Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jaky DIGI fotak
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Fotoaparáty, kamery a jiné optické přístroje
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
jave



Založen: Nov 26, 2005
Příspěvky: 1602
Bydliště: jizni cechy

PříspěvekZaslal: út červenec 21 2009, 13:45    Předmět: Jaky DIGI fotak Citovat

Panove chapu ze kazda rada draha, ale ptam se. Jaky by jste si ted momentalne koupili fotak?? Pro totalne svatecniho fotografa, ale na druhou stranu dobra kvalita za svetla i tmy. Neni to pro me, mel jsem doma digi zrcadlovku 4Megapixel, ktera pred 5 lety kdyz sel jeden ze synu do 1 tridy stala 8900Kc. Nedam na ni dopustit. Poradite neco podobneho, ale za lepsi peniz?? Velmi dekuji za osobni zkusenosti a popr i za link kde objednat.
_________________
Radu dá ti každý dobrý přítel, ale málo který dá ti mouky pytel !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MirrA1



Založen: Aug 30, 2006
Příspěvky: 531

PříspěvekZaslal: út červenec 21 2009, 15:56    Předmět: Citovat

Neměl jsi digizrcadlovku- měl jsi obyčejný kompakt s elektronickým hledáčkem (nebo taky falešnou zrcadlovku). Zrcadlovku v té době bys pod 30 000 kč snad nesehnal.

Jinak je těžké ti poradit. Pokud koupíš jakýkoli kompakt, tak na focení za přítmí/tmy můžeš zapomenout - vliv malého čipu a následný šum. Kompakty pro obyčejné lidi fotí relativně dobře dokud je světlo. Jakmile světlo není, tak končí. Pokud ale na požadavku focení za špatného světla trváš, tak ti nezbyde nic jinýho než si koupit zrcadlovku které dnes stojí od 12tis i s objektivem.

Dále nenech se zblbnout megapixelama - 5Mpix ti uplně stačí - čím vyšší rozlišení tím vyšší šum.

To jsou jen obecné rady, v kompaktech nemám přehled, takže konkrétní typ neporadím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
urbanek



Založen: May 01, 2005
Příspěvky: 556

PříspěvekZaslal: út červenec 21 2009, 16:15    Předmět: Citovat

Co největší objektiv, co největší snímací čip, co nejméně megapixelů. To jsou obecné zásady při výběru foťáku. Já mám už dva roky Panasonic FZ50 (nevím zda se ještě prodává) a jsem naprosto spokojený (ikdyž dnes už bych šel radši do zrcadlovky). Kvalita fotek je nesrovnatelně vyšší než u kapesních kompaktů s "pidi" objektivem. Zkrátka co optika pokazí, to ani sebelepší software nedožene.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
jave



Založen: Nov 26, 2005
Příspěvky: 1602
Bydliště: jizni cechy

PříspěvekZaslal: út červenec 21 2009, 16:30    Předmět: Citovat

Ano megapixelama nejsem omamen. K cemu obrazek vytisknutelny jako plakat kdyz ani nemam tiskarnu vetsi nez A4 a ani o to nestojim. Jinak muj fotak byl Kodak EasyShare DX6490 a i ve tme fotil relativne spickove!!!! Ano vim ze 5 Mpx staci, ale co koupit ted. My ho kupovali v Rete. Mraky lidi nadava na tuto firmu, ale slapal jako hodinky. Diky vsem za nazory
_________________
Radu dá ti každý dobrý přítel, ale málo který dá ti mouky pytel !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19528
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: út červenec 21 2009, 17:49    Předmět: Citovat

Teď už pod 9Mpx toho v novém moc není. Co bys řekl tomuhle?
http://www.alza.cz/digitalni-fotoaparat-canon-powershot-sx100-is-d100094.htm - velmi dobrá optika, dostačující světelnost, algoritmus postprocessingu jeden z nejlepších, co existují, SD karta a možnost přesypat data bez speciálního software rovnou do compu. A asi stovka funkcí, z nichž 90 sotva kdy využiješ.
Konečně - jedna z recenzí je tady: http://www.czechcomputer.cz/user_review_doc-Q0809261602483052760784836709211.html
Mrkni na to.

Já jsem tedy zatížený spíš na zrcadlovky, ale fotím s HP M525 - kdybych si chtěl kompakta koupit, asi bych radši sáhl po něčem jiném. Ale stál jen 19 korun a vyluštit křížovku... zrcadlovkou fotím jen na negativ, kde mi na tom záleží, a negativy si nechávám skenovat. To vše mi ovšem způsobuje zábrany po SX100 skočit, i když by mým potřebám vyhovoval. A za tu cenu...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: út červenec 21 2009, 18:51    Předmět: Citovat

Do foťáku na AA už nikdy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: út červenec 21 2009, 19:03    Předmět: Citovat

Myslím že takový Nikon D90 nebo D5000 s objektivem 18-105 je rozumná investice na dost let, jestli chceš fotit kvalitně a fotit za šera. Není to malé ani levné, tak jako tomu bylo dřív než se z fotografie stala levná nekvalitní záležitost která se dělá mimoděk. Tím, že si na foťák člověk musí ušetřit z několika platů, pak k fotografování i jinak přistupuje.
Hodně megapixelů není modla, ale myslím že je rozumný požadavek, aby jich nebylo výrazně míň než ekvivalent kinofilmového políčka. Nikdy nevíš, kdy budeš chtít/potřebovat využít výřez. Při downsamplování zase hodnota každého pixelu "sedí" a obrázek je jako sken z 9x12 negativu bubnovým skenerem.
Sympatické je, že digitály začínají dohánět chemii v dynamickém rozsahu i v rychlosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19528
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: út červenec 21 2009, 19:04    Předmět: Citovat

Proč? Na AA alkalinky jsem udělal s M525 a bleskem tak 20 obrázků, na akumulátory NiMH Infinium 2100mAh jich udělám přes 200 na jedno nabití, s bleskem 130-150.
Kámoš má superzoom Fuji Finepix 5,1Mpx (tuším, že je to model 560), taky na AA, a dva roky žádný problém, kolem stovky snímků na jedno nabití.

Ono asi záleží na tom, jak se který kousek vyvede.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: út červenec 21 2009, 19:18    Předmět: Citovat

Crifodo napsal(a):
Hodně megapixelů není modla, ale myslím že je rozumný požadavek, aby jich nebylo výrazně míň než ekvivalent kinofilmového políčka.

Zvyšovat počet pixelů má smysl jen pokud se zvětší plocha čipu a "díra" v optice. Množství zachycené informace totiž není určené počtem Mpix, ale množstvím zachyceného světla. Když ti na jeden pixel dopadne v průměru 200 fotonů, tak z toho moc nevymyslíš.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: út červenec 21 2009, 19:22    Předmět: Citovat

Myslím že je samozřejmé, že seriozní výrobce v kategorii semiprofi nenabízí čipy s "hluchým" počtem pixelů. To bych čekal tak u výrobců spotřebních kompaktů.
To velké sklo je právě u zrcadlovek dosti samozřejmé.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: út červenec 21 2009, 19:31    Předmět: Citovat

Crifodo napsal(a):
Myslím že je samozřejmé, že seriozní výrobce v kategorii semiprofi nenabízí čipy s "hluchým" počtem pixelů. To bych čekal tak u výrobců spotřebních kompaktů.
To velké sklo je právě u zrcadlovek dosti samozřejmé.
Tak to nic, to jsem jen nepochopila javeho dotaz. Nevěděla jsem, že chce zrcadlovku za >30kKč.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: út červenec 21 2009, 19:34    Předmět: Citovat

Na Kasa.cz je D5000 za 21kkč. Neřekl bych že to je víc, než co student (nebo taťka) utratil v 1985 za Prakticu se slušným objektivem, vztaženo ke kupní síle.
Co chce jave, ví bez debat nejlíp jave. Já mám vyzkoušeno, že na focení večerních fotek (nejen) není kompakt z OBI ta nejlepší cesta Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jancis1



Založen: Aug 05, 2005
Příspěvky: 473

PříspěvekZaslal: út červenec 21 2009, 19:36    Předmět: Citovat

Ja mám tiež Canon A510 3,2MP na dva AA články už asi viac ako 5 rokov a žiadny problém, ale skôr výhoda ako píše Hill. Na nové aku 2300mAh GP som nafotil vyše 300 fotiek a asi tak 100 bolo s bleskom. Foťák má jednu horšiu vlastnosť a to že upozorní na nízku kapacitu aku tesne pred koncom, ale to nie je problém ak, ale softvéru si myslím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33931
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: út červenec 21 2009, 20:30    Předmět: Citovat

Fotak brat jedine s Li-ion akumulatorom. Odpadnu problemy s vyberom akumulatorov, nabijacky (co je okrem ineho dalsie navysovanie ceny) a samovybijanim.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19528
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: út červenec 21 2009, 21:02    Předmět: Citovat

Od 100 snímků na jedno nabití už snad to nestojí za to řešit, zda NiMH nebo Li-Ion.
Nota bene, když třeba zrovna Panasonic Infinium mají zaručené samovybíjení na 80% kapacity za rok. Ještě jsem neměl příležitost na to celý rok čekat, ale tři měsíce na počtu snímků znát nejsou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Fotoaparáty, kamery a jiné optické přístroje Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Strana 1 z 9

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund