Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

DELICIA + MONO 50
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
limak



Založen: May 14, 2008
Příspěvky: 70
Bydliště: Plzeňský kraj

PříspěvekZaslal: pá září 04 2009, 6:13    Předmět: DELICIA + MONO 50 Citovat

Zdravím všechny. Nedávno jsem sehnah poměrně zajímavej kousek postarší hudební aparatury. Jedná se o reproskříň Delicia ve které je zabudovanej Tesláckej zesík Mono 50 (40 W/100 V), výrobu odhaduju kolem roku 1968-70. Vypadá to spíš jako čsl. verze komba. Osazení repro: hloubky - ARO 835, středy 2 x ARO 689, výšky 2 x ART 481, přizpůsobovací trafo 100 V a tlumivka pro bass (žádnej kondík pro vejšky). Zařízení je plně funkční. Chci se zeptat nevíte někdo jestli je to skutečně tovární výrobek, nebo práce nejakýho šikovnýho truhláře ? Podobnou věc jsem zatím ješte nikde neviděl a přehled výrobků Delicia těžko se nedá sehnat. Kabel. svazky jsou vyvázané, na domácí dílnu by to byla pořádná fuška.


IMG_1101.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  IMG_1101.jpg
 Velikost:  82.15 kB
 Staženo:  102 krát


IMG_1102.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  IMG_1102.jpg
 Velikost:  70.67 kB
 Staženo:  69 krát


IMG_1103.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  IMG_1103.jpg
 Velikost:  86.21 kB
 Staženo:  89 krát


IMG_1104.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  IMG_1104.jpg
 Velikost:  64.36 kB
 Staženo:  87 krát


IMG_1105.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  IMG_1105.jpg
 Velikost:  74.92 kB
 Staženo:  77 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
limak



Založen: May 14, 2008
Příspěvky: 70
Bydliště: Plzeňský kraj

PříspěvekZaslal: pá září 04 2009, 6:16    Předmět: Citovat

další foto:


IMG_1106.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  IMG_1106.jpg
 Velikost:  67.52 kB
 Staženo:  83 krát


IMG_1109.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  IMG_1109.jpg
 Velikost:  99.24 kB
 Staženo:  116 krát


IMG_1114.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  IMG_1114.jpg
 Velikost:  105.63 kB
 Staženo:  71 krát


IMG_1116.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  IMG_1116.jpg
 Velikost:  58.03 kB
 Staženo:  75 krát


IMG_1120.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  IMG_1120.jpg
 Velikost:  95.85 kB
 Staženo:  78 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
limak



Založen: May 14, 2008
Příspěvky: 70
Bydliště: Plzeňský kraj

PříspěvekZaslal: pá září 04 2009, 6:18    Předmět: Citovat

další foto:


IMG_1122.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  IMG_1122.jpg
 Velikost:  99.97 kB
 Staženo:  79 krát


IMG_1124.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  IMG_1124.jpg
 Velikost:  67.51 kB
 Staženo:  68 krát


IMG_1127.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  IMG_1127.jpg
 Velikost:  75.3 kB
 Staženo:  75 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fero7



Založen: Jan 20, 2007
Příspěvky: 2250

PříspěvekZaslal: pá září 04 2009, 6:23    Předmět: Citovat

Vsetko je originalna vyroba.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mc-vlada



Založen: Jun 24, 2009
Příspěvky: 330
Bydliště: Brandýs nad Labem

PříspěvekZaslal: pá září 04 2009, 10:58    Předmět: Citovat

Před autorem tohohle dílka klobouk dolů, velice hezké, čisté řemeslnné zpracování. A jen tak pro zajímavost, za kolik jsi to pořídil?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: pá září 04 2009, 11:55    Předmět: Citovat

Bezpochyby to vyrobil řemeslně velice šikovný člověk, který toho ale o elektronice příliš nevěděl.
Absence sériového kondenzátoru a přizpůsobovacího trafa pro ty dvě ART481 znamená, že jsou bezpochyby obě dvě v prdeli, o čemž se půjde přesvědčit jejich odpojením a změřením kmitaček. Pokud ovšem nejsou sériové kondenzátory a tráfko schovány v pomocné skříňce obou středotónových reproduktorů, nebo kondenzátor pod zadní svorkovnicí velkého převodního trafa. Pokud nejsou alespoň odděleny kondenzátorem i oba střeďáky, pak je to průserová záležitost a byl bych velmi opatrný s hlasitostí i používáním korekcí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mc-vlada



Založen: Jun 24, 2009
Příspěvky: 330
Bydliště: Brandýs nad Labem

PříspěvekZaslal: pá září 04 2009, 12:09    Předmět: Citovat

Na mě to dělá podle snímků dojem, že má jednotlivé reproduktory přizpůsobené převodním trafem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mmjuz



Založen: Mar 16, 2009
Příspěvky: 217

PříspěvekZaslal: pá září 04 2009, 12:30    Předmět: Citovat

Tohle, nebo něco hodně podobného jsem cca před deseti lety viděl ve Strakonicích ve skladu jednoho tamnějšího zvukaře ( snad Kubička se jmenoval ). Také jsem si lámal hlavu, jestli to skutečně je tovární výrobek, či domaděl. Není to náhodou přímo ono?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
limak



Založen: May 14, 2008
Příspěvky: 70
Bydliště: Plzeňský kraj

PříspěvekZaslal: pá září 04 2009, 12:30    Předmět: Citovat

Já si to myslim taky. To vinutí v trafu může bejt rovnou přizpůsobený k impedanci 1,2 Ohm, v každým případě by tam ten kondík stejně měl bejt. Mimochodem zdá se mi že fakt nehrajou. Jestli je to fabrický (nevim jestli byla Delicia jen výrobní družtvo), pak je to fatální omyl. Viděl už jsem reprobedny Delicia Vocal 25 W a Vocal 50 W, a obě měly přesně stejnou žlutou látku přez repráky. Dal jsem za to 15 stovek.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
limak



Založen: May 14, 2008
Příspěvky: 70
Bydliště: Plzeňský kraj

PříspěvekZaslal: pá září 04 2009, 12:32    Předmět: Citovat

Koupil jsem to přez Aukro v Plzni.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fero7



Založen: Jan 20, 2007
Příspěvky: 2250

PříspěvekZaslal: pá září 04 2009, 12:37    Předmět: Citovat

Tych Delicii bolo plno.
A hrali tiez dlho.
Ziadny fatalny omyl tam nemoze byt.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: pá září 04 2009, 19:21    Předmět: Citovat

Před impedančním přizpůsobením tlakových výškáčů je nutné je nejdříve frekvenčně oddělit. To se zde nestalo a přestože jsou výškáče možná napájeny z nějaké odbočky převodního trafa, dostávaly plné pásmo, což je konkrétně pro tento typ výškáčů naprosto jistá smrt - což se také stalo.
ART481 mají kmitačky vinuty tenoučkým hliníkovým páskem, který vcelku ochotně nevratně shoří už při přetížení nad 5kHz, natož tak když do nich někdo pere středy i hloubky.

Mimoto mě nenapadá ani jeden rozumný důvod, proč by se u sériového výrobku měl pracně a draze získaný výkon z elektronek transformovat nahoru na 100V a poté o metr dále zpátky na 4 ohmy, to vše se ztrátami a zkreslením.
Pokud by šlo o sériový výrobek Delicie, tak nepochybuju, že by si Delicia Hořovice ve Vráblích nenechala vyrobit MONO50 přímo s výstupem 4 ohm, což by obnášelo jen jiný typ výstupáku s téměř nulovými náklady.
Co si pamatuju, tak Vráble dělaly různé zakázkové modifikace zesilovačů i ústředen od 50ks nahoru vcelku ochotně.

Je to prostě elektricky odfláknuté, ale řemeslně slušně udělané domorobo a nerozeznají to pravděpodobně jen fušeři a diletanti ohledně elektroniky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12331
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: pá září 04 2009, 19:39    Předmět: Citovat

V podobné sestavě jsem viděl ART s převodním trafkem, jeho primár byl do série s basákem. Nějak to fungovalo Cry
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fero7



Založen: Jan 20, 2007
Příspěvky: 2250

PříspěvekZaslal: pá září 04 2009, 20:10    Předmět: Citovat

sinclair napsal(a):
Je to prostě elektricky odfláknuté, ale řemeslně slušně udělané domorobo a nerozeznají to pravděpodobně jen fušeři a diletanti ohledně elektroniky.

Mal si to s ruke?
Lebo ja ano. Pouzivali to muzikanti svojho casu. A ziadne vyskace neodchadzali. Bolo to vyvazene k celej zostave.
Pozri si tie kablove zvazky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: pá září 04 2009, 22:01    Předmět: Citovat

A ty si Fero myslíš, že svázat dráty špagátem uměli jenom ve fabrice, nebo co ??? Uměl to před pětadvaceti lety každý spojový mechanik, nebo mechanici sdělovací techniky, což jsem i já. Udělám Ti ještě dneska v parafínu vyvařeným špagátem do zesilovače takovou kabelovou formu, že si konkrétně ty budeš myslet, že to vyrobili v Tesle, chytráku.

Který výrobce by namontoval do reprobedny "hrkací" lámací svorkovnice-čokolády, které jsou na fotkách na převodním trafu?

Fero7, zobuď sa. Za třicet let, co se kolem elektroakustiky motám, jsem už viděl a opravoval ledacos, i to, co ty už nikdy v životě neuvidíš.
Nemusím to mít v ruce, docela mi stačí ty fotky co tu jsou a zdravý úsudek na to, abych dokázal posoudit, jestli je to bastl, nebo fabrika.

Kromě toho - v žádných TOVÁRNĚ vyráběných MUZIKANTSKÝCH bednách žádná Tesla ani Delicia ani nikdo jiný nikdy nepoužil na výškách ART481. Jednak byly pro sériovou výrobu příliš drahé, dost špatně dostupné, protože se vyráběly v malých sériích hlavně pro kinotechniku a byly a jsou snadno zničitelné přetížením. V muzikantské bedně použije takový výškáč opravdu jenom kokot.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.39 sekund