Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

tzv. "ETA"
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
petrfilipi



Založen: Sep 13, 2005
Příspěvky: 2652

PříspěvekZaslal: st srpen 19 2009, 14:37    Předmět: Citovat

Taky jsem manželce koupil tuto (nebo velmi podobnou) kulmu. Sám jsem studova v Hlinsku, kde má Eta hlavní výrobní závod, tak jsem chtěl živit naše lidi. Když ji manželky vybalila z krabičky tak jsme ještě před 1. použitím zjistili, že ten výměnný přední díl je nepoužitelný, neboť vůbec v motorové jednotce nedrží. Reklamoval jsem ji a z Ety nám vrátili jinou, ovšem se stejnou závadou. Tak jsem ji reklamoval přes prodejce s tím, že chci vrátit peníze. Prodejce na mě koukal jako puk, že chci reklamovat takovou spotřební věc, ale nakonec peníze vrátil. Z Ety jsem dostal ještě peníze za poštovné (= za nutné výdaje spojené s reklamací). Později jsem v Hypernově viděl v jednom stojanu asi 3 stejné kulmy jiných výrobců a pochopil jsem.
Nedávno mi kámoš s velkou slávou ukazoval novou akuvrtačku Eta. No, nechtěl jsem mu kazit radost, byla hezká, žlutá, byly ty vánoce. Po dvou měsících se ozval, že vrtačka nějak "nemá sílu". Tak jsem ho poslal do servisu, ale tam on už byl a řekli mu, že je to v pořádku. Jenže nabíječka (jestli se to zařízení tak vůbec může jmenovat) pořád nabíjela a nevypla nabíjení, tak jsem ho tam poslal znovu, ať tam počká 4-5 hodin, ať sami vydí, že to nevypíná. Tak mu vyměnili akumulátor a snad to teď trochu šlape. Ale je to stejně vrtačka pro nemakačenky, protože 15 minut se s ní děla a 10 hodin se nabíjí.
Doma máme dost výrobků Eta, naštěstí ještě z dob, kdy tu vládla KSČ. Jejich šlehače jsou super (typ 1042 nebo tak nějak), náhradní díly jsou v Hlinsku za hubičku (kdysi jsem měnil ozubený kola u šneku a to byla za 25 let asi jediná závada). Taky vysavače typu Neptun vypadají dobře, ale jinak musím bohužel konstatovat, že této značce se už zdaleka vyhýbám, i když bych moc chtěl živit české lidi.
Nářadí si koupím starší od Hilti a doma ho nikdy nerozbiju.
Jinak tu padla otázka, proč Eta dává všanc léta vybudovanou dobrou pověst. Myslím, že v dnešním konkurenčním boji, kdy se počítá každý halíř nákladů, jí bohužel nic nezbývá. Něco jako české podniky vyrábějící konfekci (jako hadry) - taky nemají šanci proti levným výrobkům z Číny, prodávaným na tržištích. Kdyby prodávala drahé, byť dobré výrobky, tak by to lidé z důvodu vyšší ceny nepupovali.
Navíc ani Hilti a další dobré značky už neodolaly Číně, některé jejich originální výrobky se tam už dělají, jen si hlídají kvalitu. On je to rozdíl v Evropě platit dělníka, jeho dovolenou, nemocenskou apod. Když toto v Číně nemají a navíc tam dělníci pracují za hrst rýže na hodinu, to se to pak konkuruje.

Petr
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ohryzek36



Založen: Dec 24, 2008
Příspěvky: 2376
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: st srpen 19 2009, 17:55    Předmět: Citovat

Dělám sice pro Etu servisáka jen půl roku, ale stejně - jde to s nima do pěkných sr*ček. Věci jako holící strojky, kartáčky, senvičovače, konvice, ponorné mixéry a vlastně všechno, co má nákupní cenu tak pod 1000kč se už ani neopravuje (ne, že by to bylo nějak zakázané, ale prostě se nedají sehnat díly), to jejich nářadí je jeden velký pr*ser (jejich vrtací kladivo po výměně vysapané převodovky nedokázalo vyvrtat do stěny díru na hmoždinku, ale stará aku-vrtačka na dílně si s tím poradila hned), člověk někdy najde ve výrobku takové řešení, které už opravu ani nepředpokládá - stačí do toho trochu drbnout, a už se to rozsype... Vysavače se ještě dají - podle typu - některé jsou známé tím, že jen příjdou, a už se člověk nemusí ani dívat do opravenky a už ví že je třeba v háji motor (samozřejmě, že výrobce je nějaký "Ningbo Huang Motor Company" nebo tak Very Happy ) - u jednoho jsme motor měnili za rok už třikrát - vždycky vyhořel, dnes jsem měl jeden dva měsíce starý a "prý rachotil a přestal jet" - uhlíky nikde a vysavač plný uhelného prachu Rolling Eyes . Jejich výčepní zařízení je taky super - všechno v plastu (včetně matic a pípy), chlazení radši komentovat nebudu (PETku s litrem vody to za 4 hodiny schladilo o 6 °C) , jednocestné ventily se zalepují, narážecí jehly praskají a člověk aby si to pivo bál nakonec vůbec dát - a věc, co reguluje průtok stlačováním hadice mezi 2 plastové výlisky by se radši neměla označovat jako pípa... Evil or Very Mad

Ale na opačnou stranu - některé modely vysavačů, průtokové ohřívače, plotýnkové vařiče, pekárny na chleba (narozdíl od třeba Moulinexu) a některé žehličky (suché přestaly bohužel vrábět, tak jen napařovací) se dají dobře využít Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kevin_mitnick



Založen: May 20, 2007
Příspěvky: 1778

PříspěvekZaslal: st srpen 19 2009, 18:28    Předmět: Citovat

Ksakru. Clovek by i chtel koupit kvalitu. Klidne bych dal i trinasobnou cenu za vyrobek, ktery mi vydrzi treba 5-6-7 let. Ale nic takoveho proste ani nejde sehnat. Clovek kouka na mixer ETA, Sencor, Moulinex - rozdil ceny 100% a pritom je to ten samy vyrobek, lisi se jen napisem na deklu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
Strana 3 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.19 sekund