Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

plotter XY4140
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
jjilek



Založen: Mar 29, 2009
Příspěvky: 3999
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: st září 16 2009, 6:07    Předmět: Citovat

Ach jo, co jsi dělal ve škole? "vynutí" není "vinutí" !?!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
goody



Založen: Sep 13, 2009
Příspěvky: 151

PříspěvekZaslal: st září 16 2009, 10:20    Předmět: Citovat

jjilek napsal(a):
Ach jo, co jsi dělal ve škole? "vynutí" není "vinutí" !?!

Se podivej v kolik jsem to psal. A taky v jakym rozpolozeni. Byl jsem unavenej a trosicku i nasranej. Pac nekdo to odsoudil, aniz by o tom neco vedel. Nic mene mas pravdu. Ted kdyz se na to divam je tam toho podstatne vice. Rekl bych ze to je uz detail v tom celem.

Nepodivas se v kolik jsem to psal, protoze tu jde blbe cas. Psal jsem to nekdy kolem 2 rano
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: st září 16 2009, 10:31    Předmět: Citovat

něco jako odpověď pro sérii monologů gůdyho, když už si mě bere do huby:

především, to o čem píšeš jako o rejpání, není z mé strany žádný rejpání ale prostá zkušenost. Jinak je mi putna co si kdo o tom krámu z Laboratorních přístrojů myslí, ať si s tím třeba chodí spát, nikdo mu to nebere. Nechť si plotruje obrazce třeba své babičce na zadní tvář.

A k věci: Každý má jiné nároky a podmínky k práci, takže nemá smysl něco násilím objektivizovat. Když bastlím nějakou kusovku 5x týdně, vždycky bude finanční náročnost a rychlost zavedeného procesu jiná než pro někoho kdo k tomu přijde prvně a čučí jak výr. Ty máš v pohotovosti ten kafemlejnek s ubastleným novým rozhraním, tudíž ti připadá cena fotorezistu brutální. Kdo je na fotorezist zavedený, je pro něj brutální vyrábět hpgl rozhraní a podnikat vývoj s pérkama a fixama, když má v poličce za dvě stovky sprej a připravenou osvitku a standardní tiskárnu. Kdo je dotlačen k výrobě dps 2x za tři roky, pro toho je porod každá metoda.
Moje zkušenost je taková, že XY se na desky při mých nárocích vůbec nehodí, přesnost mi nestačí, rychlost je při rozsáhlëjší věci zoufalá, štelování pérek, fixů, zasychání, po čase stranová vůle v hliníkové nosné desce pera, u delších desek překlápění a padání přes zadní hranu (XY byla navržená pro papír kde padání za okraj nevadí, takže nutnost dalších mechanických bastlů). Se správnou interpretací hpgl v různých systémech taky nemám dobrou zkušenost. Komedie začíná když je potřeba v desce rozlít měď, okolo kruhových otvorů kruhově, vykreslit spoj 4mm, do něj negativně umístit textový symbol... jiná komedie nastane když chci převzít hotovou desku z tištěné předlohy.
Překopáním na jiný pohon, mikrokrokování atd. se dostáváme na jinou kolej, pak zůstane jen původní poněkud prasecká mechanická koncepce toho kreslítka. Pak by byla otázka proč nevytvořit vůbec od začátku nový plotr s oběma osami pojízdnými nad pevnou deskou, s taháním výměnných per z doku atd.... a až to bude hotovo, člověk zjistí že takový podobný výrobek ale profi zrovna vedle někdo hodil do sběrného dvora.
Asi jako vyrábět si doma auto. XY4140 byl bastl z časů reálného sockomunismu a parametrama byl už ve své době 5x za srovnatelným sortimentem.
Jak říkám, každý má jiné nároky a pro spoustu lidí cesta je cíl Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
goody



Založen: Sep 13, 2009
Příspěvky: 151

PříspěvekZaslal: st září 16 2009, 10:42    Předmět: Citovat

Crifodo napsal(a):
něco jako odpověď pro sérii monologů gůdyho, když už si mě bere do huby:

především, to o čem píšeš jako o rejpání, není z mé strany žádný rejpání ale prostá zkušenost. Jinak je mi putna co si kdo o tom krámu z Laboratorních přístrojů myslí, ať si s tím třeba chodí spát, nikdo mu to nebere. Nechť si plotruje obrazce třeba své babičce na zadní tvář.

A k věci: Každý má jiné nároky a podmínky k práci, takže nemá smysl něco násilím objektivizovat. Když bastlím nějakou kusovku 5x týdně, vždycky bude finanční náročnost a rychlost zavedeného procesu jiná než pro někoho kdo k tomu přijde prvně a čučí jak výr. Ty máš v pohotovosti ten kafemlejnek s ubastleným novým rozhraním, tudíž ti připadá cena fotorezistu brutální. Kdo je na fotorezist zavedený, je pro něj brutální vyrábět hpgl rozhraní a podnikat vývoj s pérkama a fixama, když má v poličce za dvě stovky sprej a připravenou osvitku a standardní tiskárnu. Kdo je dotlačen k výrobě dps 2x za tři roky, pro toho je porod každá metoda.
Moje zkušenost je taková, že XY se na desky při mých nárocích vůbec nehodí, přesnost mi nestačí, rychlost je při rozsáhlëjší věci zoufalá, štelování pérek, fixů, zasychání, po čase stranová vůle v hliníkové nosné desce pera, u delších desek překlápění a padání přes zadní hranu (XY byla navržená pro papír kde padání za okraj nevadí, takže nutnost dalších mechanických bastlů). Se správnou interpretací hpgl v různých systémech taky nemám dobrou zkušenost. Komedie začíná když je potřeba v desce rozlít měď, okolo kruhových otvorů kruhově, vykreslit spoj 4mm, do něj negativně umístit textový symbol... jiná komedie nastane když chci převzít hotovou desku z tištěné předlohy.
Překopáním na jiný pohon, mikrokrokování atd. se dostáváme na jinou kolej, pak zůstane jen původní poněkud prasecká mechanická koncepce toho kreslítka. Pak by byla otázka proč nevytvořit vůbec od začátku nový plotr s oběma osami pojízdnými nad pevnou deskou, s taháním výměnných per z doku atd.... a až to bude hotovo, člověk zjistí že takový podobný výrobek ale profi zrovna vedle někdo hodil do sběrného dvora.
Asi jako vyrábět si doma auto. XY4140 byl bastl z časů reálného sockomunismu a parametrama byl už ve své době 5x za srovnatelným sortimentem.
Jak říkám, každý má jiné nároky a pro spoustu lidí cesta je cíl Twisted Evil

Crifido. Ja se bavim o prototypove desce, jinak si to necham delat v pragoboardu, protoze prokovy doma delat nebudu a u prototypu na rozlejvani medi seru. Je to lepsi jak tahat dratky na univerzalni desce. A s tou presnosti jak se to veme. Delam s tim tqfp 44 a vpohode, takze bych to tak nedramatizoval. Smile)) Co jeste presnejsiho u prototypu potrebujes Smile)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
goody



Založen: Sep 13, 2009
Příspěvky: 151

PříspěvekZaslal: st září 16 2009, 10:51    Předmět: Citovat

Taky jsem psal o tom, ze se chystam na Xy-4131, pac to nema ten zasr. zvednutej konec. A kazdopadne ty jsi psal o mechanickych upravach. Ja rikam ze jsem oddelal dekl a hotovo. Dalsi vec, nevim jak ty delas prototypy, ale ja je delam po blocich, pac v ramci vyvoje predelavat vse je na smrt. Takze max 10,15cm a na to ta xy bohate staci. Potom propojuji plosnymi kabely. V okamziku kdy delam vice jak 1kus a prototyp je hotov. Co bylo v dil hodim do smd a poslu to na udelani ve vice kusech, pac pak se na to mohu vyprdnout. U prototypu respektuji i dratove propojky. Pac je cil rychlost navrhu a rychlost osazeni. Asi kazdy mluvime o necem jinem. A nutno poznamenat, ze mam lepsi vysledky s tou XY jak s fotorezistem, protoze lazar dobre nekryje a kdyz uz kryje, tak je tam paradoxne horsi presnost (xy ma sice hrubsi krok, ale pri vicevyvodovych pouzdrech mi ty pady pres ten pauzak uhybaji, resp. to nikdy nevytiskne rovnomerne a mirne se to deformuje). To by chtelo potom fotoplotr, nebo starsi osvitku.

Taky jsi mluvil o rostrepanosti car a slabosti pera a to uz jsme nabyl dojmu ze nevis o cem mluvis. Nebo z principu to nenavidis kuli dobe ze ktere to pochazi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
anonym






PříspěvekZaslal: st září 16 2009, 11:01    Předmět: Citovat

goody napsal(a):
Delam s tim tqfp 44 a vpohode, takze bych to tak nedramatizoval. Smile)) Co jeste presnejsiho u prototypu potrebujes Smile)

No to plánované FPGA v TQFP44 asi neseženeš a pochybuju že tím uděláš TQFP100(144) s 0.5mm roztečí.
Návrat nahoru
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: st září 16 2009, 11:06    Předmět: Citovat

goody napsal(a):
Asi kazdy mluvime o necem jinem.

Když si znova pořádně přečteš můj předchozí příspěvek včetně poslední věty, odpadne spousta slohových cvičení. Nedovařený prototypy nedělám a na rychlost už vůbec. Radši si dám čas s dotažením desky aby se event. mohla použít načisto, pokud bych dělal víc exemplářů. Když to zvorám, o to cennější poučení pro příště abych nenavrhoval ukvapený polobastly který musím 4x překopávat. SMD nedělám takže na pravoúhlé minidesky tak důraz nekladu. Ty pokusy s XY jsou někdy okolo r. 1996, takže už ti přesně neřeknu. Můj exemplář toho jakoplotru měl po plastovým krytem ještě černou desku z Al plechu navazující na nosnou desku, vypíčenou v šikmém úhlu a tu jsem musel přihnout aby desky procházely, jinak je to zvedalo. Kreslení bylo opruz a když ke konci desky 110x380mm zaschlo perko, byla to radost.
Každé amatérské řešení je kompromis, fotorezist má dobré předpoklady ty kompromisy potlačit na mez kdy to už nevadí, ale předpokládá to technologii zvládnout. Tečka.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
goody



Založen: Sep 13, 2009
Příspěvky: 151

PříspěvekZaslal: st září 16 2009, 11:14    Předmět: Citovat

Crifodo napsal(a):
goody napsal(a):
Asi kazdy mluvime o necem jinem.

Když si znova pořádně přečteš můj předchozí příspěvek včetně poslední věty, odpadne spousta slohových cvičení. Nedovařený prototypy nedělám a na rychlost už vůbec. Radši si dám čas s dotažením desky aby se event. mohla použít načisto, pokud bych dělal víc exemplářů. Když to zvorám, o to cennější poučení pro příště abych nenavrhoval ukvapený polobastly který musím 4x překopávat. SMD nedělám takže na pravoúhlé minidesky tak důraz nekladu. Ty pokusy s XY jsou někdy okolo r. 1996, takže už ti přesně neřeknu. Můj exemplář toho jakoplotru měl po plastovým krytem ještě černou desku z Al plechu navazující na nosnou desku, vypíčenou v šikmém úhlu a tu jsem musel přihnout aby desky procházely, jinak je to zvedalo. Kreslení bylo opruz a když ke konci desky 110x380mm zaschlo perko, byla to radost.
Každé amatérské řešení je kompromis, fotorezist má dobré předpoklady ty kompromisy potlačit na mez kdy to už nevadí, ale předpokládá to technologii zvládnout. Tečka.

K tomu asi reknu to. Delani prototypu je dulezite. Pac hodne obvodu nema presne erata. Asi nejbrutalnejsi eratu jsem dostal AT91SAM7XC256, kdy v dobe kdy jsem navrhoval zapojeni s timto smejdem, nebylo dokumentovane, ze nefunguje RMII mod a ze to to nema zadny fix. Kuli tomu jsem musel vyhodit celou osazenou DPS. To same jsem kdysy prodelaval s PHY DP83848C, kdy nebylo doporucene zapojeni OK. Takze ja prototypy delam a cim vice se k tomu vyjadrujes, tim mene mam pocit ze vis o cem mluvis, protoze udelat navrh s obvodem, ktery mas poprve ruce dobre a bez problemu je nemozne. To pak znamena kupovat development kity a to uz je o dalsim case v prdeli a dalsich zbytecnych vydajich. Ja si takto cmrknu tu cast kterou potrebuji na testovaci DPS a takto to skladam dohromady. Obvyvkle pro dany obvod je porad stejne zapojeni a takto pak s takovych modulu sestavuji finalni produkt, ktery nasledne spojim do jedne DPS a je hotovo. Cim vice veci delam a cim vice mam modulu, tim vice mi to zkracuje praci a tim rychleji pak navrhuji. A co se u me ceka je predevsim rychle navrzeni.


Pamatujte. Kdo rika ze udela prvni vyrobek s novym obvodem bez jedine chyby je bud lhar, nebo buh, protoze ani vyrobce u tech obvodu nedoda errata hned po jeho pusteni na trh (pokud nekdo nedela s radou 74..), Chyby obvykle objevite az pri implementaci a pak schema opravujete. Nerozdeleni na bloky se muze stat osudnym.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
anonym






PříspěvekZaslal: st září 16 2009, 11:17    Předmět: Citovat

AT91SAM7XC256 je taky v TQFP100 0.5mm, to umíš nakreslit?
Návrat nahoru
goody



Založen: Sep 13, 2009
Příspěvky: 151

PříspěvekZaslal: st září 16 2009, 11:20    Předmět: Citovat

Anonym napsal(a):
goody napsal(a):
Delam s tim tqfp 44 a vpohode, takze bych to tak nedramatizoval. Smile)) Co jeste presnejsiho u prototypu potrebujes Smile)

No to plánované FPGA v TQFP44 asi neseženeš a pochybuju že tím uděláš TQFP100(144) s 0.5mm roztečí.

Delal jsem pred dvemi mesici. Ale protoze bych tam nic nepropojil, udelal jsem si tim plotrem DIL redukci a tam to ten plotr hezky udelal a dokoce jsem to i zapajel. Ale po pravde uz bych to bez nepajive masky asi znovu nedelal, pac i kdyz DPS byl pekny, tak se to slejvalo a cistit to bylo nekonecna piplacka na 4h. Slejvani myslim cin pri pajeni pod lupou.


Naposledy upravil goody dne st září 16 2009, 11:22, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
goody



Založen: Sep 13, 2009
Příspěvky: 151

PříspěvekZaslal: st září 16 2009, 11:21    Předmět: Citovat

Anonym napsal(a):
AT91SAM7XC256 je taky v TQFP100 0.5mm, to umíš nakreslit?

Ano ale protoze bych tam uz nic neprotahl, tak si tim plotrem pouze udelam redukci na 2,54 a pichnu tam pak dvourady 2,54 konektor. Delam to perem steadler a lakem. A mimo to. Tady prave s bouchnes s tou laserovou tiskarnou. Pero steadler proto, ze ho v pohode nasroubuji na tu hlavu a nema zadnou vuli. Ten fix t te izolepe by to totalne posral.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: st září 16 2009, 11:27    Předmět: Citovat

goody, myslím že to prožíváš moc emotivně, nejsi náhodou ženská a v choulostivým věku k tomu? Abych "nenáviděl" nějaký čs. výrobek kvůli době, to bych na tom musel být ku*va špatně s nervama Very Happy Uklidni se, nikdo ti prototypy ani kreslení dětským plotrem nebere, má to pro tebe výhody, pro mě ne, já to nepotřebuju a tak je to pro mě šunt. Stačí to takhle? Wink to byl smysl mého příspěvku na který jsi cítil potřebu reagovat tou sériií sebepřesvědčujích výlevů.
P.S. nekopíruj pořád celý příspěvky v citacích, nikdo tu není takový ko*ot aby si to nenašel výš, akorát prodlužuješ vlákno a zabíráš databázi příspěvků.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
anonym






PříspěvekZaslal: st září 16 2009, 11:41    Předmět: Citovat

goody napsal(a):
Anonym napsal(a):
AT91SAM7XC256 je taky v TQFP100 0.5mm, to umíš nakreslit?

Ano ale protoze bych tam uz nic neprotahl, tak si tim plotrem pouze udelam redukci na 2,54 a pichnu tam pak dvourady 2,54 konektor. Delam to perem steadler a lakem. A mimo to. Tady prave s bouchnes s tou laserovou tiskarnou. Pero steadler proto, ze ho v pohode nasroubuji na tu hlavu a nema zadnou vuli. Ten fix t te izolepe by to totalne posral.

Ale prosimtě, já to fotocestou s laserovkou dělám normálně. A na pájení lupu zatím nepotřebuju, ani bez masky Twisted Evil
http://www.ebastlirna.cz/modules/Forums/files/deska_202.jpg
Návrat nahoru
goody



Založen: Sep 13, 2009
Příspěvky: 151

PříspěvekZaslal: st září 16 2009, 11:48    Předmět: Citovat

MNo musim rict ze mas asi hodne dobre oci. To ja uz ne. A kazdopadne dobra prace. Pokud jsi to dal na prvni pokus bez oprav a cisteni dratkem, tak jsi sakra dobrej. Resp. prozrad techniku kterou to delas. Asi spociva v tom rozliti cinu na tom DPS, ale ne scela jsem ji stihl pochopit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
goody



Založen: Sep 13, 2009
Příspěvky: 151

PříspěvekZaslal: st září 16 2009, 11:52    Předmět: Citovat

Muj postup je ok pouze v pripade masky. Zaleju to kalafunou, pak cinem ty nozicky. Roztahnu to vse do skratu (je mi jedno) a pak to licnou stahnu a ocistim tu kalafunu prop. To mi kdysi kdosi poradil a funguje to. Ale bez te masky by se to asi neslo tak hezky ocistit. Ale mozna to zkusim.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 2 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund