Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

LaserJet 6L: rozmazaný tisk;bere moc papíru
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
hrabosh



Založen: Jun 19, 2005
Příspěvky: 446
Bydliště: Brno venkov

PříspěvekZaslal: so červen 13 2009, 12:24    Předmět: LaserJet 6L: rozmazaný tisk;bere moc papíru Citovat

Zdravím ...

Jsa obdarován tiskárnou LaserJet 6L, řeším s ní následující problém. Jednak bere moc papíru (ideálně všechen, co je v podavači) a druhak tiskne trochu rozmazaně, nebo zase tak, že např. tenké linky jdou do ztracena.

Počítám, že papírovou chamtivost vyřeší nový separátor:
http://www.euro-parts.cz/index.php?show=vyhledavani&part=RY7-5077&x=0&y=0

ale s tím rozmazáváním nevím. Mám tip na teflonovou fólii na zapékacím válci, tedy toto:
http://www.euro-parts.cz/index.php?show=vyhledavani&part=ASLELJ5L-N&x=0&y=0

ale tím si nejsem jistý ...

Řešil jste už někdo podobnou závadu? Myslíte, že tyto dva díly vyřeší problém a budu moct tu tiskárnu ještě nějaký čas používat? Dostal jsem k ní jeden poloprázdný a jeden plný toner, takže bych ji opravdu rád zprovoznil.
díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19495
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: so červen 13 2009, 12:47    Předmět: Citovat

Napřed vezmi líh a dobře umyj všechny gumové části, které přijdou do styku s papírem. To podkluzování se určitě zlepší.
Jak je udělané nasvěcování fotoválce v této tiskárně, nevím, ale předchozí typy měly válcovou čočku po celé šířce válce, vytahovala se do strany. Tu čočku, pokud tam je, umyj vodou se saponátem (nedřít za sucha!) nebo přípravkem Opticlean.
A pak uvidíš.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hrabosh



Založen: Jun 19, 2005
Příspěvky: 446
Bydliště: Brno venkov

PříspěvekZaslal: so červen 13 2009, 12:53    Předmět: Citovat

Zapomněl jsem zmínit, že jsem celou tiskárnu už rozdělal, vyčistil a zase složil. Prokluzování se zlepšilo jen mírně ...

Optika je v krytu nahoře nad válcem. Tu jsem moc rozdělávat nechtěl, ale zkusím to... snad se mi povede složit i tu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8975
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: so červen 13 2009, 13:20    Předmět: Citovat

Tam bude problem se separatorem, guma je uz za tu dobu ztvrdla a neplni svou funkci. Kdyz jsem tyto tiskarny jeste semtam opravoval, tak to stalo asi 300,-. Zkus se na nej zeptat u C Systemu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33859
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: so červen 13 2009, 14:24    Předmět: Citovat

Na ebay som kupil cely kit na opravu podavaca tejto tlaciarne - mne to nielen bralo viac papiera, ale niekedy sa aj papier zasekol. Kit obsahoval viac suciastok, okrem ineho aj gumovy valcek.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mourek



Založen: Sep 17, 2005
Příspěvky: 1285
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so červen 13 2009, 20:03    Předmět: Citovat

tady si počti v servisním manuále
http://www.feedroller.com/Store/Service%20Manual/LASERJET%205L,%206L,%206L%20Gold,%206L%20Pro%20Service%20Manual.pdf
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Vogon



Založen: May 14, 2009
Příspěvky: 1618
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po červen 15 2009, 14:27    Předmět: Citovat

Podávání více papíru je jednoznačně vadná separační podložka. Pohříchu se vyplatí vyměnit i brací gumu. Obé k dostání v EuroParts Praha.
Rozmazaný tisk může mít několik příčin.
Pokud je tisk rozmazaný jakoby rozostřený na celé ploše tisku tak je vadný formater. Tiskárnu zahodit.
Pokud je rozmazání v svislém pruhu a jakoby pouze rozmazaný pás, t.j část tisku, zbytek stránky je v pořádku, je vadná fixační folie. Taktéž k dostání v EuroParts.
Pokud je to cokoliv jiného musel bych vidět vzorek.
Na Csystem potažmo Český servis se vyser sou to obrazek_cenzura nenažraný...

Hlavně se nepokoušej čistit žádný sklíčka a optiku. Nic tím nevyřešíš a můžeš to podstatně zhoršit. Automatika formateru je schopna doostřit a dorovnat i poměrně značné znečištění optiky.
Je potřeba si uvědomit, že otika je tvořena převážně povrchovýmy zrcadly které nejsou ničím chráněny. Můžeš setřít odrazivou vrstvu a poté je lepší tiskárnu zahodit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hrabosh



Založen: Jun 19, 2005
Příspěvky: 446
Bydliště: Brno venkov

PříspěvekZaslal: po červen 15 2009, 21:59    Předmět: Citovat

Díky všem za reakce:

1/ Tiskárnu jsem znova rozdělal a vyčistil všechny gumové díly kolem podávání papíru. Bohužel, to nepomohlo Surprised/

2/ Optiku jsem taky leštil, ale povedlo se mi maximálně poškrábat. Na tisku se to ale neprojevuje, asi jsem trefil zrovna místo, kudy ten laser nejde.

3/ Přikládám fotky tisku. Snad to z toho někdo poznáte. Všimněte si hlavně rozmazaného nadpisu a toho, jak mají ty písmenka do ztracena tenké linky. Je to strašně nepřijemný na čtení ...

4/ Jaký je rozdíl mezi LaserJet 5L a 6L ? Občas to někdo prodává na Aukru na díly, tak že bych z toho poskládal jednu dohromady. Předpokládám, že tonery jsou záměnné ...



p1010001.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  p1010001.jpg
 Velikost:  64.92 kB
 Staženo:  160 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
breta1



Založen: Sep 09, 2005
Příspěvky: 3488

PříspěvekZaslal: po červen 15 2009, 22:23    Předmět: Citovat

Skoda, zes nenafotil zkusebni stranku nebo nejaky obrazek s plynulym prechodem cerne do bile. Vypada to, ze to neumi podavat odstiny sede. Je-li to tak, je vadny laser a tiskarnu zahod.
Jinak prakticky vsechno z 5L pasuje na 6L [vcetne one laserove jednotky].
Pozn. - rozmitani laseru se deje v techto tiskarnach rotujicim ctvercovym zrcadlovym hranolem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hrabosh



Založen: Jun 19, 2005
Příspěvky: 446
Bydliště: Brno venkov

PříspěvekZaslal: út červen 16 2009, 5:35    Předmět: Citovat

To je kus zkušební stránky z CUPSu. Zkusím teda ešte nafoti obrázky ... dal jsem to 600x600 a rozmazávání je trochu lepší, ale tenké linky v textu jsou pořád.


p1010002.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  p1010002.jpg
 Velikost:  60.81 kB
 Staženo:  114 krát


p1010003.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  p1010003.jpg
 Velikost:  62.8 kB
 Staženo:  105 krát


p1010004.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  p1010004.jpg
 Velikost:  68.79 kB
 Staženo:  112 krát


p1010005.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  p1010005.jpg
 Velikost:  59.79 kB
 Staženo:  135 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Jarous



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 216
Bydliště: Banská Bystrica

PříspěvekZaslal: út červen 16 2009, 7:57    Předmět: Citovat

Vadný Laser scanner,vyhodiť.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vogon



Založen: May 14, 2009
Příspěvky: 1618
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út červen 16 2009, 8:10    Předmět: Citovat

Tiskárna má skutečně vadný formater. To je taková ta placatá černá krabička na horní kovové liště. Rozměry cca 30x10x16.
Orig díl je k mání za cca 1100,- Smile
Rozdíl mezi 5L a 6L není skoro žádný.
Pokud se ti povede na aukru koupit tiskárnu s mechanickou vadou, můžeš z těchto typů použít formater do tý svý.
Teoreticky by bylo možné použít i formater z modelu HP LJ1100.
Prakticky jsem to zkoušel taky. Elektricky je to záměnné, mechanicky jsou u typu 1100 nějaký štěrbiny které je nutno zaslepit a naopak chybí které je nutno vytvořit.
Já to tehdy řešil tak že jsem vyměnil pouze elektroniku formateru.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hrabosh



Založen: Jun 19, 2005
Příspěvky: 446
Bydliště: Brno venkov

PříspěvekZaslal: út červen 16 2009, 14:41    Předmět: Citovat

Dík za info, pokusím se teda sehant starší. Jinak elektronikou fomrateru myslíš co? Elektroniku, která točí tím rozmítacím motorkem, nebo tu, která budí laser?

Mimochodem to v tom odchází ten laser, nebo co ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Vogon



Založen: May 14, 2009
Příspěvky: 1618
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út červen 16 2009, 15:40    Předmět: Citovat

Většinou odchází přímo ta laserová dioda, přesněji změní se jí pracovní bod a přestane svítit v režimu stimulované emise. Někdy to jde zachránit. Uvnitř toho formateru je jedinej nastavovací prvek.
V případě že je jistota vadnýho formateru, je to jedno, pokus se krátce zaexperimentovat s inerakcí šroubováčku a štěrbinky toho trimru. Ono to něco udělá... ale většinou ne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Yenok



Založen: Aug 16, 2009
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: ne srpen 16 2009, 7:31    Předmět: Citovat

Jeden ten laserovaj bazmek bych měl (resp. celou 6L - odešla pec a nema cenu to řešit). Jestli chceš, v Brně přenechám zdarma.

BTW: jde ten laser nějakým filtrem "předělat do viditelného spektra".
Nevíte někdo jaký má max. výkon, kdybych mu trošku přidal štávy?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund