Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Česká pošta
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: út srpen 18 2009, 20:09    Předmět: Citovat

GS24B taky nevypadá že by ji Česká pošta rozhodila. Dát ten polystyren ještě do molitanové krychle, skoro bych se nebál pádové zkoušky Rolling Eyes


GS.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  GS.JPG
 Velikost:  53.19 kB
 Staženo:  39 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
workhard



Založen: Jul 07, 2006
Příspěvky: 5135
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: út srpen 18 2009, 20:26    Předmět: Citovat

Dnes mi přivezli DPD počítač a vcelku, pamatuju si,že jednou s ČP byl case na hadry a paměti vypadlý ze slotů Shocked
_________________
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18675
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: st srpen 19 2009, 5:45    Předmět: Citovat

Mám osobní zkušenost , že poplatky u nás na poště jsou vždy vyšší než v Rychnově . A jinak názor té za přepážkou je stálý , co byste to posílal jako dopis , to pak musí pošťačka donést až na místo ! Dost jsem s ní bojoval , ale už ví , že když se mi to nebude líbit , tak se ozvu . Trochu se zlepšilo a co se rychlosti týče , tak jsem spokojen . U nás poštu rozváží takový mladý kluk a ten ví kde pracuju , tak mi balíky vozí přímo do práce , tak si je hodím do auta a jsem spokojen . Instruoval jsem ho , ať to podepisuje , tak se navzájem nezdržujeme .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: st srpen 19 2009, 7:02    Předmět: Citovat

BOBOBO napsal(a):
názor té za přepážkou je stálý , co byste to posílal jako dopis , to pak musí pošťačka donést až na místo ! .

Ta dobrá žena směřuje k ideálu, kdy dostaneš vyrozumění že na podací poště máš balík, zaplatíš stovku a můžeš si tam pro něj přijet Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
zdenoeddie



Založen: Oct 31, 2007
Příspěvky: 2491
Bydliště: uz len Presov :)

PříspěvekZaslal: st srpen 19 2009, 8:38    Předmět: Citovat

RadekB napsal(a):
No, ono je to tak asi vsade stejny - jednou me PPL privezla balik s UPSkou, na krabici stopa po bote celkem slusne velikosti, krabice promackla, UPCka nastesti OK. Paraboly pres PPL radeji neposilam a snazim se aby je neposilali ani me, protoze to co obcas doslo melo k parabole hooodne daleko.
Na druhe strane zase pred par mesici jsme posilal pres ceskou postu dva baliky - jednu dobirku a na jinou adresu opraveny sat.prijimac (v zaruce). Samozrejme opraveny prijimac na zaruku prisel na dobirku a dobirka sla zadarmo. Zenska na poste spatne nalepila stitky. Ale pokud je balik dobre zabaleny, nemam s postou problemy. S PPL je to casto horsi.
Na druhe strane je to vsade stejne , na jedne slovenske strance :
http://satservis.sk/servis/viewpage.php?page_id=7
(bod 1/, prvni veta Smile

bod c.2 tiez neni na zahodenie Laughing geroji z internetu Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33944
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: st srpen 19 2009, 8:54    Předmět: Citovat

Tiez som sa na tom celkom dobre pobavil. Hlavne ked vidim niektore prispevky na tomto fore.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
keemo



Založen: Sep 10, 2007
Příspěvky: 5216
Bydliště: Ostrava, Bratislava

PříspěvekZaslal: st srpen 19 2009, 11:24    Předmět: Citovat

Tiez sa pridam....s ceskou postou zatial len negativne skusenosti...kamaratovi by boli v minulosti schopni "stopit" zlatu mincu,ja som si od otca z BA daval posielat kopie vysvedceni kvoli praci-posta cez leto-nejaky stupidny brigadnik,co asi nevie citat-bolo to poslane expres v pondelok,do piatku nic neprislo tak sme cez vikend sli vlakom domov do BA pre originaly a po vikende mi tatko vola ze sa to vratilo naspat-s otaznikom pri adrese,v piatok ze to bolo v prahe a v pondelok sa to vratilo spat...velmi zajimave ze cesta BA-PHA trvala 5 dni pracovnych,a vratenie zasielky jeden vikend...cely tento spas nas stal 1500 korun....niekoho by som v tej chvili zabil...dalej sme vyaukcili nejake veci...samozrejme ze veci boli 4 dni na poste kym nam ten obrazek_cenzura hodil listok do schranky-ze nevedel precitat meno...boli sme tam tak sa pytam ci tam nemam nic na svoje meno-nie nemate...o par dni mi prisla OPAKOVANA vyzva k vyzdvihnutiu zasielky,pritom pred tym nijaky listok na moje meno nebol...to uz sme nasrati volali na postu ze co to ma znamenat,nech si laskavo v tom svojom bordeli urobia poriadok...Neorganizovany Bordel je to...nie posta.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33944
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: st srpen 19 2009, 11:52    Předmět: Citovat

Mne sa zase paci, ze mas na poste 6 okienok, ale zasielky si mozes vybrat len pri jednom. Takze su tam dve volne okienka na listy a pri balikovom je rad az po dvere.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zdenoeddie



Založen: Oct 31, 2007
Příspěvky: 2491
Bydliště: uz len Presov :)

PříspěvekZaslal: st srpen 19 2009, 12:10    Předmět: Citovat

rnbw napsal(a):
Mne sa zase paci, ze mas na poste 6 okienok, ale zasielky si mozes vybrat len pri jednom. Takze su tam dve volne okienka na listy a pri balikovom je rad az po dvere.

zeby si hovoril o Velkej poste v Presove Question Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33944
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: st srpen 19 2009, 12:16    Předmět: Citovat

Nie, hovorim o dvoch postach v Bratislave, na ktorych som mal tu cest stat v tom rade. Ale zjavne je to vsade rovnako Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zdenoeddie



Založen: Oct 31, 2007
Příspěvky: 2491
Bydliště: uz len Presov :)

PříspěvekZaslal: st srpen 19 2009, 12:37    Předmět: Citovat

rnbw napsal(a):
Ale zjavne je to vsade rovnako Very Happy

tak Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
petrfilipi



Založen: Sep 13, 2005
Příspěvky: 2652

PříspěvekZaslal: st srpen 19 2009, 14:09    Předmět: Citovat

Já jsem se přes Českou poštu rozhodl poslat peníze za vydražený předmět do Polska. Takže jsem si sehnal poukázku Z/A (ona se tedy jmenuje jinak (něco jako FTP1)) a snažil jsem se najít přepočítávací kurz CZK/PLN. Na webu to nemají, na poště mi paní řekla že se to přepočítává podle kurzu ČNB. Tak jsem to přepočítal, přidal 10%, a za 90 Kč poslal. Za týden se ozval adresát z Polska, že mu přišlo nějak málo peněz, že mu chybí 20 zlotých. Tak jsem prostým vydělením zjistil, že kurz pro převod byl 6,8 Kč/PLN, v ČNB bylo 6,1 Kč/PLN. Takže už jsem byl chytřejší a za dalších 90 Kč jsem poslal 30 zlotých (raději jsem jeden zlotý počítal za 7 Kč). Zavolal jsem na informace a tam mi paní s klidem řekla, že se to přepočítává přes americký dolar, takže si mám zjistit kurz CZK/USD a USD/PLN. Ona že mi to neřekne. Fakt super služba.
Do USA používám PayPal a je to super, bohužel tady se moc nepoužívá (vyjímkou byla jedna drogerie v Praze, kupoval jsem tam něco proti červotočům, to ja pak zaplacené raz dva).
Petr
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
petrfilipi



Založen: Sep 13, 2005
Příspěvky: 2652

PříspěvekZaslal: st srpen 19 2009, 14:39    Předmět: Citovat

Já jsem se přes Českou poštu rozhodl poslat peníze za vydražený předmět do Polska. Takže jsem si sehnal poukázku Z/A (ona se tedy jmenuje jinak (něco jako FTP1)) a snažil jsem se najít přepočítávací kurz CZK/PLN. Na webu to nemají, na poště mi paní řekla že se to přepočítává podle kurzu ČNB. Tak jsem to přepočítal, přidal 10%, a za 90 Kč poslal. Za týden se ozval adresát z Polska, že mu přišlo nějak málo peněz, že mu chybí 20 zlotých. Tak jsem prostým vydělením zjistil, že kurz pro převod byl 6,8 Kč/PLN, v ČNB bylo 6,1 Kč/PLN. Takže už jsem byl chytřejší a za dalších 90 Kč jsem poslal 30 zlotých (raději jsem jeden zlotý počítal za 7 Kč). Zavolal jsem na informace a tam mi paní s klidem řekla, že se to přepočítává přes americký dolar, takže si mám zjistit kurz CZK/USD a USD/PLN. Ona že mi to neřekne. Fakt super služba.
Do USA používám PayPal a je to super, bohužel tady se moc nepoužívá (vyjímkou byla jedna drogerie v Praze, kupoval jsem tam něco proti červotočům, to ja pak zaplacené raz dva).
Petr
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jjilek



Založen: Mar 29, 2009
Příspěvky: 4002
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: st srpen 19 2009, 16:15    Předmět: Citovat

PayPal nějak jde přes m-bank. Zatím jsem přečetl popis, ale dál jsem to nezkoumal. Má s tím někdo zkušenosti?
Také jsem požadoval poslat peníze přes čs počtu poukázkou A na účet (je to levnější). Už to nedělám, odesilatel musí vypsat nejen číslo účtu ale i majitele a to by se mohlo v dnešní době snadno zneužít. Obrátil jsem se na úřad pro ochranu osobních údajů, ale nepochodil jsem: pošta to může chtít i když jménoi k číslu účtu je jí na ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
petrfilipi



Založen: Sep 13, 2005
Příspěvky: 2652

PříspěvekZaslal: st srpen 19 2009, 16:36    Předmět: Citovat

Myslím si, že PayPal a MBank spolu nemají nic společného. Mám účet u PayPalu a k němu jsem si připojil svoji kreditní (nebo jaká to je) kartu. Neexistuje žádná spojitost PayPalu a nějaké konkrétní banky.
Jinak spojení jména, bydliště a čísla účtu je, řekl bych, každému k ničemu, každá aukce na Aukru končí sdělením adresy prodávajícího a pak zasláním jeho čísla účtu jako adresáta peněz.
Možná jsem měl při posílání peněz do ciziny zkusit poslat peníze přes banku, v mém případě Českou spořitelnu. Základem takového převodu by měla být finální částky v cizí měně, na poště jsem skládal české koruny a pak se to nějak přepočítalo a výsledek byl, že jsem to musel poslat dvakrát. Kdybych poslal 180 zlotých a z účtu by se mi odečetlo 170x7 Kč, bylo by to mnohem lepší. Takhle funguje např. zmiňovaný PayPal.

Petr
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund