Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Oprava tiskárny CANON 3820 - renovace ozubených koleček.

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1520
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: st listopad 30 2005, 6:20    Předmět: Oprava tiskárny CANON 3820 - renovace ozubených koleček. Citovat

Majitelé tiskáren CANON 3820 již vědí o "epidemické závadě" v odlamování čepů na dvou ozubených kolečkách v servisní stanici tiskárny. Cena náhradních koleček se pohybuje nad 500 Kč, nevím kolik se dá za opravu v servisu HP.
Na dvou tiskárnách jsem provedl opravu odlomených čepů. Zatím to funguje, ale životnost renovace ještě namám ověřenou (funguje to 2 týdny).
Rád zveřejním postup renovace i s fotografiemi, pokud bude zájem. Renovace není pro profesionální opravny, lidská práce je drahá. Pro bastlíře ideální možnost jak levně tiskárnu při odlomení čepů znovu zprovoznit.
Může mi někdo nabídnou 1 až 2 páry vadných ozubených koleček, zkusil bych na nich technologii opravy ještě vylepšit, abych mohl dát záruku i za životnost opravy.
- Prosím o nabídku vadných koleček.
- Kdo má zájem o návodku na opravu-napište v odpovědi. Pokud nebude zájem, je zbytečné plýtvat místem na serveru a mým časem na popis postupu opravy.
- Poraďte mi jak se zde mohou zveřejnit fotky opravy, abych to nemusel hledat a zkoušet.
- Při poruše koleček tiskárna nezaparkuje hlavy na gumových miskách proti zasychání inkoustu. Podařilo se mi zprovoznit modrou a červenou barvu "procucnutím trysek" vývěvou z injekční stříkačky. Žlutá barva ještě stávkuje. Kdo ví jak na zaschnutí inkoustu nejlépe?
Návod na rozebrání tiskárny najdete na "http://3820.servishp.cz".
Bastlíře zdraví Brožíček.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kocur



Založen: Mar 27, 2005
Příspěvky: 343
Bydliště: Loštice

PříspěvekZaslal: st listopad 30 2005, 14:05    Předmět: Citovat

Tak na zasychání mě tu poradily ohřát destilovanou vodu na bod varu,nechat chvíli odstát aby nebyla tak horká a ponořit katrige tryskama do ní asi na 5min,já osobně to zkoušel,ale né na 5 min,ale tak na 30sek.aby v ní zbyla nějaká barva a fakt to funguje,pak opatrně osušit hadříkem né papírovým kapesníkem a mělo by to fakčit.Nevím co má canon za zásobníky,já to zkoušel s kartrige do HP.
Jinak co se týče renovace tiskárny,tak můj názor je,že při dnešních cenách nových inkoustových náplní je pomale lepší koupit celou tiskárnu,natož se s ní opravovat.Nevím co je ta canon zač,já ji neměl,možná že je dobrá nebo drahá,tak se vyplatí opravovat,ale já už osobně jednu tiskárnu HP vyhodil.Když vezmu že lacinší jdou pořídit kolem 1500Kč a náplně stojí většinou obě kolem 1000Kč a výš,tak není co řešit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pole



Založen: Nov 17, 2005
Příspěvky: 1487

PříspěvekZaslal: st listopad 30 2005, 15:55    Předmět: kolec Citovat

NAVOD na opravu kolecka by ma dost zaujimal. Nemam sice tuto tlaciaren ale mam doma jednu laminatovacku kde sa stalo to iste.

Inak moja frajerka ma doma lacu lexmarku na to co to stalo aj so skenerom to tlaci dobre ale ked sa to 2 tyzdne nepouziva zaschcne cartriche. Ja ro rozchodim tak ze vreckouku namocim v horucej vode trosku pretrem hlavu a je to.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1520
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: čt prosinec 01 2005, 8:37    Předmět: Citovat

Dík za zkušenosti jak na zaschlý inkoust.
Jinak se omlouvám za typ tiskárny, je to HP 3820 a ne CANON 3820. To je tak když mám doma dlouho tiskárnu CANON BJC240 a k ní krátce nefunkční darovanou HP3820, na které jsem pro její zprovoznšní řešil opravu koleček.
Chtěl bych zde umístit fotky poškozených a opravených ozubených koleček a k tomu dát krátký popis, ale zatím nevím, jak sem obrázky JPG vložit.
Jaký je postup pro vložení obrázku do této diskuze.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kocur



Založen: Mar 27, 2005
Příspěvky: 343
Bydliště: Loštice

PříspěvekZaslal: čt prosinec 01 2005, 12:32    Předmět: Citovat

Postup vložení obrázku tu byl někde popsán,ale nemůžu ho najít,zřejmě jak inovovali stránky,tak od něj upustily a nebo jsem ho fakt nenašel.Skus se zeptat v rubrice pro administrátory jak na to.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mizde



Založen: Apr 17, 2005
Příspěvky: 37
Bydliště: Most

PříspěvekZaslal: pá prosinec 16 2005, 15:10    Předmět: ten stejný problém Citovat

Řeším touto dobou stejný problém s hp 3820 a kola se celé rozlámala.Tak to řeším způsobem, že mám odlité formy a ted momentálně zkouším různé prykyřice které to vydrží.Pokud někoho napadá nějaký druh pryskyřice rád vyzkouším.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Bači
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: út květen 23 2006, 21:52    Předmět: Citovat

Už se dělají kovová kolečka. obalek@chello.cz
Návrat nahoru
miroja



Založen: Feb 28, 2006
Příspěvky: 1806
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

PříspěvekZaslal: út květen 23 2006, 22:41    Předmět: Citovat

Brozicek napsal(a):

Chtěl bych zde umístit fotky poškozených a opravených ozubených koleček a k tomu dát krátký popis, ale zatím nevím, jak sem obrázky JPG vložit.
Jaký je postup pro vložení obrázku do této diskuze.

Jeden z postupov je: obrazky das niekam na web a potom pred a za adresou toho konkretneho obrazku stlacis tlactko Img (su hore, ked pises prispevok). Ak som to nepopisal zrozumitelne,ozvi sa.Vysvetlim detailnejsie
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.13 sekund