Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jaky DIGI fotak
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Fotoaparáty, kamery a jiné optické přístroje
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
xxxEDISONxxx



Založen: May 01, 2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Šumava Prachatice tady je svět ještě normální v zimě bílý sníh v létě vedro ...

PříspěvekZaslal: so květen 21 2011, 13:44    Předmět: Citovat

nono ty naděláš
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19554
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: so květen 21 2011, 17:06    Předmět: Citovat

Vzpomněl jsem si na Ludvíka Součka, v knize "Jak se světlo naučilo kreslit" (vyšla v roce 1963) přímo vizionářsky trefil směr, kam se zvrhává tato diskuse, přibližně těmito slovy:
Dnes kdejaký kluk, kterému se nehoupá na krku zrcadlovka nebo automat, zkrátka Něco, s objektivem vyvaleným do fantastické světelnosti a nejlépe s transfokátorem, propadá pocitu méněcennosti.
Přitom častěji nejvyšší ocennění ve světových soutěžích sbírají snímky pořízené levným bakelitovým přístrojem s jednoduchým dvoučočkovým objektivem asi tak třídy našeho Pionýra za padesát korun, ale jejich autoři se uměli dívat...

To jsme měli jako základní pravidlo v místním fotoklubu.
Poměrně často se potkávám se dvěma profesionálními fotografy - s jedním z nich jsme ve fotoklubu začínali (ten tehdy měl Ljubitěľa na 12 snímků 6x6cm, já Bellaluxu na stejný film, ale snímků 16 formátu 4,5x4,5cm, později jsme si každý pořídili Flexaret 7a a časem i Praktiku na kinofilm), druhý je registrovaný i tady, říká si Loyza, a teké netrvá na zrcadlovce, i když jich má několik - asi polovinu fotek dělá obyčejnou, jak on říká, pastičkou (já víc, jen tomu hápéčku říkám žebrák, zrcadlovku si brávám hlavně na záběry, které se musí tzv.vyčekat; ne, že by je nešlo vyčekat i s žebrákem v ruce, ale rád si všechno nastavím podle svého...).

Tím chci říci, že vymakanější a dražší foťák není automaticky výhodou, za nikoho totiž lepší snímek neudělá. Rád bych proto diskusi vrátil k tomu, co tu padlo zejména na první a druhé straně od Crifoda, Andrey, Urbanka a tak trochu i ode mne. Dobré fotky lze udělat i levnějším přístrojem, když se naučíte s ním pracovat tak, aby se nevýhody neměly jak uplatnit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31967
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: so květen 21 2011, 17:11    Předmět: Citovat

Jardo, TO SE POVEDLO.
Kluci - honem kameníka a TESAT!!!!

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19554
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: so květen 21 2011, 17:18    Předmět: Citovat

Jo, a pro Bastliara: na ohňostroje a bouřky ještě nikdo vhodný digitál nevyrobil. V tom, jak si zapamatovat průlet čehokoli, co má nechávat stopu, je klasický film téměř dokonale univerzální.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bastliar



Založen: Dec 28, 2009
Příspěvky: 1776

PříspěvekZaslal: so květen 21 2011, 17:54    Předmět: Citovat

No ano tak jest, niekedy nezostane nič iné, len použiť režim video a z neho vystrihnúť vhodnú fotku, kvalita nižšia, ale lepšie ako nič.
Ale niekedy sa predsa len poštastí aj v režime foto, ale to skôr ozaj vííínimočne, ale o tom vieš určite sám viac než viac dosť, skúsenosti ti nikto nepodaruje, tie musí každý pracne nazbierať sám.
Momentálne som na začiatku a pri fotení čohokoľvek som podľahol až do nasýtenia sa, režimu miniatúry, následne uvidím čo ma ďalej pochytí.

Možno blbá otázka, tak ma nekameňujte, ale je prevediteľný spôsob softwerového zvýšenia rozlíšenia videa neautorizovaným zásahom alebo je to čisto hardwerová záležitosť. Snímaci čip, je ku tomu predsa viac než predimenzovaný, je tak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
hafca



Založen: Jul 27, 2004
Příspěvky: 4496
Bydliště: 25km na západ od Prahy

PříspěvekZaslal: so květen 21 2011, 18:58    Předmět: Citovat

Hill napsal(a):
Jo, a pro Bastliara: na ohňostroje a bouřky ještě nikdo vhodný digitál nevyrobil. V tom, jak si zapamatovat průlet čehokoli, co má nechávat stopu, je klasický film téměř dokonale univerzální.

Já fotím taky jen "mejdlovkou" jak říkám kompaktu podobnému karbičce na mýdlo. Ohňostroj z ní si myslím není až tak hrozný. Je to spíš o klice při namíření a čekání až to poletí.
A je svatá pravda, že hyper super foťák ještě z nikoho, kdo "to" nevidí fotografa neudělal. I když dnes je to podstatně jednodušší. Dají se napráskat stovky fotek a pak doufat, že něco bude koukatelné. To v dobách kinofilmu moc nešlo.


_________________
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6075
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: so květen 21 2011, 20:37    Předmět: Citovat

bastliar napsal(a):

Možno blbá otázka, tak ma nekameňujte, ale je prevediteľný spôsob softwerového zvýšenia rozlíšenia videa neautorizovaným zásahom alebo je to čisto hardwerová záležitosť. Snímaci čip, je ku tomu predsa viac než predimenzovaný, je tak.

Sám sis všiml, že to nějakou dobu trvá, než se sejmutý obraz dostane ze snímacího čipu na paměťovou kartu. Nenapadlo tě, že bude nějaká souvislost mezi počtem snímků/s a počtem zpracovávaných pixelů?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xxxEDISONxxx



Založen: May 01, 2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Šumava Prachatice tady je svět ještě normální v zimě bílý sníh v létě vedro ...

PříspěvekZaslal: so květen 21 2011, 22:45    Předmět: Citovat

Hill napsal(a):
Dnes kdejaký kluk, kterému se nehoupá na krku zrcadlovka nebo automat, zkrátka Něco, s objektivem vyvaleným do fantastické světelnosti a nejlépe s transfokátorem, propadá pocitu méněcennosti.
Přitom častěji nejvyšší ocennění ve světových soutěžích sbírají snímky pořízené levným bakelitovým přístrojem s jednoduchým dvoučočkovým objektivem asi tak třídy našeho Pionýra za padesát korun, ale jejich autoři se uměli dívat..



HILLE

Pokud pojedu na cestu na které chci fotit (jedu tam primárně kvůli snímkům) a která bude ve výsledku stát 100x tolik co celá foto výbava (nemyslím jen peníze ale i čas atd...) je nesmysl pořádnou výbavu nemít. A bez urážky v době kdy jste Vy pardálové začínali fotit stála výbava jako rodinný domek a škodovka k tomu. Nyní jsem schopen pořídit prvotřídní zrcadlovku na kinofilm (jetou) za cenu většího nákupu v samoobsluze a pořádná skla za 40Kkč což jsou dvě výplaty. Tedy si nemyslím že to je koníček o penězích to ,focení né to cestování.

Mimo to absolutně nerozlišuji mezi digitálem a analogem je to jen prostředek každé má svoje. A kdybych měl tu možnost dostat se v dohledné době na pól rozhodně beru kinofilm a manuální nikon se základní 50mm sklem se světelností 1,2f. Ovšem pokud pojedu někam kde budu fotit řádově 100 snímků denně tak jdu do digitálu protože paměťovka zabere strašně málo místa kdežto vodotěsná kovová krabice na filmy kterou tahám sebou váží skoro 1Kg prázdná natož když jí naplníš...

K Ljubitěl 2 byl to můj první fotoaparát na svitkový film. A musím napsat že vůbec nefotil špatně.Nedávno jsem jím dělal akt jen tak ze zvědavosti. A nedopadlo to po stránce kvality tak špatně jak jsem čekal. A jak to dopadlo z pohledu uměleckého ať posoudí, přítel slešny jehož očím jsou určeny. Ale při dnešních cenách fototechniky nechápu proč by někdo používal Ljubitěl pokud by ho nepoužil pro to že by ho chtěl použít jako umělecký záměr.

Znám mnoho lidí kteří používají dírkovou kameru. Ale to je jako když malíř nebo obecně umělec se rozhoduje jestli zvolí uhel nebo linoryt...

Pokud to člověk umí udělá pěknou fotku pokud k tomu má opravdu dobré vybavení pak fotografie budou vypadat jako z obálky National Geografic. A když už jsme u toho pokud budete chtít své fotografie nabídnout nějakému časopisu pak musí mít rozlišení a kvalitu jinak je nevezmou i kdyby byli ze zlata.

A pokud narážíš na to že se vyskytují lidé kteří si kupují drahé fotoaparáty z profi řad známých výrobců a pak s tím fotí rodinu,psy... a ukazují je známí, Ne ty fotky ale ty fotoaparáty. Pak je to jejich věc. Nikoho takového neznám a ani mě to nezajímá.

Nakonec proč nemít pořádný foťák. Když se s ním chtějí tahat D100 s dlouhým sklem a gripem váží okolo 2500g k tomu vodotěsná krabice na foťák kterou jsem si vyrobil krátké sklo stativ panoramatická hlava a pár dalších věcí nějaké karty baterky solární nabíječka a půl krosny je plné a pak ještě nějaké věci abych neumřel já třeba takové drobnosti jako je bivak vařič voda potraviny náhradní boty a fusekle tričko nohavice ke kraťasům baterka AM rádio vysílačka nebo telefon nůž toaleťák (vzpomínka na civilizovaný domov když dojde propadám trudomyslnosti)... a to se má vejít do co nejmenšího batůžku a být co nejlehčí. Nakonec zjistíte že fotobagáž váží stejně jako věci které potřebuje aby jste uspokojili své potřeby. Ale proč si pořádný foťák nevzít na cesty vždyť je kompaktní...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19554
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: so květen 21 2011, 23:54    Předmět: Citovat

To ti nikdo nebere. Jestli fotíš na kšeft, samozřejmě do vybavení něco investovat musíš, nějaké to nepohodlí při transportu vybavení si necháš také líbit a nafotit toho musíš také hodně, abys měl co nabídnout, protože těch opravdu dobrých fotografů je pořád víc, než magazínů, které by to byly ochotné koupit.
Taky se mi svého času líbila stavebnicová Linhofka, ale na těch patnáct set až dva a půl tisíce snímků za rok bych všechny možnosti základní verze stejně nevyužil a pak - měl bych na ni našetřeno tak za 9-12 let. Neživil jsem se tím a, když už mi někde vzali do tisku nějakou fotku, zpravidla ji tam za mne poslal někdo jiný. Tehdy se platilo 30-45 Kčs za snímek podle formátu...
Zkrátka těch, kdo o dovolené a oslavách nafotí pár rodinných snímků, je pořád ještě většina, které skutečně stačí průměrný kompakt, žebrák, mejdlíčko či pastička. Zvlášť, když si ty fotky pak jen přehrávají na monitoru nebo na televizi.
Proto tvrdím, že, bez ohledu na to, kolik foťáků si za roční výplatu můžu pořídit dnes ve srovnání s šedesátými léty, je honba za zrcadlovkami s mrakem možností nastavení směšná, když si s tím pak nebudu vědět rady. A nebudu nikoho přesvědčovat, že i pro něj je zrcadlovka s nesetovými objektivy výhodnější jen proto, že se tak jeví mně.
Věř mi, je to tak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bastliar



Založen: Dec 28, 2009
Příspěvky: 1776

PříspěvekZaslal: ne květen 22 2011, 7:13    Předmět: Citovat

Osobne s tak drahou výbavičkou by som ani z domu nevyliezol Embarassed či už z obavy z poškodenia alebo "straty", do niektorých oblastí radšej ani nechodiť, náhoda je blbec http://www.mojevideo.sk/video/dc59/jelencek_.html

tomasjedno napsal(a):
Sám sis všiml, že to nějakou dobu trvá, než se sejmutý obraz dostane ze snímacího čipu na paměťovou kartu. Nenapadlo tě, že bude nějaká souvislost mezi počtem snímků/s a počtem zpracovávaných pixelů?


Tak nevravím, aby bolo video v kvalite 12 Mpx to určite nie, ale nejaké rozumné zvýšenie - ale keď to nejde tak to nejde, holt žiadna tragedia, bola to skôr zvedavosť.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
xxxEDISONxxx



Založen: May 01, 2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Šumava Prachatice tady je svět ještě normální v zimě bílý sníh v létě vedro ...

PříspěvekZaslal: ne květen 22 2011, 7:41    Předmět: Citovat

Já tu nikomu zrcadlovku necpu sám jezdím na rodinné výlety atd... s Konicou Minoltou protože než sebou krámovat zrcadloku a pak se s ní celý den tahat. A také jsem Pánovy doporučil dva konpakty okolo 10000 které by mohli něco vydržet mají hledáček a celkem slušný oběktiv oba jsem měl v ruce a oba byly celkem v pohodě. Na rozdíl od levných zrcadlovek. Asi to nevyplynulo dost jasně ale levná zrcadlovka se seťákem bude laikovy dělat horší snímky než pořádný kompakt.

Fotky mě rozhodně neživí. Je pravda že cestuji abych fotil ale je to asi jako když někdo chodí na ryby kapry také neprodává. Focením se mi za celý život vrátila snad jen cena blesku a těla a to jen kvůli focení svateb a jim podobných akcí.

Nynější ceny fotek pro magazíny jsou směšné.

bastliar napsal(a):
Osobne s tak drahou výbavičkou by som ani z domu nevyliezol Embarassed či už z obavy z poškodenia alebo "straty", do niektorých oblastí radšej ani nechodiť, náhoda je blbec http://www.mojevideo.sk/video/dc59/jelencek_.html


Jeden kluk ukazoval jak vypadalo vybavení po roční cestě Afrikou. Z objektivů přesýpací hodiny a všechno tak odřené a ošoupané že to snad nebylo možné. Ani nechci domýšlet kde se s tim všude válel. Diskutovali jsem pak chvilku na téma proč je to tak do**bané a vypadlo z něj že cestou přišel někde o brašnu. A profi zařízení to vydrželo.

Příspěvky sloučeny do jednoho
Hill
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bastliar



Založen: Dec 28, 2009
Příspěvky: 1776

PříspěvekZaslal: ne květen 22 2011, 7:52    Předmět: Citovat

Keď to vezmem z opačnej strany, keď si napriklad prezerám fotky na google earth a je tam jedno konkrétne miesto nafotené od niekoľkých fotografov tak aj to najvšednejšie miesto ale kvalitatívne farebne a sveteľne výborne vyvážené, pôsobí pôsobivo Cool

xxxEDISONxxx napsal(a):
Jeden kluk ukazoval jak vypadalo vybavení po roční cestě Afrikou.


Tak, žiadna foto výbava nie je drahšia než vlastný život a okamihy s tým spojené, tak prečo nezachytiť najkrajšie okamihy a miesta, ktoré navštívite len raz.
Shocked http://www.mojevideo.sk/video/e541/huashan_v_cine.html
Ale koľký z nás sa na také mieta skutočne aj vyberú.

Prajem, ti, ak sa na také cesty dostaneš, nech to sype, teda nie piesok z objektívu Wink ale pekné fotky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
xxxEDISONxxx



Založen: May 01, 2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Šumava Prachatice tady je svět ještě normální v zimě bílý sníh v létě vedro ...

PříspěvekZaslal: ne květen 22 2011, 8:26    Předmět: Citovat

Na cestách je to tak hektické a jsem v takovém stresu že si to užiji až doma v křesle když se dívám na fotky. Možná je to divné a lidé co jezdí ven s cestovkou to nemohou vůbec pochopit. Kdo nebyl někde stopem prostě neví co je stres z cestování. Na to abych sponzoroval Čedok nemám to si radši koupím další sklo. Trochu mě rmoutí že za nedlouho se ožením a nebudu už moct nikam. Confused

To video je hustý... Tam dole maj bagr vždycky ráno vyhrábnou díru a ty turisty co popadaj to ní nahrnou ne?

Jo a za přání moc dík tobě taky hodně štěsí a ať tě ve Francii neokradou. V Bulharsku nepokusí zabít a v Tibetu se nedostaneš do konfliktu s krávou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bastliar



Založen: Dec 28, 2009
Příspěvky: 1776

PříspěvekZaslal: ne květen 22 2011, 10:26    Předmět: Citovat

Tak to gratulujem ku tomuto veľkému životnému kroku Love

Píšeš, že ťa rmouti, že už nikam nebudeš môcť, sám vieš najlepšie prečo to asi píšeš, ak to nebolo písané s nadsázkou Scared Smile Wink ale fotografovanie je predsa jeden z dobrých dôvodov prečo cestovať, niekto chodí na ryby niekto zase fotografuje a fotografie sú niečo hmotné, čo po nás zostane, ak teda nepočítam potomstvo.
To budeš musieť drahú pani polovičku brávať na cesty ( romantické miesta ) zo sebou, vo dvoch sa to predsa lépe táhne Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
bastliar



Založen: Dec 28, 2009
Příspěvky: 1776

PříspěvekZaslal: ne květen 22 2011, 11:00    Předmět: Citovat

Zatiaľ trenujem na dlhých efektoch


zápalná šnúra1.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  zápalná šnúra1.JPG
 Velikost:  107.77 kB
 Staženo:  102 krát


zápalná šnúra2.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  zápalná šnúra2.JPG
 Velikost:  118.57 kB
 Staženo:  92 krát


prskavka.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  prskavka.JPG
 Velikost:  193.95 kB
 Staženo:  89 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Fotoaparáty, kamery a jiné optické přístroje Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Strana 6 z 9

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund