Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Vodik bez energie?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12335
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: so srpen 29 2009, 10:06    Předmět: Citovat

http://tiscali.cz/mult/mult_center_v03110.664655.html

A taky pěkné jsou vynálezy systémů topení mistra Gajdoruse, aneb kotle Perpetus.

Tohle mi kdosi přeposlal z nějaké diskuze (o kotli Perpetus):


16.8.2009 19:15 [Karel] rs.rider@centrum.cz
^^ nahoru ^^já osobně mohu potvrdit, že funguje = mám jej nainstalovaný dva roky doma. Jenže účinnost není vůbec tak závratná jak se uvádí. Výpočty o nákladech jsou totálně lživé. nicméně měl jsem s kotlem 2 problémy/závady --- Letos mi kotel chytil plamenem, nebýt duchapřítomnosti mojí ženy, která jej v mé nepřítomnosti uhasila, tak mi zfajroval celý dům. p.Gajdorus mi po nahlášení této situace a záruční opravy už nebere telefony a nereaguje ani na maily

Nevíte náhodou někdo na p. Gajdoruse adresu ?????


Kdyby náhodou někdo pochyboval o mém příspěvku, tak pošlu fotky , nebo se přijeďte podívat

17.8.2009 19:41 [A. Žeravík]
^^ nahoru ^^Můžete ještě uvést, čím a jak jste měřil příkon a tepelný výkon? Nějak se mi nezdá tvrzení "účinnost není vůbec tak závratná jak se uvádí". Na www.tzb-info.cz napsal totiž do diskuze
"Perpetuum mobile alias Perpétus" pan doc. Ing. Mojmír Vrtek Ph.D. z VŠB-TU Ostrava toto:
"Dovoluji si vstoupit krátce do diskuse za katedru energetiky VŠB-TU Ostrava, která je v diskusi citována. Provedli jsme měření jedné instalace diskutovaného zařízení a mohu potvrdit a upřesnit to, co bylo již níže v diskuzi uvedeno. Tedy, že účinnost transformace přeměny elektřiny v teplo pro vytápění byla 81%."

25.11.2008 12:33 [Jaromír Vaněčka] xjava@seznam.cz
^^ nahoru ^^Pana Miroslava Gajdoruse znám řadu let ,pracoval jsem s ním na jedné z verzí netradičního topení. Musím potvrdit, že jeho přístup k experimentům je lajcký až geniální. Není zatížen vědomostmi ,které by mu bránily v experimentech a tím zasluhuje mimořádnou pozornost . Rád každém sdělím podrobnosti. Vaněčka Jaromír -724038519
www.javainternational.snadno.eu

Re: Re: Re: Netradiční způsoby získávání energie
22.1.2009 11:12 [Lubomir Gajdorus] evajs86@seznam.cz
^^ nahoru ^^nahodou jsem si precetl vas dotaz ohledne perpetusu.jsem bratr Miroslava Gajdoruse .spolecne jsme perpetus postavili a musim vam rict ze perpetus tak jak ho znate /asi/ funguje.byl jsem u toho kdyz vyzkumny ustav VSB asi pul roku zkoumal funkcnost perpetusu /bez vysledku/ coz zrejme neco napovida,. timto vam chci rict ze kdyz nestrcite ruku do ohne............
s pozdravem Lubomir Gajdorus


6.2.2007 19:36 [A. Žeravík]
^^ nahoru ^^Tady je o tom víc:
http://vytapeni.tzb-info.cz/t.py?t=11&i=101046&start=0 Změřený topný faktor je 0,81.

Převratný vynález není jen Perpetus. Jeho autor je i vynálezcem topení fritovacím hrncem.
Článek byl původně 27.05.2004 na MFDnes, ale už je jen na http://www.osud.cz/cs/index.php?id=2703, ale je nutná registrace.....
Tady je celý text z doby, kdy byl na MFDnes:

Energetici kroutí hlavou nad objevem, který se zrodil v rychvaldské garáži
Miroslav Gajdorus předvedl zařízení na výrobu tepla

Rychvald - Miroslav Gajdorus je vynálezce. Včera předváděl odborné veřejnosti své zařízení na výrobu tepla. A přítomní nevěřili vlastním očím. „Buď je to na Nobelovu cenu, nebo jde o totální úlet,“ říkali.
Princip, na němž své zařízení pan Gajdorus postavil, objevil náhodou. „Prasklo mi doma topení, musel jsem nějak topit. Zkusil jsem nahřívat olej ve fritovacím hrnci a teplo rozvádět po domě. Za určitých podmínek jsem měl neuvěřitelné výsledky. Friťákem jsem náš domek dokonale vyhřál,“ říká muž, který vystudoval elektrotechnickou průmyslovku, pracoval v energetice, ale teď se věnuje bádání. Objevil prý třeba originální postup na odstraňovaní těžkých kovů z půdy. Loni ho angažovala rychvaldská firma M-export, do té doby vynalézal v garáži. „Čím se živil ani nevím, je to trochu záhadná existence,“ říká Jaromír Giecek z M-exportu.
Nad naměřeným výkonem jeho tepelného čerpadla někteří odborníci včera kroutili hlavou, jiní ho brali vážně. „Kdyby se tohle povedlo fyzikálně zdůvodnit, způsobí to revoluci v energetice. To bychom mohli zavřít doly a přestat těžit ropu, energie by se vyráběla z ničeho. Dokud se to neproměří v kvalifikované nezávislé laboratoři, tak nevím...“ krčil rameny Josef Žďárský, sekretář Asociace podniků topenářské techniky z Krnova.
Řadu lidí ale vynález zajímá z praktických důvodů. „Já to beru vážně, rád bych to využil na vytápění naší továrny. Klidně dám do vývoje peníze,“ nechal se slyšet majitel textilky, který se na Gajdorusův objev přijel podívat ze Šumperka.
Firma M-export zatím nezveřejňuje naměřená technická data. „Dáme to všechno k dispozici veřejnosti za pár týdnů, až budou hotovy oficiální odborné posudky z dnešního měření,“ řekl Jaromír Giecek.
Vynálezce Miroslav Gajdorus (vlevo) diskutuje s Josefem Žďárským z Asociace podniků topenářské techniky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33945
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: so srpen 29 2009, 10:17    Předmět: Citovat

To video s autom je nahodou na stranke, co poslal proel64 Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19534
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: so srpen 29 2009, 10:45    Předmět: Citovat

Neměl bych téma přeřadit do sekce Teorie? Aspoň do doby, než to prakticky konečně někdo předvede?
Už zase je tady mockrát "zatím" a "až", ale hmatatelný důkaz nikde.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: ne srpen 30 2009, 6:41    Předmět: Citovat

Firma M-export zatím nezveřejňuje naměřená technická data. „Dáme to všechno k dispozici veřejnosti za pár týdnů, až budou hotovy oficiální odborné posudky z dnešního měření.“
jestli to napsali v roce 2004... ono to asi trvá než ty výsledky někdo sestaví do tabulky Rolling Eyes

Člověk který prodává imitace leštěných prdů je aspoň svým způsobem pracovitý, na rozdíl od lidí co sbírají a přeposílají videa a pak spílají druhým, že nemají dost víry.
Reportáž na TV H@vn@ je přesně taková, aby neřekla nic. Nějaká krabice na sedadle spolujezdce, s destilkou a elektrolytem (...). Místo měřáků a dynamometrů jen povídání. Televizi měl ten pán zavolat až ve chvíli, kdy nezávislá laboratoř konstatuje: tolik vstupní energie z paliv, tolik natočených kWh na výstupu. Ale to už by neměla H@vn@ takovou sledovanost v hospodách.

O vynálezcích, kteří prodají kotel a pak nekomunikujou, se nemá cenu bavit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: po srpen 31 2009, 11:00    Předmět: Citovat

Možná někteří z nich skončili jako kolega, co měnil bombu na malým plynovým vařiči a zuřivě kouříce vyšrouboval plotnu i s ventilem na bombě. Naštěstí to skončilo jen dvoumetrovým plamenem a vhozením vařiče do rybníku...
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
stepa



Založen: Jan 05, 2007
Příspěvky: 4669
Bydliště: poblíž HK

PříspěvekZaslal: po srpen 31 2009, 11:07    Předmět: Citovat

ZdenekHQ napsal(a):
Možná někteří z nich skončili jako kolega, co měnil bombu na malým plynovým vařiči a zuřivě kouříce vyšrouboval plotnu i s ventilem na bombě. Naštěstí to skončilo jen dvoumetrovým plamenem a vhozením vařiče do rybníku...

No z povzdálí to mohla být celkem podívaná. Ale v jeho kůži bych být nechtěl...smahlo mu to alespoň vlasy a obočí? Nebo pánbůh nebyl doma?

_________________
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12335
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: po srpen 31 2009, 11:14    Předmět: Citovat

No, tak to je síla. Něco jako tchýně známého, která přešroubovala bombu na malém vařiči, a jelikož byla bomba z jedné strany nějak mokrá, tak ji i loužičku utřela hadrem a ten hodila ke kamnům. Kaluž pod bombou ovšem nebyla voda, ale plyn utíkajíci z vadného ventilu. Kamna byla zapálená a prý to vypadalo moc zajímavě Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: po srpen 31 2009, 11:27    Předmět: Citovat

Vynalézavost lidského génia je bez hranic. Jeden kolega si cpal zemní plyn do tlakové lahve kompresorem z ledničky, aby mohl topit na neplynofikovaném místě. Hadice roztahané po domě od plynového kotle do garáže k bombě, aniž by ostatním členům domácnosti něco řekl Twisted Evil
Kupodivu jsou dosud všichni naživu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31876
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: po srpen 31 2009, 11:38    Předmět: Citovat

Crifodo, to je právě ono - dokud případné oběti nic netuší, v 99,9% případů se nic nestane. Ale běda, jak se něco proflákne... Mám takovej pocit, že povědomí o hrozícím nebezpečí nějak přivolává skutečnou realizaci toho incidentu...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: po srpen 31 2009, 11:49    Předmět: Citovat

stepa napsal(a):
ZdenekHQ napsal(a):
Možná někteří z nich skončili jako kolega, co měnil bombu na malým plynovým vařiči a zuřivě kouříce vyšrouboval plotnu i s ventilem na bombě. Naštěstí to skončilo jen dvoumetrovým plamenem a vhozením vařiče do rybníku...

No z povzdálí to mohla být celkem podívaná. Ale v jeho kůži bych být nechtěl...smahlo mu to alespoň vlasy a obočí? Nebo pánbůh nebyl doma?


Nějaký ten drobný úbytek vlasů a vousů tam byl, ale ten šok z toho, že mu mohla shořet celá chata včetně jeho samotného byl daleko horší. Někteří takový štěstí neměli. Mimochodem, ještě znám jednoho experta, ten zase se zapálenou letlampou šermoval nad otevřenou flaškou s technickým benzinem. Taky vyvázl relativně bez šrámů....

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12335
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: po srpen 31 2009, 12:15    Předmět: Citovat

Tak to znám lepší případ. Těžkozámečník-východňár přeléval benzín ze sudu do kýblu v oceloplechové garáži v létě kolem poledne s cigárem v hubě. Vyhodilo ho to z té boudy asi 10 metrů na trávník (skoro nic se mu nestalo) a bouda byla uvnitř dd výšky 40cm nad zemí stejná, pak postupně výš a výš měnila barvu laku z krémově bílé do kávové, černé, černé se sazemi a holý ohořelý pozink. Samozřejmě všechna kabeláž na lávkách a svítidla byla úplně na uhel.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bu2520



Založen: Jul 16, 2007
Příspěvky: 4247
Bydliště: u HK

PříspěvekZaslal: po srpen 31 2009, 15:49    Předmět: Citovat

jel jsme dělat zabezpečení kobky s výbušninou do kamenolomu a střelmistr ukazoval kde na kterém stromě před rokem viseli vnitřnosti dvou zámečníků kteří si ulehčili práci s řezáním zapadlého zámku rozbrušovačkou , byl v ní černý prach a za ta léta zbytky byly naprášené okolo uzávěru. Tehdy jsem tam měl vrtat bateriovkou a byl tam jen semtex v krabicích . Postavil jsem si hlavu, že všechno musí pryč jinak nedělám tak chlapi se sakrováním nosili ty krabice a v tom jeden zakopnul a upadl na ní , málem jsem si šplouchnul do textilu a všichni se mi smáli, že to je semtex a ten nebouchá
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31876
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: po srpen 31 2009, 16:25    Předmět: Citovat

Ne, Semtex opravdu od nárazu neexploduje - potřebuje nadzvukovou termicko-kompresivní iniciaci. Jinak ho je asi 5 nebo 6 druhů, liší se barvou - ta odlišuje "rychlost" čili brizanci... Nejrychlejší je "černej", má barvu antracitu, takovou spíš tmavo-šedou, někdo mi říkal, že je rychlejší = silnější než US armádní C4...
Jo - dynamit, to je něco jinýho. Ten jak se "zpotí" nebo přemrzne, tak to je ku*evsky vošajstlich - s tím stačí klepnout a lítáš...

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
bu2520



Založen: Jul 16, 2007
Příspěvky: 4247
Bydliště: u HK

PříspěvekZaslal: po srpen 31 2009, 17:36    Předmět: Citovat

tenhle byl tmavě šedej, ale hlavně já nejsem hrdina, zvlášť když mi někdo ukazuje kde až viseli střeva Smile) minule
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: po září 14 2009, 10:18    Předmět: Citovat

Tak jsem se zase dočetl moudro :

"Lednička ve vaší kuchyni je jediný "stroj na volnou energii", který v současné době vlastníte. Je to tepelné čerpadlo poháněné elektřinou. Používá jeden díl energie jednoho druhu (elektřina) k vyvolání tří dílů jiné energie (teplo). To dává účinnost 300%.... "

Takže jestli to dobře chápu, když dám do ledničky vařící kastrol s gulášem a teplo odvedu zpět na plotnu, uvařím další tři kastróly guláše, popř. dva kastróly a jeden díl energie vrátím čezu jako ekologickou energii za trojnásobek běžné ceny energie, čímž vydělám i na energii a navíc se nacpu k prasknutí a zasytím i okolní chudinu....

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 3 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund