Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

resprom A104 (vložka)
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Opravy a restaurování starých elektropřístrojů
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Kdyby jste měli volit VK4302/4202 atd. co by jste zvolili
Supraphon
50%
 50%  [ 2 ]
Druopta
50%
 50%  [ 2 ]
Německá firma ASWO (dvojíhrotá)
0%
 0%  [ 0 ]
Celkem hlasů : 4

Autor Zpráva
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: út červen 09 2009, 15:19    Předmět: resprom A104 (vložka) Citovat

Dobrý den

Přinesl jsem toto docela veliké Very Happy gramorádio protože mělo zkončit vyhozený a to jsem nechtěl. Rádio hraje gramo po opravě utrženého gumového kolečka v gramochassis HC07 hraje též a dobře. Později se výkon zvuku gramo snížil cca o polovic potenciometr hlasitosti naplno a bylo to sotva slyšet přemýšlel jsem jestli to není vložkou VK4302 a tak jsem sem zkusil dát VK4202 a hralo to opět výborně když jsem vrátil VK4302 výkon opět špatný, proto jsem tuto vložku pořádně suchým hadříkem vyčistil poté přestala snímat úplně Sad

Nemáte prosím někdo vložku VK4x0x (tj.VK4301,VK4302 VK4202, VK4204 atd.) doma navíc (KLIDNĚ I BEZ JEHLY NEBO I POUŽITOU)??? Přece že mám těch gramofonů kde je použita tato vložka více, jsem zvyklý že mám jednu v krabičce ve skříňce náhradní, ona se prodává i nová ale je to od německé firmy ta ,,dvojhrotá,, a prý je to šmejd a že při špatné manipulaci se v ní utrhne drátek od krystalu a je navyhození, druhá věc je aukro ale to nemám nikde záruku funkčnosti.

Děkuji


Naposledy upravil CZJKP1 dne st červen 10 2009, 14:04, celkově upraveno 5 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
stefan31



Založen: Jun 17, 2004
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: út červen 09 2009, 16:06    Předmět: Citovat

VK4302 mám, len si myslím, že poplatky okolo poštovného a prevodu financií by boli neúmerné...

Stefan31
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: út červen 09 2009, 16:12    Předmět: Citovat

stefan31 napsal(a):
VK4302 mám, len si myslím, že poplatky okolo poštovného a prevodu financií by boli neúmerné...

Stefan31


Ty jsi z SK???
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31852
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: út červen 09 2009, 16:16    Předmět: Citovat

Celé tyhle úvahy jsou na prd - VK430X jsou náchylné na poškození vlhkem, takže vůbec není jistota, že i nová nerozbalená vložka bude hrát - a o použité bych vůbec nezkoušl přemýšlet. Navíc je spousta netových obchodů, kde se ještě dají koupit zbytky zásob originálních přenosek - stačí použít Uja Googla. Nevýhodou je cena - ty staré krumply stojí dneska skoro stejně, jako moderní a mnohem kvalitnější magnetodynamiky - například Ortophon OMB-5/5E, protože se už nevyrábějí a je jich pořád míň. Holt se rejžuje na všem...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
stefan31



Založen: Jun 17, 2004
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: út červen 09 2009, 16:21    Předmět: Citovat

Áno...

Stefan31
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
urbanek



Založen: May 01, 2005
Příspěvky: 556

PříspěvekZaslal: út červen 09 2009, 16:41    Předmět: Citovat

http://www.aukro.cz/item653469314_6x_krystalova_vlozka_vk_4302_posledni_kusy.html

Od tohoto prodejce jsem nedávno kupoval do zásoby 3 ks nepoužitých vložek, všechny chodí perfektně.
Dávat do HC07 magnetodynamiku je nesmysl, jedině dát nějaké lepší šásko...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: út červen 09 2009, 17:48    Předmět: Citovat

EKKAR napsal(a):
ty staré krumply stojí dneska skoro stejně, jako moderní a mnohem kvalitnější magnetodynamiky - například Ortophon OMB-5/5E, protože se už nevyrábějí a je jich pořád míň. Holt se rejžuje na všem...

Nahrazovat krystalovou vložku magnetodynamickou v rekonstruovaném dobovém stroji je dosti zcestné. Nic proti vyšším technickým parametrům a nižšímu zatížení desek, ale je to nestylové.
Asi jako bys do petrolejky po babičce narval místo knotu úsporku a místo petroleje do nádržky předřadník.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: út červen 09 2009, 18:45    Předmět: Citovat

urbanek napsal(a):
http://www.aukro.cz/item653469314_6x_krystalova_vlozka_vk_4302_posledni_kusy.html

Od tohoto prodejce jsem nedávno kupoval do zásoby 3 ks nepoužitých vložek, všechny chodí perfektně.
Dávat do HC07 magnetodynamiku je nesmysl, jedině dát nějaké lepší šásko...


za 1000,- se z prominutím podělal
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: út červen 09 2009, 18:49    Předmět: Citovat

Crifodo napsal(a):
EKKAR napsal(a):
ty staré krumply stojí dneska skoro stejně, jako moderní a mnohem kvalitnější magnetodynamiky - například Ortophon OMB-5/5E, protože se už nevyrábějí a je jich pořád míň. Holt se rejžuje na všem...

Nahrazovat krystalovou vložku magnetodynamickou v rekonstruovaném dobovém stroji je dosti zcestné. Nic proti vyšším technickým parametrům a nižšímu zatížení desek, ale je to nestylové.
Asi jako bys do petrolejky po babičce narval místo knotu úsporku a místo petroleje do nádržky předřadník.


JJ PŘESNĚ, chci to nechat původní, nýbrž to hraje takhle dobře, jenom mít VK 4X0X do rezervy (stačí mi použitá třeba i se zlomenou safírovou jehlou), magnetodinamická si myslím že by nefungovala nýbrž by potřebovala předzesilovač
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31852
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: st červen 10 2009, 7:16    Předmět: Citovat

Já neříkám NAHRAZOVAT - jen tvrdím, že vzhledem k tomu, že výroba krystalových/piezokeramických přenosek (starých krumplů) řady VK430X už byla ukončena a poslední neprodané zásoby se ztenčují, jejich cena stoupá - až na úroveň mnohem kvalitnějších přenosek magnetodynamických - nechci říct nic víc a nic míň.
Pokud byla má připomínka pochopena jako nabádání k náhradě, zdůrazňuji - NENÍ TOMU TAK! Pouze jsem chtěl zdůraznit, jak na té stále se zmenšující zásobě vložek VK430X její dosavadní držitelé chtějí víc a víc vyrejžovat...

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: st červen 10 2009, 7:27    Předmět: Citovat

EKKAR napsal(a):
na té stále se zmenšující zásobě vložek VK430X její dosavadní držitelé chtějí víc a víc vyrejžovat...

To rejžování, jak tomu říkáš, je naprosto normální tržní princip, milý Ekkare. Proč myslíš, že diamant se neprodává za cenu brambor, a proč ale klenotník ztroskotaný na pustém ostrově za dva dny nekoupí pytlík brambor ani za pytel diamantů? Wink
Prodáš mi skladovanou nepoužitou Teslu 4001 za cenu, za kterou byla tehdy v obchodech? Very Happy nebo přímožhavenou triodu z 1. republiky? Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31852
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: st červen 10 2009, 7:55    Předmět: Citovat

Smile No cement! Very Happy
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
fero7



Založen: Jan 20, 2007
Příspěvky: 2250

PříspěvekZaslal: st červen 10 2009, 8:01    Předmět: Citovat

Niekto vlozi peniaze do banky a za 20rokov na urokoch zarobi 2x tolko.
Niekto investuje do gramoihiel, elektroniek, ... Potrebuje na to urcite priestory ktore tiez predstavuju naklady. Pri jednej polozke sa to zda nepodstatne. Ale pri vacsom mnozstve su to desiatky, stovky m2 pripadne aj haly. A to uz su znacne naklady. Potom je tam urcita miera rizika ci sa to vobec preda (cast sa nepreda nikdy!). A to co sa preda to musi vynahradit a zarobit.
Prevazne sa to predava za trznu cenu. Ale su bezne pripady ze sa na niecom aj preraba (predava sa vyrazne pod nakupnu cenu) ak je aktualna trzna cena nizsia.
U nas odvolali ministra, ze predal teply vzduch (emisne kvoty, ktore sme dostali v podstate zdarma) lacnejsie ako mohol predat. To sa v dnesnej dobe ani nesmie!
Je potrebne si na to zvyknut.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19523
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: st červen 10 2009, 13:34    Předmět: Citovat

Kdyby ti někdo nabídl VK4301, tak nebrat, ta je náhradou VK311 a do tohoto raménka ji nenacpeš.
Používala se například v gramofonech GZ646 (na svou dobu hezké trubkové raménko s protizávažím, šedou skořepinou a krytem ložiska) a předchůdcích (kubistická hadí hlava s odlehčením pružinkou a možností naklápění přenosky pro dva hroty za sebou jako v Aidě http://www.oldradio.cz/ts1017.htm ).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
urbanek



Založen: May 01, 2005
Příspěvky: 556

PříspěvekZaslal: st červen 10 2009, 17:28    Předmět: Citovat

CZJKP1 napsal(a):
urbanek napsal(a):
http://www.aukro.cz/item653469314_6x_krystalova_vlozka_vk_4302_posledni_kusy.html

Od tohoto prodejce jsem nedávno kupoval do zásoby 3 ks nepoužitých vložek, všechny chodí perfektně.
Dávat do HC07 magnetodynamiku je nesmysl, jedině dát nějaké lepší šásko...


za 1000,- se z prominutím podělal


6ks za 1000Kč, to je 166Kč za jednu a to je (např. oproti ASWU) docela slušná cena za nepoužitou vložku i s jehlou...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Opravy a restaurování starých elektropřístrojů Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund