Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Česká pošta
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
souba



Založen: Jan 21, 2005
Příspěvky: 706

PříspěvekZaslal: út srpen 18 2009, 17:00    Předmět: Česká pošta Citovat

Chci upozornit na údaje ohledně České pošty v kalkulátoru zásilek.
Konkrétně v mém případě mi kalkulátor spočítal,že za balíček 0,964 kg. na dobírku zaplatím 66 kč.
Na poště potom na Vás chtějí nejdříve 105 kč po dohadování sleví na 101 kč.
Když zavoláte na bezplatnou linku 800104410 tak se dovíte že by to mělo být za 90 kč.
a následně,že informace na internetu nejsou správné a že pracují na opravě.
Ještě chci dodat,že tento stav trvá minimálně 2 měsíce.
Myslím že je to případ pro obchodní inspekci i když si myslím,že se stejně nic nevyřeší a vše se zamete pod kobereček.

Ještě chci dodat,že jsem byl svědkem jak se zachází s balíky u ČP .
Je běžnou praxí přehazovat balíky na vzdálenost 2 metrů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rezis



Založen: Nov 17, 2005
Příspěvky: 5228

PříspěvekZaslal: út srpen 18 2009, 17:09    Předmět: Citovat

nechci hájit ČP ale co s nima posílám balíky tak mi jich zatím rozbili nšbo ztratili nejméně ze všech přepravek. Kdysi nám vozilo PPL to bylo neuvěřitelné. Stávalo se že i 50% zasilky přišlo na šrot. Teď GLS z řekl bych že tak z 50 balíků jeden rrozbitý. Ale byl teď měsíc kdy jezdili za našeho řiiče nějací nahrádníci (měl volno) a to jsem viděl jak v dodávc háže balíkama ze předu až na zadní hranu dodávky a jeden mu vylítl až na cestu.
Trochu dost blbé když si toto dovolí před zákazníkem.

_________________
Internet - metla lidstva
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Davidus
Zablokován


Založen: Jun 01, 2005
Příspěvky: 2439

PříspěvekZaslal: út srpen 18 2009, 17:12    Předmět: Citovat

pošta hnus mě přišel takhle třeba balík http://www.dc.evil666.net/obrazky/ceskaposta.jpg
jednom mi kdosi posílal elektronky a přišla mi bedna spláclá na polovinu, navíc ohořelá Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
stepa



Založen: Jan 05, 2007
Příspěvky: 4669
Bydliště: poblíž HK

PříspěvekZaslal: út srpen 18 2009, 17:15    Předmět: Citovat

Teď nevím, jestli ti gratulovat, že jsi zjistil, co je ČP až teď Confused

A jak si se dopracoval k těm 66 Kč? Ať počítám jak počítám, pořád mi vychází dobírka+dodejka u obchodního balíku 100Kč a u cenného balíku 81 Kč, při pojištění na 1000Kč.

Jsi asi sváteční posílač. Jelikož posílám tak jednou týdně, tenhle přístup ČP mě už nerozhází Cool

_________________
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
stepa



Založen: Jan 05, 2007
Příspěvky: 4669
Bydliště: poblíž HK

PříspěvekZaslal: út srpen 18 2009, 17:17    Předmět: Citovat

Davidus napsal(a):
pošta hnus mě přišel takhle třeba balík http://www.dc.evil666.net/obrazky/ceskaposta.jpg
jednom mi kdosi posílal elektronky a přišla mi bedna spláclá na polovinu, navíc ohořelá Confused

A proč si to vůbec přijmul? Sám sis to zavařil. Na tohle bych ani nesáhnul a ať si s tím dělají co chtějí, když to obrazek_cenzura.

Ještě k těm zásilkovkám...záleží, jaký pako jezdí ve vašem kraji, resp. jaký má rajón. Na kluky u nás si nemůžu stěžovat(PPL, DPD). FedEx taky výborný.

_________________
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
souba



Založen: Jan 21, 2005
Příspěvky: 706

PříspěvekZaslal: út srpen 18 2009, 17:22    Předmět: Citovat

stepa napsal(a):
Teď nevím, jestli ti gratulovat, že jsi zjistil, co je ČP až teď Confused

A jak si se dopracoval k těm 66 Kč? Ať počítám jak počítám, pořád mi vychází dobírka+dodejka u obchodního balíku 100Kč a u cenného balíku 81 Kč, při pojištění na 1000Kč.

Jsi asi sváteční posílač. Jelikož posílám tak jednou týdně, tenhle přístup ČP mě už nerozhází Cool


Zadej si http://kzas.cpost.cz/jetspeed/portal/media-type/html/user/anon/page/default.psml/js_pane/zasilky?calc_lb0=10424&calc_cb0=1&pp=7016&ap=7019

Váha 1000gr. cena 100kč potom dobírka a uvidíš 66 kč.


Pokud nevyzkoušíš nedělej předčasné závěry!
Trochu trpělivosti neuškodí .
Pokud nejde o život není kam spěchat.


Naposledy upravil souba dne út srpen 18 2009, 17:23, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: út srpen 18 2009, 17:23    Předmět: Citovat

Vypadá to, že ty stránky opět vylepšili tak, že se tam nikdo nevyzná. Dobírka je cena za balík tam + cena za složenku zpět, což odpovídá té stovce. Dřív to kalkulátor nabízel, teď už jsou to stránky, které nikdo číst nebude. Psát jim, že jsou k*koti je stejně marné, jako čůrat proti větru. Udaná cena není dobírka.
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]


Naposledy upravil ZdenekHQ dne út srpen 18 2009, 17:25, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
zdenoeddie



Založen: Oct 31, 2007
Příspěvky: 2491
Bydliště: uz len Presov :)

PříspěvekZaslal: út srpen 18 2009, 17:24    Předmět: Citovat

No mne za cele 4 roky ceska posta dodrbala jeden balik, aj to len tym ze bol roztrhnuty obal, ale nic nebolo poskodene.
Zato na slovensku postu mam tazsie srdce, ked mi v lete prisla platna doslova roztopena Cry (nj nemam si to davat posilat v lete, ale tak potom to nemozem ani v zime, ked bude krehka tak sa zlomi). Jednoducho cim drahsie psotovne tym viacej sluzby na PICU! Mad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12335
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: út srpen 18 2009, 17:44    Předmět: Citovat

Davidus napsal(a):
pošta hnus mě přišel takhle třeba balík http://www.dc.evil666.net/obrazky/ceskaposta.jpg
jednom mi kdosi posílal elektronky a přišla mi bedna spláclá na polovinu, navíc ohořelá Confused


No nezlob se, ale vidím Rekomando, čili doporučená listovní zásilka. Posílat v tomhle elektronky je čirý nerozum. Zachází se s tím jako s kusem papíru nebo balíčkem tiskovin, žili volný pád 1m na zem možný (stejně tak obyčejné balíky bez označení křehké).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Skay



Založen: Feb 22, 2007
Příspěvky: 650
Bydliště: Tábor (jih)

PříspěvekZaslal: út srpen 18 2009, 18:56    Předmět: Citovat

¨Když to tak čtu musim Vám dát za pravdu. Pošta je na tohle opravdu s***e. Tak když jsem na to kdysi taky sám přišel začal jsem ochranou obálku předmětu několikrát předimenzovávat. Dnešní klasika : vnější a vnitřní krabice (u težších věcí nějakej ten kus dřevotřísky na zpevnění dna) mezi nimi tak 5-10cm místa vyplněného zmuchlanejma udusanejma novinama(i ve vnitřní krabici kolem předmětu). Půl velký izolačky kolem balíku, několikrát provaz. Od tý doby pohoda. Surprised
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: út srpen 18 2009, 18:59    Předmět: Citovat

Nechci se v žádném případě pošty zastávat, ale ten balík vypadá ze všeho nejvíc odfláknutě zabalený. Správně zabalený balík pošta vizuálně vůbec nesmí být schopna zničit.
Viděl někdo ruské original balené obrazovky CRT k hledáčkům atd.? Těm by pád z metru výšky nebo nakopnutí nejspíš ani neublížil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12335
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: út srpen 18 2009, 19:32    Předmět: Citovat

Co tak originálně balené GU81 nebo VAC ? Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33944
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: út srpen 18 2009, 19:39    Předmět: Citovat

Crifodo napsal(a):
Nechci se v žádném případě pošty zastávat, ale ten balík vypadá ze všeho nejvíc odfláknutě zabalený.

Presne tak - vyzera to tak, ze dost tazky predmet bol vlozeny v tenkom obale a navyse nebol volny priestor vyplneny.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zdenoeddie



Založen: Oct 31, 2007
Příspěvky: 2491
Bydliště: uz len Presov :)

PříspěvekZaslal: út srpen 18 2009, 19:46    Předmět: Citovat

Sendyx napsal(a):
Co tak originálně balené GU81 nebo VAC ? Laughing

to chce foto
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
RadekB



Založen: Mar 03, 2005
Příspěvky: 2057
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

PříspěvekZaslal: út srpen 18 2009, 19:50    Předmět: Citovat

No, ono je to tak asi vsade stejny - jednou me PPL privezla balik s UPSkou, na krabici stopa po bote celkem slusne velikosti, krabice promackla, UPCka nastesti OK. Paraboly pres PPL radeji neposilam a snazim se aby je neposilali ani me, protoze to co obcas doslo melo k parabole hooodne daleko.
Na druhe strane zase pred par mesici jsme posilal pres ceskou postu dva baliky - jednu dobirku a na jinou adresu opraveny sat.prijimac (v zaruce). Samozrejme opraveny prijimac na zaruku prisel na dobirku a dobirka sla zadarmo. Zenska na poste spatne nalepila stitky. Ale pokud je balik dobre zabaleny, nemam s postou problemy. S PPL je to casto horsi.
Na druhe strane je to vsade stejne , na jedne slovenske strance :
http://satservis.sk/servis/viewpage.php?page_id=7
(bod 1/, prvni veta Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund