Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

elektrický výboj

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bezdrátová technika a technologie, VF technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Kocourekpuci
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: ne červenec 19 2009, 22:32    Předmět: elektrický výboj Citovat

Dobrý den,
jsem technický antitalent a z elektřiny znám jen ebonitovou tyč a liščí ocas, ale potřebuji poradit:

v místě bydliště byly posledních 14 dnů stále bouřky. Manželka co dřív bydlela v Brně nechtěla vypnout televizi, že se v brně klidně u bouřky na telku koukala. Bouřka již v místě nebyla, byla cca 30 km daleko. Najednou 2x zablikala dlouze obrazovka a když se rozjela, celá zrůžověla. V pořádku, odvařila obrazovku, ale můj dotaz je následující:

koupila si novou LCD televizi, nový koax s hliníkovým stíněním, antena je polské síto se zesilovačem. Televize má zabudovaný STB, bez anteny chytí obraz, sice zrnitý, ale barevný a jede. Po připojení koaxu k anténě z antény nejde absolutně žádný signál, i když ta krabička v zásuvce svítí zeleně, jako že je vše OK: může vzdálený elektrický výboj sjet po anténě, svodu, odpálit obrazovku a tím i zesilovač? Jen tu krabičku co je v ní koax zasunutý do telky nebo i zesilovač v anténě? Abych věděl, co si mám koupit. Satelit apod. u nás nehrozí, bydlím v lese, kolem jsou vysoké stromy. Děkuji
Návrat nahoru
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33922
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: ne červenec 19 2009, 22:47    Předmět: Citovat

Zosilnovac v antene je prva vec, ktora pri burke odide.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kocourekpuci
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: ne červenec 19 2009, 22:52    Předmět: Citovat

Děkuji za názor.
Mám koupit jak ten tišťák co je v anténě, tak tu krabičku co se vsunuje do telky, nebo stačí jen ta krabička? Nemám tušení, co vlastně odešlo
Návrat nahoru
mety



Založen: Mar 06, 2005
Příspěvky: 634
Bydliště: Planeta Zem

PříspěvekZaslal: ne červenec 19 2009, 23:27    Předmět: Citovat

K tomu satelitu:
Družica je dosť vysoko a offsetove paraboly su síce nasmerované dopredu,ale neznamena to že signal na parabolu prichádza z predu ako na klasicku anténu.
Ja som montoval satelitny príjmač v lese a tiež je v predu strom.
V pohode som sa zo signálom vymeral ponad neho a neni žiaden problem.
Signal na parabolu dopada šikmo z hora , preto by tie stromy nemuseli predstavovať závažný problem.
Pokial nestoji strom priamo pred domom.
Trebalo by to vyskúšať.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dingos



Založen: Jul 11, 2009
Příspěvky: 61

PříspěvekZaslal: po červenec 20 2009, 0:53    Předmět: Citovat

Kocourekpuci napsal(a):
Děkuji za názor.
Mám koupit jak ten tišťák co je v anténě, tak tu krabičku co se vsunuje do telky, nebo stačí jen ta krabička? Nemám tušení, co vlastně odešlo

no může a nemusí být v háji stabilzátor v tom adaptéru a že svítí dioda pouze znamená, že to něco dává. Stačí to změřit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kocourekpuci
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: po červenec 20 2009, 5:44    Předmět: Citovat

Děkuji páni poradci.
Prostě koupím tu krabičku a pokud servisman bude mít i ten tišťák, tak i ten, bo si myslím, že tím nemohu nic zkazit. Na netu jsem ho našel za malý peníz, tak by to ten zdejší opravář mohl mít.
Já se ptal proto, že jsem měl podobný problém s modemem. Vše jsem vypnul ze zásuvek, jen v modemu jsem nechal telefonní kabel. Pak se prudce zablesklo, uhořelo mi 6 metrů telefonní prodlužovačky a vyhořel modem, i když nebyl zapojený v proudu.
Co se týká setelitu: v lokalitě se nachází jeden montážník satelitů, který je buď opravdu tak fundovaný, nebo ze sebe jen chytráka dělá a ten prostě tvrdí, že v lokalitě, kde jsem chytnu leda zrnění pro slepice, což zas tak pravda není. Na polské síto - záleží, jak je natočené a nakloněné klasicky chytím všechny klasické programy: ČT1,ČT2, Nova, prima, ale pokud anténu pootočím o 45-90 stupňů, byl jsem schopen chytnout Polsat, katowice a ještě něco polského, pak obě vídně a jakýsi program s hadími ocásky /egypt nebo něco podobného/ a v pohodě Bayern, což chytím z dědiny nejvíc. Ti nechytí ani Primu.
Při tomhle pokrytí - jsem zde schopen někdy chytit digitální vysílání?
Stožár by měl být v Novém Městě na Moravě na Harusově kopci, ale já jsem za kopcem a podle mapy pokrytí bych spíš měl brát signál z Pardubic.
Jak jsem přiznal, jsem úplně blbej a tomuhle nerozumím Děkuji
Návrat nahoru
Davidus
Zablokován


Založen: Jun 01, 2005
Příspěvky: 2439

PříspěvekZaslal: po červenec 20 2009, 8:07    Předmět: Citovat

taky není od věci použít anténní bleskojistku na koax...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kocourekpuci



Založen: Jul 20, 2009
Příspěvky: 33

PříspěvekZaslal: st červenec 29 2009, 15:51    Předmět: Citovat

Vážení páni poradci, jsem zpět a naštvaný na 100%.
Tak nejprve anténa - našel jsem na internetu firmu prodávající za rozumný peníz antény síta a objednal ji. I zaplatil, ale to bylo asi tak vše. Pan podnikatel nekomunikoval, ani na mail, ani na telefon, prostě se nic nedělo. Vydržel jsem to týden, pak poslal p.podnikateli návštěvu z ČOI a poslal varovný mail, že bude-li pokračovat v nekomunikaci, obrátím se na rejstříkový soud. Teprve pak zareagoval a napsal, že zásilku nedodalo PPL a že se to stává..... Very Happy Zavolal jsem na PPL a zjistil, že podnikatel nic neposlal, tak jsem mu to napsal mailem a dnes přišly zpět peníze. Takže anténu nemám.
Ale zdejší opravář mi vyměnil oba tišťáky, jak v anténě, tak tu krabičku na konci, co se cpe do telky, plus mi donesl nový koax, ale obraz je zrnitý až běda.
Otázka zní: původní koaxiál byl s měděným stíněním a šel obraz na 100%, nový má hliníkové stínění a obraz zrní. V anténě jsou vyměněny oba tišťáky a nepomohlo to. Mám koupit celou anténu novou nebo čím to ještě může být?

Ještě dodatek: stará televize je SONY Triniton, na tom mi programy jedou všechny, byť zrní, na nové BENQ SE2241 mě nejde při stejném nastavení ČT2 a Prima. Může to být televizí?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bezdrátová technika a technologie, VF technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.13 sekund