Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

TV Gran Prix STV 70-100 Typ TV-17.1-70 238/P
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Chris18



Založen: Jun 01, 2008
Příspěvky: 120

PříspěvekZaslal: út srpen 04 2009, 17:06    Předmět: TV Gran Prix STV 70-100 Typ TV-17.1-70 238/P Citovat

Zdravim, v tomto TV je ráchnuté VN Trafo...prieraz na obale Trafa.

Inak všetko OK....primár zaťažený žiarovkou 40W, na kolektore koncového stupňa horizontálu - 2SC5129 - 143V.

Mám na pláne kúpiť nové SPLIT-ko, ale chcem sa spýtať, už som tu niekde čítal, že sa to dá zalakovať, ale asi to veľmi dlho nevydrží.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kondik



Založen: Dec 25, 2006
Příspěvky: 3763

PříspěvekZaslal: út srpen 04 2009, 17:30    Předmět: Citovat

xxx

Naposledy upravil kondik dne čt listopad 16 2017, 20:42, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Chris18



Založen: Jun 01, 2008
Příspěvky: 120

PříspěvekZaslal: út srpen 04 2009, 17:32    Předmět: Citovat

kondik napsal(a):
šetrílek


Kondíku, aspoň si mohol odpovedať, či sa to dá tak riešiť, alebo či radšej kúpiť nové SPLIT Trafo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kondik



Založen: Dec 25, 2006
Příspěvky: 3763

PříspěvekZaslal: út srpen 04 2009, 17:35    Předmět: Citovat

xxx

Naposledy upravil kondik dne čt listopad 16 2017, 20:42, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Chris18



Založen: Jun 01, 2008
Příspěvky: 120

PříspěvekZaslal: út srpen 04 2009, 17:44    Předmět: Citovat

kondik napsal(a):
no ja to riešim kúpou nového tr. a to VŽDY. Ale verím že ti napriek tomu niekto poradí Wink


Už nemusí, pretože ten niekto si Ty Smile Ďakujem
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3744
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: út srpen 04 2009, 18:55    Předmět: Citovat

Velmi záleží,kde to na tom VN trafu proráží.Pokuď je to v místě,kde vychází VN káblik kobrazovce(většinou to proráží na jádro trafa),tak já vždy odstraním zuhelnatělý průraz,dokonale očistím.Pak vezmu silikon v tubě,používám bílý sanitární(ten jsem měl po ruce) a nanesu mezi průraz a jádro dosti silnou vrstvu silikónu,taktéž dookola vývodu.Pak je dobré nechat to do druhého dne vytvrdit a může se odzkoušet.V případě slabé vrstvy nanést ještě jednu.Jak nepomůže,koupit nové.Mi se takto podařilo zachránit několik VN traf.
Mnoho zdaru.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jezevec
Hlavní moderátor


Založen: Jun 13, 2004
Příspěvky: 5681
Bydliště: Břeclavsko

PříspěvekZaslal: út srpen 04 2009, 19:23    Předmět: Citovat

otakarv napsal(a):
Velmi záleží,kde to na tom VN trafu proráží.Pokuď je to v místě,kde vychází VN káblik kobrazovce(většinou to proráží na jádro trafa),tak já vždy odstraním zuhelnatělý průraz,dokonale očistím.Pak vezmu silikon v tubě,používám bílý sanitární(ten jsem měl po ruce) a nanesu mezi průraz a jádro dosti silnou vrstvu silikónu,taktéž dookola vývodu.Pak je dobré nechat to do druhého dne vytvrdit a může se odzkoušet.V případě slabé vrstvy nanést ještě jednu.Jak nepomůže,koupit nové.Mi se takto podařilo zachránit několik VN traf.
Mnoho zdaru.

To si může dovolit amatér a nikoliv servis. Pokud náhodou zákazník vyhoří, tak se na tobě pojišťovna zahojí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
workhard



Založen: Jul 07, 2006
Příspěvky: 5140
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: út srpen 04 2009, 19:37    Předmět: Citovat

I jako amatér dávám vždy nové Wink
_________________
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kondik



Založen: Dec 25, 2006
Příspěvky: 3763

PříspěvekZaslal: út srpen 04 2009, 19:39    Předmět: Citovat

xxx

Naposledy upravil kondik dne čt listopad 16 2017, 20:41, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
prextid



Založen: Mar 31, 2009
Příspěvky: 92

PříspěvekZaslal: út srpen 04 2009, 21:29    Předmět: Citovat

[quote="kondik"]
otakarv napsal(a):
Velmi záleží,kde to na tom VN trafu proráží.Pokuď je to v místě,kde vychází VN káblik kobrazovce(většinou to proráží na jádro trafa),tak já vždy odstraním zuhelnatělý průraz,dokonale
Uf, ja mám pred tebou rešpekt, si človek čo veľa vie (atď...). Ale z toho čo píšeš je mi na grc a nerobil by som to. Pokial zákoš nerešpektuje výmenu trafa, tak ne ide do prdele.

P.S.: doba pokročila, ceny TV sú neadkvátne dole voči opravám, preto sa niektorý uchylujú k rôznym nemilým praktikám, ale ja to nerobím, keď niekto nerešpektuje cenu opravy, nech si to berie kam chce, nemienim robiť čo tu bolo popísané.

da sa to aj soplom zalepit len je potrebne pockat kym poriadne vyschne.... ten sopel

_________________
To na čo prideš sám nikdy nezabudneš, To čo ti niekto poradí to ako keby si našiel......
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8823
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: st srpen 05 2009, 9:51    Předmět: Citovat

prextid napsal(a):
kondik napsal(a):
otakarv napsal(a):
Velmi záleží,kde to na tom VN trafu proráží.Pokuď je to v místě,kde vychází VN káblik kobrazovce(většinou to proráží na jádro trafa),tak já vždy odstraním zuhelnatělý průraz,dokonale
Uf, ja mám pred tebou rešpekt, si človek čo veľa vie (atď...). Ale z toho čo píšeš je mi na grc a nerobil by som to. Pokial zákoš nerešpektuje výmenu trafa, tak ne ide do prdele.

P.S.: doba pokročila, ceny TV sú neadkvátne dole voči opravám, preto sa niektorý uchylujú k rôznym nemilým praktikám, ale ja to nerobím, keď niekto nerešpektuje cenu opravy, nech si to berie kam chce, nemienim robiť čo tu bolo popísané.

da sa to aj soplom zalepit len je potrebne pockat kym poriadne vyschne.... ten sopel


Už tady jsem psal: http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=26091&postdays=0&postorder=asc&start=30

kokun napsal(a):
Tak na tohle téma ("zalévat, nezalévat") už tu probíhala sáhodlouhá polemika.

Dle mého názoru: Kvalifikovaná oprava (pro zákazníka - za "prachy"!) - je výměna za nové!
Pokud to dělám pro sebe, nebo je trafo nesehnatelné - budiž (oprava). Stejně se podaří opravit tak jedno trafo ze 3. ks. (Buď je už poškozeno uvnitř, nebo probije vedle).
......

Obvyklý "průstřel" - z praskliny to střelí na ferit! Když není zbytí lepím následovně:

Nejprve "vyškrabu" (vybrousím) zuhelnatělý materiál. Pak zalepím lepidlem UNIVERZUM (el. pevnost: 11,6 kV/mm !!) za pomoci "plniva" k tomuto lepidlu. Až druhý den ještě celé místo (mezeru mezi vývodem VN a feritem) pořádně zalepím (vyplním) lepicí pistolí - pořádnou vrstvu - nešetřím !!
Pokud trafo neutrpělo vevnitř, většinou jede doposud

......
Lepidlo UNIVERSUM, dovoz ze západu - obchoduje s tím jedna firma v Brně. (Adr. je na prospektech - pokud se mi je sem podaří přiložit. Firma má zastoupení i na Slovensku!). Jinak většinou nakupuji na Výstavišti v Brně při INVEXu - již několik let tam pravidelně mívají prodejní stánek. Jednou jsem objednával i po tlf. na dobírku!
Jedná se o sekundové lepidlo (podstatně lepší, než např. ne zrovna nejlevnější, LOCTITE!), s možností využití plnidla (jemný krystalický, po vytvrzení čirý, prášek - něco jako jemný cukr "krupice"!). Dále k tomu dodávají odmašťovač a je možno ještě dokoupit aktivátor (pomocí něhož lze lepit i nelepitelné materiály jako je např. silon, nylon, nebo dokonce teflon!!). => Pozor - ceny nejsou jak u "rákosníka"

Základní balení (sada) UNIVERSUM obsahuje:
- Sec. lepidlo - 10gr (samostatně lze koupit i 20gr - 590,-Kč, nebo 50gr - cca 1.200,-Kč)
- FILLER - plnidlo - větší lahvička (tak 50gr ??)
- Odmašťovač - malý "sprej"
Cena této zákl. sady se už několik let drží na sumě: 350,-Kč.

ACTIVATOR - nejdražší "příslušenství". Malá lahvička - 300,-Kč, větší (tuším 15ml) - 600,-Kč. Za ceny neručím - před nákupem si raději ověřte

(Skeny prospektů doplním později!).

Skeny jsem tehdy nedoplnil, nešel skener a teď zase jak na potvoru, jej syn někam odnesl. Cry

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
medabeda



Založen: Oct 03, 2005
Příspěvky: 192
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st srpen 05 2009, 10:05    Předmět: Citovat

Samozřejmě záleží na místě průrazu.Ale i na velikosti obrazovky(VN).U 14-21´´ nebývá problém.Ale u 28-29´´ a větší, se to někdy prorazí znova,nebo jinde.Ale jako zkouška,zda-li neodešel i procesor, je to dobré,než objednáš nové trafo a pak Ti zůstane v šuplíku(zpravidla na věky).Méďa Béďa.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Chris18



Založen: Jun 01, 2008
Příspěvky: 120

PříspěvekZaslal: čt srpen 06 2009, 13:25    Předmět: Citovat

Takže dnes mi prišlo nové VN Trafo, tak som ho vymenil, preventívne prekontroloval všetky spoje - stuďáky všetky odstránené.

Obraz je v poho, ale na teletexte je to vidieť viac :

Ale mám problém obraz vyzerá takto:

Obraz: Znak ČT1 je skoro nevidieť.
kód:
http://uploading.sk/obrazek/ev6u110/snimka0481.jpg


Teletext:
kód:
http://uploading.sk/obrazek/wpn5ih4/snimka0482.jpg


Viete niekto poradiť?

Myslím si, že by to mohla byť poduškovitosť, ale nie som si istý.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3744
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: čt srpen 06 2009, 17:43    Předmět: Citovat

Na tom teletextě to je vidět zcela zřetelně.Pří těch výbojích VN trafa se tam určitě něco podělalo v regulaci poduškovitosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kutilmil
Zablokován


Založen: Nov 01, 2008
Příspěvky: 4297
Bydliště: Skalica

PříspěvekZaslal: čt srpen 06 2009, 19:51    Předmět: Citovat

S poduškou sui nevieš rady?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund