Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Tabulové nůžky NTA 10

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> NC stroje
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
servistvareni



Založen: Jul 05, 2009
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: ne červenec 05 2009, 7:06    Předmět: Tabulové nůžky NTA 10 Citovat

Hledám někoho kdo pomůže s opravou tabulových nůžek NTA 1O, STROJÁRNĚ PIESOK.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
seti



Založen: Jan 17, 2006
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: ne červenec 05 2009, 21:29    Předmět: Citovat

Jaký máte s tím strojem problém?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
servistvareni



Založen: Jul 05, 2009
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: po červenec 06 2009, 6:58    Předmět: Citovat

Vypadá to na souběh více problémů. Zákazník koupil stroj a vlastně na něm ještě neudělal ani střih. Nejdříve měl vadné uhlíky, ty vyměnil, stroj mu nějakým způsobem šel, ale přejížděl horní úvrať.Pak se mu zablokoval a v současné době ( kdy mě zavolal ) mu nejde žádný pohyb po stlačení dvouručního ovládání.
Současný stav: Motor naběhne, přepne do trojúhelníku, po zmáčknutí tlačítek dvouručního ovládání se nepohne. Stroj je v horní úvrati, ale je nadále blokován. Vstup z tlačítek na desku elektroniky funguje. Byly vadné nějaké spínací kostky na hlavním ovládacím panelu, ale nemůžu se domluvit se snímačem otáček. Neustále mám na jeho kontaktech 27V/DC a na druhém 9V/DC. Mám podezření na jeho chybu, ale ty hodnoty jsou na desce i když ho odpojím. Mám popis vstupů a výstupů jednotlivých desek společně s návodem co dělat v případě poruchy, ale rada vyměňte desku je 25 let po narozeninách stroje bezpředmětná.
Pžemýšlel jsem, že celou elektroniku vyhodím a pořeším ovládání pouze relátkovou logikou ( jak to řeší současné mechanické nůžky ), ale narazil jsem na problém s napájením spojky. Zkusil jsem 220V/DC, ale stroj hodně přejížděl po odpojení napájení spojky. Dočetl jsem se, že napájení je nějakých 110 - 190 V/DC a že se v průběhu střihu zmenšuje. Potřeboval bych náhradní schéma zapojení napájení spojky. Už jsem to viděl u jiného zákazníka, sice u 6,3 nůžek, ale fungovalo to. Bohužel To mám k tomuto zákazníkovi několik set km a nevím kdy se k němu opět dostanu.
Dále mám strach, že i když rozchodím spojku elektricky, bude tam přetrvávat problém s přejížděním, o brzdě si již dle ostatního stavu stroje nedělám žádnou iluzi. Jelikož jsem rozebírku a složení ani seřízení tohoto typu spojky nikdy ani neviděl, natož dělal, sháním proto někoho kdo by do toho se mnou šel, nebo firmu nebo řemeslníka, která má zkušenosti s tímto typem nůžek a převzala by tuto opravu.[/u]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
DKL



Založen: Mar 11, 2004
Příspěvky: 377
Bydliště: Sever jižní Moravy

PříspěvekZaslal: po červenec 06 2009, 7:53    Předmět: Citovat

Nemám sice zkušenosti přímo s těmito nůžkami, ale zeptám se - vypadá ovládací elektronika jako řada "zaplechovaných" desek s konektory URS značených přibližně 23, 23a, 24 atp?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
seti



Založen: Jan 17, 2006
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: po červenec 06 2009, 12:00    Předmět: Citovat

Pro sepnutí spojky je důležité nastavení koncových spínačů vpravo vzadu pod krycím plechem,samozřejmě s špatným nebo špatně nastaveným snímačem otáček taky spojka nesepne,ještě se nasledkem přetížení přepalovala pojistka 80mA na nějaký desce.Spojka by měla i tak sepnout u
zamykatelným tačítkem seřízení,přejíždění nůžek je způsobeno špatným nastavením spojky,brzdy nebo koncových spínačů vzadu na vačce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
servistvareni



Založen: Jul 05, 2009
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: po červenec 06 2009, 13:06    Předmět: Citovat

O jaké koncáky jde? Nejedná se o vačkové na hlavní hřídeli? Spojka nejde sepnout ani zamykatelným spínačem pro ustavení do polohy. Tímto spínačem pouze vypnu chod motoru. Ten spínač určený pro typování by měl být předpokládám nezávislý na dvouručním ovládání a na poloze vačkových KS, nebo vačky přeruší chod když jsou nůžky v horní úvrati?
Potom by mě blokovala pouze kontrola otáček nebo přetížení. Hlídání přetížení jsem si sprovoznil a to se mi nezdá jako to rozhodující při tomto problému.

Zajímalo by mě jestli opravdu neexistuje nějaké náhradní zapojení ovládání těchto nůžek. V bazarech je plno těchto strojů a myslím si, že elektronika použita výrobcem je více méně mrtvá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
seti



Založen: Jan 17, 2006
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: po červenec 06 2009, 21:25    Předmět: Citovat

To jsou oni.Já si myslím,podle toho co píšete,že je špatné to čidlo otáček,jedno bych zřejmě našel.Další možnost je obrátit se na která se zabývá generálkama těchto strojů,kontakt na ně můžu sehnat.My je máme předělané na stykače ,je to myslím celkem jednoduchý.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
servistvareni



Založen: Jul 05, 2009
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: po červenec 06 2009, 21:46    Předmět: Citovat

Předělávka na stykačové řízení je opravdu jednoduchá, potřebuji vyřešit jen napájení spojky. Pro SETIHO, jestli máš nějaké kontakty budu ti moc vděčný.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kbulda



Založen: Oct 23, 2007
Příspěvky: 1525
Bydliště: u Mělníku

PříspěvekZaslal: po červenec 06 2009, 23:49    Předmět: Citovat

Začni tím, že seřídíš správně spojku.
Nevím jak to mají 10, ale bude to asi velmi podobné, jako u 6,3 - viz. manuál.
Lokalita, kde jsou ty nůžky ?



03 TABULOVÉ NŮŽKY NTE 2000 - 6,3.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  03 TABULOVÉ NŮŽKY NTE 2000 - 6,3.jpg
 Velikost:  263.03 kB
 Staženo:  695 krát


04 TABULOVÉ NŮŽKY NTE 2000 - 6,3.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  04 TABULOVÉ NŮŽKY NTE 2000 - 6,3.jpg
 Velikost:  260.62 kB
 Staženo:  552 krát


02 TABULOVÉ NŮŽKY NTE 2000 - 6,3.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  02 TABULOVÉ NŮŽKY NTE 2000 - 6,3.jpg
 Velikost:  239 kB
 Staženo:  609 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
seti



Založen: Jan 17, 2006
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: st červenec 08 2009, 19:00    Předmět: Citovat

Zasílám výkresy nůžek se stykači.Spojka dostává v průběhu střihu dvojí napětí


nůžky1.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  nůžky1.jpg
 Velikost:  81.44 kB
 Staženo:  769 krát


nůžky2.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  nůžky2.jpg
 Velikost:  88.54 kB
 Staženo:  672 krát


nůžky3.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  nůžky3.jpg
 Velikost:  78.76 kB
 Staženo:  632 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ELEKTROTECHNIK



Založen: Dec 10, 2012
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: po prosinec 10 2012, 23:57    Předmět: Citovat

servistvareni napsal(a):
Hledám někoho kdo pomůže s opravou tabulových nůžek NTA 1O, STROJÁRNĚ PIESOK.



vše jsem vyřešil novým PLC řízením , nebyla jiná možnost
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> NC stroje Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.12 sekund