Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Vybíráme pokosovou pilu
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
hrabosh



Založen: Jun 19, 2005
Příspěvky: 446
Bydliště: Brno venkov

PříspěvekZaslal: pá srpen 07 2009, 19:35    Předmět: Vybíráme pokosovou pilu Citovat

Zdravím.

Doufám, že tímhle mírně off-topic příspěvkem nikoho nenas..štvu.

Vybírám otci k narozeninám elektrickou pokosovou pilu. On to má vysloveně na hobby použití, rozhodně s tím nebude řezat každej den. Podle mojeho odhadu to vytáhne tak 5x za rok Smile

Nevím, jestli má smysl kupovat nějakýho EINHELLa:

http://www.nejlevnejsihobby.cz/pila-pokosova-einhell-kgs-2102-alu-profi-p-1310.html

Nebo jestli je to takovej šmejd, že to nevtydrží ani měsíc.

Máte někdo zkušenosti s nákupem takového stroje?

Díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
cabernet



Založen: Nov 26, 2005
Příspěvky: 2784

PříspěvekZaslal: pá srpen 07 2009, 19:37    Předmět: Citovat

Vzhladom na cenu a pocet pouziti bohato staci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31874
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: pá srpen 07 2009, 19:43    Předmět: Citovat

Značka má "mluvící" jméno - Ein Hell čili Jedno Peklo. Raději bych volil osvědčenou značku a šel do NAREXe, BOSCHe nebo Black&Deckera. I v případě hobby použití se totiž nedá vyloučit potřeba přeříznout něco masivnějšího, než lištu na rámeček k obrázku s průřezem 1 x 1,5cm, což je limit úspěšnosti Einhella.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
hrabosh



Založen: Jun 19, 2005
Příspěvky: 446
Bydliště: Brno venkov

PříspěvekZaslal: pá srpen 07 2009, 19:54    Předmět: Citovat

EKKAR napsal(a):
Značka má "mluvící" jméno - Ein Hell čili Jedno Peklo. Raději bych volil osvědčenou značku a šel do NAREXe, BOSCHe nebo Black&Deckera. I v případě hobby použití se totiž nedá vyloučit potřeba přeříznout něco masivnějšího, než lištu na rámeček k obrázku s průřezem 1 x 1,5cm, což je limit úspěšnosti Einhella.
To je fakt, ale nejlevnější Boschka, nebo Black&decker stojí aspoň 7000,-.
Mě zajímá, jestli nekdo takovou nějakou levnější pilu má a je/není s ní spokojenej. Třeba elektrickej hoblík má otec taky Ferm a je to v pohodě ...
Že Narex a Černej s Dekrem je lepčí vím, kvůli tomu jsem sem nepsal Surprised)

PS .. co tahle? http://www.rucni-naradi.cz/ferm-fkz-210n
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
bu2520



Založen: Jul 16, 2007
Příspěvky: 4247
Bydliště: u HK

PříspěvekZaslal: pá srpen 07 2009, 19:58    Předmět: Citovat

mám několik věcí od Ferma a spokojenost, jsou docela robustní , rozhodně na materiálu nešetří, což se ale zase projevuje větší vahou to u některých věcí není dobré.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31874
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: pá srpen 07 2009, 20:09    Předmět: Citovat

Ferm je o dost lepší, klidně bych ho koupil - mám dvě akuvrtačky od Fermu, u jedné mi bohužel destruktivně odešel akupack, pravděpodobně vnitřním zkratem článku, zdeformovalo to i rukojeť - ještě štěstí, že jsem ji v tý chvíli nedržel v ruce. Elektronika i motor s převody a sklíčidlem zůstaly OK, tak jsem ji "převedl" na pohotovostní službu ke stolu do kutlochu, kde ji napájí 6A trafo přes můstek 4 x KY708 s kondíkem 2m2/25V. To ale není chyba vrtačky, to je chyba výrobce článku - bohužel nějakej žlutej mor, jak taky jinak...
Mechanicky je ale Ferm hroznej dříč, jen chtěly obě hned po koupi rozebrat a naplnit pořádně vazelínou reduktor s planetovým převodem - to je asi tak 10x ztišilo a dosáhlo plynulý chod. O tomhle si Einhell nemůže nechat ani zdát.

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mojza



Založen: Sep 01, 2006
Příspěvky: 338
Bydliště: Frýdek-Místek

PříspěvekZaslal: pá srpen 07 2009, 21:38    Předmět: Citovat

Einhell jako značku považuji po svých zkušenostech za výrobce dost mizerného nářadí. Ivan
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Davidus
Zablokován


Založen: Jun 01, 2005
Příspěvky: 2439

PříspěvekZaslal: pá srpen 07 2009, 21:42    Předmět: Citovat

mě se ferm vrtačka rozpadla na 2 kusy když sem vrtal do hliníku. Ten předek s čelistma zustal v desce a v ruce sem držel zbytek, rozsypala se převodovka.. plastová, z takového světle hnědého plastu. Teď máme narexku a nechá si líbit víc.
Jinak teď se v obchodech objevuje jakejsi dovozce trade cosi. Otec od nich koupil brusku, pač z té naší staré se vysypaly hliníkový kusy. Ta bruska nová stála 200kč, když brousim tak nevim či to jede na naftu nebo na elektriku zvuk to dělá stejnej a kouří se z toho taky Laughing už máme druhou první reklamována
EKKAR> z toho akupacku mam články kdybys chtěl, jeden nabíjím z panelu. (1200mAh)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
michalnb



Založen: Dec 27, 2008
Příspěvky: 537
Bydliště: SR

PříspěvekZaslal: pá srpen 07 2009, 22:16    Předmět: Citovat

V týchto veciach som za výrobky omarkované značkou TESCO. V dvoch rokoch známy vystriedal asi 10-15 vŕtačiek (stále ako jeden kus). Oni svoje veci (pokiaľ nemajú rozbitý kryt) totižto menia kus za kus(sú to v podstate prvopredajcovia, takže reklamácia prebieha na mieste).
_________________
PC šťoural
Cahnov axióm: "Zlyhali všetky pokusy, je načase prečítať si návod.''
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
p1p4



Založen: Jan 25, 2009
Příspěvky: 76

PříspěvekZaslal: so srpen 08 2009, 0:50    Předmět: Citovat

Davidus napsal(a):
mě se ferm vrtačka rozpadla na 2 kusy když sem vrtal do hliníku. Ten předek s čelistma zustal v desce a v ruce sem držel zbytek, rozsypala se převodovka.. plastová, z takového světle hnědého plastu. Teď máme narexku a nechá si líbit víc.
Jinak teď se v obchodech objevuje jakejsi dovozce trade cosi. Otec od nich koupil brusku, pač z té naší staré se vysypaly hliníkový kusy. Ta bruska nová stála 200kč, když brousim tak nevim či to jede na naftu nebo na elektriku zvuk to dělá stejnej a kouří se z toho taky Laughing už máme druhou první reklamována

čéče, ja fakt nevim, jak to děláš, ale tobě se hned všechno rozsype a mě všecho drží. Flexa FERM - mám ji 2 roky, je furt jak nová (a to už sem ji zastavil Laughing), pak stojanovka einhel - dvanáctkou vrtákem do plnýho (do ocele) přežila. Jasně, každej stroj má svoje jistý omezení - ať už mechanicky, elektricky, případně obojí. Ale mě prostě všechno drží. Asi se k tomu chovam slušně, nebo mam z pr..le kliku na dobrý kusy Smile
Vrtačky B&D mam 2, ještě ty starý, dvourychlostní, oranžový, je jim tak 25-30roků. Všechny jdou furt. Akuč Bosh - 2 roky, akumulátor furt dobrej.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Honza_dy



Založen: Aug 20, 2004
Příspěvky: 2172
Bydliště: Brno-venkov

PříspěvekZaslal: so srpen 08 2009, 8:54    Předmět: Citovat

Na hobby použití není špatný i nářadí AlphaTools z Bauhausu. Mám osobní zkušenost s několika různýmy kusy, které vlastním a nejsou špatný.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18675
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: so srpen 08 2009, 10:09    Předmět: Citovat

Obě výše jmenované noname značky přijely ze stejnýho žlutýho dvora , takže i ten pokos , když nebudeš mít štěstí , vydrží jen krátce . Ale jsou zde sáhodlouhá vyprávění o kupování elektronického šuntu a toto je jen jiná kategorie a máš to zadarmo . Pokud ten hliníkový stůl je rovný a to pravítko taky , tak to kup . V každém případě budeš ohodnocen snahou . Nekupuj internetově ! Ty rovinnosti si změř a milimetr je v tomto případě velká nerovnost !
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hanizek



Založen: Apr 01, 2009
Příspěvky: 364
Bydliště: Uganda

PříspěvekZaslal: so srpen 08 2009, 10:17    Předmět: Citovat

Já zase můžu Einhell doporučit. Mám od nich vrtačku, jede tři roky a to ji vůbec ale vůbec nešetřím. Zkrátka hodně muziky za devět stovek.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
hrabosh



Založen: Jun 19, 2005
Příspěvky: 446
Bydliště: Brno venkov

PříspěvekZaslal: so srpen 08 2009, 15:39    Předmět: Citovat

OK, dík všem. Zkusím toho Ferma s tím, že zkontroluju ten stůl a pravítko.

Jinak .. máte nekdo EPK 16, tu ruční kotoučovou pilu od NAREXu? Je s ní ten problém, že motor se sice točí, ale kotouč se při záběru zastavuje ... tam je nějaká spojka, nebo co? Nevíte?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18675
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: po srpen 10 2009, 6:00    Předmět: Citovat

Nevím jak u Narexu , ale u Bosche je převodové kolo na hřídeli "jen" nalisované . Takže při nárazu se protočí . No a po více protočeních je už uložení volné .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.21 sekund