Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Tesla Opereta
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Opravy a restaurování starých elektropřístrojů
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
matus15



Založen: Dec 13, 2008
Příspěvky: 336
Bydliště: Prešov

PříspěvekZaslal: pá srpen 28 2009, 19:11    Předmět: Tesla Opereta Citovat

Dobrý Deň, dostal som toto gramorádio. Je to moje 3 elektrónkové rádio. Bohužiaľ prvé čo nefunguje... Závada je nasledovná : Pri zapnutí rádia funguje ladenie asi tak 10sec. a potom stíchne úplne. Pod pojmom funguje ladenie, myslím to, že ladenie na DV a SV nerobí problém, na provizórnu anténu chytím na DV asi 10 staníc a na SV chytím asi 8 staníc. Kedže nemám kvalitný dipól pre VKV, iba ten vstavaný, na VKV nechytím nič, síce sú počuť nejaké hlasy, ale strašne slabúčko, aj pri max. hlastiosti. No po tých 10-tich sekundách je v reproduktore iba brum... Za každú užitočnú radu budem vďačný. Zatiaľ som nemeral nič, nemám ani SN...

O gramo sa zatiaľ nestarám, chýba mi tu ihla, takú nemám a guma na tanieri je popraskaná,
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pajosek2



Založen: Feb 24, 2007
Příspěvky: 3995
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: pá srpen 28 2009, 19:57    Předmět: Citovat

Ani to nezapínej a zkontroluj vazební kondík do G1 konc.pentody. Musím najít schema,abych to mohl popsat přesněji,ale tohle najdeš i tak.
_________________
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
matus15



Založen: Dec 13, 2008
Příspěvky: 336
Bydliště: Prešov

PříspěvekZaslal: pá srpen 28 2009, 20:03    Předmět: Citovat

Idem vyskúšať, má byť prasknutý? BOhužiaľ nemám merač kapacity ani nič ako by som ho mohol skontrolovať, iba multimeter...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: pá srpen 28 2009, 20:05    Předmět: Citovat

Gadzo_z_Presova napsal(a):
Dobrý Deň, dostal som toto gramorádio. Je to moje 3 elektrónkové rádio. Bohužiaľ prvé čo nefunguje... Závada je nasledovná : Pri zapnutí rádia funguje ladenie asi tak 10sec. a potom stíchne úplne. Pod pojmom funguje ladenie, myslím to, že ladenie na DV a SV nerobí problém, na provizórnu anténu chytím na DV asi 10 staníc a na SV chytím asi 8 staníc. Kedže nemám kvalitný dipól pre VKV, iba ten vstavaný, na VKV nechytím nič, síce sú počuť nejaké hlasy, ale strašne slabúčko, aj pri max. hlastiosti. No po tých 10-tich sekundách je v reproduktore iba brum... Za každú užitočnú radu budem vďačný. Zatiaľ som nemeral nič, nemám ani SN...

O gramo sa zatiaľ nestarám, chýba mi tu ihla, takú nemám a guma na tanieri je popraskaná,


Ahoj nebo Dobrý den

Píšu tentokrát jako laik tak mě kdyžtak v mých 14 Letech něosočujte

Děkuji
-
Zkusil bych tyto možnosti:

Měl bych podezření na koncovou elku, může být totálně K.O, také zkuste zkontrolovat ty hnědé kondenzátory Tesla, Popraskané 100% vyměnit a nepopraskané proměřit. Mám tu zbytek tohoto gramochassis je to H46 a taky má gumové obložení popraskané ale kupodivu to točilo docela dobře, myslím si jestli to není použitým materiálem (nekvalitní gumou) a nevím zda-li to není problém u všech těchto H46 co vy ostatní?Každopádně patří do něj vložka typu stereo VK311 nebo mono VK641 a do ni patří ty safíry co mě nabízel pan Kokůn v minulém vlákně, taková ta jak říkáme hokejka. Rozchodit gramofon by byl úspěch pro opravu toho nehrajícího rádia dělal by-li toto samé i gramofon mohla by to dělat opravdu ta koncová ECL86 (doporučuji na vyzkoušení vyměnit- je li náhradní, pokud to bude dělat i s touto vratit puvodní) nebo jiná porucha v ZESILOVAČI, nedělal by-li to gramofon je chyba v jiné části radiopřijímače a zesilovač by byl tímžto v pořádku. Kdyby v tom byla usměrňovačka tak řeknu zkuste ji téže yměnit, mohla by to dělat téže, ale on je tu selén Very Happy . Máte schéma? je kdyžtak zde: http://www.radiohistoria.sk/Oldradio/main.nsf/wcatalid/0001768

Jiří Kaplan
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: pá srpen 28 2009, 20:08    Předmět: Citovat

pajosek2 napsal(a):
Ani to nezapínej a zkontroluj vazební kondík do G1 konc.pentody. Musím najít schema,abych to mohl popsat přesněji,ale tohle najdeš i tak.


Schéma je už nalezeno:

http://www.radiohistoria.sk/Oldradio/main.nsf/wcatalid/0001768

Razz

Jiří Kaplan
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pajosek2



Založen: Feb 24, 2007
Příspěvky: 3995
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: pá srpen 28 2009, 20:09    Předmět: Citovat

Nemusí být prasknutý,ale asi bude mít svod.Bohužel i když má svod několik MOhm,tak to lampě vadí.Zjistíš to tak,že ho odpojíš a měříš proud do anody konc pentody.Pokud je proud například 30mA a po připojení kondíku proud výrazně stoupne je kondík vadný. Lepší varianta je měřit napětí na primáru výstupního trafa. Lepší je v tom,že nemusíš odpojovat anodu.pokud by se Ti náhodou stalo,že odpojíš anodu při plném napětí a nažhavené lampě,tak lampu můžeš zničit.Veškerý proud by tekl do G2.
_________________
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pajosek2



Založen: Feb 24, 2007
Příspěvky: 3995
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: pá srpen 28 2009, 20:17    Předmět: Citovat

Je to C54.
_________________
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
matus15



Založen: Dec 13, 2008
Příspěvky: 336
Bydliště: Prešov

PříspěvekZaslal: pá srpen 28 2009, 20:23    Předmět: Citovat

Dobre za všetky rady vám ďakujem, ale asi ich vyskúšam až zajtra... Kedže pracujem prvý krát s elektrónkami dosť sa bojím Embarassed toho napätia. Žiaden kondík v okolí ECL86 nie je prasknutý. Zajtra urobím to čo radí p. pajosek a budem merať...


P.S.: CZJKP1- ja mám tiež 14... Inak ja mám tú gumu na tom tanieri doslova prilepenú, rozpadala sa mi pri dotyku prstom, tak som podľa jednej rady ju dal do horúcej vody s avivážov(celý tanier) a guma zmäkla a odlepila sa, asi vyskúšam aj glycerín...

EDIT: Má to diodový vstup? Bude tomu vadiť ak dotoho napojím B117?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pajosek2



Založen: Feb 24, 2007
Příspěvky: 3995
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: pá srpen 28 2009, 20:29    Předmět: Citovat

Tak nic neměř a ten kondík vyměň.Nemusíš tam na zkoušku dát přesnou hodnotu,klidně +- 10nF,ale dodrž napětí min 300V
_________________
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
matus15



Založen: Dec 13, 2008
Příspěvky: 336
Bydliště: Prešov

PříspěvekZaslal: pá srpen 28 2009, 20:32    Předmět: Citovat

Ďakujem veľmi pekne za rady, zajtra ho skúsim vymeniť.
Ešte pred tým by som to chcel vyskúšať, pripojením vonkajšieho zdroja signálu. Takže môžem pripojiť na vstup B117?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pajosek2



Založen: Feb 24, 2007
Příspěvky: 3995
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: pá srpen 28 2009, 20:41    Předmět: Citovat

Jo můžeš,ale pokud je ten kondík vadný,tak můžeš zničit lampu.
_________________
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
matus15



Založen: Dec 13, 2008
Příspěvky: 336
Bydliště: Prešov

PříspěvekZaslal: pá srpen 28 2009, 20:45    Předmět: Citovat

Paráda, skúsim to zajtra zapnúť iba na pár sekúnd s tou B117 a poviem výsledok. Keď mi to skape za pár sekúnd, budem postupovať podľa rád.

EDIT: nemáte niekto nejaký návod ako si vyrobiť kvalitný dipól pre podmienky v byte?

EDIT2: Tak najprv ho vymením, nebudem riskovať... Inak v prípade potreby sa dá ešte zohnať nejaká ECL86??
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: pá srpen 28 2009, 21:02    Předmět: Citovat

Gadzo_z_Presova napsal(a):
Dobre za všetky rady vám ďakujem, ale asi ich vyskúšam až zajtra... Kedže pracujem prvý krát s elektrónkami dosť sa bojím Embarassed toho napätia. Žiaden kondík v okolí ECL86 nie je prasknutý. Zajtra urobím to čo radí p. pajosek a budem merať...


P.S.: CZJKP1- ja mám tiež 14... Inak ja mám tú gumu na tom tanieri doslova prilepenú, rozpadala sa mi pri dotyku prstom, tak som podľa jednej rady ju dal do horúcej vody s avivážov(celý tanier) a guma zmäkla a odlepila sa, asi vyskúšam aj glycerín...

EDIT: Má to diodový vstup? Bude tomu vadiť ak dotoho napojím B117?


Ahá ty mluvíš o Gumové podložce na povrchu talíře a já mluvil o gumovém obložení (tj. gumovém kolečku v převodu, který pohání talíř). Ale gumovou podložku jsem měl téže vadnou. z několika těchto podložek jsem měl jednu dobrou, 1 šedá byla totálně tvrdá až se sypala, druhá šedá byla sice měká ale pro změnu byla na dvouch místech pochroumaná, ale na štěstí se to dalo uhladit. Třetí zelená výborný stav Exclamation , čtvrtá šedá tvrdá ale v pořádku nesype se. Pátá výstřižek z linolea dělaný někým od ruky byl ve velikosti SP a křivý nebyl vystřižen ani podle nějáké formy Very Happy nahradil jsem jej proto tou pochroumanou šedou gumou a uhladil jsem to. Doufám že ti bude přát štěstí a že budeš mít alespoň to gumové obložení v pořádku, je totiž důležitější než nějáká gumová podložka na povrchu talíři. Kdybys to chtěl mazat tak dej bacha at to nekápně na to gumové obložení (kolečko, ve vnitř o kterém se zminuji celou dobu)od spoda se povolí maličký červík (šrouveček) který je v tom ložisku (mohl ho někdo nezašroubovat při mazání již před tebou nebo se mohl povolit nebyl li dobře zakáplý) a vytáhne se ten čep (vlastně celá ta trubička na kterou se strká deska) na konci je kulička ta se nestratí ale opatrně namaže trošku vazelínou poté se čep vrátí a šroubeček opět dotáhne ,, Ale ne natěsno, tak aby se čep volně točil Exclamation ,, Ten šroub je vlastně aretace toho čepu aby nevypadl a nestratila se ta kulička, jinak to samozřejmě funguje i bez dotažení Very Happy .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: pá srpen 28 2009, 21:04    Předmět: Citovat

Gadzo_z_Presova napsal(a):

EDIT2: Tak najprv ho vymením, nebudem riskovať... Inak v prípade potreby sa dá ešte zohnať nejaká ECL86??


JJ dá, např. u mě v krabici Rolling Eyes , nebo vypůjčit z jiného rádia kde je také ECL86 Wink .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
matus15



Založen: Dec 13, 2008
Příspěvky: 336
Bydliště: Prešov

PříspěvekZaslal: pá srpen 28 2009, 21:08    Předmět: Citovat

To pohonné kolečko mám v pohode, len je akési stuhnuté, tiež pojde do glycerínu, ale funguje v pohode...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Opravy a restaurování starých elektropřístrojů Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund