Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

el. prepinani zesilovac 2

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
stuart



Založen: Dec 07, 2005
Příspěvky: 33
Bydliště: Praha - Dablice

PříspěvekZaslal: so prosinec 10 2005, 6:04    Předmět: el. prepinani zesilovac 2 Citovat

Omlouvám se za duplicitní téma. Proč ho zakládám je vysvětleno v diskusi "vzkazy administrátorům". Pokusím se to dát do pořádku, až se v pondělí dostanu do práce.
Důvod: z domova to původní téma prostě nevidím - jen bílou stránku. Z práce ano. (Dokonce když jsem si to v práci uložil na flashdisk tak mi to doma otevře jako prázdnou bílou stránku). Jiná témata vidím OK.

Přepis puvodní konverzace:

stuart
Nováček
Založen: Dec 07, 2005
Příspěvky: 9
Bydliště: Praha - Ïáblice
Zaslal: st prosinec 07, 2005 10:55 am Předmět: elektronické přepínání vstupů - zesilovač

Mám zesilovač s elektronickým přepínáním všeho SU-V500. Po odpojení od sítě (i při vytažení vidlice ze zásuvky) si pamatuje poslední nastavení před vypnutím.
Tato vlastnost mi nevyhovuje, protože se nechávám budit rádiem (mám tuner se sleepem a timerem). Když večer poslouchám jiný komponent na sluchátka, ráno nehraje nic, protože jsou buď vypnuté bedny nebo přepnuto na špatný komponent atd.

Nešlo by nějak zařídit, aby se zesilovač po připojení k síti uvedl do základního stavu (power on, se zapnutými bednami A a přepnutý na tuner), bez ohledu na předchozí nastavení?
Jak jsem vyčetl ze schématu, tlačítka dávají povely mikroprocesoru, ten ovládá blok přepínačů vstupů a 3 relátka (power/standby, repro A, B).
Nevím, jestli se to obnoví vždy podle původního nastavení proto,
a)že přepínače a relátka jsou ve stabilním stavu bez ohledu na napájení a povely z mikroprocesoru způsobují jen změnu stavu
b)mikroprocesor si pamatuje poslední nastavení

Domnívám se, že minimálně u relátek to bude dle b), neboť po připojení k síti to "cvakne" a začne hrát až po pár sekundách (po ustálení napájení - odstranění lupnutí v reproduktorech).

Dík za odpověď, nejsem elektrotechnik, "ale jen jsem bráchovi pomáhal sestavit stereo", snad jsem to popsal srozumitelně. Uvítám komentáře, zda mají moje úvahy reálný základ, nebo jestli jsem ujel.

-------------------------------------------------------------
pezis
Nováček

nejpsis bude v procesoru interni pamet flash, pak pomuze nejspis prepsani firmaware - hodne stesti, nebo je tam externi pamet, tu pokud odstranis, tak si to nebude pamatovat nic.

----------------------------------------------------
pole
Zúčastněný
Zaslal: čt prosinec 08, 2005 12:01 am Předmět: Prepinanie

Da sa to jednodusie. Pokial tlacitka spinaju o plus alebo kostru, skus premostit to tlacitko pozadovanej predvolby kondikom tak 1uF - 2,2uF. Ked to zapnes kondik sa nabija tecie zezen prud a tak navoli danu predvolbu. Tiez je dobre sa pohrat s pridanim odporu aby tak vzikol RC clen a kondik sa mal cez co vybit. Ale ked ti to pojde bez R tak si vyhral a mas vybaveno.

-------------------------------------------------
rezis
Nováček
Zaslal: čt prosinec 08, 2005 10:40 am Předmět:

No nevim s tim kondikem. prepne to vstupo i kdyz bude navoleny ok. tak ho to vlastne vypne a navic co to bude delat kdyz za provuzu budes ty talcitka pouzivat. myslim ze tyto komponenty byly urceny k jinemu ucelu nez buzeni
-------------------------------------------------

Aladinek
Zaslal: čt prosinec 08, 2005 6:58 pm Předmět: Uprava sowrware.

Čauky,
zjisti jaký je tam procesor. Pokuď budu mít ma to prostředky, tak ti ho naprogramuji (nový, aby si měl možnost jít zpět). Jen mi napíšeš, co to má dělat. Zadarmo

-----------------------------------------------
pole
Zúčastněný
Zaslal: čt prosinec 08, 2005 7:33 pm Předmět:

Niak takto s kondikom je to riesene na mojom zosiku. Ma elektronicke prepinanie vstupov a vzdy sa po zapnuti zvoli predvolby tuner lebo je tam ten C. Schema bola v AR dakedy rok 99 alebo 2000 a volalo sa to Inovovaná verze zesilovače 2x40W.
-----------------------------------------------------------

stuart
Nováček
Zaslal: pá prosinec 09, 2005 8:28 am Předmět:

To Pole:
Diky za tip, s tim kondikem to vypada jednoduše. Dokonce si pohrávám s myšlenkou, že bych na přední panel osadil malý otočný přepínač, kterým by se zvolilo tlačítko, které se má kondíkem přemostit.
Horší to je s repráky. Když je relé zapnuté, má být na výstupu mikroprocesoru (MP) +5.2V. Když je vypnuté tak 0V.
Na tlačítkovém vstupu MP ma být +5.4V. Sepnutí tlačítka proti zemi způsobí změnu stavu (a já to chci vždy zapnout, bez ohledu na to co bylo předtím).
Myslel jsem, že bych to tlačítko zkusil přemostit kondíkem ne proti zemi, ale proti výstupu mikroprocesoru. Když by tam bylo 5.2V, tak by se snad nic nestalo (rozdíl 0.2V). Když by byly repraky vypnuté (0V), nabíjel by se kondík přes MP. Ale ten výstup MP má asi i při 0V nějaký odpor, a na tlačítkovém vstupu jsou paralelně 3 tlačítka (power, repro A, B) oddělená odpory - MP to přepíná asi podle veliosti proudu. A tím odporem MP na výstupu pro relé by se to mohlo celé posunout...

Ještě bych se rád zeptal, jestli jsou na to vhodné elektrolytické nebo keramické kondenzátory, nebo je to dáno tou velikostí?

To Rezis:
U přepínání vstupů se daný vstup tlačítkem vždy zapíná, (nelze vstup vypnout, jen přepnout na jiný). Horší je to s bednama viz To Pole.

Radiobudik hrozne škvrčí. A kdyby lide využivali věci jen k tomu, k čemu jsou určené, byla by země planetou opic...

To Aladinek:
Nemám teď u sebe schema, ale typ určitě zjistím.
Ideální by bylo, kdybych si na přední panel přidal tlačítko, po jehož stisknutí by se do paměti uložilo aktuální nastavení všech přepínačů. Toto by se pak používalo vždy při připojení k síti 230V, bez ohledu na pozdější volby, dokud by se to nepřepsalo zase tím novým tlačítkem.
Pokud by to takto nešlo, pak:
power: on
repro A: on
repro B: tak jak bylo
source: tuner
tape: source

Ještě se ozvu...

------------------------------------------
Mirda
Nováček
Zaslal: pá prosinec 09, 2005 8:56 am Předmět:

stuart napsal:
To Rezis:
U přepínání vstupů se daný vstup tlačítkem vždy zapíná, (nelze vstup vypnout, jen přepnout na jiný). Horší je to s bednama viz To Pole.

Radiobudik hrozne škvrčí. A kdyby lide využivali věci jen k tomu, k čemu jsou určené, byla by země planetou opic...

A co takhle upravit radiobudík? Mám z něj vyveden výstup na aktivní třípásmovou reprobedýnku sice jenom pár watíků a jen mono s pomalým narůstáním hlasitosti (žádný šok po ránu) a kolikrát se mě nechce ani vstávat jak to pěkně hraje.

----------------------------------------------------------
pole
Zúčastněný
Zaslal: pá prosinec 09, 2005 9:59 am Předmět:

OK nasiel som schemu toho prepinaca kde boli pouzite tie kondiky a dal som ti to na web. Dufam ze ti to pomoze
http://www.aerosolart.sk/bubnovacka/ine/prepinac vstupov.gif
Inak je to z AR 10/98 strana 16 - 18.

Kondiky ktore zabespecuju tu funkciu su oznacene cervenou bodkou.
Skus to len tak zapojit o tvoje tlacitka ze co to spravi

--------------------------------------------------------------
pole
Zúčastněný
Zaslal: pá prosinec 09, 2005 10:01 am Předmět:

este raz ten web:
http://www.aerosolart.sk/bubnovacka/ine/prepinac%20vstupov.gif

------------------------------------------------------------------------------
rezis
Nováček
Zaslal: ne prosinec 11, 2005 4:32 pm Předmět:

nevim jestli to bude chodit nebot kdyz u receiveru sa ex100 pridrzis tlacitko vstupu a pak ho zapnes neprepne ten vstup. nejdrive ho musis zapnout a pak neco po nem chtit coz ten kond asi neudela


Naposledy upravil stuart dne po prosinec 12 2005, 8:30, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
stuart



Založen: Dec 07, 2005
Příspěvky: 33
Bydliště: Praha - Dablice

PříspěvekZaslal: so prosinec 10 2005, 6:08    Předmět: Citovat

Procesor je v manuálu označen IC801 - M37470M2242S.
Zkoušel jsem na webu najít nějakou specifikaci k tomu obvodu, ale nepodařilo se mi.
Tabulku vývodů + schéma zesilovače Technics SU-V500 jsem dal na
http://sweb.cz/jkreml/zesilovac

Zajímalo by mě, zda procesor ukládá do paměti postupně všechny stavy - při každé změně se starý přepíše, nebo jestli teprve při vypínání uloží poslední stav. K tomu by teoreticky mohl sloužit vstup 19=P30/INTO Back-up detect, připojený na nestabilizované napětí, které při vypnutí zesiku rychle klesne. Procesor by pak mohl zapsat do paměti, než se vybijí kondíky stabilizátoru napaječe +B(2). ???

Tak jsem zkoušel laborovat se záměnou BACKUP za +B(2) na pin 19, ale neúspěšně. Jen to probliklo a vypnuly se všechny vstupy, výstupy atd. Takže jsem to musel vrátit zpět.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
stuart



Založen: Dec 07, 2005
Příspěvky: 33
Bydliště: Praha - Dablice

PříspěvekZaslal: so prosinec 10 2005, 22:07    Předmět: Citovat

Zkoušel jsem tlačítko TUNER přemostit kondikem - 68n - 100n - 2.2u - 10u nic se nedělo.
Až když jsem dal 100u, začaly se dít věci! Tlačítka jsou zapojena paralelně, oddělená odpory.
při přemostění vzniká sériový RC článek, přepínalo to na AUX místo na TUNER. A když se za normálního provozu zmáčklo PHONO, vytvořil se navíc paralení RC článek. Opakovaným mačkáním PHONO se postupně přepínaly všechny vstupy dokola!
Takže jsem tlačítko musel přemostit tranzistorem, který se otevírá přes kondík na napájení. Mezi zemí a bází je obráceně dioda, aby se kondík mohl vybít. (To zapojení jsem odkoukal z obvodu RESET, který zajišťuje uzemění signálové cesty po dobu náběhu napájení, aby to v bednách nepraskalo.)
S tím tranzistorem a kondíkem 100u jsem to zkoušel na všechna tlačítka a funguje to! Very Happy [/img]


Naposledy upravil stuart dne ne leden 01 2006, 15:23, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pole



Založen: Nov 17, 2005
Příspěvky: 1487

PříspěvekZaslal: ne prosinec 11 2005, 0:03    Předmět: Citovat

Parada tak som ti dako pomohol Smile
Prosim daj sem tu upravu ako schemu ako si to upravil pomocou tranzistoru lebo z popisu som moc nezistil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
stuart



Založen: Dec 07, 2005
Příspěvky: 33
Bydliště: Praha - Dablice

PříspěvekZaslal: po prosinec 12 2005, 2:25    Předmět: Citovat

Zde je schema zapojeni upravy prepinace vstupu:
(odkaz odstraněn - viz výsledné zapojení na konci diskuze)
Ten mechanicky prepinac tam zatim nemam, chci si dat nejaky maly otocny na celni panel, abych si mohl dopredu zvolit, s jakym vstupem se zesik zapne. Zatim to mam pripajene primo na TUNER.
Po zapnuti pristroje se nabiji kondenzator, otevre tranzistor, coz simuluje stisk tlacitka. Dioda slouzi pro vybijeni kondenzatoru.

Kdyz se kondik pripoji primo ke vstupu procesoru mezi tlacitka a odpory, zacne to blaznit - nepouzitelne.

Myslim, ze to bude fungovat celkem spolehlive, ale je treba rici na rovinu, ze ihned po zapnuti nelze tlacitka pouzivat, nez se ustali napeti (prepinaji na nespravne vstupy). Proto je velmi dulezita kapacita kondiku - 2.2u nefunguje, 10u je optimalni - ustali se za 3-4s, 100u - ustali se za 15s (nejcitlivejsi je PHONO, protoze je "az na konci").
Vybiti po vypnuti pristroje je otazka minut. Takze kdyz se vypina a hned zapina, tak to muze prepnout spatne. (Ale to neni normalni.)

-----------------------------------
S reprakama je to tezke, protoze tlacitko pouze prepina, a ja to chci vzdycky zapnout. Zkousel jsem zapojeni:
(odkaz odstraněn - viz výsledné zapojení na konci diskuze)

Kdyz byly repro vypnute:
na (26) je 0V, kondik se nabiji a otevre tranzistor, repraky se zapnou - OK

Kdyz byly repro zapnute, probiha to asi takto:
0. procesor si pamatuje, ze ma zapnout repro
1. kondik se nabiji, otevre tranzistor => povel procesoru "vypni repro"
2. procesor zapina repro
3. procesor vypina repro

skutecne relatko cvakne dvakrat a blikne diodka

Proste ten kondik to sepne driv nez se na (26) staci objevit +5.2V.
Chtelo by to nejak zpomalit - zkousel jsem mezi delic a kondik davat ruzne civecky ze stare televize - ani nepoznam indukcnost, ale nepomohlo to (a ani si nejsem jisty, jestli civka v serii pred kondenzatorem ma smysl)
Sad


Naposledy upravil stuart dne ne leden 01 2006, 15:27, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
stuart



Založen: Dec 07, 2005
Příspěvky: 33
Bydliště: Praha - Dablice

PříspěvekZaslal: út prosinec 13 2005, 1:48    Předmět: Citovat

rezis
Nováček
Zaslal: ne prosinec 11, 2005 4:32 pm Předmět:
nevim jestli to bude chodit nebot kdyz u receiveru sa ex100 pridrzis tlacitko vstupu a pak ho zapnes neprepne ten vstup. nejdrive ho musis zapnout a pak neco po nem chtit coz ten kond asi neudela

stuart:
Tak u myho zesiku to funguje, kdyz pridrzim tlacitko, a pak ho zapnu.

Ale privadi me to k myslence, ze to chvilicku trva, nez comp nabehne. A kondenzator se nejrychleji nabiji na zacatku, takze ta proudova spicka mozna prijde vnivec, a proto tam musim cpat tak velky kondy. Pritom na otevreni tranzistoru by mel stacit jen maly proud. V tom mem zapojeni
(odkaz odstraněn - viz výsledné zapojení na konci diskuze)
uplne chybi nejaka zatez. Asi ten tranzistor pekne huntuju, kdyz nabijim ten kond jen pres nej. Mel by byt odpor v serii mezi kondem a tranzistorem (mezi odbockou na diodu a tranzistorem, aby nezpomaloval vybijeni). V tom RESET obvodu, ze ktereho jsem to odkoukal, maji dokonce delic 10k:10k, ale myslim, ze uplne staci odpor v serii. Kondik by pak asi mohl byt mensi. Navic takhle je na bazi vetsi napeti (6.2V) nez na kolektoru (cca 3.5 - 5 V), coz asi taky neni uplne OK.


Naposledy upravil stuart dne ne leden 01 2006, 15:33, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
stuart



Založen: Dec 07, 2005
Příspěvky: 33
Bydliště: Praha - Dablice

PříspěvekZaslal: so prosinec 17 2005, 21:52    Předmět: Citovat

Tak prepinani vstupu uz mam vyladene:
http://www.sweb.cz/jkreml/zesilovac/vysledek/Schema.gif
Pri pouziti odporu 100k v serii staci kondik 1u, po zapnuti lze tlacitka normalne pouzivat prakticky ihned. (0.47u nestacilo sepnout, pri 2.2u trva ustaleni cca 3s). Prepinac tam jeste nemam, zatim jsem nesehnal dost maly (neni tam moc mista). Diky vsem diskutujicim, hlavne Polemu, za nakopnuti spravnym smerem. Nakonec doslo i na tech jeho 1-2.2u, ikdyz trosku jinak Smile

Repraky uz mam taky vyresene:
http://www.sweb.cz/jkreml/zesilovac/vysledek/Schema.gif
Funkce - kdyz byly repraky vypnute:
C1 (vysledne 4.7u) se nabiji, pres R1 (vysledne 470k) se nabiji nejdrive paralelni C2 (vysledne 10u), teprve kdyz je castecne nabity, zacne se proud delit i na R2 (vysledne 100k) a otevre tranzistor. Repraky se zapnou.
kdyz byly repraky zapnute:
nez se castecne nabije C2 (vysledne 10u), staci procesor zapnout repraky. Pak se tranzistor mozna pootevre, ale rozdil 0.2V mezi vyvody 11 a 26 je minimalni a repraky zustanou zapnute.
Ted tam mam R 2x 100k a C 2x 10u - urcite budou stacit mensi (nemam "na sklade"), repraky A jdou normalne prepinat az po cca 15s. Ale funguje to! Very Happy

Prakticky mam nabastlene "prostorove objekty" na rubove strane desky:
http://sweb.cz/jkreml/zesilovac/vstupy_2r.jpg
http://sweb.cz/jkreml/zesilovac/repro_1r.jpg
doufam, ze se zkusenym bastlirum nezved zaludek.
Budu to muset hodit na nejakou desticku, ale nikdy jsem to nedelal, uvazuju ze bych si koupil nejakou tu s predvrtanyma dirkama a pospojovanyma po dvou. Poradite?


Naposledy upravil stuart dne ne leden 01 2006, 15:39, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pole



Založen: Nov 17, 2005
Příspěvky: 1487

PříspěvekZaslal: ne prosinec 18 2005, 0:21    Předmět: Citovat

to stuart: Tak sa podarilo
Gratulujem a som rad ze som pomohol:)

Ak ti to funguje nedavaj to na univerzalny plosak, ale zobel lepsiacu pistol (na elektriku take biele ticinky do toho idu - neviem ak osa to vola Smile a calej to zalej tim gleiom. A mozes zosilovac zadeklovat a aj veselo prenasat a bude to fungovat bez chybi.

Inak ked chces prepinac, mam zopar takych. Male otocne modre akurat na toto. Mozem ti poslat gratis. Napis adresu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
stuart



Založen: Dec 07, 2005
Příspěvky: 33
Bydliště: Praha - Dablice

PříspěvekZaslal: ne prosinec 18 2005, 11:45    Předmět: Citovat

to pole:
Tu lepicí pistolku mám, takze bych to mohl zkusit.

Jeste pujdu kupavat ty mensi kondiky pro repraky, dostal jsem tip na prodejnu, kde by mohli mit i prepinac. Mam jeden, prumer cca 1.5cm, vyska 2cm, ale ten se nevejde mezi celni panel a desku se soucastkami (panel je zezadu prakticky cely prikryty dvema deskami). Potreboval bych vysku max 1cm, prumer muze byt velky.
Dekuji za nabidku, uvidim, jak pochodim, kdyztak bych se ozval.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pole



Založen: Nov 17, 2005
Příspěvky: 1487

PříspěvekZaslal: ne prosinec 18 2005, 12:07    Předmět: Citovat

No ten moj prepinac je preve ze dlhy vysoky asi 3 - 4cm ale je zasa uzky tak do 1cm
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
stuart



Založen: Dec 07, 2005
Příspěvky: 33
Bydliště: Praha - Dablice

PříspěvekZaslal: ne prosinec 18 2005, 13:06    Předmět: Citovat

Prepinac:
Ve schematu to mam nakreslene jako posuvny, ale radeji bych otocny - vyvrta se jen kulata dirka, drzet bude na panelu za matku na osicce, nebude pripajeny k desce, ten pak musi byt nizky, ale prumer libovolne velky.
Nebo by mohl byt posuvny, pak musi byt nizky (uzky), muze byt dlouhy. Do panelu bych musel vyriznout podelnou drazku, prepinac bych musel asi prilepit tim gelem.
Jaky typ jsi mel na mysli?

Lepeni:
No moc se mi to prilepeni gelem nezda - co kdyz to budu chtit sundat nebo nejakou soucastku vymenit? Az to budu strhavat, muzu znicit desku. Jednou jsem takhle menil u adapteru na 2 SIM k mobilu ten ohebny pasek (z 5ti adapteru, ktere mi prosly rukama byl jen jeden spolehlivy, a mel jiny pasek). Taky to tam bylo prilepene tim gelem, a mel jsem velke stesti, ze jsem to neznicil, kdyz jsem to rozebiral.
To radsi ty soucastky necham jen tak ve vzduchu - drzi to celkem dobre.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Sejny



Založen: Sep 29, 2005
Příspěvky: 239

PříspěvekZaslal: ne prosinec 18 2005, 21:39    Předmět: Citovat

slepit ten bastl tavným lepidlem? fůůůůj to by byl pěknej hnus velebnosti! Mad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pole



Založen: Nov 17, 2005
Příspěvky: 1487

PříspěvekZaslal: po prosinec 19 2005, 0:30    Předmět: Citovat

Nemyslim das 2 kvapky toho tavneho lepu na plosak a pritlacis tu drotikarnu. Ak to chces prerobit to jednoducho odlepis odlupnutim. Idny problem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
stuart



Založen: Dec 07, 2005
Příspěvky: 33
Bydliště: Praha - Dablice

PříspěvekZaslal: ne leden 01 2006, 15:59    Předmět: Citovat

Tak zde je výsledné schema:
http://www.sweb.cz/jkreml/zesilovac/vysledek/Schema.gif
Takto to vypadá na univerzálním plošňáku a s otočným přepínačem:
http://www.sweb.cz/jkreml/zesilovac/vysledek/vnitrek_1.JPG
http://www.sweb.cz/jkreml/zesilovac/vysledek/vnitrek_2.JPG

Měl jsem na výběr z těchto 3 přepínačů:
http://www.sweb.cz/jkreml/zesilovac/vysledek/prepinace.JPG
Ten horní bych musel ukrást z jiného přístroje, vešel by se mezi panel a plošňák řídicího obvodu, ale do panelu bych musel vrtat 9mm díru a přikrýt pojistnou matku velkým konoflíkem.
Prostřední je moc velký do mezery, ale osičku má krátkou.
Nakonec jsem použil spodní - je přišroubovaný na plošňáku a dlouhá osička jde skrz plošňák i čelní panel (3.5mm díra). Na plošňáku existují pouze 2 místa, kde to lze takto provrtat...

A zde je pohled zvenku:
http://www.sweb.cz/jkreml/zesilovac/vysledek/venek_2.JPG
Já vím, není to žádná krása, na ten šroubek přijde ještě čepička, ale musím ji přebarvit z bílé na černou. A ty bílé čárky měly být mnohem tenčí - bylo to nejtenčí bílé pero, co jsem sehnal - údajně 0.7mm, ale rozpíjí se to...

Hlavně že to funguje, jsem spokojený Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund