesor ATmega8-8PU a ne 16PU, myslel jsem, že u těchto procesorů je rozdíl pouze v možnostech napájení.
Mám postavenou verzi s nábojovou pumpou MAX RS232. A používám USB převodník na RS232. Ale i na klasickém stolním počítači mo to nefungovalo. Může někdo opravdu poradit?
Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Programování PIC, ATMEL, EEPROM a dalších obvodů Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Strana 1 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.19 sekund