Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Pes hlodavec
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12335
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: st srpen 12 2009, 19:12    Předmět: Pes hlodavec Citovat

Kamarádka řeší docela problém, mají doma křížence střední velikosti a on blbec pravidelně žvýká všechny kabely, které má v zorném poli. Kromě káblů od nabíječek, telefonů, modemů mu bohužel chutnají všechny prodlužovačky a síťovky. Máte někdo podobné zkušenosti ?
Výchova na něj moc nepůsobí, nátěr kabelů tabascem zabírá jen chvíli. Posledně jsem viděl kabel k DVD rozhryzaný až na měď na asi deseti místech. Co nechápu, pes je pořád živý a celý Smile . Krom škod přímým ohryzem a případným zabitím psa spíš panují obavy, jestli taky jednou nevypukne požár Cry
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jezevec
Hlavní moderátor


Založen: Jun 13, 2004
Příspěvky: 5669
Bydliště: Břeclavsko

PříspěvekZaslal: st srpen 12 2009, 19:14    Předmět: Citovat

Psa na dvůr.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: st srpen 12 2009, 19:24    Předmět: Citovat

Tabasco je hovno, ať zkusí vývar z chilli papriček, maličkých červených. Pes bude hrabat kolem sebe s vyvalenýma očima a pokud to přežije, nebude chtít kabel ani vidět. Dobré by taky bylo spojit chuťový zážitek se zvukovým, psi mají citlivý sluch, takže bych nalíčil někam kabel k ochutnání a ve správnou chvíli šlusnul kond 2G/500V v téže místnosti.
Jinak asi jen psa včas odporazit a ohlodat jeho.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12335
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: st srpen 12 2009, 19:24    Předmět: Citovat

Nemají dvůr. Byl půlrok na vesnici, a od té doby, co se vrátil, žere dráty Sad

Tabasco zabere jen na 2-3 dny, teď zkoušejí sádlo, ve kterém se smahly zelené feferony (vydrží dost dlouho a netěká Laughing ) ale pejsek je asi masochista. Co nechápu, že nemá popálenou držku od některých kabelů a ani nikdy nevyletělo fíčko. Před pár týdny zmasakroval kabel od lampy tak, že kdo byl zvyklý čáhnout pod stůl po vypínači, ihned narazil na trčící kusy mědi.

Asi nezbude než akustickou výchovu, a když tak kombinovat s darováním psa komukoliv.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dratak



Založen: Sep 03, 2005
Příspěvky: 837

PříspěvekZaslal: st srpen 12 2009, 19:39    Předmět: Citovat

Jo, tohle znám moc dobře a asi by mě z toho omyli ledovou vodou. Když jsem dělal u Telecomu, to bylo vždycky poruch. Přívodní kabel od telefonu kolikrát štěně okousalo až na dráty. Jednou jsem zapojoval set top box pro IPTV a protahoval silný SCART kabel (se stíněnými kablíky) dírou vzadu v televizním stolku, kde v poličce bylo zapnuté video. Najednou blesk, rána a celý byt potmě. Štěně okousalo síťový kabel od VHS až na dráty, zajímavé že se mu nic nestalo. A jak jsem s tím pohnul, došlo ke zkratu který vyhodil přes zásuvkový okruh až po hlavní jistič 25A Twisted Evil (nedivím se tomu, bylo to blízko trafa). Jak je to odnaučit nevím, nemám s tím zkušenost. Moje andulky tohle nedělají, zato si pořád musím dávat pozor aby bylo zavřené okno, když je mám venku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: st srpen 12 2009, 19:51    Předmět: Citovat

Kdysi jsem na psa, který otravoval, náhodně použil skládací plastový žlutý dvoumetr (když se napruží a pustí, vydá to ostrý třesk). Pes nemohl v rozrušení najít dveře Twisted Evil Od té doby stačilo před psem vzít dvoumetr do ruky a pes zdrhal, myslím že by stačilo ten dvoumetr položit na zem před boudu a pes bude rád nocovat venku.
Představa, že zapálí barák a ještě bude majitel pohnán za obecné ohrožení je dost blbá představa.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12335
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: st srpen 12 2009, 20:04    Předmět: Citovat

Fintu se skládacím metrem jsem už slyšel, kámoš koužíval plechové chrastítko s kuličkama (maraceas se tomu tuším říká).

Zkusíme to pálivé sádlo, další možnost je originál asijský dračí zub (to je snad olej lisovaný z papriček) a poslední etapa budou cílené kabelové nástrahy s akustickým doprovodem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8978
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: st srpen 12 2009, 20:05    Předmět: Citovat

A co treba nastrazit jeden kabel omotanej holym dratem se slabym VN napetim? Mam tu spousty VN traficek, puvodne vytvarely VN v kopirkach a tiskarnach, maji napeti od par set do par tisic voltu. Flexo snura v pohode vydrzi nejakejch 1000 V aniz by se prorazila na zivy vedeni. Kdyz to bude zapojeny proti zemi, divil bych se, kdyby mu to nevadilo. Takto by se dal vytvorit reflex, aby se tech kabelu uz nedotykal. Samozrejme bych to nedaval na audio ani video kabely, jen na napajeci, tam to neuskodi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
kevin_mitnick



Založen: May 20, 2007
Příspěvky: 1778

PříspěvekZaslal: st srpen 12 2009, 20:08    Předmět: Citovat

Na predstavu ze zapali barak docela pomaha proudovy chranic a na psa zvykajiciho kabely se mne osobne osvedcilo namocit kabely do SAVA (chlorovy dezinfekcni prostredek na bazeny a studny). Ten smrad a hnusna chut spolehlive odradi kazdeho cokla...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12335
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: st srpen 12 2009, 20:20    Předmět: Citovat

Fíčko před požárem neochrání, kdyby nakrásně chytl oheň ve dvojkové šňůře mezi L a N, tak to fíčko neochrání. Hořící prodlužku jsem už viděl a jističe i fíčka držely Twisted Evil .

Savo je dobrý nápad.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: st srpen 12 2009, 20:24    Předmět: Citovat

Fíčko neochrání bohužel ani chlapa v gumákách, když se hrabe v rozvaděči a jednou rukou je na N a druhou na L, jak se stalo a bylo popsáno někde na webu pojišťovny nebo statistiky nebo čeho... přitom kdyby neměl gumáky pro údajnou ochranu, tak to nejspíš přežil.
http://www.odbornecasopisy.cz/index.php?id_document=26030


Naposledy upravil Crifodo dne ne srpen 16 2009, 9:48, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Banda



Založen: Mar 22, 2005
Příspěvky: 1170
Bydliště: OV

PříspěvekZaslal: st srpen 12 2009, 21:56    Předmět: Citovat

Sousedka řešila kdysi to samé. Jednalo se o štěně Retrívra, myslím. Nejdřív překousala (fena) kabel UTP k PC, tak jsem byl povolán, abych jej zalištoval, při jednom jsem dal do lišty i koaxiální kabel jdoucí přes pokoj k další TV. Na druhý den jsem byl opět povolán, překousala volně visící kabel od lampy, před spínačem!
Čumím jak puk a ptám se:"Škubla aspoň s sebou", prej ne, kdyby ji sousedka neodehnala, tak to okouše snad celé. Takže výměna kabelu a umístění mimo dosah pejska. Pokud se člověk nechce umazávat, asi nic jiného nezbývá, než kabely dát do lišt nebo mimo dosah. Ale nakonec prý z toho vyrostla, trvalo to cca. 1-1,5 roku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Davidus
Zablokován


Založen: Jun 01, 2005
Příspěvky: 2439

PříspěvekZaslal: st srpen 12 2009, 22:16    Předmět: Citovat

jó kdyby jen pejsci dělali s elektronikou, ale i naše želva, naprosto nepochopitelně se naučila zapínat světlo. Bohužel ho zapíná vypínačem asi pul centimetru nad vodou. Jakmile k ní přijdete seskočí z šutru i s vypínačem do vody Laughing jedinej kdo dostane kopanec sem já.
Známej mi teď nedávno donesl televizi s ohlodaným kabelem na fázi, od křečka nebo co to bylo za hlodavce, hlva mi to nebere jak muže někdo okousat fázi až na měď a nic..?



zelva.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  zelva.JPG
 Velikost:  119.63 kB
 Staženo:  88 krát



Naposledy upravil Davidus dne čt srpen 13 2009, 8:36, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
xmurgi



Založen: Apr 23, 2007
Příspěvky: 410

PříspěvekZaslal: čt srpen 13 2009, 8:35    Předmět: Citovat

Keby to pes robil na dvore, tak najlepsie riesenie je natriet kabel vazelinou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12335
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: čt srpen 13 2009, 9:38    Předmět: Citovat

Jednou budeš mít želví polívku Laughing . Kámoš má vedle terárek všechno na 24V, už se to párkrát vyplatilo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.21 sekund