Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

LG DVD rekordér RH199S po zapnutí nespustí
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> DVD, VHS, SAT
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33967
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: út červenec 21 2009, 22:56    Předmět: Citovat

PC samo od seba nespravi nic. Len sa trochu obavam, ze by to mohli dodrbat Windows a mozno aj bez opytania.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kozoka



Založen: Oct 15, 2006
Příspěvky: 1324
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: út červenec 21 2009, 23:05    Předmět: Citovat

rnbw napsal(a):
PC samo od seba nespravi nic. Len sa trochu obavam, ze by to mohli dodrbat Windows a mozno aj bez opytania.
zaleží jaká je deska a jak se zachová bios... ono totiž ten disk je v takovém formatu co PC nezná... mě se už zo parkrát stalo... stačí připojit jakykoliv prázdný disk a rekordér si tam aut. přetahne svůj format... akorat to dlouho trvá... na displeji sviti load a pak to najede. Samozřejmě pokud MPEG deska nekomunikuje s HDD nebo DVD mech. rekorder nenajede.¨


Bohužel dnešní výrobci si to nechávají vyrabět přímo v LSI logic a pak sou SW problémy a zamrzá to. Panasonic a Sony mají své procesory a žadné problémy nemají
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út červenec 21 2009, 23:08    Předmět: Citovat

rnbw napsal(a):
PC samo od seba nespravi nic. Len sa trochu obavam, ze by to mohli dodrbat Windows a mozno aj bez opytania.


No jo, to je klidně možné. Nebylo tam zas až tak nic cenného, že bych to nepřežil, stejně to pořád opakují v TV. A když to nefachčí.... Pokud je to MPEG deskou, cena je asi kolem 2500Kč, je otázka, zda do toho investovat, nebo se porozhlídnout po něčem jiném Wink Disk bych mohl dát do PC na video z kamery Laughing

_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
kozoka



Založen: Oct 15, 2006
Příspěvky: 1324
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: út červenec 21 2009, 23:19    Předmět: Citovat

Jenys napsal(a):
rnbw napsal(a):
PC samo od seba nespravi nic. Len sa trochu obavam, ze by to mohli dodrbat Windows a mozno aj bez opytania.


No jo, to je klidně možné. Nebylo tam zas až tak nic cenného, že bych to nepřežil, stejně to pořád opakují v TV. A když to nefachčí.... Pokud je to MPEG deskou, cena je asi kolem 2500Kč, je otázka, zda do toho investovat, nebo se porozhlídnout po něčem jiném Wink Disk bych mohl dát do PC na video z kamery Laughing

http://elektronika.avizo.cz/prodam-slim-dvd-recorder-lg-rh-7900m-2574496.html

ja bych LG nechtěl.. už jen proto že nemají vlastí technologie a je to přece jen co nejvic prodat
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
soucek



Založen: Mar 24, 2005
Příspěvky: 657

PříspěvekZaslal: st červenec 22 2009, 11:26    Předmět: Citovat

Omlouvám se, že trochu odbočuji od tématu. Mě zajímala praktická výměna HDD u PANASONIC EX87. Obstaral jsem si identický hardisk HITACHI 160GB U-ATA. Odpojil starý disk, vrazil tam nový. Objevila se chyba HDD a nic dalšího mě nepustilo dělat, ani formátovat. Vrátil jsem tam starý disk s nahrávkami a hlásilo to už také chybu a možnost formátování. Nešlo nic jiného, než souhlasit. Do PC jsem to vůbec nepřipojoval, byla mi předem jasná nekompaktibilita použitého souborového systému, než používá PC (FAT32, NTFS). No nic, mají to asi nějak zabezpečené, aby to nešlo podomácku opravit a uživatel musel přístroj zanést do autorizovaného servisu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33967
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: st červenec 22 2009, 11:40    Předmět: Citovat

Asi sa uklada niekde do EEPROM seriove cislo disku alebo take nieco.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kozoka



Založen: Oct 15, 2006
Příspěvky: 1324
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: st červenec 22 2009, 17:01    Předmět: Citovat

rnbw napsal(a):
Asi sa uklada niekde do EEPROM seriove cislo disku alebo take nieco.
neukladá to je nějaké divné. U těch novej panaku jsem to nezkoušel takže nevím Embarassed PANASONIC REKORDERY PODLEHAJI CENTRLIZACI OPRAV A POSILAJI SE DO PARDUBIC. nemám s nima zkušenost. U modelu DMR-EH60 normalně šel dát jinej disk. Stačí dát prazdnej bez oddílu a rekorder si ho sám přizpůsobí. Zajimavé je všechny Jumpery musí být venku. žadný master ani slave. U LG to taky normalně jde bez problému přehazovat disk ale je propojen na Master.
Pak jsem to zkoušel u DMR-EH55 a tam už jinej nenajel hlasílo to HDD ERROR. Při vložení původního disku filmy zůstali.

Mam tu EX78 tak tam zkusím dát jinej disk a uvidím jak pochodím.. pak napiší. Taky tam je Hitachi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kozoka



Založen: Oct 15, 2006
Příspěvky: 1324
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: st červenec 22 2009, 19:52    Předmět: Citovat

tak na EX78 to taky hlasí HDD error. Disk je na rozhraní select kable. Připojoval jsem tam HDD Samsung ATA 80 GB.. chtělo by to zkusit uplně stejný Disk Hitachi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
soucek



Založen: Mar 24, 2005
Příspěvky: 657

PříspěvekZaslal: čt červenec 23 2009, 7:26    Předmět: Citovat

kozoka napsal(a):
tak na EX78 to taky hlasí HDD error. Disk je na rozhraní select kable. Připojoval jsem tam HDD Samsung ATA 80 GB.. chtělo by to zkusit uplně stejný Disk Hitachi

Jak jsem již psal, mám tady v šuplíku úplně stejnej HDD Hitachi 160GB U-ATA a DMR-EX87 ho nechce přímout.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kozoka



Založen: Oct 15, 2006
Příspěvky: 1324
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: pá červenec 24 2009, 16:01    Předmět: Citovat

soucek napsal(a):
kozoka napsal(a):
tak na EX78 to taky hlasí HDD error. Disk je na rozhraní select kable. Připojoval jsem tam HDD Samsung ATA 80 GB.. chtělo by to zkusit uplně stejný Disk Hitachi

Jak jsem již psal, mám tady v šuplíku úplně stejnej HDD Hitachi 160GB U-ATA a DMR-EX87 ho nechce přímout.
Volal jsem do Pardubic.. je to tak. Firma Panasonic to udělala, tak proto aby nikdo si nemohl dávat větší kapacitu. Pokud je vadný HDD v zaruční opravě - musí se novej disk první připojit k PC a pomocí programu nahraje format pro používání v rekorderu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
soucek



Založen: Mar 24, 2005
Příspěvky: 657

PříspěvekZaslal: pá červenec 24 2009, 19:32    Předmět: Citovat

kozoka napsal(a):
soucek napsal(a):
kozoka napsal(a):
tak na EX78 to taky hlasí HDD error. Disk je na rozhraní select kable. Připojoval jsem tam HDD Samsung ATA 80 GB.. chtělo by to zkusit uplně stejný Disk Hitachi

Jak jsem již psal, mám tady v šuplíku úplně stejnej HDD Hitachi 160GB U-ATA a DMR-EX87 ho nechce přímout.
Volal jsem do Pardubic.. je to tak. Firma Panasonic to udělala, tak proto aby nikdo si nemohl dávat větší kapacitu. Pokud je vadný HDD v zaruční opravě - musí se novej disk první připojit k PC a pomocí programu nahraje format pro používání v rekorderu.

No to se dalo čekat, že velký problém s výměnou HDD vyřeší nějaký malý prográmek. Ptát se tady po něm bude asi zbytečné, budou si to dobře hlídat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt srpen 06 2009, 22:16    Předmět: Citovat

Huuuuuurááááááááááááááááááááááááá. Už to fungujéééééééééééééééé Tanečník Laughing Nevím přesně proč, ale už to zase maká. Zítra napíšu víc, co jsem s tím dělal. Disk přežil bez úhony, je na něm vše jak bylo Wink
_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá srpen 07 2009, 7:17    Předmět: Citovat

Tak se vracím ke včerejšímu vítězství člověka nad hmotou Very Happy Volal jsem do servisu LG a říkal o tom svém problému s rekordérem. Servisman mi říkal že to jak tam běhá ten nápis Please wait může způsobovat dost věcí a shodli jsme se na tom disku. Tak jsem odpoledne měl chvíli čas a chtěl jsem zkusit dát tam jiný disk, neměl jsem žádný bez oddílů, tak jsem tam vrazil 40GB se systémem a spustil, chovalo se to stejně nefunkčně jako před tím, tak jsem disk zase vyndal a dal zpět ten původní. Pak jsem chtěl vidět jak je tam přidělaný LSI Logic procesor,nikde totiž není vidět jeho zaletování, jako by tam byl jen přilepený, ani patice není vidět. Tak jsem zkoumal jestli nejde vyndat, což nejde a tak jsem ho zkoušel domáčknout na desku, ale ani se to nijak nehne. Pak jsem ještě jednou zkoušel proměřil kondíky a rezistory, tranzistory a pohledem vše zkontrolval i konektory a páskové vodiče. Vše bylo dobré. Ze zoufalství jsem to začal sešroubovávat s tím, že holt půjde do servisu, kde předběžně mají cenu 3000Kč. Jo a sehnal jsem i to SRT6251 do zdroje a vyměnil, ale to bez úspěchu, to jsem zkoušel minulý pátek.

Před uzavřením krytu jsem to vrazil do zásuvky a zapnul, už ten náběh po zapnutí byl jiný než před tím a najednou na displeji naskočil nápis LG Recordér a pak Check HDD a rekordér byl provozuschopný k mé radosti Laughing Pro jistotu jsem na LSI dal provizorně chladič, on se dost hřeje a tam mohl vzniknout i ten problém s nějakým studeňákem.
To je už druhý problém, který jsem opravil, ani nevím jak, první to bylo s nefunkčním přijímačem DO a teď tohle.
Tak už jen čas ukáže, co to provede dál Laughing

Na disku zůstalo vše co tam bylo bez poškození, což jsem měl obavy z toho, jak jsem ho měl v PC, ale přežil Very Happy Servisman mi říkal že je dobré čas od času provézt údržbu disku, v menu je na to možnost, tak musím probrat filmy a když tak je nahrát na DVD a pak to celé vymazat a zformátovat, nebo defragmentovat, už nevím, co tam nabízejí za možnost. Ještě jsem takovou údržbu na tomhle disku nedělal, tak to zkusím. Kdybych měl brát v úvahu, že vše chodí ve trojicích, tak by měla přijít ještě jedna závada Laughing Nuž uvidím, co to zase někdy provede Rolling Eyes

Tak hlavně že to nestálo 3000Kč a co bude dál se nechám překvapit.

Takže děkuji všem co mi chtěli pomoci za rady a nápady, možná i tento problém co jsem měl já se může někomu tady někdy hodit Wink

Hezký den všem přeje Jenys Laughing Děkuji za pozornost

_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po srpen 17 2009, 21:43    Předmět: Citovat

Dobrý večer přeji Smile Makám na baráčku a tak nemám tolik času zkoušet ten rekordér, jen čas od času ho zapnu a zatím vše maká jak má k mé spokojenosti. Myslím si že to musel být nějaký asi špatný kontakt na LSI logic , to bylo jediné s čím jsem trochu hýbal. Neví někdo prosím, jak je ten LSI vůbec do té desky zamontován Question Tam není nikde vidět, že by byl zaletovaný. Mohl by mi někdo, kdo s tím dělá říci jak je připojen. Děkuji Jenys Wink
_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne prosinec 27 2009, 16:00    Předmět: Citovat

Dobrý den,
mám další poznatek a jistotu, že chyba s nespuštěním DVD rekordéru je špatným kontaktem na procesoru LSI. Dneska jsem chtěl nahrávat a objevil se stejný problém jako dřív, dokola běželo Please wait. Rovnou jsem šel po procesoru a silněji jsem ho přimáčknul k plošňáku a již to zase začalo fungovat. Tak mě napadá, že bude poptřeba udělat nějakou klipsnu, podobnou jako na chladič procesoru v PC, aby byl LSI stále domáčknutý. Technologie připevňování procesoru LSI od Korejce se mi moc nelíbí, jelikož se dosti zahřívá, asi dochází časem k uvolnění a ke špatnému dotyku. Mýlím se, nebo je to vše jinak? Rolling Eyes
Děkuji za konstruktivní odpověď Wink Jenys

_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> DVD, VHS, SAT Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund