Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

LaserJet 6L: rozmazaný tisk;bere moc papíru
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
občas
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: st srpen 19 2009, 2:37    Předmět: Citovat

Vyhodit je řešení pro laiky-ne pro nás servisáky.
1. Vyčistit a promazat hodin. olejem motor laseru
2. Vyčistit a nepoškrábat zrcadlo /rotor/ laseru
3. Zkontrolovat čočku las. diody pod lupou,pár kusů jsem opravil vyloupnutím čočky a očištěním od olej, filmu /od motoru?/,předtím laser nekreslil podrobnosti,poté jak nový.
Takže ted jsem Vám prozradil svou soukromou servis. zkušenost.
Mimochodem-formater je ta malá deska,co převádí data pro CPU,Vy se tady bavíte o laser scanner - viz SM,který je na netu.
Zdar všem!
Návrat nahoru
hrabosh



Založen: Jun 19, 2005
Příspěvky: 446
Bydliště: Brno venkov

PříspěvekZaslal: čt srpen 20 2009, 17:09    Předmět: Citovat

Pánové díky za odpovedi, tiskárna už šlape. Dal jsem tam laser z 5L, kterou jsem sehnal na Aukru. Jako bonus v ní byla 4MB pamětová karta Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Oldradio



Založen: Oct 12, 2005
Příspěvky: 995
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so srpen 29 2009, 22:30    Předmět: Citovat

Teda čtu si a nestačím se divit a bavit. Tyhle tiskárny jsem kdysi opravoval jako autorizovaný servisák, takže několik poznatků, o kterých nechci polemizovat:

1) 6L je oproti 5L rychlejší, má jiný motor a jinak zpřevodovaný mechanismus, jiná pec, jiný formatter. V podstatě původní zůstaly jen plasty Smile
2) Separační podložka je průser, během výroby byl změněn materiál, tyto separačky jsou označeny bílou tečkou a měl se s nim měnit i podavací váleček, měl jinou strukturu povrchu.
3) Čistění optiky laseru není nijak kritické, nezažil jsem, že by někdy u nějaké HP tiskárně slezla odrazová vrstva zrcadel, nebo se poškodily čočky, pokud se použije pouze saponát, nebo izopropylalkohol. Pokud se zadírá motorek rotujícího zrcátka, dá o sobě vědet vysokým nepříjemným zvukem.
4) Separační podložka se dá docela slušně nahradit gumou z duše jízdního kola Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: čt leden 16 2020, 6:29    Předmět: Citovat

Dovolím si oživit toto vlákno, mám prosím pár otázek na zkušenější:
1./
Prý klasická závada HP 6L - bere více papírů najednou. Řešením je podle internetů údajně výměna separátorů papíru.
Lze je koupit v ČR náhradní a je to operace, zvládnutelná doma svépomocí?
2./
Po vložení tenké, bílé poštovní obálky, nebo mírně tužšího papíru, než je běžný kancelářský /třeba fotopapír/ transport tiskárny jakoby prokluzuje. Výsledek je buď rozmazaný tisk, někdy část chybí, nebo tiskárna v polovině tisku zastaví, hlásí kousnutý papír.
Běžnou, tenkou bílou poštovní obálku, by snad tiskárna normálně podávat měla? Dlouho to dělala bez potíží a rovnoměrně podávala i kreslicí čtvrtku.
Jde prosím o závadu, nebo dělám já něco špatně?
Pokud je to závada, jak a čím je prosím odstranitelná?
3./
Po výměně prázdné tonerové kazety C3906A u jednoho zlínského šmouly, co to dělá výměnným způsobem -přinesete prázdnou a dostanete plnou- začala tiskárna po chvíli tisknout kontinuální tenký proužek na pravou stranu papíru. Tiskne také velice škaredě odstíny šedé.
Druhá rezervní kazeta, od téhož šmouly, dělá už od začátku něco podobného, ale na druhé straně papíru. Šedé odstíny tiskne v pořádku.
Moje původní kazeta nic výše uvedeného nedělala - až do vyprázdnění dávala krásný tisk. Prodal mi šmoula tonerové kazety se špatnými optickými válci?
4./
Jaký nejkratší úsek papíru A4 má tiskárnou HP LJ 6L ještě projít?
Jako plně funkční mi brala 5,5 - 6cm dlouhé pásky plné šířky A4, ale už nechce.
Nejkratší úsek papíru je teď asi 10-12cm a i ten se někdy zasekne.
Jde o závadu transportního mechanismu? Pokud ano, dá se nějak odstranit?

Za všechny odpovědi moc díky!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33750
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: čt leden 16 2020, 8:51    Předmět: Citovat

1) Dostupnost neviem, vymena nie je zlozita.
2) Mne niekedy preklzuje aj tenky papier, zatial som to neriesil. Myslim, ze za podavacom su nejake gumove valceky na posun papiera, ktore ho maju potiahnut az k valcu a tam bude asi problem.
3) Tonery od domacich a polskych podvodnikov stoja vzdy za hovno. Casto kvoli tomu skoncia vyhodene tlaciarne, ktore su vporiadku ("tlaci to zle aj s novym tonerom"). Lepsie je kupit novy neoriginal. Ale aj tam som musel jeden hned reklamovat.
4) Pravdepodobne suvisi s bodom 2.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JoDiK



Založen: Jan 10, 2018
Příspěvky: 520
Bydliště: Olomoucký kraj

PříspěvekZaslal: čt leden 16 2020, 11:05    Předmět: Citovat

Poté, co jsem všechny tiskárny HP 5L/6L zlikvidoval, mi tu zbyly tři kompatibilní nerozbalené "tonery" C3906.
Firma, co nám je dodávala byla spolehlivá a tonery vždy tiskly OK. Jsou už ale starší (>5let?), takže je nabízím po 100Kč + poštovné.
EDIT: Všechny tonery zamluvené...


Naposledy upravil JoDiK dne po leden 20 2020, 7:50, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decmen



Založen: Sep 25, 2013
Příspěvky: 596
Bydliště: Chlumec n.C.

PříspěvekZaslal: čt leden 16 2020, 13:15    Předmět: Citovat

Já už mám víc jak 15let HP LJ 2100TN, koupil jsem ji kdysi někde přes ebay u Drážďan za 21,60euro, jen jsem pro ni musel jet, ale tehdy jsem měl služební auto. No a když se pak u bývalého zaměstnavatele tyto typy likvidovaly, nasyslil jsem si tonery až do penze.
Jen mi u té tiskárny odešla síťová karta. Kdyby ji měl někdo funkční na prodej, nabídněte, prosím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
geograf



Založen: Jun 15, 2004
Příspěvky: 174
Bydliště: tade na Hané (JN89OK)

PříspěvekZaslal: so leden 18 2020, 9:51    Předmět: Citovat

Oldradio napsal(a):
Pokud se zadírá motorek rotujícího zrcátka, dá o sobě vědet vysokým nepříjemným zvukem.


Jde to nějak rozhýbat? Právě pro tento problém sem svoju tiskárnu před 5ti roky odložil. Z tiskárny lezly černé stránky skoro po celém povrchu. Myslel sem že je to mechanikou podávání papíru, to sem rozebral, pročistil ale bez nápravy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33750
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: so leden 18 2020, 11:18    Předmět: Citovat

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
geograf



Založen: Jun 15, 2004
Příspěvky: 174
Bydliště: tade na Hané (JN89OK)

PříspěvekZaslal: ne leden 19 2020, 15:42    Předmět: Citovat

Díky za tip, vyzkouším.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.21 sekund