Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Grundig (a jiní) "dojeli" na své kvalitní práci?

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Hifista



Založen: May 15, 2005
Příspěvky: 751
Bydliště: U Ostravy

PříspěvekZaslal: pá červenec 31 2009, 21:23    Předmět: Grundig (a jiní) "dojeli" na své kvalitní práci? Citovat

Z nostalgie jsem si na Aukru vydražil za pár korun vadný receiver Grundig RTV 700. V době kdy byl "in", to tady normální smrtelník nesehnal, tak jsem jej nyní získal až po 35ti letech. Po zapnutí AM rozsahy běžely dobře, fm nic. Po chvíli hledání nacházím vadný tantal ve zdroji ladícího napětí. Po výměně již vše běží a já se nestačím divit. Po těch letech stupnice přesně souhlasí, předvolby (asi PREH) jdou ladit zcela spolehlivě a bez šramotů, naladěné stanice na každé z nich drží a nikam neujíždí. Přitom zdroj ladícího napětí tvoří jen dva tranzistory a zenerka. Nic nebručí, nekmitá, neschází nízké kmitočty, takže vazební a filtrační elyty jsou OK, všechny tahové potenciometry jdou kluzně a bez šramotů.
To přijde člověku až líto, když si vzpomene kolik je trápení s laděním a stabilitou u předvoleb u výrobků Tesly, Videotonu a dalších a se stále chrastícími potenciometry. Tím tuzemského výrobce nezatracuji, holt nebyly devizy na získání kvalitnějších součástek za železnou oponou.
Kvalitou (a tím i vyšší cenou) si známí výrobci podřezali větev pod sebou a my nyní máme kam se podíváme jen čínský šmejd.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19533
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: pá červenec 31 2009, 21:42    Předmět: Citovat

Jestli to nebude tím, že se u nás častěji přelaďovalo v naději, že ten program bude jinde lepší...
Jinak zrovna RTV700 byl podle našich tehdejších měřítek v elektroakustických parametrech na hranici přijímače první a druhé třídy, podle DIN byl hifi spolehlivě. Ovšem, jako naprostá většina německých výrobců, Grundig sázel na spolehlivost, resp. na co nejdelší střední dobu mezi opravami. Součástky předimenzované, nic nešponované na doraz, aby se z toho jako dostal co nejmenší šum, zkreslení, či nejrovnější charakteristika..., zkrátka práce robustní, poctivá a zákazníkem akceptovatelná za tu cenu, za kterou se to tehdy prodávalo. Tedy jejich zákazníkem. Ony ty parametry stačily na to, aby se na panel mohlo napsat HiFi.
Zákazník v RVHP dostal sice nejméně stejné parametry za nižší cenu, ale s větším rozptylem kus od kusu (i když v té době to zrovna s rozhlasovými přijímači Tesla šlo s kopce, jako by se zastavil vývoj v šedesátých a jen se měnily skříňky), výrazně vyšší poruchovostí a laciným designem... takže i u nás jsme měli HiFi, ale vždy jen chvíli a dlouho trvalo, než se tento termín směl objevit aspoň v návodech a na zadních stěnách, později na gramofonech a teprve pak na přijímačích. Nová norma nějak neřešila přijímače bez koncových stupňů...
Vidíš, taky nevím, jestli si stěžuji nebo si medím, podobně, jako ty. Nic jsme svými příspěvky nevyřešili, jen jsme zase vypustili bublinu nostalgie.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Davidus
Zablokován


Založen: Jun 01, 2005
Příspěvky: 2439

PříspěvekZaslal: so srpen 01 2009, 8:43    Předmět: Citovat

Všechny dobrý firmy dojely na kvalitu, protože s kvalitou obvykle roste i cena, tak dávali všichni přednost levným šmejdům z číny. Papírové DPS, nekvalitní součástky, nafouklé elyty zapaplané DPS seškrábbané typy IO. A než se stačilo zařízení otestovat co se týče dlouhodobé stability, se rozpadlo... a než si to lidi uvědomili, firmy který vyráběly kvalitu jsou pod drnem, lidi bez práce.. a čína skupuje zbývající fabriky, koupí, vyhodí lidi a zavře... tím se zmenšuje konkurence a my si pak zaplatíme za čínský šmejd víc než je zdrávo Rolling Eyes
BTW víte kolik si průměrný dělník v číně vydělá? Denně? 50kč...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pajosek2



Založen: Feb 24, 2007
Příspěvky: 3995
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: so srpen 01 2009, 15:15    Předmět: Citovat

Je jasné,že vydělávají málo,ale musí se to srovnávat jinak.Lidé často srovnávají cizí platy a naše ceny.To nejde. Musíš srovnávát kolik si za danou mzdu v dané zemi může koupit jednotlivých surovin a kolik stojí bydlení atd. Není to až taková sláva jak to mnohdy vypadá.
K tomu grundigu chci říct jen to,že se držel trendu kvality a nešel s trhem a to ho asi zničilo. Dnešní zákazník má požadavky jinde než před 20ti lety. Jiné značky taky v minulosti vyráběly kvalitněji než nyní,ale ustoupili dříve než je to zlomilo.

_________________
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
bu2520



Založen: Jul 16, 2007
Příspěvky: 4247
Bydliště: u HK

PříspěvekZaslal: so srpen 01 2009, 17:10    Předmět: Citovat

proto že kamarádím s člověkem který u grundigu zastával vyšší pozici tak od něj vím že jej popoložila nejprve spolupráce s Philipsem na videu2000 a pak jej převzal Philips, který aby se zachránil převedl na grunig fůru svých dluhů a pak ho nechal zkrachovat. On je to Philips takový evropský hrobař elektroniky. No ale je asi nasnadě , že by i zdravý Grundig nakonec musel začít vyrábět napůl v Číne aby se udržel, tak že teď už je to vlastně jedno i když přece jen ti Němci si alespoň kvalitu výroby trochu hlídají oproti jiným.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Carel



Založen: Nov 16, 2006
Příspěvky: 572
Bydliště: Šumava

PříspěvekZaslal: ne srpen 02 2009, 8:33    Předmět: Citovat

Dnes,aby se Max Grundig obracel v hrobě,to co s jeho značkou udělali Cry (byla to i moje oblíbená)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9667
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: ne srpen 02 2009, 12:33    Předmět: Citovat

máte doma něco od grundiga ? ja už akorát rádiobudík sonoclock 20 (bez quartzu ale drží čas, odchylka je cca 1min/půlrok, hlavní šváb uvnitř je SONY) a pár audio kazet FERRIC C90 co byly levně v doprodeji v hypernově (mimochodem: made in P.R.C.) když je už nikdo nekupoval, jo i tu hypernovou nám v Č.T. letos zavřeli...
_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: ne srpen 02 2009, 16:15    Předmět: Citovat

Na staré, dobré Grundigy nedám dopustit (hlavne telky - i když se na ně "brblalo", že jsou samý "student" - ale už jsem viděl i horší, třeba i SONY).
To proto, aby vás nevytrávili tím zkaženým, zeleným masem. ..... Rolling Eyes

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: ne srpen 02 2009, 16:39    Předmět: Citovat

Mám gramofon od Grundigu. Funguje, i když je mu hromada let.
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Oldradio



Založen: Oct 12, 2005
Příspěvky: 995
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne srpen 02 2009, 16:44    Předmět: Citovat

Nemůžu si pomoci, ale třeba takový přijímač Tesla 632A z Tesly Pardubice byl stroj, 2 tunery, po sejmutí krytu radost pohledět na DPS. Prostě výrobce komunikační techniky se nezapřel. Bohužel dislokace radiopřijímačů do Tesly Bratislava znamenal konec kvality, Slováci se s inovacemi nijak nepárali a s vývojem raději taky ne, jen měnili tvar skříněk, tunery fungovaly stylem "na západní normě klid" a to nešťastné ulaďování atd, atd...
Na vojně u Plzně jsem měl přijímač Tesla 2835B Avanti, měl už obě normy VKV a tam, kde doktorův radiokazeťák JVC hrál spolehlivě 5 západoněmeckých stanic, tam si bratislavské Avanti ani nezašumělo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9667
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: ne srpen 02 2009, 18:22    Předmět: Citovat

v 80.létech existoval cívkáč stříbrňák (tape-deck) Grundig co měl instalován FM tuner, no kuriozita k pohledání, nikdo jiný to nikdy nezkoušel. typové číslo si už nevzpomenu, jsou to roky...jinak TS945 a TS1000 (4 motory) to byla pane klasa...
_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31874
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne srpen 02 2009, 19:00    Předmět: Citovat

konosuke napsal(a):
máte doma něco od grundiga ?

mám TV GRUNDIG, je to 3 roky stará 72cm flat CRT z TESCA, typ z hlavy nevím a tahat ze stolku se mi s ní nechce - váží pomalu tolik, co ruskej Elektron z 80. let... Počítám, že to bude taky nějakej ten šikmookej jen oštítkovanej na Grunďáka - ale zatím OK, jen čekám, kdy se začne sypat - jestli to bude dřív, než nám tady na východě Čech vypnou analog, nebo jestli to vydrží až do přechodu na DVB-T, abych zabil víc much jednou ranou koupí nějaké placaté TV už jen s digitálním tunerem...

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Killroy
Moderátor


Založen: Dec 08, 2007
Příspěvky: 4213
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: ne srpen 02 2009, 20:44    Předmět: Citovat

EKKARE, myslelo se od Grundiga, ne od turka. Beko chassis, Samsung sklo. Nedávno jsem jednu přesně takovou, asi tak rok po záruce poslal do SD. A tak doufej, že tahle ještě chvilku vydrží..

Killroy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bu2520



Založen: Jul 16, 2007
Příspěvky: 4247
Bydliště: u HK

PříspěvekZaslal: po srpen 03 2009, 5:39    Předmět: Citovat

po revoluci mi známý vozil desítky televizí od grundiga na opravy a nepamatuju vadný elyt snad jen u těch digi modulů řady CUC 1*** trošku problematičtější byla řada CUC3*** kde zkoušli IPSALO ale i tak proti oravanům to byl držák akorát t onemělo rádo takové to čezácké blik blik
Mě denně budí Sonoclock 500 radio budík myslím že bych dnes budík s podobnými parametry nesehnal 18 předvoleb stereo dva nezávislé budíky a spousta dalších vychytávek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31874
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: po srpen 03 2009, 11:08    Předmět: Citovat

Killroy napsal(a):
EKKARE, myslelo se od Grundiga, ne od turka. Beko chassis, Samsung sklo. Nedávno jsem jednu přesně takovou, asi tak rok po záruce poslal do SD. A tak doufej, že tahle ještě chvilku vydrží..

Killroy

A co jsem napsal?
EKKAR napsal(a):
...mám TV GRUNDIG... Počítám, že to bude taky nějakej ten šikmookej jen oštítkovanej na Grunďáka...

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund