Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jaky DIGI fotak
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Fotoaparáty, kamery a jiné optické přístroje
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
helios



Založen: Aug 08, 2007
Příspěvky: 2914
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

PříspěvekZaslal: út leden 04 2011, 13:23    Předmět: Citovat

Najprv si zisti, akou rýchlosťou ti foťák spracováva a ukladá fotky, aby si zbytočne nekúpil kartu, ktorej rýchlosť nevyužiješ...
_________________
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
bastliar



Založen: Dec 28, 2009
Příspěvky: 1776

PříspěvekZaslal: út leden 04 2011, 14:24    Předmět: Citovat

Foťák ešte len kupujem a majú samotný foťák alebo kombináciu s doplnkami. Predpokladám, že karta je optimalizovaná pre foťák sx130, ale možno nie na rýchle fotky.

Z popisu :

Nepretržité snímanie
¹ V podmienkach, keď sa neaktivuje blesk.
² V závislosti od rýchlosti, kapacity a nastavenia kompresie pamäťovej karty.

Dĺžka filmu
¹ Pamäťové karty s nasledovnou rýchlostnou triedou sa vyžadujú pre maximálnu dobu záznamu: 1280 x 720, 30 záberov/s - rýchlostná trieda 4 a vyššie. 1920 x 1080, 30 záberov/s - rýchlostná trieda 6.
² V závislosti od rýchlosti, kapacity a nastavenia kompresie pamäťovej karty.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
helios



Založen: Aug 08, 2007
Příspěvky: 2914
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

PříspěvekZaslal: út leden 04 2011, 14:58    Předmět: Citovat

V tech. údajoch vôbec neudávajú rýchlosť prenosu dát z foťáku na kartu. Ak nebudeš vyslovene fotiť sériové snímky v max. rozlíšení, mala by stačiť aj tá karta ponúkaná v sete. Najlepšie by bolo požičať si ho, zmerať a až potom sa rozhodnúť, akú kartu.
_________________
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
hafca



Založen: Jul 27, 2004
Příspěvky: 4496
Bydliště: 25km na západ od Prahy

PříspěvekZaslal: út leden 04 2011, 15:01    Předmět: Citovat

Rychlou kartou se nedá nic zkazit. Pořád lepší rychlá a nevyužitá na 100% než pomalá se všemi omezeními které z té pomalosti vyplývají.
_________________
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
bastliar



Založen: Dec 28, 2009
Příspěvky: 1776

PříspěvekZaslal: st leden 05 2011, 9:20    Předmět: Citovat

SanDisk ponúka 4 GB trieda 6 rýchlosť zápis/čítanie 20 MB/s za 19 Eur
Panasonic 4 GB trieda 10 prenosová rýchlosť 22MB/s za 22 Eur
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
hafca



Založen: Jul 27, 2004
Příspěvky: 4496
Bydliště: 25km na západ od Prahy

PříspěvekZaslal: st leden 05 2011, 10:11    Předmět: Citovat

Raděj bych si připlatil za tu rychlejší. Bude mít i rychlejší čtení, až to z ní budeš tahat do PC.
_________________
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
bastliar



Založen: Dec 28, 2009
Příspěvky: 1776

PříspěvekZaslal: čt leden 06 2011, 18:40    Předmět: Citovat

Ktorá z týchto dvoch internetových firiem je serioznejšia :
PIXmania.com
alza.sk
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33980
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: čt leden 06 2011, 19:41    Předmět: Citovat

Urcite Alza.
Pixmania je nejaka francuzska (ci aka) firma, vsetko sa riesi postou a reklamacia je problem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bastliar



Založen: Dec 28, 2009
Příspěvky: 1776

PříspěvekZaslal: čt leden 06 2011, 20:14    Předmět: Citovat

Dík, tiež som pozeral, nemajú poriadny kontakt, tak som práve urobil nákup na alza aj preto, že majú vyšie uvedenú kartu panasonic. Objednal som aj nabíjačku sanyo eneloop ( baterky prednabité solárnou energiou Smile ). Až teraz som si všimol, že u eneloop trvá nabitie 10 hodín zatiaľ čo u GP Recyko+ 2 až 4 hodiny Confused ale predpokladám, že sanyo nabíjačka a najmä aku budú kvalitnejšie.
Čo ma prekvapilo u pixmánie, že odkupujú použité, opotrebované prístroje - asi nejaký chyták.

Vzal som túto
Arrow http://www.alza.sk/nabijecka-baterii-sanyo-eneloop-a-2-ks-aa-nimh-2000mah-d102375.htm
Ale asi som vziať túto
Arrow http://www.alza.sk/univerzalni-nabijecka-sanyo-a-4-ks-aa-2700mah-d72559.htm
Exclamation Snáď by som ešte stihol pozmeniť objednávku.
Arrow http://i976.photobucket.com/albums/ae245/Battery_Guy/Battery%20Testing/MasterAARagonePlot18.jpg
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33980
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: čt leden 06 2011, 22:32    Předmět: Citovat

Tie druhe nie su eneloop.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bastliar



Založen: Dec 28, 2009
Příspěvky: 1776

PříspěvekZaslal: út leden 11 2011, 19:12    Předmět: canon sx130IS Citovat

Prvé dojmy s kanónom SX130IS, fotky a video mňam, až na línie od svetelných zdrojov pri snímaní videa za šera a to som dúfal v nočné snímanie ohnostrojov. Zoomovanie príjemné. Ale nebudem predbiehať.
S kartou 4 GB panasonic gold trieda 10 je čas medzi foteniami cca. 2 sekundy, pri sekvenčnom fotení uvádzaných cca. 0,8 sekundy. Výnikajúci je stereo záznam zvuku.

Test akumulátorov :
Použil som eneloopky priamo z balenia prednabité na 1,32 voltu :
po 36 snímkoch, niekoľko krát použitý blesk a jednom krátkom videu stav 1.24 voltu
Po ďalších 27 snímkoch dvoch krátkych videach a blikaní vybitia foťák vypol, stav akumulátorov 1,16 voltu.
Po opätovnom vložení tri rýchle fotky a vypne.
Po 11 hodinách nabíjania akumulatory len mierne zohriate asi ako samotná nabíjačka. Napätie na článku po nabití cca. 1,45 voltu. Viackrát použitý blesk, niekoľko minutových videonahrávok a cca. 160 fotiek. Foťák vypol pri napätí článku 1,2 voltu. Voliteľná funkcia úspora energie - automatické vypnutie. Ešte nejakých 10 fotiek sa dá, potom už nie, na konci na jednom článku 1,16 voltu a na druhom 1,04 voltu.
Na trhu sú už aj ENELOOP 2500 mAh.

Peripetie pri objednávke :
Objednal som tovar s tým, že si ho vyzdvihnem v bratislavskom vydajnom sklade. Prekvapilo ma, že po objednaní nechodil potvrdzovací mail a opakovane nie a nie sa dovolať. Tak mi to nedalo a napísal som im, prišla mi odpoveď, že už je v sklade 4 dni a ak tovar nevyzdvihnem, odošlú ho späť Shocked tak mi láskavo predlžili dobu uskladnenia o ďalšie dva dni Rolling Eyes

Výborná stránka aj pre začiatočníkov :
Number one http://www.digi-foto.sk/ Arrow http://www.digi-foto.sk/


Pohral som sa s "nočným" fotografovaním v meste aj mimo mesta :
ISO : 1600
F3.4
15 sekúnd
Farebné nočné videnie Smile



na okraji mesta.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  na okraji mesta.JPG
 Velikost:  32.08 kB
 Staženo:  98 krát


1 sekunda.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  1 sekunda.JPG
 Velikost:  62.72 kB
 Staženo:  112 krát


15 sekúnd.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  15 sekúnd.JPG
 Velikost:  74.02 kB
 Staženo:  109 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
txx



Založen: Mar 31, 2008
Příspěvky: 255
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so leden 22 2011, 19:39    Předmět: Citovat

co třeba tohle šumítko Wink KODAK EASYSHARE Z981
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bastliar



Založen: Dec 28, 2009
Příspěvky: 1776

PříspěvekZaslal: so květen 21 2011, 6:14    Předmět: Citovat

Question Mohol by mi prosím niekto objasniť prepojenie hardweru a softveru a ich vplyv na určenie veľkosťi rozlíšenia videa u napr. 12 MPx foťáku. Ďakujem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
xxxEDISONxxx



Založen: May 01, 2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Šumava Prachatice tady je svět ještě normální v zimě bílý sníh v létě vedro ...

PříspěvekZaslal: so květen 21 2011, 13:27    Předmět: Citovat

Mám Koniku Minoltu Dimage D600 cena 10000 je dost stará a pořát výborně funguje nikdy nebyl problém. Jako zrcadlovku mám Nikon D100 a 28-70 2,8 pak 70-200 2,8 a další, Naprosto spolehlivý stroj byl se mnou všeude a nezradil mě nikdy. Levnou zrcadlovku bych si nikdy nekoupil jsou to sráče a už vůbec ne se setovým sklem. Půjčili mi na pár focení Nikon D90 příšerná spoušť měl malé tělo děsné ovládání a ač je to divné stařičkou D100 jsem ten den udělal daleko lepší snímky třeba proto že jsem si to nestrhnul louskající spoučtí. Než levnou zrcadlovku bral bych radši tohle.
kód:
http://www.alza.cz/nikon-coolpix-p7000-d199460.htm
nebo
kód:
http://www.fotoskoda.cz/eobchod/canon-powershot-g12


a vzhledem k tomu že se chystám na cestu opatřím si Nikon FM2 protože tam kam se chystám nebude civilizace. Budu používat tohle. Mám ověřené že to fotí od -30°C do +70°C možná by vydržel i větší zimu ale tu už bych nevidržel já. A film by se rozlámal. nevadí mu ani vlhkost fotoli sme s ním při 100% vlhkosti ve 38°C a s přehledem já D100 ani nevytahoval. Akorád to chce mejdlíčkem namidlit filtr aby se nemlžil a je to v suchu.

Pokud si vybírám fotoaparát trvám na pořádném hledáčku a li-on nebo li-pol článcích nikon D100 udělá na nabití gripu s přehledem 3000 fotek a pak je preventyvně nabijím. V blesku mám baterie SANYO NIMH 2700 a ještě se mi na focení nestalo abych musel měnit baterky. Baterky je však před použitím nutné dobít protože za 2 měsíce jsou částečně vybité.


Jinak pozoruju že čim větší CF karta tím na ní fotoaparát pomaleji zapisuje.


Naposledy upravil xxxEDISONxxx dne so květen 21 2011, 13:46, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31967
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: so květen 21 2011, 13:39    Předmět: Citovat

xxxEDISONxxx napsal(a):
...
Mám ověřené že to fotí od -30°C do +70°C možná by vydržel i větší zimu ale tu už bych nevidržel já. A film by se rozlámal. nevadí mu ani vlhkost fotoli sme s ním při 100% vlhkosti ve 38°C a s přehledem já D100 ani nevytahoval. Akorád to chce mejdlíčkem namidlit filtr aby se nemlžil a je to v suchu.

Pokud si vybírám fotoaparát trvám na pořádném hledáčku a li-on nebo li-pol článcích nikon D100 udělá na nabití gripu s přehledem 3000 fotek a pak je preventyvně nabijím. V blesku mám baterie SANIO NIMH 2700 a ještě se mi na focení nestalo abych musel měnit baterky. Baterky je však před použitím nutné dobít protože za 2 měsíce jsou částečně vybité.

Kurnik když už odmítáš naučit se česky, tak aspoň nekurvi ty cizí názvy - jinak tě ze SANYO přijdou ukamenovat, ty Edizóne...

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Fotoaparáty, kamery a jiné optické přístroje Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Strana 5 z 9

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.29 sekund