Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Záložní zdroj APC CyberFort 500
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Vogon



Založen: May 14, 2009
Příspěvky: 1618
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá únor 05 2010, 9:16    Předmět: Citovat

Červená LED overload obecně signalizuje velký odběr z baterie.
Může to být vlivem průrazu můstkových spínačů a nebo přetížení na výstupu. Změřit proud tekoucí z baterie snad dokážeš.

Chybná funkce tohoto indikátoru může být zapříčiněna i vadnými kondenzátory. Tohle se tady už probíralo, tak pohledej fotku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tvdigital



Založen: Feb 04, 2010
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: pá únor 05 2010, 18:04    Předmět: Citovat

Díky za super radu!!!
Já si myslel, že overload signalizuje přetížení na výstupu. A když svítila i při odpojených všech spotřebičích, myslel jsem, že bude UPS totálně K.O.

Ale nasměroval jsi mě skvěle. Kondík 22uF/400V měl kapacitu jen 15nano! a byly šluslé 2 z 6 tranzistorů B11NB. Jako náhradu mi za ně kamarád donesl IRF840.
V pondělí koupím kondík a zkusím to složit. Pak dám vědět jak to dopadlo.
P.S. v zápalu boje jsem nestihl změřit ani ten proud z baterky. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tvdigital



Založen: Feb 04, 2010
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: út únor 09 2010, 16:41    Předmět: Citovat

tak po výměně kondíku a dvou tranzistorů UPS zase jede Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mr_Dadulka



Založen: Feb 06, 2010
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: so únor 13 2010, 21:45    Předmět: Citovat

nebyl by prosím přesnější popis co bylo špatný a za co bylo vyměněno? UPS začala dělat úplně to samé.
Chrčí jak cvakající relé, svítí přetížení a nic dalšího se neděje... zkusil bych taky někde nějakou opravu. Díky moc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
littleoak



Založen: Jun 28, 2010
Příspěvky: 25

PříspěvekZaslal: po červen 28 2010, 7:14    Předmět: Citovat

dobrý den, mám APC cyberfort 500. jednou za čas se mi bez příčiny přepnul na bateriový provoz. Od včerejška se mi už přepíná v intervalech cca 1 minuty. Zdroj je starý asi 4 roky, bez výměny akumulátoru.
Nemáte někdo tušení, v čem by mohl být problém?

Díky moc za rady.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vogon



Založen: May 14, 2009
Příspěvky: 1618
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po červen 28 2010, 14:47    Předmět: Citovat

Můžou být opálené kontakty RLY: UPS zjistí rozdíl mezi Uin a Uout > 10% a přepne na baterie, odlehčí se zatížení kontaktů napětí stoupne přepne se z baterie na síť, kontakty se zatíží, napětí poklesne atd...
Může být vadný filtrační kondenzátor ve zdroji, většinou 10uF/450V. (ale to záleží na typu PCB)
A poslední nejpravděpodobnější závada je problém s procesorem. Špatně měří síťové napětí a tak přepíná baterie/síť.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
littleoak



Založen: Jun 28, 2010
Příspěvky: 25

PříspěvekZaslal: út červenec 13 2010, 8:27    Předmět: Citovat

Děkuju za odpověď. Ten kondenzátor je dobrej. Kontakty na relátku by cvakaly jen při nějakým zatížení, ne? Zdroj přepíná ikdyž je počítač v noci vypnutej. Zdroj půjde do šrotu. Je 4 roky starej a za chvíli stejně nejspíš odejde akumulátor.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
GeorgeB



Založen: Nov 21, 2005
Příspěvky: 1208
Bydliště: Pardubice

PříspěvekZaslal: st říjen 20 2010, 9:02    Předmět: Citovat

Přidám se k tomuto tématu.
UPS:APC typ BK500 po delší odmlce a následném vložení staršího, ale funkčního akumulátoru fungovala pár dní bez problému. Po asi 14ti dnech začla sama na krátké okamžiky přepínat na akumulátor. Postupňe se to stupňovalo, že přepla třeba několikrát za minutu.
Podle rady Vogona jsem šel po vstupním kondíku. Nacházel se tam 10u/450V a byl poměrně horký(cca 60°C) přitom zdroj okolního tepla byl poměrně daleko, takže zřejmě se hřál sám. ESR měl cca 3 Ohmy a nefouklej nebyl. Po výměně za 22u/450V (rozměrově se tam vešel) je zatím vše v pořádku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
rychlosnek



Založen: Oct 05, 2011
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: st říjen 05 2011, 20:14    Předmět: Citovat

Mám tento zdroj, koupený jako starší. Po výměně baterie nějakou dobu fungoval. Nyní i při odpojení ze sítě a a zapnutí, chvíli při testu jde (zásuvka rozvítí žárovku) a po pár vteřinách začne signalizovat přetížení. (neukončí se ani test) Součástky diody a tranzistor nejsou ve zkratu. Přetížení signalizuje i při odpojení spotřebiče. Kondenzátor na 22/400V (nebo podobné parametry) tam není asi jiná revize desky. Nevíte někdo co dál měřit? Místo pískání repro jako bzučí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rychlosnek



Založen: Oct 05, 2011
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: čt říjen 06 2011, 18:44    Předmět: Citovat

Tak jsem našel odpověď, při signalizaci overload, vyměnit kondenzátory C18,C2,C52,C51 všechny 22mikroF/16V nyní šlape OK. Místo pískání bylo slyšet bručení. Moje deska je 1008A_REV03
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HiGhLaNdEr



Založen: Mar 08, 2005
Příspěvky: 912
Bydliště: Českobudějovicko

PříspěvekZaslal: ne prosinec 18 2011, 2:42    Předmět: Citovat

Tak jsem našel tohleto na šroťáku, opravil jsem pomocný zdroj, byly zabité diody v můstku a vybuchlá pojistka,. Teď to dělá celkem to co by mnělo, nabijí, zálohuje,. očuchá baterku po zapnutí,... Ale problém je v nestabilitě výstupního napětí, po připojení žárovky ta žárovka náhodně pomrkává jako kdyby byla špatně dotažená v objímce,. K tomu se ještě jeden z tranzistorů v měniči hřeje znatelně více než ten druhý. Nakopne mně někdo co by to tak asi bylo ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vogon



Založen: May 14, 2009
Příspěvky: 1618
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so leden 14 2012, 14:03    Předmět: Citovat

Pokud pomrkává žárovka na výstupu, znamená to nestejnou šířku a nebo vynechávané výstupní pulsy; UPS má lichoběžníkový výstup.
S největší pravděpodobností je vadný některý z tranzistorů měniče a nebo má velkou odchylku v parametrech. Může být taky vadný budič těchto tranzistorů a v poslední řadě vadný procesor. Budič je totiž jenom impedanční přizpůsobení a můstek je řízen přímo procesorem.
Řekni jí pápá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HiGhLaNdEr



Založen: Mar 08, 2005
Příspěvky: 912
Bydliště: Českobudějovicko

PříspěvekZaslal: ne leden 15 2012, 18:32    Předmět: Citovat

Už se stalo, věnoval jsem jí jednomu místnímu jako obří ozdobnou prodlužovačku Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ruzha



Založen: Jul 29, 2007
Příspěvky: 38

PříspěvekZaslal: čt březen 06 2014, 8:56    Předmět: Citovat

Dobrý den, prosím o radu. Mám CyberFort 500 a po zapnutí cvakalo relé, indikovalo přetížení. Vyměnil jsem nafouklé elektrolity a nyní již jde zapnout, neindikuje přetížení, ovšem po testu se cyklicky přepíná mezi napájením ze sítě a z baterie. Mám podezření na mírně očazený kondenzátor, který je vidět na 1. straně diskuze - ten největší, hnědý asi C20. Přečetl jsem s těží hodnotu 1k ..00V takže typuji 1nF/400V. Můžete mi prosím poradit, jestli to tak opravdu je a zda se jedná o kondenzátor keramický, či polypropylenový?Zda existuje nějaká náhrada, jelikož v obchodě jsem jej nesehnal. Případně kde by mohla být závada? Schéma nemám a bylo by mi líto záložák jen tak vyhodit, když už se částečně opravil.. děkuji
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ruzha



Založen: Jul 29, 2007
Příspěvky: 38

PříspěvekZaslal: pá březen 07 2014, 9:15    Předmět: Citovat

Tak kondík jsem vypájel a má údaje celkem vypálené. 1K jak jsem si myslel, tak není přesná hodnota, jelikož tam je xx4k nebo tak něco. Můžete mi prosím někdo zjistit, jakou má kondenzátor hodnotu? Vyměnil jsem kondík za podobný velikostně, ovšem ups se přepne na baterii, místo na síť. Moc prosím o radu. Děkuji
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund