Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

problém s TV ECG 29 TSS 72
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
smudla5



Založen: Dec 13, 2008
Příspěvky: 124

PříspěvekZaslal: pá červen 26 2009, 13:23    Předmět: Citovat

Ano přiznám bez uživatele kozoka bych to šasi opravdu neznal.V pondělí to budu muset odvest k tomu opravářovi jak jsem psal.At si s tim poradi.
na opravu této TV bych měl jenom v případě,kdyby mi někdo napsal vyměn to a to na pozici tam a tam.To se přiznám.

Podle mě je chyba někde od trafa po VN trafo,ale nevím.

Jen sem dopíšu poznatek ceho jsem si vsiml,kdyz ji zapnu vypínačem do st.by tak svítí modře a když zmáčknu přepnutí programů aby se rozsvítila tak zabliká led a sepne relátko.A víc nic.

To je jen pro doplnění.zdroj necykluje,prostě nic.jen cvakne relé a je slyšet správná funkce pozistoru (demagnetizace obrazovky)Ale VN do obrazovky nejde.ANi nežhaví obrazovka.Tím pádem samozřejmě nejde ani obraz.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8822
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: út červenec 14 2009, 8:31    Předmět: Citovat

Tak co, už telka šlape? - neozýváš se Rolling Eyes
_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
smudla5



Založen: Dec 13, 2008
Příspěvky: 124

PříspěvekZaslal: st červenec 15 2009, 20:41    Předmět: Citovat

kokun napsal(a):
Tak co, už telka šlape? - neozýváš se Rolling Eyes


zdravím,telka nešlape.ten jak jsem psal že mu to odvezu ji nespravil.Říkal že prý je chyba někde na CRT socketu.

takže mám zase ho.............. Cry

Ale ještě jsem se nikdy nedozvěděl proč shořeli ty to součástky na CRT socketu: (jak jsem psal hned na začatku)

odpor na pozici R763
trandak na pozici T744 a T745

A přímo na hlavní desce hned za VN trafem shořel odpor na pozici R527

ty dva odpory byly viditelně vidět že jsou špatné a ty trandaky byly zjištěny šlusmetrem. (zkrat)Všechny tyto věci jsou vyměněny.

Neví prosím někdo aspoň co tyto věci mohlo takhle odpalit?Ze by VN trafo?

On mi to neřekl proč.Jenom že je chyba asi na CRT socketu ale dál že nevi.Takže i schéma sem pro něj stahoval zbytečně ale mám ho.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8822
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: st červenec 15 2009, 21:32    Předmět: Citovat

kozoka napsal(a):
Je to chassis Beko 22.1. Jedna s nejhorších TV co sem kdy viděl


Už máš tu telku doma, nebo je ještě u toho "tvého odborníka", který si nechá sehnat i schéma a stejně spraví "tak kulový" (a to jsi mu podával do ruky i "vercajk" jako u operace slepáku?) Rolling Eyes

Tak teď je mi několik věcí nejasných.
Předně: podle modelu by skutečně mělo jít o toto chassis tj. BEKO 22.1 - ale zaráží mne to, že píšeš o tranz. T744 a T745, když na mém schématu takové vůbec nejsou (video zesilovače pro RGB jsou tvořeny 3-mi IO: 3x TDA6111 Rolling Eyes ). Na CRT modulu jsou, kromě těch tří IO, ještě 3 trandy: T701-703. Rezistor s tak vysokým poz. číslem (R763) na té desce taky není. Cry
Buďto se tedy jedná o jiné šásko, nebo máš nějakou výjimku (CRT modul s tranzistory!) - mj. jaké typy těch trandů to byly? (Ty vadné !!!)
I když mám celý Servismanuál, bohužel v něm nejsou "plošáky", abychom mohli zkontrolovat to osazení CRT mod. - zato je v něm popis těch IO - TDA6111 => měli by být osazeny !!!

Dále: píšeš o vadném rez. R527/10k (na hl. desce!) - je to v obvodu tr. T506/BC848B - "blecha SMD" (BEAM PROT) - taky nevidím důvod, proč by měl shořet? Leda by za ním bylo něco ve zkratu ....... , ale jak to souvisí s těmi vadnými součástkami na desce obrazovky Question Rolling Eyes

Tak nevím, co ti poradit - sám máš minimum zkušeností na to, abys to s pomocí mou a kolegů tady na EB byl schopen opravit - a zřejmě i kolem sebe máš "samé odborníky", kteří ti to opraví "jako svině branku" Cry
Odpověz prozatím alespoň na to, na co se tě dotazuji Exclamation

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
smudla5



Založen: Dec 13, 2008
Příspěvky: 124

PříspěvekZaslal: st červenec 15 2009, 21:57    Předmět: Citovat

diky moc za pomoc.No taky me to stve cekal jsem ze to spravi kdyz se o nem rika ze je v tomto oboru borec.

tak jsem se do toho dival.

Ty TDáčka sedí. jsou tam osazeny 3 krát TDA 6111Q.

ten tranzistor na pozici T745 byl C5993.
a ten na pozici T744 byl A2140.

Zakoukal jsem se na ten CRT socket a pod zesákem LM358 (pozice IC 740)
a trandaku T747 je plošnák viditelně vyhřátej.okolo i pod těmato součástkama.nevím jeslti tyto 2 součástky funguji,ale jen to sem dopisuju jako poznatek.

Budu moc rád za pomoc,protože ja to tady nemam uz nikam jinam zavest.Dal bych to nekomu sem,ale cesta by se mi nevyplatila.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
smudla5



Založen: Dec 13, 2008
Příspěvky: 124

PříspěvekZaslal: st červenec 15 2009, 22:25    Předmět: Citovat

Jo a ještě jen tak přemýšlím,nenapsal sem taky docela dulezity poznatek,na ktery jsem si ted vzpomnel.jak jsem psal o tech znicenych trandakach na CRT socketu.na pozicich T745 a T744,tak když jsme tu TV poprvé otevřeli tak byly u techto trandaku byly vypalene spoje mezi DPS a trandakama.vlastne ze mezi nozickama a plosnakem byly studenaky.proto urcite vyhořely a asi i ten odpor ze?Ted me to tak napadlo,ze vlastne tohle sme videli ihned po otevreni.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mysteri



Založen: Mar 12, 2008
Příspěvky: 2948
Bydliště: Považie - Vorošilovo

PříspěvekZaslal: st červenec 15 2009, 22:35    Předmět: Citovat

Nebola to telka po búrke a pod. ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
smudla5



Založen: Dec 13, 2008
Příspěvky: 124

PříspěvekZaslal: st červenec 15 2009, 22:41    Předmět: Citovat

Mysteri napsal(a):
Nebola to telka po búrke a pod. ?


nemohu posoudit.kamarád říká že ne.

Ale jinak zadne viditelne stopy nez ty co sem napsal vyse nejsou videt.

ale jak rikam tak ty trandaky si myslim ze odesli vlivem tech studenaku- (vic se zahrivali nez maji a byly v čoudu).Je to jen moje myšlenka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dj_Paul



Založen: Sep 19, 2004
Příspěvky: 2411
Bydliště: Laškov

PříspěvekZaslal: čt červenec 16 2009, 1:47    Předmět: Citovat

dej sem detailní a ostré foto desky z obou stran,takhle je to jeden o voze a druhý o koze
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
smudla5



Založen: Dec 13, 2008
Příspěvky: 124

PříspěvekZaslal: čt červenec 16 2009, 15:33    Předmět: Citovat

ja mam tohle schema a osazeni crt socketu podle tohoto sedi.jsou tam i ty pozice tranzistory,ale ty tranzistory jak jsem psal jsou zde jine nez byly a ted jsou v te TV.ale jinak osazeni toho crt socketu sedi podle tohoto schematu.Takze ted tam jsou jine trandaky a pred tim tam byly taky kdyz sme to poprve otevreli coz nechapu jak to mohlo fungovat.

dal jsem to schema (v pdf) na tuto stranku

http://upload.ebastlirna.cz/index.php?
pojmenovano jako beko 22.1.2 a ma to 3,62MB.

A to foto sem dat ihned jak budu mit zpet svuj fotak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
smudla5



Založen: Dec 13, 2008
Příspěvky: 124

PříspěvekZaslal: čt červenec 16 2009, 17:39    Předmět: Citovat

tak jsem si našel co patří na tyto pozice za součástky: takže jsem je objednal.

T744 - MJE 15031
T745 - MJE 15030
R763 - 22R
R527 - 10K
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
smudla5



Založen: Dec 13, 2008
Příspěvky: 124

PříspěvekZaslal: ne červenec 19 2009, 23:03    Předmět: Citovat

jeste mi ty veci neprisli,Ale jen se chci zeptat?chci zmerit napeti ktere jdou ze zdroje.na jake napeti se mam prosim zamerit (které mám prostě změřit)?jestli třeba B+ a tak.poradte mi prosím?Ale nevlastním osciloskop jenom multimetr.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
smudla5



Založen: Dec 13, 2008
Příspěvky: 124

PříspěvekZaslal: po červenec 20 2009, 11:11    Předmět: Citovat

smudla5 napsal(a):
jeste mi ty veci neprisli,Ale jen se chci zeptat?chci zmerit napeti ktere jdou ze zdroje.na jake napeti se mam prosim zamerit (které mám prostě změřit)?jestli třeba B+ a tak.poradte mi prosím?Ale nevlastním osciloskop jenom multimetr.


nikdo mi s tim uz nepomuze?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33967
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: po červenec 20 2009, 11:23    Předmět: Citovat

Kolko tam tych napati mas, ze namiesto toho, aby si ich zmeral vsetky, sa tu budes tyzden pytat?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
smudla5



Založen: Dec 13, 2008
Příspěvky: 124

PříspěvekZaslal: po červenec 20 2009, 11:25    Předmět: Citovat

rnbw napsal(a):
Kolko tam tych napati mas, ze namiesto toho, aby si ich zmeral vsetky, sa tu budes tyzden pytat?


tak ja se omlouvám,že sem se zeptal,ale když konečně chci něco měřit,tak sem čekal vstřícnější odpověd,ale i tak děkuji za reakci.změřím to podle schémy a dám vědět.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.20 sekund