Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Tesla Avex VM6465
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> DVD, VHS, SAT
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
matus15



Založen: Dec 13, 2008
Příspěvky: 336
Bydliště: Prešov

PříspěvekZaslal: pá leden 29 2010, 20:54    Předmět: Citovat

durkovic: opravovať chcel vintagehifi Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
durkovic



Založen: Dec 18, 2004
Příspěvky: 1890
Bydliště: Košice

PříspěvekZaslal: pá leden 29 2010, 22:11    Předmět: Citovat

aha no jo. ale ved vy si moju spravu už vytriedite Very Happy Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
vintagehifi



Založen: Dec 17, 2009
Příspěvky: 168
Bydliště: Prešov

PříspěvekZaslal: čt únor 11 2010, 18:20    Předmět: Nové videjká do mojej zbierky Citovat

zdravím fandov starých videí -

mám už okolo 20 starých vcr rekordérov, z toho polovica je z 80 rokov,
zbieram len made in japan, a teslu už mám vm6465, vm 6570.
tu sú fotky mojich najnovších prírastkov do zbierky.

hore je aiwa xe 100, pod je jvc hr d 170 e, pod je daewoo vcr 32 dad,
a na samom spodku je Seg -vcr 9500.

na 1 fotke je daewoo vcr 32 dad.

S pozdravom Vintagehifi Very Happy



110220102597.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  110220102597.jpg
 Velikost:  112.52 kB
 Staženo:  239 krát


110220102603.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  110220102603.jpg
 Velikost:  55.42 kB
 Staženo:  227 krát


110220102604.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  110220102604.jpg
 Velikost:  55.51 kB
 Staženo:  226 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
durkovic



Založen: Dec 18, 2004
Příspěvky: 1890
Bydliště: Košice

PříspěvekZaslal: čt únor 11 2010, 19:17    Předmět: Citovat

nazdar,

krásna zbierka, prosím ža kde na tie stroje chodíš Smile ja si ich musim bud vyhliadnuť a kupiť alebo ak mi da niekdo niečo na opravu a je to nerentabilne ostava to mne a ja si tzo potom opravím, inač jaksi prist k videam dosť bieda. alebo za to chcu nehorazne love.

JVC HR-D170E krasavec, ja do svojej mechaniky ktoru mame taku isto objednavam nove brzdy. pôvodne už to maju zasebou. typujem v zdroji voltage regulator STK 5481, híčkaj zdroj a dopraj mu nove elyty na sekundary po rokoch budu už vyhriate a radi potom pošlu niektoru vetvu v tom STK do kytek, vlastna skusenosť, nove STKčko stojí okolo 14€ ked som ho naposledy kupoval.

inač vdačne stroje určite môže potvrdiť aj Stefan31
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33756
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: čt únor 11 2010, 19:25    Předmět: Citovat

Tu Aiwu som kedysi videl - myslim, ze je to len prehravac, nie?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
durkovic



Založen: Dec 18, 2004
Příspěvky: 1890
Bydliště: Košice

PříspěvekZaslal: čt únor 11 2010, 21:03    Předmět: Citovat

odporučam pri čistení hlavy namočiť ešte raz čistý ustrižok papieru namočeneho v isopropylalkohole a priložiť ho k bubnu a nechtom pritlačiť papierik do kružnicových dražok a vyčistit ich otačanim hlavy. vylezie stamat po tých rokoch pllllno bordelu a video mi prestalo vyrabať aj tie najmenšie dropouty, ide bezvadne. na tento ukon nepouživať žiadnu vatu ani handričku ktorá pušta chlpky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
vintagehifi



Založen: Dec 17, 2009
Příspěvky: 168
Bydliště: Prešov

PříspěvekZaslal: so únor 13 2010, 23:35    Předmět: Citovat

rnbw napsal(a):
Tu Aiwu som kedysi videl - myslim, ze je to len prehravac, nie?


áno tá AIWA je len prehrávač, ale zato špičková mechanika,made in japan jak si tíško bzučí a z jemnosťou a pomaly si berie kazetu, má aj funkciu automatic tracking, je to ozaj pekný stroj, dnes som na nej pozeral kazetu nahratú na mojom panasonicu nv hs 1000, jedna pohádka ten obraz... Very Happy

vintagehifi


Naposledy upravil vintagehifi dne ne únor 14 2010, 0:04, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
vintagehifi



Založen: Dec 17, 2009
Příspěvky: 168
Bydliště: Prešov

PříspěvekZaslal: so únor 13 2010, 23:54    Předmět: Citovat

[quote="durkovic"]nazdar,

krásna zbierka, prosím ža kde na tie stroje chodíš Smile ja si ich musim bud vyhliadnuť a kupiť alebo ak mi da niekdo niečo na opravu a je to nerentabilne ostava to mne a ja si tzo potom opravím, inač jaksi prist k videam dosť bieda. alebo za to chcu nehorazne love.

JVC HR-D170E krasavec, ja do svojej mechaniky ktoru mame taku isto objednavam nove brzdy. pôvodne už to maju zasebou. typujem v zdroji voltage regulator STK 5481, híčkaj zdroj a dopraj mu nove elyty na sekundary po rokoch budu už vyhriate a radi potom pošlu niektoru vetvu v tom STK do kytek, vlastna skusenosť, nove STKčko stojí okolo 14€ ked som ho naposledy kupoval.

Nazdar ďurkovič, no diki už mám kolo 25 videí tak sa teším. Kúpil som len
panasonic nv hs 1000, ostatok mám dobrý zdroj. Inak stroje svietia, no treba tam urobit opravy - mode switch, kondenzátory, ja som len zberatel a fanušik starých vhs strojov, čistím len od prachu a menšie opravy plus testovanie.

aktuálne moj jvc hr d 140 e - má teraz v prdeli výtah - kolieska sú polámané, a som neštastný lebo to video je moja srdcovka Sad((

aj nový prírastok jvc hr d170 e je iba svietiaci no je ok lebo iba nemá silu pri play, treba tam urobit servis čo ja však neviem Sad , videjká si opatrujem avšak skor ako dekoráciu lebo žiaľ niesom opravár
poviem na rovinu 99% mojich videí by potrebovalo servisovat...
len ten moj panasonic nv hd 1000, aiwa x 100, a jeden starý Nec je ok.
Donedávna mi išiel aj jeden starý krásny hitachi, model už neviem, teraz nemá silu prehrávat pri play a vypína po chvíli. Ešte mám aj dva pekné
staré Toshiby videá, je ich viac možem ti poslat fotky celej mojej zbierky na mail ak chceš...

moj mail je - vintagehifi0@gmail.com

na staré (70-80 roky)kazetové magnetofóny, kotúčaky a videá mám slabosť, inak mám aj jedno raritné asi 40 kilové velmi staré a velké video systému 2000 od philipsu aj pár kaziet tohoto systému. mašina ide no treba ho servisovat...

vintagehifi


Naposledy upravil vintagehifi dne ne únor 14 2010, 0:22, celkově upraveno 5 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
vintagehifi



Založen: Dec 17, 2009
Příspěvky: 168
Bydliště: Prešov

PříspěvekZaslal: ne únor 14 2010, 0:00    Předmět: Citovat

durkovic napsal(a):
odporučam pri čistení hlavy namočiť ešte raz čistý ustrižok papieru namočeneho v isopropylalkohole a priložiť ho k bubnu a nechtom pritlačiť papierik do kružnicových dražok a vyčistit ich otačanim hlavy. vylezie stamat po tých rokoch pllllno bordelu a video mi prestalo vyrabať aj tie najmenšie dropouty, ide bezvadne. na tento ukon nepouživať žiadnu vatu ani handričku ktorá pušta chlpky.


diki za radu no to už viem , to je základ u mňa hlavy musia byť čisté
to máš pravdu , len treba ich čistiť veľmi opatrne , robím to kancelárskym papierom namočeným v liehu, jemne otáčam hlavou na vrchu bubna, treba dávať sakra pozor aby sa neulomili hlavičky z bubna, lebo potom bude tma a nie video...

na internete je vela dobrých stránok pri ktorých som strávil nejeden večer
zbierky starých videí, ako správne čistit videohlavy, atď...
večšinou v angličtine čo ale mne nerobí problém.

už som písal dávnejšie na tomto fóre alebo na slovanete ako správne čistit hlavy aby nedošlo k ich poškodeniu...

inak videá na fotkách sú špinavé ešte pred čistením , ani fotky niesú dobré
v budúcnosti budem robit www stránku o mojich videách.


vintagehifi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
durkovic



Založen: Dec 18, 2004
Příspěvky: 1890
Bydliště: Košice

PříspěvekZaslal: ne únor 14 2010, 10:10    Předmět: Citovat

[quote="vintagehifi"]
durkovic napsal(a):
nazdar,

krásna zbierka, prosím ža kde na tie stroje chodíš Smile ja si ich musim bud vyhliadnuť a kupiť alebo ak mi da niekdo niečo na opravu a je to nerentabilne ostava to mne a ja si tzo potom opravím, inač jaksi prist k videam dosť bieda. alebo za to chcu nehorazne love.

JVC HR-D170E krasavec, ja do svojej mechaniky ktoru mame taku isto objednavam nove brzdy. pôvodne už to maju zasebou. typujem v zdroji voltage regulator STK 5481, híčkaj zdroj a dopraj mu nove elyty na sekundary po rokoch budu už vyhriate a radi potom pošlu niektoru vetvu v tom STK do kytek, vlastna skusenosť, nove STKčko stojí okolo 14€ ked som ho naposledy kupoval.

Nazdar ďurkovič, no diki už mám kolo 25 videí tak sa teším. Kúpil som len
panasonic nv hs 1000, ostatok mám dobrý zdroj. Inak stroje svietia, no treba tam urobit opravy - mode switch, kondenzátory, ja som len zberatel a fanušik starých vhs strojov, čistím len od prachu a menšie opravy plus testovanie.

aktuálne moj jvc hr d 140 e - má teraz v prdeli výtah - kolieska sú polámané, a som neštastný lebo to video je moja srdcovka Sad((

aj nový prírastok jvc hr d170 e je iba svietiaci no je ok lebo iba nemá silu pri play, treba tam urobit servis čo ja však neviem Sad , videjká si opatrujem avšak skor ako dekoráciu lebo žiaľ niesom opravár
poviem na rovinu 99% mojich videí by potrebovalo servisovat...
len ten moj panasonic nv hd 1000, aiwa x 100, a jeden starý Nec je ok.
Donedávna mi išiel aj jeden starý krásny hitachi, model už neviem, teraz nemá silu prehrávat pri play a vypína po chvíli. Ešte mám aj dva pekné
staré Toshiby videá, je ich viac možem ti poslat fotky celej mojej zbierky na mail ak chceš...

moj mail je - vintagehifi0@gmail.com

na staré (70-80 roky)kazetové magnetofóny, kotúčaky a videá mám slabosť, inak mám aj jedno raritné asi 40 kilové velmi staré a velké video systému 2000 od philipsu aj pár kaziet tohoto systému. mašina ide no treba ho servisovat...

vintagehifi


no tak to maš paradne ak maš dobrý zdroj týchto krasavcov ešte stale aktualneho systemu VHS Smile .

viem že poznaš jedneho nadšenca ktorý by ti mohol servisnuť tu HR-D170E Very Happy . ta mechanika je vdačný kus výrobku. servisujem to už so zaviazanými očami. u tejto mechaniky sa da povedať že v jednoduchosti je sila a pritom sa s menšími modifkaciami osadzovala až do profi modelu JVC HR-S10000. potom prišiel nastup tiež trvanlivých mechanika ale s omnoho väčšim obsahom plastov.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
vintagehifi



Založen: Dec 17, 2009
Příspěvky: 168
Bydliště: Prešov

PříspěvekZaslal: pá únor 26 2010, 0:18    Předmět: Citovat

viem že poznaš jedneho nadšenca ktorý by ti mohol servisnuť tu HR-D170E Very Happy . ta mechanika je vdačný kus výrobku. servisujem to už so zaviazanými očami. u tejto mechaniky sa da povedať že v jednoduchosti je sila a pritom sa s menšími modifkaciami osadzovala až do profi modelu JVC HR-S10000. potom prišiel nastup tiež trvanlivých mechanika ale s omnoho väčšim obsahom plastov.[/quote]

zdar,

no máš pravdu spoznal som sa s gadzom z prešova kde bývam aj ja ,no
žial zatial len formou elektronickej pošty nie osobne,
ak bude čas budem potrebovat servisnút svoje avexy a jvc.
možno príde rad aj na toshiby a iné videjká...

vintagehifi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
durkovic



Založen: Dec 18, 2004
Příspěvky: 1890
Bydliště: Košice

PříspěvekZaslal: út červen 12 2012, 19:46    Předmět: Citovat

Zdravím,

po dlhej dobe som dostal na stôl k repasu VM6465-ku. kompletne som ju vyčistil na doske so zdrojom som vymenil 2 elyty boli bez kapacity. video maká v podstate OK ale má predsa len jednu vadu s ktorou si neviem poradiť, ak zaradím spätný chod pásky s obrazom (rew picture search ) tak sa medzikolo preklopí k ľavému unášaču, začne sa točiť no elektromagnet neodbrzdí (necvakne) a nerozbehne sa spätný chod capstanu, vyhľadávanie obrazu dopredu funguje bez problémov. keďže mam po ruke dalšie dve VM6465 na sčiastky tak som skúsil postupne vymeniť všetky moduly okrem zakl. zdrojového. skúšal som aj druhý capstan no závada stále pretrváva. problém sa objaví aj ked zastavím nahrávanie a video má natočiť pár otáčok pásky späť a potom prejsť do polohy REC PAUSE. no toto natočenie sa neudeje a video núdzovo vypína.

nestretli ste sa niekto s touto závadou ? mám podozrenie na magnetický snímač otáčania ľavého unášača.

Ďakujem za akékoľvek info
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
radioelectrum



Založen: Nov 11, 2011
Příspěvky: 2107
Bydliště: Oslavany

PříspěvekZaslal: st červen 13 2012, 20:31    Předmět: Citovat

Nejprve bych na tom AVEXu vyndal labirintové kolo a vyčistil jej. To hodně pomůže.
Potom bych se podíval na brzdu, viz problém který jsem měl s podobným videem.
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=51066&highlight=avex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
rudis



Založen: Apr 28, 2005
Příspěvky: 101

PříspěvekZaslal: čt červen 14 2012, 15:40    Předmět: Citovat

mode kolo se dá tady http://www.tipa.eu/cz/nahradni-dily/c-1124-p-4/
koupit , mají tady i jiné ND , videohlavy , kladky ....
Ale kolo jsem měnil jen několikrát , když někdo ulomil zoubek , častěji byl ulomený kolíček ,který držel "kamen" co jezdil právě v tom kole .
Tenhle Philips se dá přepnout nějakým "dvojhmatem" (musel bych najít sešit ze školení) do servisního modu , kdy video jede stále dokola a když se zastaví tak to na displej napíše jaká chyba ho zastavila a někdy to pomohlo identifikovat problém , hlavně kolem snímačů , kdy procesor podle "pumprdlíků" z HaLLovky ví , kde se mechanika nachází.
Velká slabina této mechaniky byla omega pružina a špinavé obložení mezikola.

R.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
durkovic



Založen: Dec 18, 2004
Příspěvky: 1890
Bydliště: Košice

PříspěvekZaslal: čt červen 14 2012, 16:00    Předmět: Citovat

dík páni za odpoveď

nakoniec to bolo mojou nepozornosťou, tu mechaniku philips poznám celkom dobre avexov som repasoval už niekoľko, celý problém bol v tom že modekolo (labyrintové) bolo jaksi posunuté o "jeden zub" mimo a už to nevedelo dokončiť proces, modekolo bolo po vyčistení osadené a zaistené segerovkou no asi nedostatočne a kolo sa povysunulo a preskočil zub. po znovu zložení to fachčilo ihneď. holt repas som dokončoval večer po celom dni som mal dosť a pri svetle neónky sa chybička sa prihodila.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> DVD, VHS, SAT Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Strana 6 z 7

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund