Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Výběr lednice s mražákem a No-frost

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
badoch



Založen: Feb 23, 2005
Příspěvky: 592
Bydliště: SM

PříspěvekZaslal: čt srpen 06 2009, 22:32    Předmět: Výběr lednice s mražákem a No-frost Citovat

Mohl by mne někdo prosím vysvětlit a doporučit nějakou lednici s mražákem klasika cca 200L/90 mražák s funkcí no frost a spotřebou A+?

Jedná se mi jak ten no-frost funguje, tedy to je mi jasné, ale co jsem dost dlouho studoval nabídky obchodů tak tam jsou různé zmatené a mlživé údaje ohledně toho odmražování. Moje představa je , že nebude namrzat mražák ,a tedy ho nebude potřeba ručně odmražovat a čistit tak jak doposud.

Dále by mne zajímala životnost kabeláže když je elektronický termostat a displej umístěný na dveřích. (při denní návštěvnosti naší stávající ledničky se mi ty dráty uklepou ještě v záruce)

Mohl by tedy prosím někdo poradit nějaký konkrétní ,bezproblémový, funkční, značku/typ takové ledničky

Dík za Váš názor
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bart1



Založen: Jul 12, 2004
Příspěvky: 132

PříspěvekZaslal: pá srpen 07 2009, 9:33    Předmět: Citovat

Spíše než po A+ bych se dneska poohlédl po A++.
Spotřeba je ještě menší a cena stejná jako ty s větší spotřebou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3741
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: pá srpen 07 2009, 10:13    Předmět: Citovat

Osobně máme lednici s mražákem značky "BOSCH"tuto: http://bosch.totalelektro.sk/bosch-kgv-35421_7183.html
Máme ji něco přez rok,zatím spokojenost.O tom automatickém odmražování mražáku jsem ještě nikdy neslyšel,se přiznám.Je fakt,že u toho našeho je už dosti námrazy za ten rok,tak se bude muset odmrazit.To koneckonců čeká vždy na mně.Budu muset prostudovat manuál.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
czatlantis



Založen: Jun 10, 2009
Příspěvky: 1012

PříspěvekZaslal: pá srpen 07 2009, 10:50    Předmět: Citovat

my máme takovou tu americkou lednici a tam to odmražování opravdu funguje. Pokud do ní člověk nějakou dobu neleze, tak jak vypne kompresor, tak je slyšet, jak kape voda a vypařuje se.
Jednou se tam teda ucapa trubička a to bylo namrežený celkem brutálně a tekla taková řekla ledu uvnitř mražáku Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3741
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: pá srpen 07 2009, 11:03    Předmět: Citovat

Mně tak nyní napadlo,že když se ten mražák odmražuje(no frost),tak s ním se rozmražují i uskladněné potraviny(třeba jen zčásti,ale přece).Takže v takovém případě by to moc výhodné nebylo vzhledem k těm potravinám.
Na "američany" mám svůj vyhraněný názor ať se to týká čehokoliv,lezou mi na nervy. Evil or Very Mad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
souba



Založen: Jan 21, 2005
Příspěvky: 706

PříspěvekZaslal: pá srpen 07 2009, 11:22    Předmět: Citovat

otakarv napsal(a):
Mně tak nyní napadlo,že když se ten mražák odmražuje(no frost),tak s ním se rozmražují i uskladněné potraviny(třeba jen zčásti,ale přece).Takže v takovém případě by to moc výhodné nebylo vzhledem k těm potravinám.
Na "američany" mám svůj vyhraněný názor ať se to týká čehokoliv,lezou mi na nervy. Evil or Very Mad


To samé je s automatickým odmražováním v chladničce.
Teplota kolísá a potraviny dlouho nevydrží.
Dříve byli ledničky a teplota tolik nekolísala .
Bez automatického odmražování.
Potraviny vydržely déle.
To je holt ten pokrok.

Na američany mám také svuj názor .
Dříve ruský vzor dnes americký.
Jaký je v tom rozdíl ?

.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
badoch



Založen: Feb 23, 2005
Příspěvky: 592
Bydliště: SM

PříspěvekZaslal: pá srpen 07 2009, 12:03    Předmět: Citovat

Tak ten no frost co jsem zjistil on neodmražuje, ono to prý nenemrzne protože se tam po obsahu lednice i mražáku honí vzduch ventilátorem. Navíc lednička která nemá no-frost tak má vlastně ve vnitř vzadu (lednice ten žlábek s dírou , a rozmrzlá voda stéká hadičkou na vanu v kompresoru kde se odpařuje. Jsem byl ve městě a opravdu tam kde psaly no-frost tak tam ten žlábek ani díra není a je tam místo toho rozvod vzduchu, který pokračuje až do mražáku. Ale praktickou zkušenost s tím nemám, cenově to vychází dost dráž , otázka účinnosti a životnosti toť neznámá. Navíc kombinace A+ s nofrostem tak to skoro nikde není , když tak jeden Samsung. A s nofrostem tam to není žadná sláva. Otázkou tedy je jestli třeba se vyprdnout na no-frost a vzít normální A+, případně A++, nebo oželet to + a vzít s no frostem.
V současnosti máme Fagor (dělá kravál od novoty a mrazit taky nic moc) A mražák musíme čistit cca co dva měsíce jinak je to vše hrouda ledu. Navíc je lednice jen klasický kaspilárový termostat+ kompresor a jedna žárovka a to už se stačil měnit termostat protože odešel. Takže pokud odejde třeba ten displej nebo elektronický temostat na dnešních "nových ledničkách" tak to nebude asi vůbec levná zaležitost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33922
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: pá srpen 07 2009, 13:13    Předmět: Citovat

Fagor je spanielsky smejd (spanielsko a taliansko = najhorsie smejdy, potvrdene od opravarov). Mame par rokov nejaky Eurotech, trieda A, funguje bez problemov a je ticha. Odmrazovat to staci tak raz za rok.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
badoch



Založen: Feb 23, 2005
Příspěvky: 592
Bydliště: SM

PříspěvekZaslal: pá srpen 07 2009, 15:00    Předmět: Citovat

rnbw napsal(a):
Fagor je spanielsky smejd (spanielsko a taliansko = najhorsie smejdy, potvrdene od opravarov). Mame par rokov nejaky Eurotech, trieda A, funguje bez problemov a je ticha. Odmrazovat to staci tak raz za rok.


Pro fagor jsem se tehdy rozhodl z důvodu, že přes 12 let máme pračku fagor a kupodivu absolutně bez problémů doposud.(ale zase se nepere 5x za týden) Ta lednička mne zklamala to je fakt.

Jinak později jsem měl možnost v práci opravovat NC stroje FAGOR, od obráběcích center, po lisy, (největší 1500Tun, docela slušný kolos) a ani já už nevím co všechno bylo Fagor a ani ta "profi" strojařina jim tedy moc nejde ve srovnání s jinými značkami. Jenže jsou levnější než jiné značky. Oni se "serou" do všeho , ale nic neumí pořádně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33922
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: pá srpen 07 2009, 17:54    Předmět: Citovat

Pracka je asi vynimka, ktora potvrdzuje pravidlo Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Chenzee



Založen: Jun 26, 2007
Příspěvky: 464
Bydliště: Vysočina

PříspěvekZaslal: po srpen 17 2009, 14:28    Předmět: Citovat

Máme chladničku / mrazák s automatickým rozmrazováním, máme ji 2,5roku a ještě jsme ji neodmrazovali. Bohužel je hlučná (ty zvuky co vydává, jsou poněkud divné, ale myslím, že s ní něco nebude v pořádku) a druhá věc, prostor mrazáku je kvůli tomuto systému zmenšen, takže druhé - . Je vždy něco za něco. Ať tak nebo tak, vždy po koupi budete přemýšlet, zda ta druhá volba nebyla lepší. Moje odpověď zní - nebyla, protože zase by to byla špatná volba Laughing
_________________
Žádnej učenej z nebe nespadl ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund