Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

plotter XY4140
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Sillicon



Založen: Apr 18, 2010
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: ne duben 18 2010, 21:13    Předmět: Citovat

Zdravim vsechny,
dostal se mi do rukou taky tenhle plotter a libi se mi napad jak ho vyuzit na plosnaky a taky bych ho rad predelal na HPGL, ale bohuzel nefunguje. Ani si nevezme papir a kdyz jsem podle zapojeni vstupniho konektoru zkousel otestovat pohyb tak vozik jezdi jen na jednu stranu, posuv papiru nejde vubec a pero je porad nahore... Motory se zdaji byt v poradku a magnet na peru taky.
Po rozebrani jsem se zdesil protoze plosny spoj je plny ruskych obvodu a nikde nemuzu sehnat ani porovnavaci tabulky, takze vlastne ani nevim jak to je zapojene a kde hledat zavadu:-(.
Nemate prosim nekdo schema toho plotteru a nebo aspon srovnavaci tabulky ruskych obvodu?
Diky predem za jakoukoliv pomoc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12437

PříspěvekZaslal: po duben 19 2010, 10:21    Předmět: Citovat

Schema plotru by mělo být podobné XY4150.

http://home.tiscali.cz/cz021224/xy4150.zip

Něco je také tady:

http://www.simandl.cz/stranky/elektro/xy4150/soubory/xy4140_plotr11_uschovna.zip

A náhrady jsou např. zde:

http://www.bucek.name/stranky/ruzne/nahrady_ruske/nahrady_ruske.htm

Jen se neukvapuj v tvrzení, že plotr nefunguje. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Tomas_H



Založen: Jul 19, 2010
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: po červenec 19 2010, 9:16    Předmět: Ovládání pera XY4140 Citovat

Zdravím,
mám XY4140, měl bych pro ni vyrobit úplně nové řízení. V takovém stavu, v jakém je funguje posun obou os, čemu ale nemůžu přijít na kloub je mechanismus pro zdvih pera. Vypadá to primitivně (elektromagnet), ovšem držák pera je ve zdvihnuté poloze přitlačen k cívce a navíc držen pružinkou. Už proto nechápu, jak by se měl pomocí cívky dostat dolů (tím by se od ní musel vlastně oddálit). Navíc ikdyž přivedu na cívku napětí (a cívka je vpořádku, protéká při 24 V asi 80 mA), nic se nestane, držák lze pořád stejně lehce přitlačit prstem dolů a díky pružince se vrátí zpátky nahoru.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Atlan



Založen: May 10, 2004
Příspěvky: 4507
Bydliště: Košice

PříspěvekZaslal: po červenec 19 2010, 10:11    Předmět: Citovat

nemas zu polaritu ? nije tam magnet v jadre ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tomas_H



Založen: Jul 19, 2010
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: po červenec 19 2010, 11:16    Předmět: Citovat

Polaritu jsem zkoušel obojí, jinak viz. fotky:


P7195802.jpg
 Komentář:
složená

Stáhnout
 Soubor:  P7195802.jpg
 Velikost:  212.93 kB
 Staženo:  165 krát


P7195816.jpg
 Komentář:
odšroubovaná lišta s vozíkem

Stáhnout
 Soubor:  P7195816.jpg
 Velikost:  176.15 kB
 Staženo:  179 krát


P7195819.jpg
 Komentář:
poloha přitlačeného pera

Stáhnout
 Soubor:  P7195819.jpg
 Velikost:  110.97 kB
 Staženo:  172 krát


P7195820.jpg
 Komentář:
poloha zdvihnutého pera

Stáhnout
 Soubor:  P7195820.jpg
 Velikost:  93.85 kB
 Staženo:  172 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Atlan



Založen: May 10, 2004
Příspěvky: 4507
Bydliště: Košice

PříspěvekZaslal: po červenec 19 2010, 14:51    Předmět: Citovat

Vyzerato ze steh scievky sa vysuva jadro ,..... <<?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tomas_H



Založen: Jul 19, 2010
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: po červenec 19 2010, 16:15    Předmět: Citovat

Atlan: Máš pravdu, chtělo to trochu rozhýbat, jádro bylo v cívce zatuhnuté, bohužel se při tom rozsypala ta hnědá podložka, ale vypadá to, že to nebude moc vadit. Jádro se vysouvá asi jen 1 až 2 mm, proto mi to nebylo nápadné, čekal jsem větší zdvih. Každopádně zatím mockrát díky. Mám to jako bakalářskou práci, takže za třičtvrtě roku by ta mašinka měla umět HPGL, uvidíme, jak se bude dařit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
grrrrrrrr



Založen: Jun 15, 2010
Příspěvky: 489
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: út únor 16 2021, 16:49    Předmět: Citovat

Ahoj,

Nemate nekdo nahodou prosim ten prevodnik co tu zminoval uzivatel goody ?
Bouhzel pry zemrel Sad takze od nej uz se k dokumentaci nedostanu a na webu je jen update exac ale ten vyzaduje nejaky bootloader o kterem nevim nic.

http://xy41xx.stcomp.cz/

diky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ivan_Ryger



Založen: Mar 02, 2005
Příspěvky: 1273
Bydliště: Bratislava, Petrzalka

PříspěvekZaslal: út únor 16 2021, 17:00    Předmět: Citovat

XY4150 som mal oživený s PC s Windows XP a dosovským interpretrom HPGL. Pripájalo sa to cez tlačiarňový paralelný port, človek si akurát musel urobiť prepojovací kábel. Fungovalo to obstojne, no plošné spoje mi v tom dobre nechodili, problém je zohnať dobré pierko a vhodný atrament. Fixky sa obávam, že bude podleptávať, na základe minulých skúseností.
Program na DOS robila tuším nejaká kartografická firma, bol donedávna stiahnuteľný na Internete.
Presnejšie tuhttp://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=54745
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
grrrrrrrr



Založen: Jun 15, 2010
Příspěvky: 489
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: út únor 16 2021, 17:02    Předmět: Citovat

JA bych radeji ten preovodnik nebot se da pripojit k beznym pc pres usb a neni potreba dost atp ale muzu rovnou tisknout.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
grrrrrrrr



Založen: Jun 15, 2010
Příspěvky: 489
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: st únor 17 2021, 2:01    Předmět: Citovat

Uz jsem zjistil vestinu veci jen netusim jak z toho exace http://xy41xx.stcomp.cz/firmware/xy41xx.exe dostat ten program. Nemrkl by na to nekdo prosim? Booloader mel zjevne vlastni takze nahrat to jen tak nepujde viz nejaky stary prispevek z svetelektro (https://svetelektro.com/phpbb/?phpbb=dmlld3RvcGljLnBocD9mPTI3JnQ9NzMzNSZzdGFydD0yMA==).

"Šlo mi popravdě o to, abych sám sobě něco dokázal. Podstata věci bylo dostat celé řešení do 8kb AVR. A to včetně těch křivek, HPGL, znakové sady, BIOSu pro upload firmware a ještě zbylo místo i na DEMO. Popravdě jsem obsadil 8128 bytes toho obvodu a veškeré updaty firmware dělám tak, že ještě někde uberu abych jinde mohl přidat. V podstatě zábava. Popravdě řečeno nebyl by problém tam dát 32Kb AVR a celá věc by byla uplně jinde. Určitě by se našli tací co by tam daly nějaký ARM, nebo PIC s podstatně více paměti. Současně jsem si hrál se s potřebou a cele je to taktováno 2Mhz vnítřím oscilátorem."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
grrrrrrrr



Založen: Jun 15, 2010
Příspěvky: 489
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: čt únor 18 2021, 9:53    Předmět: Citovat

Tak uz jsem po nejakem debugu schoopen donutit tu binarku FW upgrade vyplivnout tu napln do Atmegy pres seriak. Staci na seriaku poslat ROM a pote READY a zacne posilat po kouskach ten firmware. Kazdy kousek se pak potvrdi OK.

Nicmene je tam jeste nejaka dalsi vec nebot odeslana binarka do zarizeni se pri kazdem pookusu meni. Stejnych je jen prvnich par desitek bajtu. Takze tam je asi nejaky alg jeste ktery to nejak dekoduje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
grrrrrrrr



Založen: Jun 15, 2010
Příspěvky: 489
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: út březen 09 2021, 23:26    Předmět: Citovat

Tak problem s menici se binarkou vyresily windows XP nicmene obsah je jeste nejakym zpusobem zakodovan. Dle frekvencni analyzy obsahuje pomerne rovnomerne rozlozeni vsech bajtu coz ukazuje ze je binarka nejak modifikovana. Takze nejspis bez sance...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: pá březen 12 2021, 8:33    Předmět: Citovat

To vypadá na hodně stráveného času s hodně neuspokojivým výsledkem.

Nebylo by už účelnější pouvažovat o vlastním řešení?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
grrrrrrrr



Založen: Jun 15, 2010
Příspěvky: 489
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: pá březen 12 2021, 9:35    Předmět: Citovat

Ano bylo, ale nejdriv jsem to chtel zkusit. Zase tolik casu to nezabralo cca dva vecery. Mozna jeste mrknu jestli to neni zasifrovane jen Vigenerovou sifrou. Nic slozityho tam autor asi nemohl vymyslet.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Strana 4 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund