Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

dotaz na zátěž trafa
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
anonymní
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: so červen 20 2009, 20:59    Předmět: dotaz na zátěž trafa Citovat

zdravím měl bych dotaz na zdroj. plánuju ůsporu energie na vytápění terária a napadlo mě k tomu použít zdroje z tiskárny Canon-popis:
AC adapter
input-220/240V 50hz 0,28A
output - 5.0V 0,2A , 24V 0,8A

a autožárovek 24V 15W,25W atd. otázka je kolik ten zdroj unese Wattů výkonu(příkonu?) žárovek aniž by shořel. díky michal
Návrat nahoru
Maskot



Založen: Nov 19, 2004
Příspěvky: 1772
Bydliště: Wien

PříspěvekZaslal: so červen 20 2009, 21:03    Předmět: Citovat

Zhruba muzes brat P=UxI,pripojene zarovky musi mit P(vykon) mensi nez vystupni P zdroje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: so červen 20 2009, 21:05    Předmět: Citovat

19W
A jak chceš tímto způsobem ušetřit?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
anonymní
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: so červen 20 2009, 21:23    Předmět: Citovat

výkon trafa neznám. co 19W? jakože to bude stejné, jako kdybych svítil žárovkou 220V/+-25W?
Návrat nahoru
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: so červen 20 2009, 21:41    Předmět: Citovat

anonymní napsal(a):
výkon trafa neznám. co 19W? jakože to bude stejné, jako kdybych svítil žárovkou 220V/+-25W?

Ptal ses, kolik zdroj unese Wattů aniž by shořel, odpověď je 19W.
Ty si myslíš, že když budeš svítit 25W žárovkou na 24V že ušetříš oproti 25W žárovce na 220V?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: ne červen 21 2009, 10:40    Předmět: Citovat

Když chceš ušetřit, nesviť obyč. žárovkou, ale infra - pokud nechceš topit odporovým tělesem Rolling Eyes
_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
anonymní
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: ne červen 21 2009, 12:51    Předmět: Citovat

nemusíte mě hned kamenovat, jsem laik a proto jsem se obrátil na odborníky
infra žárovkou a odporovým topením taky asi neušetřím, navíc nepotřebuju takovou teplotu jakou dávají tyto věci.
dík za rady, pouštím tento nápad z hlavy Very Happy
Návrat nahoru
Maskot



Založen: Nov 19, 2004
Příspěvky: 1772
Bydliště: Wien

PříspěvekZaslal: ne červen 21 2009, 13:56    Předmět: Citovat

anonymní napsal(a):
nemusíte mě hned kamenovat, jsem laik a proto jsem se obrátil na odborníky
infra žárovkou a odporovým topením taky asi neušetřím, navíc nepotřebuju takovou teplotu jakou dávají tyto věci.
dík za rady, pouštím tento nápad z hlavy Very Happy

No to je maly omyl,takto se usetrit da.Pohledej jaka je ucinost premeny el. energie na teplo u techto zarizeni a hned Ti bude jasne kudy jit za usporami.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
anonymní
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: ne červen 21 2009, 14:24    Předmět: Citovat

topné kameny, kabely, zářiče atd. jsou, nechci říct nákladné, +-1000kč i s termostatem mě nezruinuje, ale jejich zabudování je složitější(vedení kabelů v teráriu apod.) a navíc jejich tepelný výkon je moc vysoký - podle netu 10W kámen ohřívá na 30-35 stupnů(já potřebuju 26-2Cool takže musím pořídit termostat. takže mám odskoušené že 15W žárovka do lednice mi terárium ohřeje na max 27stupnů a drží to i když svítím po celý den. tak mě napadlo to s tím trafem a autožárovkama. tím topným kabelem se možná budu zabývat, až budu mít sklípkanů víc a vytvořím pro terária vytápěnou polici
Návrat nahoru
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: ne červen 21 2009, 21:50    Předmět: Citovat

Maskot napsal(a):
Zhruba muzes brat P=UxI,pripojene zarovky musi mit P(vykon) mensi nez vystupni P zdroje.


Tohle bude platit vždycky - to nikde neo**beš: chceš zmenšit U, musíš zvětšit I Exclamation


Maskot napsal(a):
anonymní napsal(a):

nemusíte mě hned kamenovat, jsem laik a proto jsem se obrátil na odborníky
infra žárovkou a odporovým topením taky asi neušetřím, navíc nepotřebuju takovou teplotu jakou dávají tyto věci. dík za rady, pouštím tento nápad z hlavy


No to je maly omyl,takto se usetrit da.Pohledej jaka je ucinost premeny el. energie na teplo u techto zarizeni a hned Ti bude jasne kudy jit za usporami.


Uspořit můžeš jedině tak, že zvětšíš účinnost toho vytápění, protože s tou obyč. žárovkou se ti mění část energie ve světlo a jen část v teplo. Proto to doporučení infražárovky, příp. odporové topidlo (ať už v jakémkoliv provedení) Rolling Eyes

anonym napsal(a):
topné kameny, kabely, zářiče atd. jsou, nechci říct nákladné, +-1000kč i s termostatem mě nezruinuje, ale jejich zabudování je složitější(vedení kabelů v teráriu apod.) a navíc jejich tepelný výkon je moc vysoký - podle netu 10W kámen ohřívá na 30-35 stupnů(já potřebuju 26-28 takže musím pořídit termostat. takže mám odskoušené že 15W žárovka do lednice mi terárium ohřeje na max 27stupnů a drží to i když svítím po celý den. tak mě napadlo to s tím trafem a autožárovkama. tím topným kabelem se možná budu zabývat, až budu mít sklípkanů víc a vytvořím pro terária vytápěnou polici


A tady máš tu úsporu:
Arrow žárovkou 15W svítíš celý den Exclamation (15W x 24h = 360Wh/den x 30dnů = 10800Wh = 10,8kWh/měsíc !!) Cry
Arrow 10W-tový kámen (s tím termostatem!) bude mít (pro tebou požadovanou teplotu 26-28°C !!) spotřeba cca poloviční Rolling Eyes Laughing Laughing Laughing

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PeteBurns
Zablokován


Založen: Oct 08, 2007
Příspěvky: 2578

PříspěvekZaslal: ne červen 21 2009, 22:19    Předmět: Citovat

Otázka potom ale je, pri bežnej cene za kWh, za koľko rokov sa vrátia počiatočné náklady? Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: ne červen 21 2009, 22:40    Předmět: Citovat

anonymní napsal(a):
topné kameny, kabely, zářiče atd. jsou, nechci říct nákladné, i s termostatem mě nezruinuje+-1000kč ....


PeteBurns napsal(a):
Otázka potom ale je, pri bežnej cene za kWh, za koľko rokov sa vrátia počiatočné náklady? Twisted Evil


Chtěl úsporu "provozních nákladů" - na investici mu zase až tak nezáleželo Rolling Eyes

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PeteBurns
Zablokován


Založen: Oct 08, 2007
Příspěvky: 2578

PříspěvekZaslal: ne červen 21 2009, 22:51    Předmět: Citovat

Very Happy To hej, ale kedže tá úspora prevádzkových nákladov je dosť malá suma oproti tej počiatočnej investícii, tak aspoň má dôvod na premýšľanie Wink Ale na druhej strane máš jednoznačne pravdu, cena energie určite klesať nebude a používať to bude dlhšie, tak tá investícia sa časom určite vráti...A nie je lepšie ísť teraz spať a ušetriť čosi za elektrinu? Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
anonymní
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: po červen 22 2009, 15:32    Předmět: Citovat

no pěkně se to rozjelo, ale nepsal jsem že tou žárovkou svítím 24hod denně(max Cool, moje chyba že jsem to neuvedl dřív, upřesním ještě že 1 žárovka mi ohřívá 2 terária, takže náklady na topné kameny by už převýšily "ůsporu",navíc by asi došlo k častému spínání kamene a tak ke snížení jeho životnosti. u více terárií už bych uvažoval o tom topném káblu. infralampa má taky smysl až u více terárií - vysoký výkon, to bych ty pavouky upekl. a i když jsem psal že mě tisícovka nezrujnuje, tak samozřejmě rád uspořím. ještě bych poprosil nějaké info o tom odporovém topení(kabel popisovat netřeba), někde jsem viděl zmínku o výkonových odporech? díky michal
Návrat nahoru
anonymní
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: po červen 22 2009, 15:33    Předmět: Citovat

no pěkně se to rozjelo, ale nepsal jsem že tou žárovkou svítím 24hod denně(max 8 hod), moje chyba že jsem to neuvedl dřív, upřesním ještě že 1 žárovka mi ohřívá 2 terária, takže náklady na topné kameny by už převýšily "ůsporu",navíc by asi došlo k častému spínání kamene a tak ke snížení jeho životnosti. u více terárií už bych uvažoval o tom topném káblu. infralampa má taky smysl až u více terárií - vysoký výkon, to bych ty pavouky upekl. a i když jsem psal že mě tisícovka nezrujnuje, tak samozřejmě rád uspořím. ještě bych poprosil nějaké info o tom odporovém topení(kabel popisovat netřeba), někde jsem viděl zmínku o výkonových odporech? díky michal
Návrat nahoru
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund