Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

HDD sa pocas jazdy PC vypne a zapne.
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
pole



Založen: Nov 17, 2005
Příspěvky: 1487

PříspěvekZaslal: út listopad 29 2005, 23:30    Předmět: HDD sa pocas jazdy PC vypne a zapne. Citovat

Zdravim

V mojom PC mam starsiu dosku EPOX procesor Amd ATLON 750Mhz a 60GB Maxtor 7200ot HDD.

Problem je v tom ze mi obcas v priebehu prace disk Klepne ako pri vypnuti zastavi a opat sa rozbehne. Pri tom vobec nepadne system ako vy sa dalo cakat alen sa nachvilku spomali.

Po dlhsom skumani som dosiel na to ze to robi hlavne vtedy ak chcem pracovat s FDD alebo mam na tom istom kabli ako slave pripojenu DVD romku. Donedavna to slo ok ale zacalo sa to kazit uz pri starte. Tak som DVD a FDD vypojil. Uz disk klepne len malokedy.

No ale co je s nim.
Stala sa vam u dakedy takato chyba? - co to moze byt.
Ja skor myslim ze to bude doskou nez HDD - co vy nato?
Davnejsie som na doske menik elity v impulznom menici kvoli vysokemu ESR sa nechcela vobec zapnut. Moze to byt daky podobny problem? Ved sa to deje hlavne pri pripojenej DVD ci FDD.

Mam si tie data zalohovat na novy disk ??? Mozem o ne dojdt??? Alebo je to OK? Mam tam celozivotne projekty a vsetky fotky + hudbu .......

Diky za jakukolvek radu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mourek



Založen: Sep 17, 2005
Příspěvky: 1285
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st listopad 30 2005, 2:42    Předmět: klepe HDD Citovat

Na zálohování se ani neptej to je samozřejmé.Zálohovat musíš HDD je součást zlá a záludná a klekne v okamžiku kdy to nejmíň potřebuješ. Jinak nevěř stoprocentně ani DVD , vypaluj pomalu, a nejduležitější věci měj ve dvou kopiích. Klepnutí : 1) disk je i při práci déle v nečinnost, usne a ty ho budíš, to se dá vyloučít ve Winech, v nastavení napájení
2) Na disku je chyba , buď v datech nebo v servisní ploše, disk musí znovu vystavit a pak to přečte. Zazálohuj data otestuj disk, udělej defragmentaci. U chkdsk nezaškrtávej automatické opravy ,ale zaškrtni vyhledání chybných sektorů. Pokud najdeš chybný sektor, buď reklamace nebo nový HDD. Co je to za HDD, výrobce a typ?
Nějaký jiný důvod to samozřejmě může dělat taky (deska) ale to tě tolik neohrozí pravděpodobnost že by při závadě nešlo přečíst data v jiném HDD je výrazně nižší . Zálohovat je ale nutné i když vše chodí normálně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kocur



Založen: Mar 27, 2005
Příspěvky: 343
Bydliště: Loštice

PříspěvekZaslal: st listopad 30 2005, 13:44    Předmět: Citovat

Myslím že by bylo taky dobré prověřit zdroj,nebo ještě lepší ho vyměnit a sledovat změnu.Já osobně mám druhý zdroj vždy v záloze.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pole



Založen: Nov 17, 2005
Příspěvky: 1487

PříspěvekZaslal: st listopad 30 2005, 15:49    Předmět: HDD Citovat

No tak idem kupit novy disk. aby som to mohol zalohovat. Bude mi fungovat taka 160Gb aj na starom biose a doske z roku 2000?

Ten moj stary hdd je 60GB Maxtor 7200ot ATA 100 ma zo 3-4 roky ale uz asi nieje v zaruke Sad

Cele to skopcim na novy disk a tento kompletne sformatnem a dam tam aj novy FAT ci to nove co je pod XP.

Inak chem si kupit aj novu dosku a CPU.... Ake dosky su spolahlive a nestoja moc? Myslim aka znacka??? ake mate skusenosti? Nemam moc prachov - student ale nechcem kupit uplny shit. Diky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
denis15



Založen: Jun 21, 2005
Příspěvky: 641
Bydliště: Opava

PříspěvekZaslal: st listopad 30 2005, 15:53    Předmět: Citovat

Mám starší disk 6,4GB a dělá to samé-šlape už 3 rok se stejnými příznaky a chyby na něm nejsou. Zdroj mám OK-400mhz procák a 400W zdroj (byl levný). Udělá mi to jen občas.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pole



Založen: Nov 17, 2005
Příspěvky: 1487

PříspěvekZaslal: st listopad 30 2005, 15:58    Předmět: Citovat

Kurnik to iste robi mne. Co to mas za znacku HDD?

No moj zdroj tusim 300 ale stary asi rok a pol kupeny priamo v bedni.

Na mojom disku je chybny dake sekto a aj viem preco kamarat skusal na mojom disku giroskopicky efekt ale fungovalo to asi 21 roky bez problemou potom zacal obcas klepat.

Inak na doske mam este jeden Seagate 2,2G a ten ide v pohode tak neviem. Ale on je zapojeny na IDE 1 a tento 60G Maxtor na IDE2
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mourek



Založen: Sep 17, 2005
Příspěvky: 1285
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st listopad 30 2005, 19:44    Předmět: Citovat

asi ta deska bude chtít flash biosu,pak by to mohlo jít . Desky je těžké poradit,některé chodí a najednou se oobjeví vadná serie. Doporučuji Gigabyte, někdo určitě napíše že ne. Samozřejmě Athlon 64, minimum 512MB, raději 1GB. A disk formátovat na NTFS.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rezis



Založen: Nov 17, 2005
Příspěvky: 5230

PříspěvekZaslal: st listopad 30 2005, 23:44    Předmět: Citovat

Každopádně bych skusil NFTS. Mel jsem XP a system FAt32 (aby slapal u kamosu pod w98) a dělal kupu chyb. Teď jedu taktéž v XP a v klidu. Kdyby nebyl format NFTS asi už bych ho vyhodil. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pole



Založen: Nov 17, 2005
Příspěvky: 1487

PříspěvekZaslal: čt prosinec 01 2005, 1:00    Předmět: Citovat

Tu nejde o flashnutie biosu alebo format HDD. Tu sa jedna skor o Hardware chybu. Pretoze som nic nemenil islo to daco sa stalo a zrazu disk zacal klepat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mourek



Založen: Sep 17, 2005
Příspěvky: 1285
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt prosinec 01 2005, 1:53    Předmět: Citovat

Tady si trošku nerozumíme. Myslím flashnout Bios z důvodů instalace většího HDD, a nové HDD naformátovat na NTFS.O výměně nepřemýšlet a vyměnit. Pokud má HDD vadné sektory raději vyměnit. Jinak napiš co je to za disk, jak je velký, jaký výrobce a jak je starý. Některé disky byly známé odcházivostí např Western 6,4 GB
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kocur



Založen: Mar 27, 2005
Příspěvky: 343
Bydliště: Loštice

PříspěvekZaslal: čt prosinec 01 2005, 12:16    Předmět: Citovat

Souhlasím s Mourkem,já mám taky desku GIGABITE a Athlon 64 a maximální spokojenost.
Jinak co je to za disk už popsal,čtěte předchozí příspěvky pořádně.
Ještě bych skusil během provozu zahýbat konektory na HDD jestli se to třeba neprojeví a když né,tak bych ten disk nasměroval k někomu jinýmu do PC který nemá takový problémy a testnul ho u něj at víš kde je problém a netápeš ve tmě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pole



Založen: Nov 17, 2005
Příspěvky: 1487

PříspěvekZaslal: čt prosinec 01 2005, 16:21    Předmět: Citovat

Je to MAXTOR 60G ATA 100 7200ot. Inak bolo to vysie Smile
No to je asi najlepsie riesenie nechat net hdd u niekoho na test.
A ked si kupim ten novy disk kde zozenie novy soft na preflashnutie biosu. Ja mam dosku EPOX hladal som to vsade ale nikde nic.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mourek



Založen: Sep 17, 2005
Příspěvky: 1285
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt prosinec 01 2005, 22:10    Předmět: Citovat

POZOR!!! Hýbání kabely u disku za chodu mi jednou předvedl při opravě technik dodavatele (velká česká firma) a v ten okamžik bylo po disku . Data se podařilo zachránit u specializované firmy a prý byl v disku škrábanec na ploše.Jinak nedoporučuji příliš z disky experimentovat. Mám zkušenost, že hodně disků odchází krátce po záruce. Popsané Maxtory mám 3 a zatím drží, i když se začíná objevovat nějaká nekompatibilita s řadičem.
Bios bych zkusil najít zde http://www.epox.nl/downloads/bios/?product_cat_id=1.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pole



Založen: Nov 17, 2005
Příspěvky: 1487

PříspěvekZaslal: pá prosinec 02 2005, 5:28    Předmět: Citovat

Tiez som si myslel ze mam zlomene kable ale kupil som uz davnejsie 3mesiace dozadu nove a stale to iste.... Takze kablom to nebude Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pole



Založen: Nov 17, 2005
Příspěvky: 1487

PříspěvekZaslal: pá prosinec 02 2005, 5:29    Předmět: Citovat

A este preflashovanie biosu. nikdy som to nerobil. A viem ze sa to zvikne nepodarit a doska je v cudu. Kdo mi to potom prepali. Je mozne ze keby som dal blbu verziu nepojde to vobec. Je to dobre bootnut za diskety do DOSu a robit to odtia?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund