Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

starozitne radio misto made in china
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Opravy a restaurování starých elektropřístrojů
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

pouzivate taky radia (elektronkove) jako normalni zarizeni misto treba hifiveze JVC, SONY, ...
ano, jeden typ radia
26%
 26%  [ 13 ]
ano, stridam ruzne typy radii
28%
 28%  [ 14 ]
ano, pouzivam kombinaci zesilovace, radia, gramce, (kotoucovyho magnetaku)
32%
 32%  [ 16 ]
ne, cina je lepsi
14%
 14%  [ 7 ]
Celkem hlasů : 50

Autor Zpráva
Lukas-Peca



Založen: May 06, 2007
Příspěvky: 4047
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: st červenec 29 2009, 10:01    Předmět: Citovat

Já občas provozuju Bohému jako zes k počítači, potom běžně Moderato jako VKV přijímač, C425 s novou obrazovkou denně v provozu a Avex tak obden.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
matus15



Založen: Dec 13, 2008
Příspěvky: 336
Bydliště: Prešov

PříspěvekZaslal: st červenec 29 2009, 10:09    Předmět: Citovat

Ja si občas popočúvam elektrónky na Talismane, alebo cez výborné rádio Tesla RONDO.
Inak mám na bežné počúvanie Tesla 1037A Moderato, mgf. Tesla B101 a kazeťák SM260. B101 najbližšie vymením za zrenovovanú B115-ku.

A na počúvanie do pivnice(sídlo zbierky) mám B90, rádio Duetto a gramochassis HC-13 z vraku NZC130.[/b]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rusher



Založen: Mar 07, 2007
Příspěvky: 85
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: st červenec 29 2009, 13:54    Předmět: Citovat

K počítači si chcu rozchodit Stereodirigenta, ne že by Viola hrála špatně, ale občas blbne tlačítková souprava tím častým přepínáním VKV/gramo, tak to nechu zbytečně ničit. Jinak z telek si ještě občas pouštím Dajánu, převážně v zimě, na léto se snažím dát dokupy Andreu, at zbytečně netopím Very Happy
_________________
Nevadí, že deska má rýhy, už se těším na každou z nich. (K. Zich)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
urbanek



Založen: May 01, 2005
Příspěvky: 556

PříspěvekZaslal: st červenec 29 2009, 19:09    Předmět: Citovat

Moje obýváková sestava Very Happy

lampovky běžně nepoužívám, to jen když mě chytne chvilka nostalgie... ale poctivé výrobky zn. Tesla, ETA, Tatramat, Calex, či Trabant používám běžně dodnes...



t_avex_259.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  t_avex_259.jpg
 Velikost:  26.64 kB
 Staženo:  117 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
zdenoeddie



Založen: Oct 31, 2007
Příspěvky: 2490
Bydliště: uz len Presov :)

PříspěvekZaslal: čt červenec 30 2009, 7:44    Předmět: Citovat

zaujima ma ten gramofon nad TV, je to NZC300?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: čt červenec 30 2009, 9:26    Předmět: Citovat

Já v pokoji mám taky resproma A104, hraje výborně rádio i gramofon, nikdy jsem s tím neměl žádné problémy, když jsem jej přivezl od známého, který se měl stěhovat a skřínka měla zůstat ve starém bytě navyhození, tak bylo v gramofonu utržené gumové kolečko, jelikož jsem měl zbytek HC13 tak jsem ho použil z ní, také jsem vyměnil gramovložku VK4302 tato měla již byla slabá. Ještě jednou děkuji za poskytnutý návod a schéma.

Dále mám v pokoji mgn. Tesla B4, který jsem nalezl v 9 Letech vyhozený, také hraje dobře patří mezi mé neojoblíbenější magnetofony.

A nakonec mám v pokoji rádio RTF Nauen, se kterým jsem minimálně spokojen, výkon rádia oproti např. Respromu je velmi slabý takže jej skoro nepouštím.

Nyní mám dva dny v pokoji gramorádio Barcarolu, protože si chci nahrát do pc zase nějáké ty šelaky, ještě je v ni nějáká chybka protože mě vyskakuje tepelná pojistka na transformátoru, nyní je vyskočená ale mě to nevadí, protože mám gramochassis napájené mimo tu pojistku takže se mě talíř točí, a zesilovač nepotřebuji protože beru zvuk příjmo s přenosky a počítač si s tím poradí, vložku tam mám jednu s posledních VK051 a kubistickou přenosku kterou jsem získal již s vyrušenými prvkami naklápění takže jsem si ji upravil na vložku VK051(zatím se mě nepodařilo sehnat tu ,,hadí,, přenosku která tam patří v originále). Když jsem ji přivezl, tak až na filtrační kondenzátor a šnůru byl vše v pořádku. Dále tam byla přenoska s NDR na vložku CS29 kterou jsem nahradil kubistickou aby to vypadalo trochu lépe, a také doplnil chybějící boční reproduktor. Dále jsem vyměnil vylágrovaný motorek gramofonu přičemž jsem udělav věc kterou jsem si neuvědomil, původní motorek byl zapojen na 120V a také byl na 120V ten co jsem tam dal je na 220V a já to nevědel že tamten byl na 120V takže se to nechtělo roztočit při startu a hřál se mě trandák, poté jsem nato přišel takže jsem ho tam zapojil přímo na vypínač proto se mě to také točí když je vylítlá ta tepelná pojistka. Potenciometr hlasitosti je vyměnen za jiný neoriginál, ale funguje dobře, jiný nemam takže ho tam nechám, je sice s vypínačem který nebyl zapojen takže jsem ho zapojil a mám tam dva vypínače jeden na potenciometru a jeden originál ten tlačítkovej. Až vyřeším ten problém s tou tepelnou pojistkou uvažuji že mě toto gramorádio nahradí příjímač RTF nauen který mám v pokoji a nejsem s ním spokojen.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
milan222



Založen: Jul 20, 2009
Příspěvky: 1460
Bydliště: trutnov

PříspěvekZaslal: čt červenec 30 2009, 11:47    Předmět: Citovat

tyhle radia maj problem s tim pokud nemenis kondiky, vylitne pojistka. pokud neformujes, bouchne nebo vysadi pojistka. mas zkrat katoda vlakno a jeden konec zhaveni je zemen a tyk skratujes zhav. vinuti. jestli tam jsou hovnaky nebo asfaltaky tak vymen. ja mam problem ze vypadava obcas signal. ale ted se mi tam neco v nf pokazilo(mam tam na zkousku EL84 jinou. je firma RFT bulharska? ja mam bulharskou elku ale ta je setrena. holt jsem to radio zprovoznil jako druhe. a otrel elky od prachu.
_________________
bez elektronek se neobejdu!
muj lampovej zesik: http://www.youtube.com/watch?v=KxOvbN_5xiY
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lukas-Peca



Založen: May 06, 2007
Příspěvky: 4047
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: čt červenec 30 2009, 12:09    Předmět: Citovat

RFT (žádné RTF) je východoněmecká firma, jejich elektronky byly tak na úrovni Tesly, možná ještě trošku lepší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
rusher



Založen: Mar 07, 2007
Příspěvky: 85
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: čt červenec 30 2009, 17:23    Předmět: Citovat

když už RFT, tak Stradivari 11E91-3D, to je strojovna, to bude něco až ho rozchodím Twisted Evil jedno jsem už měl, ale z dílny v nic moc stavu, ale hrálo to perfektně, ted mám daleko zachovalejší, tak už se těším na těch 8W Cool
_________________
Nevadí, že deska má rýhy, už se těším na každou z nich. (K. Zich)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
milan222



Založen: Jul 20, 2009
Příspěvky: 1460
Bydliště: trutnov

PříspěvekZaslal: čt červenec 30 2009, 19:32    Předmět: Citovat

pokud si myslite ze 8W je na 20W repro... ja taborem 2 znicil nemecke znackove repro 40W
_________________
bez elektronek se neobejdu!
muj lampovej zesik: http://www.youtube.com/watch?v=KxOvbN_5xiY
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: čt červenec 30 2009, 22:22    Předmět: Citovat

milan222 napsal(a):
tyhle radia maj problem s tim pokud nemenis kondiky, vylitne pojistka. pokud neformujes, bouchne nebo vysadi pojistka. mas zkrat katoda vlakno a jeden konec zhaveni je zemen a tyk skratujes zhav. vinuti. jestli tam jsou hovnaky nebo asfaltaky tak vymen. ja mam problem ze vypadava obcas signal. ale ted se mi tam neco v nf pokazilo(mam tam na zkousku EL84 jinou. je firma RFT bulharska? ja mam bulharskou elku ale ta je setrena. holt jsem to radio zprovoznil jako druhe. a otrel elky od prachu.


Ten filtrační kondík ,,velikej,, jsem vyměnil protože to brumlalo až to bylo na ohluchnutí, ten co jsem tam dal jsem si vypujčil Very Happy z jiné barcaroly, a v té pojistka nevyskakovala ale byla kompletně KO myslím např. uplně rozpadající se a nekontaktující patice všech Lamp nebo propálené DPS Very Happy - I když už taky nějáký ten měsíc ležela ladem Very Happy . Jsou tam hnědý kondenzátory takže asi hovňáky protože ho*** je taky hnědé Very Happy Very Happy Very Happy Ehm- hoši pardon ale sranda musí být Very Happy . Mimochodem tu výměnu nedělám moc rád, protože nemám tu samou hodnotu a člověk dá vždycky + - víc mín a pak se mi to zdá takový rozvrtaný, nybrž jsou tam samý takový ouževný hodnoty v Pf takže si nejsem 100% jist zda bych to našel. Když nahrazuji kondík tak dávam takovej ten drahej, nemohu si vzpomenout ják se jmenuje je takovej stříbrnej lesklej Very Happy respektive já je nemám Very Happy ale táta jo Very Happy ale ruka potají vleze všude Very Happy .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: čt červenec 30 2009, 22:24    Předmět: Citovat

Lukas-Peca napsal(a):
RFT (žádné RTF) je východoněmecká firma, jejich elektronky byly tak na úrovni Tesly, možná ještě trošku lepší.


To je jedno, hlavě že chlapí vědí co myslím, se mi to plete bych musel odtáhnout rádio a kouknout písmenko sem písmenko tam, berte to jako překlep Very Happy .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Maskot



Založen: Nov 19, 2004
Příspěvky: 1772
Bydliště: Wien

PříspěvekZaslal: čt červenec 30 2009, 22:33    Předmět: Citovat

Pismenko sem tam,hodinky jako holinky Very Happy oboji se natahuje(to jen tak,nekdy muze ale jedno pismenko sakra zmenit hodne)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
milan222



Založen: Jul 20, 2009
Příspěvky: 1460
Bydliště: trutnov

PříspěvekZaslal: pá červenec 31 2009, 9:24    Předmět: Citovat

meni se kondy z anod na mrizku v nf (20-50n) a na napajecich vetvich (100n)
_________________
bez elektronek se neobejdu!
muj lampovej zesik: http://www.youtube.com/watch?v=KxOvbN_5xiY
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: pá červenec 31 2009, 9:26    Předmět: Citovat

Maskot napsal(a):
CZJKP1 napsal(a):
Lukas-Peca napsal(a):
RFT (žádné RTF) je východoněmecká firma, jejich elektronky byly tak na úrovni Tesly, možná ještě trošku lepší.


To je jedno, hlavě že chlapí vědí co myslím, se mi to plete bych musel odtáhnout rádio a kouknout písmenko sem písmenko tam, berte to jako překlep Very Happy .

Pismenko sem tam,hodinky jako holinky Very Happy oboji se natahuje(to jen tak,nekdy muze ale jedno pismenko sakra zmenit hodne)


Very Happy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Opravy a restaurování starých elektropřístrojů Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.25 sekund